Divadlo Na Rejdišti

poskytovány slevy pro studenty
DIVADLO KONZERVATOŘE
Adresa: Na Rejdišti 1, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A Staroměstská, tram 17-18, bus 207]
Pokladna: hodinu před představením
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Slzy Eliny Makropulos - podle Karla Čapka (březen 2022)
Aktuální repertoár:
Cesta kolem světa | Slepci | Už nikdy sami
Ceny vstupenek:
100 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo konzervatoře je jako součást Pražské konzervatoře určeno pro inscenační praxi studentů 5. a 6. ročníků. Na tvorbě inscenací se ve spolupráci se studenty podílí profesionální režiséři, výtvarníci, choreografové, hudební skladatelé a další.
  • Vchod do pokladny z Dvořákova nábř. 2.
  • Rezervace vstupenek telefonicky či e-mailem.
  • Oficiální stránky inscenace Sen s.r.o.

Repertoár

Cesta kolem světa - kol.
Premiéra: 15.2.2022. Hudební spolupráce: Alena Grillová Tesařová. Choreografie: Adéla Hájková. Výprava a režie: Lukáš Pečenka.
Scénický koncert. „Svět je velký, barevný a nevyčerpatelný a každá země trochu jiná díky své kultuře, tradici, historii a hudbě. A my se chceme vydat na cestu, být dobrodruhy a hledat poklady. A zpívat a tančit a navštívit nová místa. Cesta je cíl. Miluj svou cestu, jinak nemá nic smysl. A chodit světem se dá i v hledišti Divadla Na Rejdišti...“
Už nikdy sami - Vojtěch Svoboda & kol.
Premiéra: 5.11.2021. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Marie Frölichová. Hudba: Jakub Novotný. Režie: Vojtěch Svoboda.
Autorská inscenace. Méně slov, více těla, gest a výrazu... „Tak jako všechny důležité události v dějinách, i tahle začala velkou myšlenkou: Všechny problémy světa vyřešíme, když vymýtíme samotu. Vyhlašujeme reorganizaci společnosti, nově bude každý zařazen do jedné z velkých rodin, které za tímto účelem vytvoříme. Experiment začíná. Lidstvo, tentokrát to vyjde!“
Sportštyk - Elfriede Jelinek  (1:25x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 3.12.2021. Překlad: Zuzana Augustová. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Mariana Bouřilová. Hudba: Václav Hoskovec. Režie: David Czesany.
Poslední uvedení: květen 2022.
Sportovní drama od rakouské autorky, oceněné Nobelovou cenou. Nelítostná zpověď zkoumající posedlost společnosti veřejně schvalovanými bitvami sportu...
14!  
SEN s.r.o. - Pavel Šimák & kol.  (2:10)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 21.10.2021. Použity úryvky ze hry Williama Shakespeara „Sen noci svatojánské“ v překladu Martina Hilského. Dramaturgie: Radek Brož. Režie: Pavel Šimák.
Poslední uvedení: červen 2022.
Co nám klasická Shakespearova komedie přináší dnes, v čem je aktuální a čím zoufale zastaralá? To zkoumá skupina pracovníků reklamní agentury, která od tajemného Sandhandlera dostala za úkol zjistit, jaký je byznysový potenciál této hry na dnešním trhu. A nejspíš taky trochu poznat sebe a druhé. Nebo o co tu vlastně jde...?
Sekretářky - Franz Wittenbrink, Lukáš Pečenka  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.10.2021. Hudba: Petr Ožana a citace. Choreografie: Adéla Hájková. Režie: Lukáš Pečenka.
Poslední uvedení: leden 2022.
Nic - Janne Teller, Tomáš Turek & kol.  (1:40x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 10.9.2021. Překlad románu: Anatol Filip, Josef Bánovec. Dramaturgie: Radek Brož. Režie: Tomáš Turek.
předpremiéry od června 2021
Poslední uvedení: květen 2022.
Inscenace na motivy úspěšného románu dánské spisovatelky. Když třináctiletý Pierre Anthon odejde ze školy, aby si sednul na strom a připravoval se na to stát se součástí ničeho, jeho spolužáci započnou náročnou cestu hledání smyslu života. Podaří se jim to, když v této disciplíně selhává i většina dospělých...?
Helgův život - Sibylle Berg  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 29.11.2019. Překlad: Tereza Šimůnková. Dramaturgie: Radek Brož. Scéna: Michaela Semotánová. Kostýmy: Anežka Straková. Hudební spolupráce: Aleš Háva, Tomáš Trapl. Pohybová spolupráce: Dita Kándlová. Režie: Barbora Mašková.
Poslední uvedení: červen 2021.
Rozkošný příběh od paní Bergové o zvířátkách, která převzala vládu nad světem. Ve volných chvílích si přehrávají a komentují obyčejné lidské životy, třeba ten Helgův...
14!  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 1.3.2022