Letní shakespearovské slavnosti

online rezervace, eVstupenka stránka na Facebooku Praha - Brno - Ostrava - Bratislava
Adresa: Pražský hrad (areál Nejvyššího purkrabství) /
Lichtenštejnský palác (nádvoří) - Malostranské nám.
[metro A Malostranská, tram 2-12-15-18-20-22 / tram 12-15-20-22 Malostranské nám.]
Pokladna: stánek v místě konání; předprodej: Ticketportal
Předprodej: ode dne vyhlášení na celý program
Začátky: 20.30
Nakročeno k derniéře:
Jak se vám líbí (srpen)
Othello (srpen)
Ceny vstupenek:
Praha: 990-290 Kč
Brno: 770-350 Kč
Ostrava: 799-200 Kč
Bratislava: 33-11 EUR
Poznámky a upozornění:
  • Letní shakespearovské slavnosti se v Praze konají na dvou scénách: v Královské zahradě Pražského hradu a zároveň také v prostorách HAMU - na nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malé Straně.
  • V Brně se Letní shakespearovské slavnosti konají na scéně na Špilberku.
  • V Ostravě se Letní shakespearovské slavnosti konají na scéně na Slezskoostravském hradu.
  • Místa od III. zóny mají již výrazně sníženou viditelnost i slyšitelnost.
  • Organizátoři poskytují slevu cca 25 % pro studenty (v den představení 50 %), avšak nelze ji uplatnit v předprodejích (pouze při zakoupení v pokladně místě konání, tedy pouze na případné zbylé vstupenky).
  • Nutno počítat s rizikem nepříznivého či chladnějšího počasí, představení může zůstat i nedohráno! (Je-li odehráno alespoň 60 min. představení a je dále nemožné představení dohrát, vstupné se nevrací a nevzniká ani nárok na žádnou jinou kompenzaci. Obvykle však k takové situaci dochází zcela výjimečně, pořadatel řeší situaci operativně dle momentálních podmínek. Pořadatel si dále vyhrazuje právo představení na 15-20 minut přerušit a v případě, že to podmínky umožní, jej znovu spustit.)
  • Po představení je jediný možný východ z areálu Pražského hradu směrem na Klárov, tj. dolů po Starých zámeckých schodech k zastávkám metra a tramvaje Malostranská. Ostatní východy se z údajných bezpečnostních důvodů zavírají již ve 22:00.
  • Cena programu: 95 Kč.

Repertoár

Komédia omylov - William Shakespeare
Premiéra: 5.7.2017. Překlad: Ľubomír Feldek, Martin Hilský. Výprava: Peter Čanecký. Hudba: Róbert Mankovecký. Režie: Roman Polák.
V sezóně 2017 je inscenace uváděna pouze na Slovensku.
Nejkratší Shakespearova hra. Fraška o sourozeneckých dvojicích, dvou párech identických dvojčat, nabízí nejen závratné tempo zvratů a zábavu, ale i důmyslnou hru s protiklady a paradoxy, úvahu o vztazích muže a ženy, o významu jejich lásky a úcty...
Hamlet - William Shakespeare  (2:15)
Premiéra: 27.6.2017. Překlad: Martin Hilský. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Michal Novinski. Úprava a režie: Michal Vajdička.
Jedna z nejtíživějších Shakespearových tragédií propojuje rodinná i politická dramata. Králův syn se nedokáže smířit s úmrtím svého otce. Nedokáže se smířit ani se svým strýcem, jenž si vezme za ženu jeho matku. Hamlet je přesvědčen, že otcova smrt a strýcova svatba spolu úzce souvisejí. A proto se rozhodne pravý důvod otcovy smrti odhalit.Ukazuje se však, že odhalení křivdy není to nejtěžší. Mnohem obtížnější je vyrovnat se s ní a otce pomstít...
Hamlet - William Shakespeare  (PaS de Theatre Ostrava|2:50)
Premiéra: 20.7.2016. Překlad: Jiří Josek. Úprava: Tomáš Vůjtek. Scéna: Lucie Labajová. Kostýmy: Katarína Kováčiková. Hudba: Jan Burian. Choreografie: Adéla Stodolová. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Proslulá Shakespearova tragédie. Claudius se rozvaluje na pohovce, na které zavraždil svého bratra. Gertruda je mu ochotně po vůli, což její syn Hamlet sleduje s krajní nevolí. Hostina přesto pokračuje a pohřeb i svatba organicky splynou v jeden velký banket. Hamlet tuší, že už ví, kdo mu zabil otce a Cladius už ví, že Hamlet něco tuší. Vražda plodí další vraždu. Šílenství Hamlet předstírá, ale jak je to s láskou? Předstírá Ofelie lásku? A jak je to s jejím šílenstvím? V rukou se blýskají nože, na nebi hvězdy. Jednomu z toho až přechází zrak...
Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete - William Shakespeare  (2:35)
Premiéra: 28.6.2016. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Daniel Šubrt. Režie: Jana Kališová.
Shakespearova sváteční komedie o neuchopitelnosti a neukojitelnosti lidské touhy. Výstřední a elitářský Orsino je opojený hudbou a svými city a zamilovaný do podobně sebestředné krásky Olivie. Mezi nimi se potácí Viola, trosečnice převlečená za muže, která touží po Orsinovi a přitom je sama předmětem Oliviiny slepé touhy. Věčně rozjařený Tobiáš Říhal tahá peníze z Ondřeje Třasořitky a slibuje mu svou neteř Olivii. Se služkou Marií a bláznem z povolání jménem Feste strojí vtipné a dost kruté léčky na samolibého Malvolia, který, podobně jako ostatní, podlehl klamnému příslibu lásky...
Othello - William Shakespeare  (2:20)
Premiéra: 3.7.2015. První české uvedení: 11.8.2016. Překlad: Ľubomír Feldek, Martin Hilský. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Róbert Mankovecký. Režie: Michal Vajdička. Poslední uvedení: srpen 2017.
Slavná tragédie. Příběh žárlivého Maura, jeho milující ženy Desdemony i zrádného našeptávače Jaga je nadčasovou hrou o lidských slabostech, frustracích a také jejich příčinách.
Romeo a Julie - William Shakespeare  (2:40)
Premiéra: 25.6.2015. Překlad: Martin Hilský. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Linda Boráros. Hudba: Petr Kaláb. Choreografie: Jan Kodet. Úprava a režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Nejslavnější milostný příběh všech dob. Zpočátku komedie, v závěru tragédie s velkým vykoupením. Večer se chystá velká párty u Kapuletů, kterou teď žije celá Verona. Noc je plná očekávání a stačí jediný pohled, aby se změnil osud Tybalta, Merkucia, Vavřince, Parida, Chůvy, Monteků a Kapuletů, Romea a Julie. Stačí jen jeden pohled, jedna noc...
Jak se vám líbí - William Shakespeare  (3:00|PaS de Theatre Ostrava)
Premiéra: 21.7.2014. Překlad: Martin Hilský. Scéna: Milan David. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba a režie: Michal Lang. Poslední uvedení: srpen 2017.
Komedie plná bláznivých situací, postav, přeměn a milostných zápletek. Když rozzlobíte svého bratra a vévodu v jedné osobě, může se stát cokoli. Dokáže láska zvrátit lidskou zlobu a proměnit ji opět ve štěstí...?
Mnoho povyku pro nic - William Shakespeare  (2:15)
Premiéra: 24.6.2014. Překlad: Martin Hilský. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Léo Delibes. Režie: Jiří Menzel.
Sváteční komedie o lásce, intrikách a lžích. Střízlivě drsný příběh plný překvapení, milostných zvratů, důvtipných pletich i zákeřných pomluv. Získá Claudio lásku Héró? Odhalí pošetilí strážníci intriky Dona Johna? Jak dopadnou šarvátky Benedicka a Beatrice? Zvítězí láska? Nebo...?
Sen noci svatojánské - William Shakespeare  (2:45)
Premiéra: 25.6.2013. Překlad: Martin Hilský. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Linda Boráros. Hudba: Petr Kaláb. Choreografie: Jan Kodet. Úprava a režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Svatební crazy komedie o věčném bloudění v lese vztahů. Spletitý děj podobný snu, kde jednotlivé postavy podléhají kouzlu magické letní noci. Hra o lese, žárlivosti i vášni a hlavně o tresti květu zvaného Violka lásky, díky níž vidět neznamená vidět. Zrcadlo vývoje vztahu od první zamilovanosti až po manželskou krizi. Není lepší zemřít jako Pyramus a Thisba či Romeo a Julie dříve, než se do vztahu vkrade čas...?
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Veselé paničky windsorské - William Shakespeare  (2:40)
Premiéra: 25.6.2009. Překlad: Martin Hilský. Scéna: Karel Glogr. Kostýmy: Milan Čorba. Choreografie: Jana Hanušová. Režie: Jiří Menzel.
Jedna z nejhranějších Shakespearových komedií. Záletný zchudlý rytíř Falstaff zkouší v městečku Windsor svést dvě počestné paničky. Ty si však o jeho pokusech vzájemně řeknou a nastrojí na sebestředného namyšleného rytíře promyšlenou pomstu, do které se zapletou i další obyvatelé městečka...
Komedie omylů - William Shakespeare  (PaS de Theatre Ostrava)
Premiéra: 22.7.2008. Pražská premiéra: 25.8.2008. Obnovená premiéra: 17.7.2017. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Marek Pivovar. Výprava: Marta Roszkopfová. Hudba: Petr Filák. Režie: Peter Gábor.
Raná Shakespearova komedie s důmyslně vystavěnými protiklady a paradoxy, ve které neuvěřitelný kolotoč omylů způsobují záměny dvou párů identických dvojčat.
Pocta Shakespearovi - William Shakespeare  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 21.7.2016. Překlad a úprava: Martin Hilský. Kostýmy: Lucie Jiříková. Hudba: Alessandro Scarlatti. Scéna a režie: Václav Lautner. Poslední uvedení: léto 2017.
Komponovaný večer, původně připravený u příležitosti uplynutí 400 let od úmrtí Williama Shakespeara. Večerem provází Martin Hilský, jenž přeložil kompletní Shakespearovo dílo. Humorné i vážnější dialogy a sonety obohacené živou hudbou a zpěvem...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 20.11.2017