Chemické divadlo

scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Venuše ve Švehlovce
Adresa: Slavíkova 22, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[metro A Jiřího z Poděbrad, tram 11-13]
Invalidovna
Adresa: Sokolovská 136, Praha 8 [zobrazit na mapě]
[metro B Invalidovna, tram 3-8-24 Invalidovna / Urxova]
prostor39
Adresa: Řehořova 39, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[bus 133-175-207 U Památníku]
Aktuální repertoár:
prostor39: pustina fantasma
gomora ekocida
ředitel / umělecké vedení:
Vojtěch Bárta

Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

pustina fantasma - Matěj Nytra, Vojtěch Bárta
Premiéra: 13.1.2020. Dramaturgie: Matěj Nytra, Aneta Fodorová. Výprava: Matěj Sýkora, Michal Kindernay. Režie: Vojtěch Bárta.
předpremiéra v prosinci 2019
„aktivismus, fyzično, amazonie. pralesy hoří! hoří brazílie, hoří indonésie, hoří afrika! hoří plíce světa! prach v očích. basta de carbón! tropické šílenství, horečka. posvátné rostliny vs. produkty, komodity? zlato, drahokamy, halucinace. měď, ropa, kaučuk, sója, palma, čokoláda, čaj, rum... bum. politický systém, ekonomický systém? je načase změnit toaletní papír! přeludy bílých lidí. mlha, mlha, dým. vymírání. Jak to myslíme? My? Dej návrh, co myslíš, že přesně vytváříme, uvidíme, třeba to bude pravda...“
gomora ekocida - Vojtěch Bárta, Ondřej Novotný  (1:20x)
Premiéra: 29.10.2019. Podle textů Roberta Saviana. Překlad textů: Alice Flemrová. Dramaturgie: Aneta Fodorová, Ondřej Novotný. Výprava: Jana Hauskrechtová, Hannah Saleh. Hudba: Elia Moretti. Režie: Vojtěch Bárta.
„neapol. vidět neapol a zemřít. neapol, kampánie. božská itálie. moře, památky, pizza. sladký život. jen to vedro. to vedro… ne.neapol. nebo ne neapol. neapol ne.“
pytel na odpadky, (v šoku) ten černý pytel na odpadky - Vojtěch Bárta, Matěj Nytra
Premiéra: 22.12.2018. Podle knihy Han Kang „Vegetariánka“ (s použitím překladu Petry Ben Ari). Dramaturgie: Matěj Nytra, Aneta Fodorová. Výprava: Matěj Sýkora. Režie: Vojtěch Bárta & kol.
Inscenace jako autorský internet emocí, volně inspirováná mj. bestsellerem jihokorejské spisovatelky Han Kang „Vegetariánka“. Muž přišel z pracovního večírku a manželka se mezitím proměnila ve strom. Esej o potravě! Utopie? Ne. Sen. „Ekologická krize!! Na talíři kapitalismus. Nenažranost nebo dobrovolné nevolnictví slabých a rezignovaných v režimu bílého muže? Je čas vzpoury? Dnes. Budoucnost planety ve věku antropocénu černá, černá jak spálené kuře v mikrovlnce v uhelnatě-zlatavém obalu. Raději červenou řepu. Povstání! Rizikům navzdory.“
Do tmy - Anna Bolavá, Ondřej Novotný  (0:35x)
Premiéra: 6.6.2018. Dramaturgie: Ondřej Novotný, Aneta Fodorová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Režie: Vojtěch Bárta & kol.
Volná dramatizace stejnojmenného románu Anny Bolavé, který získal ocenění Magnesia Litera roku 2016. Červen, dusno, vrchol sezony. Anna sbírá léčivé byliny. Annu už ani nic jiného nezajímá. Život je nádherný a neopakovatelný, obzvlášť zahrnuje-li i tramal. Doba je zkažená a nelítostná, planeta se otepluje a blíží se konec světa, ale kroupy jsou pořád kroupy. Horrorové proroctví...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 6.7.2020