Letní shakespearovské slavnosti

Marná lásky snaha

Premiéra: 26.6.2024
Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Filip Nuckolls.
Komedie mravů, v níž Shakespeare chrlí enormní množství „zvonivých“ veršů, slovních a myšlenkových hříček i překvapivých metafor. A dojde také na autorovu oblíbenou „hru ve hře“. Čtveřice urozených mužů zasvětí tři roky svého života askezi, zdrženlivosti a studiu. Je to vážné, neodvolatelné předsevzetí, chlapský slib, který však ihned zmizí ve chvíli, kdy do města přicestuje francouzská princezna se svými dvorními dámami. A pány zachytí divoký proud lásky a milostného dobývání...
Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
-
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Zprávy

Letní shakespearovské slavnosti ve znamení lásky
(15.5.2024)
Do startu nového ročníku Letních shakespearovských slavností zbývají už jen týdny. Ve středu 26. června zahájí Slavnosti na tradiční pražské scéně, na nádvoří Nejvyššího purkrabství Pražského hradu, „komedie mravů“ Marná lásky snaha. V nepříliš často uváděné hře - nepatří totiž k interpretačně snadným - uvidíte v hlavních rolích Filipa Březinu (Ferdinand) a Annu Fialovou (Princezna).