Těšínské divadlo

Komedie o umučení a slavném vzkříšení Pána a Spasitele našeho Ježíše Krista

Premiéra: 25.3.2023
Dramaturgie: Alice Olmová. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Zbyhněv Siwek. Choreografie: Gabriela Klusáková. Režie: Petr Kracik.
Poslední uvedení: březen 2024.
Pašijová hra vycházející z podkrkonošských her 18. století, pro které je typická lidovost, místní aktualizace, komediálnost a hudebnost. Zpracování dodnes okouzluje, inspiruje a upřímně vypráví jeden z nejdůležitějších příběhů naší civilizace, příběh o vzkříšení. Od věků do věků žije v lidské společnosti zápas pravdy s bezprávím a zrada se nemění, má jen jiné tváře a jiné způsoby. I dnes jsou Piláti, kteří si myjí ruce, i dnes (a nejen na druhé straně světa) jsou demagogové a prodejné duše, i zločin je stejný, má jen jiné metody. A nepřestává být velká a lidská dobrota, smrt – dar života...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Těšínské divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
65 %
6541000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vít Thalei  90 %
24.4.2023 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Režie P. Kracíka je skvělá. Představení je kompaktní, gradující, vyvážené. Naivní postava Anděla T. Háby či Smrti A. Krulikovské jsou úsměvné, ne však směšné. Persona Ježíš D. Kuboně je vedena střídmě, ale právě v tom je její síla. Stejně tak je tu kontrast čerta Demona (Z. Hrabal), který je jen pokušitel, svůdce ke zlému a Kaifáše (P. Sutorý), který je zlý s klidem, přehledem a rozvážnou bezohledností tak, jak někteří lidé. Těžko uvěřit, že chladnokrevného, mazaného Kaifáše a ustrašeného čerta Peklo hrál jeden a ten samý herec. Lidsky je pojat Jidáš T. W. Przybyly. Liská snaha šetřit, lidská snaha zradit i lidská lítost a snaha vše napravit.
Elisa  60 %
3.4.2023 | 22 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Inscenace, která se hodí pro velikonoční období. Skvělý výkon Denise Kuboně jako Ježíše. Za mě velice dobrá práce s veršem - mimo D. Kuboně se mi líbil projev např. herce M. Lišky či Z. Hrabala.
Fedorocko  60 %
31.3.2023 | 751 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Místní nářečí hře spíše ublížilo,jinak vcelku odpočinková pašije v předvelikonočním čase. Zdařilý výkon Denise Kuboně v roli Ježíše.
Prokop Dveře  50 %
30.3.2023 | 222 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.