Těšínské divadlo

informace uvedené u tohoto divadla nemusí být plně aktuální z důvodu nenavázané či nefunkční spolupráce  česká scéna
Nejbližší představení:
15.11. (Čt) 10:00 Jízdní hlídka
16.11. (Pá) 19:00 Jízdní hlídka
19.11. (Po) 10:00 1+1=3
20.11. (Út) 18:00 Jízdní hlídka
21.11. (St) 18:30 Jízdní hlídka
Nejbližší představení:
15.11. (Čt) 10:00
Jízdní hlídka
16.11. (Pá) 19:00
Jízdní hlídka
19.11. (Po) 10:00
1+1=3
20.11. (Út) 18:00
Jízdní hlídka
21.11. (St) 18:30
Jízdní hlídka
Adresa: Ostravská 67, Český Těšín [zobrazit na mapě]
Připravuje se:
Pytlákova schovanka - Rudolf Jaroš, Josef Neuberg, Milan Noháč, František Vlček (leden)
Velká mela - Pierre-Aristide Bréal (březen)
Drobečky z perníku - Neil Simon (květen)
Dům na nebesích - JIří Hubač
Ceny vstupenek:
150 Kč (večerní představení)
60 Kč (představení pro děti)
ředitel:
Karol Suszka
umělecké vedení:
Miloslav Čížek (česká scéna)

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)



Hodnocení inscenací


Umělci

Repertoár

Pytlákova schovanka - Rudolf Jaroš, Josef Neuberg, Milan Noháč, František Vlček  (připravuje se)
Premiéra: 26.1.2019. Režie: Miloslav Čížek.
Parodie na duchaprázdné, leč melodramatické příběhy, které po vzoru „červené knihovny“ ukazují a zveličují dojímavé příběhy vzdálené skutečnému životu.
Jízdní hlídka - František Langer
Premiéra: 16.11.2018. Režie: Jiří Fréhar.
Působivá česká hra o legionářském oddílu, který se ocitl v obklíčení ruskými vojáky.
Osm žen - Robert Thomas
Premiéra: 26.10.2018. Výprava: Marta Roszkopfová. Režie: Jiří Seydler.
Známá detektivní komedie. Mohly to být veselé vánoce prožité v kruhu rodinném. Jenže sváteční idylu naruší nalezená mrtvola...
1+1=3 - Ray Cooney
Premiéra: 8.9.2018. Překlad: Břetislav Hodek. Výprava: Oleksandr Overchuk. Režie: Karol Suszka.
Konverzační komedie o záletném taxikáři. John Brown je z donucení ženatý se dvěma ženami, ale díky úzkostlivě dodržovanému dennímu harmonogramu vše zvládá. Jednoho dne se však, vinou půlhodinového zdržení, celý jeho plán zhroutí jak domeček z karet...
Kočičí hra - István Örkény
Premiéra: 12.5.2018. Překlad: František Stier, Ida de Vries. Výprava: Zuzana Mazáčová. Režie: Pavel Ondruch.
Oblíbená tragikomedie o lidském osamění a životní vitalitě se zvláštním humorem a jímavou upřímností místy hraničící s absurditou.
Večer tříkrálový aneb cokoli chcete - William Shakespeare
Premiéra: 10.3.2018. Překlad: Martin Hilský. Scéna: Michael Klang. Kostýmy: Samiha Maleh. Hudba: Zbyhněv Siwek. Dramaturgie a režie: Ivan Misař.
Jedna z nejkrásnějších Shakespearových komedií lásky, kterým se často říká komedie sváteční či karnevalová. Orsino miluje Olivii, pan Ondřej miluje Olivii, Malvolio miluje Olivii, Sebastian miluje Olivii. Skoro každý v této komedii miluje Olivii, ale každý ze zmíněných pánů ji miluje jiným druhem lásky. Až na jednoho. Ale ten jeden, který Olivii nemiluje, je zároveň ten jediný, kterého Olivie miluje. Ten jeden je ale ve skutečnosti ta jedna. Cesario, do něhož se Olivie zamiluje, není Cesario, ale Viola převlečená za Cesaria...
Morálka paní Dulské - Gabriela Zapolska
Premiéra: 13.1.2018. Překlad: Jaroslav Simonides. Dramaturgie: Alice Olmová. Výprava: Alexandr Overchuk. Režie: Karel Suszka.
Známá polská hra o pokrytectví a falešné morálce. Měšťanské rodině vládne rukou pevnou až despotickou paní Dulská. Její jedinou slabostí je syn Zbyšek, který uniká jejímu vlivu v pochybných nočních podnicích s pochybnými ženami. Ve snaze zabránit Zbyškovu zhýralému životu najme paní Dulská hezkou služebnou Hanku...
PA.DI.PA.RÉ - Jaroslav Moravčík, Peter Niňaj
Premiéra: 4.11.2017. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Jana Hurtigová. Hudba: Peter Niňaj. Choreografie a režie: Jaroslav Moravčík.
Muzikálová poema, o jejímž obsahu napoví názvy jednotlivých obrazů: Boží rej, Živá voda, Ptačí hry, Člověk...
Zahraj to znovu, Same - Woody Allen
Premiéra: 23.9.2017. Překlad: Dana Hábová. Výprava: Jan Dušek. Hudba: Zbyhněv Siwek, Miroslav Liška. Režie: Miloslav Čížek.
Půvabná komedie o mužích a ženách a tom, že člověk má za všech okolností zůstat sám sebou. Filmový fanoušek Allan Felix se nachází v nepříjemné životní situaci. Odešla od něj manželka a on se pokouší o jiné ženy. Ovšem, v přítomnosti žen se z něj stává nesmělý nemotora, který nedá dohromady kloudnou větu. Na pomoc mu přichází nejlepší přítel Dick a jeho zanedbávaná choť Linda. Vlastně je tu ještě někdo, Humphrey Bogart z Casablancy (Felixova iluzorní postava, kterou si jakožto fanda toho filmu vytvořil) mu radí jak rázně vyřešit jeho problémy...
Výchova slečny Rity - Willy Russell
Premiéra: 2.9.2017. Překlad: Dana Hábová. Výprava: Zuzana Mazáčová. Režie: Pavel Ondruch.
Chytrá a jímavá komedie o schopnosti změnit svůj život a jít za svým snem, ať je jakkoli daleko. Za vysokoškolským profesorem přijde temperamentní kadeřnice. Ne, nespletla si dveře - přišla schválně. Rozhodla se totiž konečně získat vytoužené vzdělání. A to navzdory svému okolí, manželovi, pochybnostem o sobě i navzdory vyhoření svého pedagoga...
Čaj u pana senátora - Ivan Stodola
Premiéra: 4.3.2017. Překlad: Ladislav Kulhánek. Úprava a dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Scéna: Milan David. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Ivan Krejčí.
Klasická slovenská veselohra o tom, co všechno se může přihodit, když se ctižádostivá manželka rozhodne, že ze svého muže, který si užívá života příslušníka střední vrstvy, udělá politika. Doslova proti jeho vůli ho vtáhne do spleti zákulisních jednání a intrik, ve kterých se manžel posléze zabydluje. Podobnost se současnými volebními praktikami není čistě náhodná...
Jak důležité je mít Filipa - Oscar Wilde
Premiéra: 14.1.2017. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Alice Olmová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Alena Schäferová. Hudba: Peter Gábor ml. Režie: Peter Gábor.
„Lehkovážná komedie pro vážné lidi“ od velikána konverzační komedie, v níž je existence neexistujícího bratra příčinou mnoha nedorozumění okořeněných vtipným a místy břitkým humorem.
D10+  
Sluha dvou pánů - Carlo Goldoni
Premiéra: 10.9.2016. Překlad: Eva Bezděková. Scéna: Michael Klang. Kostýmy: Samiha Maleh. Pohybová spolupráce: Jaroslav Moravčík. Režie: Ivan Misař.
Slavná komedie o sluhovi Truffaldinovi, jenž přijme neprozřetelně službu u dvou pánů najednou, což ho přivádí do prekérních situací, které většinou zvládá a ještě se stačí zamilovat...
D10+  
Zlatovláska - Josef Kainar
Premiéra: 27.2.2016. Výprava: Oleksandr Overchuk. Choreografie: František Blaťák. Hudba: Andrzej Macoszek. Texty písní: Lenka Pešák. Režie: Karel Suszka.
D6+  
Sněhurka - Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
Premiéra: 14.12.1991. Obnovená premiéra: ?. Překlad: Ladislav Slíva. Dramaturgie: Ladislav Slíva. Výprava: Józef Rozbrój. Hudba: Frank Churchil. Leigh Harline, Paul Smith, Leszek Wronka. Texty písní: Vladimír Čort. Choreografie: Jindřich Šimek. Režie: Karol Suszka.
D6+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 11.11.2018