Divadlo Drak

online rezervace, eVstupenka stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo (příp. nebyla uhrazena).
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa: Hradební 632, Hradec Králové [zobrazit na mapě]
[t-bus 7, bus 11-17, Stará nemocnice, t-bus 2, bus 18-19 Komenského]
Pokladna: vždy 1 hodinu před začátkem představení
Začátky: 16.00 (víkendová představení pro děti), 19.00 (večerní představení)
Připravuje se:
Bílý tesák - Jakub Vašíček, Tomáš Jarkovský (březen)
Nakročeno k derniéře:
O pejskovi a kočičce
Ceny vstupenek:
80 Kč (odpolední dětská představení)
130 Kč (večerní představení)
Divadlo Drak - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel:
Eliška Finková
umělecké vedení:
Dominika Špalková, Jakub Vašíček

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (2)


Z tiskových zpráv (12)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Cena vstupenek je jednotná pro celé hlediště.
  • Labyrint Divadla Drak = výstava loutek, pocházejících ze slavných inscenací Divadla Drak (otevírací doba: so-ne 10-17; zákl. vstupné 70/50 Kč, rodinná vstupenka 180 Kč).

Repertoár

Medová královna - Radek Beran, Marie Nováková  (vhodné od 3 let | 0:50x)
Premiéra: 21.10.2017. Dramaturgie: Marie Nováková. Scéna: Karel Czech. Hudba: Vít Brukner. Režie: Radek Beran.
Autorská inscenace vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Blátem po hlavě - Richard Balous
Premiéra: 25.6.2017. Výprava: Marek Zákostelecký. Režie: Jiří Havelka.
Koprodukční inscenace La Fabriky a Divadla Drak.
Unikátní loutková inscenace pro dospělé publikum kombinuje tradici české loutkářské profese s absurdním humorem. V hospodě U Bryndáčků se za parného odpoledne, zrovna na syrečkové pondělí, sejde několik vesničanů, mrtvý kůň a sudičky, aby si společně či každý zvlášť lili na hlavu pivo. Hlad zahánějí syrečky a buřty, před horkem se schovávají do lednice, ale hlavně se snaží neztrácet hlavu. Což není zrovna snadné...
Fragmenty milostných obrazů - Miřenka Čechová, Petr Boháč & kol.
Premiéra: 15.5.2017. Dramaturgie: Dominika Špalková. Výprava: umělecké objekty výtvarníků. Hudba: Eliška Cílková. Režie: Miřenka Čechová, Petr Boháč.
Tanečně divadelní inscenace prolnutá do tématické výstavy. Pozoruhodná umělecká inkluze zahrnuje originální díla soudobé výtvarné scény, tanec, hudbu i divadelní akci. Diváci se stávají součástí tvorby vernisáže šestnácti výtvarných umělců, jejichž díla tvoří krajinu tanečního divadla a inspiraci pro něj...
Makový mužíček - František Nepil, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 29.4.2017. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Tereza Venclová, Kamil Bělohlávek. Hudba: Jan Čtvrtník. Režie: Jakub Vašíček.
Divadelní adaptace legendární dětské knížky. V malé chaloupce žijí stařeček se stařenkou a společnost jim dělá jen kočka Slunomžourka. Jednoho dne však stařeček donese domů stařence zrníčko máku. Společně si ho zasadí, mák vyklíčí, vykvete, uzraje. A z krásné makovice se narodí makový mužíček. Je tuze maličký, ale stařečkovi se stařenkou dělá i tak radost. Postupně poznává svět, učí se spoustě nových věcí, jedna věc ho však stále trochu trápí. Neví totiž, čím by sám mohl být užitečný...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
TIK TAK TIK TAK - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 15.10.2016. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Režie: Jakub Vašíček.
Groteskní hra s tajuplným fenoménem času.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
O bílé lani - Tomáš Jarkovský, Jiří Vyšohlíd, Jakub Vašíček & kol.  (vhodné od 9 let)
Premiéra: 19.3.2016. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Režie: Jakub Vašíček.
Inscenace zpracovávající známý pohádkový příběh. Královskému páru se narodila dcerka, dali jí jméno Jitřenka. Byla hodná, hezká a rodičům by mohla dělat jen samou radost, kdyby se však nad ní nevznášela zvláštní hrozba. Do jejích šestnácti let na ní nesmí dopadnout jediný paprsek slunečního světla, jinak... A tak dal král vystavět zámek bez oken a dveří rozhodnut, že Jitřenku před paprsky uchrání. Jenomže beze světla se žít nedá...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
O dvanácti měsíčkách - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Premiéra: 16.1.2016. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava a loutky: Tereza Venclová. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Texty písní: Tomáš Jarkovský. Režie: Jakub Vašíček.
Inscenace pro nejmenší v podání jediné herečky. Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou, které se k ní nechovají vůbec hezky. Nebohou Marušku pošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody. Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Čert a Bára - Jiří Jelínek
Premiéra: 10.10.2015. Podle hry Jana Drdy „Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert“. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Erika Čičmanová. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Jiří Jelínek.
Pohádka na motivy hry Jana Drdy „Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert“. Kdysi dávno poslali čerta Matlase na svět, aby páchal zlo. Ale jak páchat zlo ve vesnici, kde se pomlouvá, lže, krade? Snad jenom prostinká Bára je jiná než ostatní. A navíc je tak mladá a hezká! Žádný div, že okouzlený Matlas si na peklo už ani nevzpomene. Jenže peklo si vzpomene na něj a chce si ho vzít zpět. Dokáže ho Bára zachránit? Nebo skončí v pekle i s ním...?
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Princezna Turandot - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 20.6.2015. Na motivy staré perské pohádky a divadelní hry Carla Gozziho. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Tereza Venclová. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Režie: Jakub Vašíček.
Příběh kruté a pyšné princezny Turandot. Dcera čínského císaře – neví, co je láska, a za žádnou cenu se nechce vdávat. Vymíní si proto na otci, aby uzákonil krutou podmínku pro všechny její nápadníky. Kdo chce princezninu ruku, ten musí uhodnout tři její hádanky, jinak bude o hlavu kratší. A hlavy padají a padají, protože Turandot je zatraceně chytrá. Je však také moudrá? A co může vzejít z jejího setkání s českým Honzou, který se také zařadil do zástupu nápadníků a tím i čekatelů na (téměř) jistou smrt...?
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
A do třetice všeho... - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Premiéra: 17.1.2015. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: kol. Režie: Jakub Vašíček.
Inscenace vycházející z klasických pohádek, jak je zaznamenali Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a další. Trojice příběhů (O třech přadlenách, Otesánek, Obušku, hýbej se!), ve kterých magická trojka hraje trojnásobnou roli, o tom, že bez práce nejsou svatební koláče, že kdo přespříliš rozmazluje svoje děti, ten riskuje, že jimi bude sněden a že krást se opravdu, ale opravdu nevyplácí...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Amundsen kontra Scott - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (vhodné od 9 let)
Premiéra: 11.10.2014. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Kamil Bělohlávek, Tereza Vašíčková. Hudba: Ondřej Müller. Režie: Jakub Vašíček.
Dobrodružná inscenace o imaginárním závodě. Dvě výpravy putují za stejným cílem a v nevyhlášeném závodě soupeří o to, kdo dříve dosáhne místa, kam lidská noha nikdy nevkročila. Kdo první stane na jižním pólu a vztyčí tu svou vlajku? Dvě výpravy, dvě rozdílné osobnosti, dva rozličné přístupy. Ale stejné ambice, stejná posedlost ženoucí je za vysněným úspěchem...
Podivuhodný cirkus doktora Tarzana - Marek Zákostelecký, Václav Poul & kol.
Premiéra: 15.3.2014. Hudba: Vratislav Šrámek. Výprava a režie: Marek Zákostelecký.
Cirkusová inscenace (nejen) pro nejmenší s jedinečnou „menažerií“. „Dámy a pánové, neváhejte a navštivte naše šapitó - uvidíte pravé divy světa zvířat. Právě totiž do Vašeho města dorazil věhlasný doktor Tarzan, světoznámý vědec, který objevil v pralesích Sumatry, ve skalách Kamčatky a jinde mnoho naprosto ojedinělých druhů zvířeny, jejíž um Vám dozajista vyrazí dech. Žádná ZOO světa Vám neukáže tolik...“
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Poslední trik Georgese Mélièse - Jiří Havelka, Marek Zákostelecký  (1:00x)
Premiéra: 5.10.2013. Dramaturgie: Dominika Špalková. Výprava: Marek Zákostelecký. Hudba: Dva (Bára Kratochvílová, Jan Kratochvíl). Režie: Jiří Havelka.
Inscenace inspirovaná pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie George Méliése. Pocta světu kouzel, fantazie a splněných snů...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ Náš tip!
Ikaros -  (1:00x)
Premiéra: 9.3.2013. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová. Hudba: Ondřej Müller. Režie: Jakub Vašíček.
Hudební inscenace o touze letět za Sluncem podle známé antické báje.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
24. října 1942 - Laurent Binet, Mariusz Szczygiel, Marek Zákostelecký  (1:05x|studio)
Premiéra: 24.10.2012. Dramaturgie: Dominika Špalková. Výprava a režie: Marek Zákostelecký.
Koláž textů Laurenta Bineta „HHhH“ a Mariusze Szczygiela „Udělej si ráj“. Sonda do hlubin vztahu Ćechů k hrdinství a především připomínka jednoho z největších odbojových činů evropské historie, atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
O štěstí a neštěstí - Isaac Bashevic Singer, Dominika Špalková
Premiéra: 13.10.2012. Překlad předlohy: Renáta Opatrná. Dramaturgie: Dominika Špalková. Výprava a loutky: Marek Zákostelecký. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Režie: Ondrej Spišák.
Pohádkově laděný příběh plný lidskosti, prastaré židovské moudrosti a přirozeného nadhledu v hledání odpovědi na otázku, co vlastně štěstí a neštěstí znamená a kdo šťastný či nešťastný je nebo může být.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Červená karkulka aneb Dračí divadelní laboratoř - Marek Zákostelecký, Radomil Vávra & kol.  (1:00x)
Premiéra: 16.10.2010. Hudba: Radomil Vávra, Jiří Vyšohlíd. Texty písní: Radomil Vávra. Výprava a režie: Marek Zákostelecký.
Interaktivní představení, které na pozadí pohádky o Červené karkulce hravou formou vysvětluje, co je divadlo a jaké profese se podílí na vzniku divadelní inscenace.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Zlatovláska - podle M.D.Rettigové - Josef Krofta
Premiéra: 7.11.2008. Výprava: Marek Zákostelecký. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Režie: Josef Krofta.
Projekt tematicky navazující na inscenaci „Jak si hrají tatínkové“. Tentokrát zastihneme skupinu mužů jako mistry kuchařského umění v kuchyni restaurace. Jeden z kuchtíků se začte do pohádky o Zlatovlásce a připálí cibulku. Dál se známý příběh odehrává, jak se patří a se vším všudy...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
O pejskovi a kočičce - Josef Čapek  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 13.12.2007. Výprava: Jana Bačová-Kroftová. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Režie: Jakub Krofta.
Známé příběhy dvou zvířátek, která se ve skutečném světě v lásce zrovna dvakrát nemají.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Štěně nebo špenát? - Jiří Vyšohlíd a kol.  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 25.11.2005. Dramaturgie: Zora Vondráčková. Výprava: Marek Zákostelecký. Texty písní: Jolana Brannyová. Hudba a režie: Jiří Vyšohlíd.
Dobrodružná pohádka o cestě zeleného štěňátka, které kvůli své barvě. Po několika setkáních s falešnými kamarády, kteří ho jen využijí, potká nakonec toho pravého - námořníka Pepu - a s ním se vydá na moře...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Jak si hrají tatínkové - Josef Krofta & kol.  (vhodné od 5 let)
Premiéra: 10.1.2005. Dramaturgie: Zora Vondráčková. Výprava: Marek Zákostelecký. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Texty písní: Radomil Vávra. Režie: Josef Krofta.
Tátové vyprávějí pohádku... A samozřejmě, když pohádku vypráví pět otců, kteří takovou činnost zažívají poprvé, neobejde se to bez legrace.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Černošská pohádka - Jiří Vyšohlíd & kol.
Premiéra: 19.9.1999. Výprava: Petr Matásek. Hudba a režie: Jiří Vyšohlíd.
Rytmická pohádka na africké motivy o lakomém mladíkovi Masilovi.
inscenace je vhodná pro děti MŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 18.10.2017