Těšínské divadlo

informace uvedené u tohoto divadla nemusí být plně aktuální z důvodu nenavázané či nefunkční spolupráce  česká scéna
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo (příp. nebyla uhrazena).
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa: Ostravská 67, Český Těšín [zobrazit na mapě]
Ceny vstupenek:
150 Kč (večerní představení)
60 Kč (představení pro děti)
ředitel:
Karol Suszka
umělecké vedení:
Miloslav Čížek (česká scéna)

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

PA.DI.PA.RÉ - Jaroslav Moravčík, Peter Niňaj
Premiéra: 4.11.2017. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Jana Hurtigová. Hudba: Peter Niňaj. Choreografie a režie: Jaroslav Moravčík.
Muzikálová poema, o jejímž obsahu napoví názvy jednotlivých obrazů: Boží rej, Živá voda, Ptačí hry, Člověk...
Zahraj to znovu, Same - Woody Allen
Premiéra: 23.9.2017. Překlad: Dana Hábová. Výprava: Jan Dušek. Hudba: Zbyhněv Siwek, Miroslav Liška. Režie: Miloslav Čížek.
Půvabná komedie o mužích a ženách a tom, že člověk má za všech okolností zůstat sám sebou. Filmový fanoušek Allan Felix se nachází v nepříjemné životní situaci. Odešla od něj manželka a on se pokouší o jiné ženy. Ovšem, v přítomnosti žen se z něj stává nesmělý nemotora, který nedá dohromady kloudnou větu. Na pomoc mu přichází nejlepší přítel Dick a jeho zanedbávaná choť Linda. Vlastně je tu ještě někdo, Humphrey Bogart z Casablancy (Felixova iluzorní postava, kterou si jakožto fanda toho filmu vytvořil) mu radí jak rázně vyřešit jeho problémy...
Čaj u pana senátora - Ivan Stodola
Premiéra: 4.3.2017. Překlad: Ladislav Kulhánek. Úprava a dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Scéna: Milan David. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Ivan Krejčí.
Klasická slovenská veselohra o tom, co všechno se může přihodit, když se ctižádostivá manželka rozhodne, že ze svého muže, který si užívá života příslušníka střední vrstvy, udělá politika. Doslova proti jeho vůli ho vtáhne do spleti zákulisních jednání a intrik, ve kterých se manžel posléze zabydluje. Podobnost se současnými volebními praktikami není čistě náhodná...
Jak důležité je mít Filipa - Oscar Wilde
Premiéra: 14.1.2017. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Alice Olmová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Alena Schäferová. Hudba: Peter Gábor ml. Režie: Peter Gábor.
„Lehkovážná komedie pro vážné lidi“ od velikána konverzační komedie, v níž je existence neexistujícího bratra příčinou mnoha nedorozumění okořeněných vtipným a místy břitkým humorem.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Sluha dvou pánů - Carlo Goldoni
Premiéra: 10.9.2016. Překlad: Eva Bezděková. Scéna: Michael Klang. Kostýmy: Samiha Maleh. Pohybová spolupráce: Jaroslav Moravčík. Režie: Ivan Misař.
Slavná komedie o sluhovi Truffaldinovi, jenž přijme neprozřetelně službu u dvou pánů najednou, což ho přivádí do prekérních situací, které většinou zvládá a ještě se stačí zamilovat...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Zlatovláska - Josef Kainar
Premiéra: 27.2.2016. Výprava: Oleksandr Overchuk. Choreografie: František Blaťák. Hudba: Andrzej Macoszek. Texty písní: Lenka Pešák. Režie: Karel Suszka.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Sněhurka - Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
Premiéra: 14.12.1991. Obnovená premiéra: ?. Překlad: Ladislav Slíva. Dramaturgie: Ladislav Slíva. Výprava: Józef Rozbrój. Hudba: Frank Churchil. Leigh Harline, Paul Smith, Leszek Wronka. Texty písní: Vladimír Čort. Choreografie: Jindřich Šimek. Režie: Karol Suszka.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 16.11.2017