Divadlo Na Rejdišti

poskytovány slevy pro studenty
DIVADLO KONZERVATOŘE
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Na Rejdišti 1, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A Staroměstská, tram 17-18, bus 207]
Pokladna: hodinu před představením
Začátky: 19.00
Nakročeno k derniéře:
Slepci (květen 2023)
Utřinos (červen 2023)
Ceny vstupenek:
130 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo konzervatoře je jako součást Pražské konzervatoře určeno pro inscenační praxi studentů 5. a 6. ročníků. Na tvorbě inscenací se ve spolupráci se studenty podílí profesionální režiséři, výtvarníci, choreografové, hudební skladatelé a další.
  • Vchod do pokladny z Dvořákova nábř. 2.
  • Rezervace vstupenek telefonicky či e-mailem.
  • Oficiální stránky inscenace Sen s.r.o.

Repertoár

Crave - Sarah Kane
Premiéra: 14.4.2023. Překlad: Jaroslav Achab Haidler. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Petr B. Novák. Hudba: Václav Hoskovec. Režie: David Czesany.
Předposlední hra kultovní britské autorky, která ve svém díle vystihla pocity celé generace. Postavy se probírají po intenzivní pařbě a snaží se poctivě zhodnotit, co všechno už mají za sebou. Odpovědně zvažují, kudy dál a tuší, že předstíráním před sebou samým, si člověk dává góly do vlastní branky. O životě a jeho barvách, o naslouchání srdci, poeticky a s humorem pořádně syrovým...
14!  
Terapie - kol.
Premiéra: 14.2.2023. Choreografie: Adéla Hájková. Režie: Lukáš Pečenka.
„Tlak. Euforie. Radost. Agrese. Pochmurnost. Iritace. Empatie. Toužebná Exploze Rozumu Absence Pravdy Injekce Emocí. Téměř Euforický Rozmanitý A Průlomově Investigativní Experiment.“
Polská krev - libreto: Leo Stein | hudba: Oskar Nedbal
Premiéra: 9.2.2023. Podle povídky Alexandra Sergejeviče Puškina „Slečna selka“. Překlad: -bude doplněno-. Výprava: Josef Jelínek. Dirigenti: František Loder, Jáchym Svoboda, Tadeáš Tulach. Režie: Zbyněk Brabec.
Utřinos - Georges Feydeau  (2:30)
Premiéra: 30.11.2022. Překlad: Eva Bezděková. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Zuzana Štěpančíková. Hudba: Jakub Šafr a citace. Režie: Pavel Šimák.
Poslední uvedení: červen 2023.
Fraška mistra komediálních zápletek. Vážená paní Vatelinová by svého muže nikdy nepodvedla. Tedy mimo případ, že by jí byl první nevěrný on. Když se na scéně objevuje údajná Vatelinova milenka (a její manžel), na pomoc s ženinou odvetou spěchá hned několik laskavých dobrovolníků. Jaká by to byla náhoda, kdyby se všichni setkali na jedné adrese? Kdo se dočká a kdo utře nos...?
  
Pod kontrolou - Frédéric Sonntag
Premiéra: 14.10.2022. Překlad: Jan Tošovský. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Jana Smetanová. Hudba: Sebastian Lang. Režie: Natália Deáková.
Hra o tom, jak se nezbláznit z komplikací dneška. „Ve světě, v němž se těžko rozlišuje mezi realitou a fikcí, pravdou a její iluzí, se člověk ocitá v mnoha absurdních situacích. Směje se jim a zároveň si není jistý, jestli jeho příběh nezachytává velký bratr, který o něm všechno ví. Jestli je váš život skutečný, nebo jste jen postavou v nekonečném seriálu, vám vlastně může být jedno, dokud se neocitnete na okraji střechy a nerozhodujete se, zda skočit. Nebo to rozhoduje někdo jiný...?“
Slepci - Maurice Maeterlinck  (1:00x)
Premiéra: 4.3.2022. Překlad: Petr Christov. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Zuzana Štěpančíková. Hudba: Martin Jelínek. Režie: Vít Malota.
Poslední uvedení: květen 2023.
Jednoaktovka belgického dramatika, významného představitele symbolismu, který hru zamýšlel jako symbol hledání směru lidského života a možností, které člověku nabízí. Skupina těch, co nevidí, na ostrově, který neznají, hledá cestu do bezpečí. Mají se spoléhat na nejistou pomoc, sami vyrazit neznámou krajinou nebo čekat na zázrak...?
  
Už nikdy sami - Vojtěch Svoboda & kol.
Premiéra: 5.11.2021. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Marie Frölichová. Hudba: Jakub Novotný. Režie: Vojtěch Svoboda.
Autorská inscenace. Méně slov, více těla, gest a výrazu... „Tak jako všechny důležité události v dějinách, i tahle začala velkou myšlenkou: Všechny problémy světa vyřešíme, když vymýtíme samotu. Vyhlašujeme reorganizaci společnosti, nově bude každý zařazen do jedné z velkých rodin, které za tímto účelem vytvoříme. Experiment začíná. Lidstvo, tentokrát to vyjde!“
Cesta kolem světa - kol.  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 15.2.2022. Hudební spolupráce: Alena Grillová Tesařová. Choreografie: Adéla Hájková. Výprava a režie: Lukáš Pečenka.
Poslední uvedení: prosinec 2022.
Scénický koncert. „Svět je velký, barevný a nevyčerpatelný a každá země trochu jiná díky své kultuře, tradici, historii a hudbě. A my se chceme vydat na cestu, být dobrodruhy a hledat poklady. A zpívat a tančit a navštívit nová místa. Cesta je cíl. Miluj svou cestu, jinak nemá nic smysl. A chodit světem se dá i v hledišti Divadla Na Rejdišti...“

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 2.5.2023