Divadlo Drak

vstupenky online, eVstupenka
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Hradební 632, Hradec Králové [zobrazit na mapě]
[t-bus 7, bus 11-17, Stará nemocnice, t-bus 2, bus 18-19 Komenského]
Pokladna: vždy 1 hodinu před začátkem představení
Předprodej: od 1. dne v měsíci na celý druhý následující měsíc
Začátky: 14.00 nebo 16.00 (víkendová představení pro děti), 19.00 (večerní představení)
Připravuje se:
Sedmero krkavců - Barbora Pokorná, Jakub Vašíček (na motivy pohádky Boženy Němcové) (listopad 2023)
Atlas 0+ /pracovní název/ - Jiří Ondra, Barbora Pokorná, Veronika Svobodová (únor 2024, studio)
Válka světů - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček (podle H. G. Wellse) (květen 2024)
Ceny vstupenek:
120 Kč (odpolední dětská představení)
220-180 Kč (večerní představení)
Poznámky a upozornění:
  • Inscenace Faust je uváděna příležitostně v prostoru šapitó.
  • Cena vstupenek je jednotná pro celé hlediště.
  • Labyrint Divadla Drak = výstava loutek, pocházejících ze slavných inscenací Divadla Drak (otevírací doba: so-ne 10-17; zákl. vstupné 100/70 Kč, rodinné vstupenky 360-260 Kč).

Repertoár

Válka světů - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (připravuje se)
Premiéra: 11.5.2024. Podle románu Herberta George Wellse. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský, Barbora Pokorná. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Divadelní zpracování legendárního sci-fi románu, který ovlivnil podobu vědecko-fantastické literatury na celé dekády dopředu, inspiroval řadu dalších tvůrců a oslovil několik generací čtenářů na celém světě. Dramatický příběh o invazi Marťanů. Svět, v němž už skoro není možné odlišit fikci od reality. Svět, ve kterém nic nemusí být tak, jak se zdá. Náš svět. Nebo naše světy...?
D11+  
Atlas 0+ - Jiří Ondra, Barbora Pokorná, Veronika Svobodová  (připravuje se)
Premiéra: 10.2.2024. Dramaturgie: Barbora Pokorná. Výprava: Veronika Svobodová. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Jiří Ondra.
Zážitková a zcela bezbariérová inscenace pro diváky od 6 měsíců, v níž hlavní směr určuje fantazie, kompasem je intuice a vybočení z předem značené cesty může vést k objevu nové země. Pevniny, ostrovy, moře i vesmír jako na dlani. A také představy, sny, pohyblivé básně, cizokrajné zvyky a rituály, exotické země a kmeny mluvící zvláštními rytmy nebo řečí ticha. Herci i diváci jako průzkumníci na společné mapě podivuhodného světa...
D1+  
Sedmero krkavců - Barbora Pokorná, Jakub Vašíček
Premiéra: 4.11.2023. Podle stejnojmenné pohádky Boženy Němcové. Dramaturgie: Barbora Pokorná, Tomáš Jarkovský. Výprava a loutky: Karel Czech. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Autorská inscenace na motivy klasické pohádky o hledání klidu v rozevláté mysli, o síle vůle a o neposedné duši, která může dojít pokoje až s notnou dávkou sebezapření a odvahou obětovat se pro druhé. V jedné vesnici, nedaleko zámku, ve starém pekařském stavení žila s rodiči dívenka, které dali jméno Bohdanka. Ta při jedné z mnoha výprav na starou půdu, objevila na dně zaprášené truhly sedm bílých košilí. A s nimi i strašnou pravdu, které se se zarputilostí sobě vlastní rozhodla čelit. Žádná bolest přece nemůže být tak velká, aby ji zastavila. Snad jen kdyby jí do cesty přišla láska...
D6+  
To je andělení! - Veronika Riedlbauchová
Premiéra: 29.4.2023. Námět: Veronika Riedlbauchová, Marianna Stránská. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský, Barbora Pokorná. Výprava: Marianna Stránská. Hudba: Jan Čtvrtník. Choreografie a režie: Veronika Riedlbauchová.
Poetická groteska o nezvyklé návštěvě na pomezí poetického fyzického divadla a klaunské grotesky. Představte si, že vám takhle jednoho dne zničehonic spadne domů anděl. Kde se vzal, tu se vzal. Ještě před chvílí si poletoval někde nad oblaky a najednou je tady. Našemu světu nerozumí, jeho pravidla nezná a ze všeho nejraději by se zase co nejdřív vrátil zpátky. Ale jak se to dělá? Jak mu jen pomoci. Snad by mohla poradit maminka, jenže ta celé té historce nějak nechce věřit. Ten anděl je přitom tady. Každý ho vidí, každý ho slyší, nikdo ho nemůže přehlédnout. Nebo může...?
D3+  
Huckleberry Finn - Mark Twain, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Premiéra: 25.2.2023. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský, Barbora Pokorná. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Autorská inscenace opírající se o motivy slavného románu Marka Twaina. Huckleberry Finn je mladý chlapec, který se vymyká. Chtělo by se říct, že má problém se přizpůsobit svému okolí, ale on se o to vlastně ani nijak nesnaží. Jde svou vlastní cestou, někdy se spálí, někdy z ní sejde, lituje ale jen málokdy. Jednoho dne pak shoda různých okolností spojí jeho osud s osudem uprchlého otroka Jima a tato nepravděpodobná dvojice se vydává na společnou plavbu po Mississippi. Plavbu, která je jedním velkým obrazem útěku za svobodou. Stát se svobodným ale neznamená jen zbavit se útlaku a ústrků, ale možná taky vlastních předsudků...
D9+  
Zapsaný spolek českých a slovenských loutkářů uvádí: Kašpárek a zbojník - Peter Galdík, Tomáš Jarkovský
Premiéra: 13.1.2023. Premiéra v ČR: 13.5.2023. Dramaturgie: Peter Galdík, Tomáš Jarkovský. Scéna a loutky: Karel Czech. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Šimon Spišák, Jakub Vašíček.
koprodukční inscenace Divadla Drak a Bratislavského bábkového divadla
Koprodukční autorská česko-slovenská inscenace k příležitosti 30. výročí rozpadu Československa, která se snaží reflektovat mimořádný fenomén, jímž je ojedinělá blízkost dvou národů, které na 75 let spojily svůj historický vývoj a která nejspíš nemá ve světě obdoby. Jak ji ale vnímáme dnes? A jak ji dnes v obou zemích vnímá dětský divák, pro nějž je soužití ve společném státě již jen kapitolou v učebnici dějepisu? Na půdorysu původního příběhu ohledává různé podoby současného vztahu mezi Čechy a Slováky. Jeho politický rámec zmizel, společné televizní programy jsou také pryč, co tedy jako pojítko zbývá? Několik účtů youtuberů, kteří jsou populární tam i tam? Zdá se, že je toho přece jen víc...
D10+  
Antigona - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček (podle Sofokla)
Premiéra: 13.5.2022. Pražská premiéra: 4.6.2022. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský, Barbora Pokorná. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Pohybová spolupráce: Dora Sulženko Hoštová. Režie: Jakub Vašíček.
Koprodukční inscenace Divadla Drak a Městských divadel pražských.
Autorské zpracování antického mýtu opírající se o motivy Sofoklovy tragédie. Antigona by ráda konečně vzala svůj osud do vlastních rukou. Je ale postavena před absurdní zákaz, který oživuje všechny stíny rodinné minulosti. Jenže proč by zrovna ona měla nést tíhu křivd a provinění, kterých se dopustil někdo jiný? Zdá se, že aby se dalo vůbec normálně žít, nezbývá jí než nejdřív zásadně přehodnotit svůj vztah k autoritám, k rodičům, k blízkým, ke světu a nakonec i k sobě samé...
13!  
Expedice: Má láska! - Bea Uusma, Filip Homola
Premiéra: 26.2.2022. Překlad knihy: Helena Stiessová. Dramaturgie: Barbora Pokorná, Tomáš Jarkovský. Výprava a loutky: Robert Smolík. Hudba: Filip Homola, Michal Kořán (Kora et le Mechanix). Režie: Filip Homola.
Inscenace vycházející z knihy švédské autorky. Dobrodružný příběh se vydává po stopách tříčlenné pionýrské expedice inženýra Andréého z roku 1897, která se neúspěšně pokusila dobýt Severní pól s pomocí horkovzdušného balónu. Skrývá v sobě romantického ducha objevování a objevitelství, tragiku lidských osudů, které se předčasně završily kdesi v polární pustině, nenaplněnou osudovou lásku i řadu úsměvných, groteskních momentů souvisejících se samotným záměrem expedice. Vždyť koho by napadlo, chtít dosáhnout severního pólu zrovna v balónu...?
D9+  
Slož si - Daniel Čámský, Karel Kratochvíl, Jakub Vašíček  (studio)
Premiéra: 6.11.2021. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský, Barbora Pokorná. Výprava: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Zvukově pohybový koncert pro čtyři herečky. Inscenace určená nejmenším dětem, která se vydává po stopách velké záhady jménem hudba. Co to vlastně hudba je? A jak vzniká? Proč některé zvuky jednou vnímáme jen jako ruch nebo šum, zatímco jindy se zničehonic začnou stávat hudbou? Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu od prvního nádechu po první koncert...
D3+  
Do hajan! - Veronika Riedlbauchová
Premiéra: 26.9.2020. Námět: Veronika Riedlbauchová, Marianna Stránská. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Marianna Stránská. Hudba: Jan Čtvrtník. Choreografie a režie: Veronika Riedlbauchová.
Autorská poetická inscenace vycházející z všem dobře známé situace, kdy už by děti měly jít spát, ale najednou v sobě objeví netušenou zásobu energie a zjišťují, že se jim ještě ani trochu spát nechce. To vše k pramalé radosti tatínka, který si maloval, jak je bez problémů uloží do postele...
D3+  
Šípková Růženka - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (0:50x)
Premiéra: 5.9.2020. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy a loutky: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
předpremiéry od února 2020
Loutková inscenace na motivy nesmrtelné pohádky. Zlá sudička nedostala od královského páru pozvánku na křtiny jejich dcery Růženky. Protože je to ale sudička vytrvalá, nenechá se tím odradit a snaží se za každou cenu dostat dovnitř jinak...
D6+  
Cesta - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Premiéra: 15.11.2019. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Divadelní road movie inspirovaná fenoménem iniciační cesty procházející historií americké literatury od Marka Twaina, přes Jacka Londona, Jacka Kerouaca až ke Cornacu McCarthymu.
D12+  
ZEĎ aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou - Miřenka Čechová, Dominika Špalková
Premiéra: 21.9.2019. Scéna: Jindřich Max Pavlíček. Hudba: Martin Tvrdý. Režie: Miřenka Čechová, Dominika Špalková.
Na motivy stejnojmenné knihy Petra Síse. Naše minulost zůstává v nás a je stále živá. Inscenace o naději, ve kterou nesmíme přestávat věřit.
D9+  
O zlaté rybce - Tomáš Jarkovský, Kamil Bělohlávek  (0:45x)
Premiéra: 16.3.2019. Obnovená premiéra: 24.9.2022. Podle lidové pohádky. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Loutky: Jiří Bareš. Hudba: Marek Bělohlávek. Scéna a režie: Kamil Bělohlávek.
Autorská inscenace na motivy klasického pohádkového příběhu o rybce, která výměnou za svobodu dokáže plnit přání, a pošetilosti těch, kteří neví, co by si tak ještě mohli přát.
D3+  
A na noze pevnina - Dominika Špalková & kol.
Premiéra: 10.2.2019. Výprava: Jana Bačová-Kroftová. Hudba: DVA. Režie: Dominika Špalková & kol.
Autorská inscenace. Něžně dravý a skutečný příběh o radosti z pohybu pro děti a děti v nás. Malá holčička Jazmína nejraději ze všeho skáče a tančí. Jednoho dne se však něco přihodí a ona najednou tančit nemůže. Začne si všímat, co se hýbe a tančí kolem ní...
D4+  
Bílý tesák - Jack London, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (1:00x)
Premiéra: 3.3.2018. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Scéna: Antonín Šilar. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Inscenace na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona. Příběh psa, jemuž koluje v žilách vlčí krev...
D9+  
O bílé lani - Tomáš Jarkovský, Jiří Vyšohlíd, Jakub Vašíček & kol.
Premiéra: 19.3.2016. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Režie: Jakub Vašíček.
Inscenace zpracovávající známý pohádkový příběh. Královskému páru se narodila dcerka, dali jí jméno Jitřenka. Byla hodná, hezká a rodičům by mohla dělat jen samou radost, kdyby se však nad ní nevznášela zvláštní hrozba. Do jejích šestnácti let na ní nesmí dopadnout jediný paprsek slunečního světla, jinak... A tak dal král vystavět zámek bez oken a dveří rozhodnut, že Jitřenku před paprsky uchrání. Jenomže beze světla se žít nedá...
D8+  
A do třetice všeho... - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Premiéra: 17.1.2015. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: kol. Režie: Jakub Vašíček.
Inscenace vycházející z klasických pohádek, jak je zaznamenali Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a další. Trojice příběhů (O třech přadlenách, Otesánek, Obušku, hýbej se!), ve kterých magická trojka hraje trojnásobnou roli, o tom, že bez práce nejsou svatební koláče, že kdo přespříliš rozmazluje svoje děti, ten riskuje, že jimi bude sněden a že krást se opravdu, ale opravdu nevyplácí...
D3+  
Poslední trik Georgese Mélièse - Jiří Havelka, Marek Zákostelecký  (1:00x)
Premiéra: 5.10.2013. Dramaturgie: Dominika Špalková. Výprava: Marek Zákostelecký. Hudba: Dva (Bára Kratochvílová, Jan Kratochvíl). Režie: Jiří Havelka.
Inscenace inspirovaná pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie George Méliése. Pocta světu kouzel, fantazie a splněných snů...
D9+  náš tip! Tip od redaktorů: Michal Novák, Pavel Širmer, Jiří Landa, Kateřina Jírová Tip od redaktorů: Michal Novák, Pavel Širmer, Jiří Landa, Kateřina Jírová Tip od redaktorů: Michal Novák, Pavel Širmer, Jiří Landa, Kateřina Jírová Tip od redaktorů: Michal Novák, Pavel Širmer, Jiří Landa, Kateřina Jírová

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 7.11.2023