Tabula rasa

scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo Archa
Adresa: Na Poříčí 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Náměstí Republiky (výstup Masarykovo nádraží), tram 3-8-14-24, bus 207 Bílá labuť]
Alfred ve dvoře
Adresa: Fr. Křížka 36, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 1-6-8-12-17-25-26 Strossmayerovo nám. / Kamenická / Veletržní palác]
Vzlet
Adresa: Holandská 1, Praha 10 [zobrazit na mapě]
[tram 4-13-22 Vršovické nám.]
Aktuální repertoár:
Proroctví | Voda
Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Voda - Ivo Mathé ml. & kol.
Premiéra: 24.10.2022. Výprava: Mikoláš Zika, Jan Brejcha. Hudba: Petr Slunečko. Režie: kol.
Živelné loutkové sci-fi jako pouť za záchranou vody.
Proroctví - kol.
Premiéra: 3.4.2019. Výprava: Jan Brejcha, Mikoláš Zika. Režie: kol.
Inscenace vycházející z projevu Lee Browna. Kontinentální domorodá rada v roce 1986. Tanana, údolí Fairgrounds, Fairbanks, Aljaška. V tomto projevu se snoubí orální odkaz mytologie severoamerických indiánů o vzniku vesmíru, země, rozdělení lidských ras, jejich poslání v průběhu dějin lidstva a možných cest a směrů kudy by se člověk mohl ubírat. Podle Lee Browna se nyní nacházíme v určitém zásadním dějinném uzlu. Podle určitých proroctví, které se podle indiánů naplňují máme poslední možnost se pozastavit a pokusit se rozpomenout na odkaz našich předků, na který jsme zapomněli...
Vzduch - kol.  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 13.7.2021. Dramaturgie: Barbora Burdová. Výprava: Mikoláš Zika, Jan Brejcha. Hudební spolupráce: Petr Slunečko. Režie: kol.
Poslední uvedení: říjen 2023.
„Éterický výtvarný epos. Co může znamenat jeden nádech a výdech? Vlající šátek na vrcholu hory. Oblaka páry. Vůně oceánu. Vzduchem se nese a line vše, co proudí, vznáší a rozprostírá se, doutná. Existuje množství rozličných draků. Nebeští draci jsou služebníky bohů a strážci jejich země. Pozemští draci žijí v mořích a řekách. Draci duchové jsou ochránci rolníků, umí přivolat déšť a vítr. Strážci pokladů jsou draci hlídající bohatství. Někteří draci mají pět prstů. Papírový drak je první vlaštovka štěstí, kopců a plání. Plní přání. Ministerstvo draků zasedá v pomalém tempu. Nádech a výdech. Pomalu. Jistě.“

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 24.10.2022