Profil uživatele

Mikika

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Dubský: 10 % (6)
Pavel Širmer: 12 % (13)
Jan Pařízek: 14 % (8)
Helena Grégrová: 16 % (7)
Jiří Landa: 16 % (11)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 5.8.2021)
příjemná letní komedie o neveselých věcech, tentokrát na letním jevišti, takže noční scény kolem stanu doplňovaly můry a komáři, jakoby to měly domluvený předem...
(zadáno: 13.7.2021)
totálně depresivní látka, šílená doba, až je z toho divákovi fyzicky zle a nejradši by utekl ze sálu. Písňové vsuvky jsme moc nepochopili. Toník Kracík svým přirozeným projevem převálcoval i zkušené kumštýře.
(zadáno: 13.7.2021)
hru ocení především ti, kdo kdy pracovali v podobném korporátu - ale takového blba by za šéfa nechtěli. Na derniéře V. Fridrichovi sekundoval Petr Konáš, taky výborně zahráno, i když na konci nejvíc zamrazí z postavy Z. Kaliny a jeho transformace..
(zadáno: 13.7.2021)
Báječná hudební retrokomedie silně evokuje minulý trend divadla ABC, kdy každý herec musel umět hrát i na nějaký nástroj. tady dokonce i tancují!
Bylo tu taky krásně vidět, jak má režisér svůj vlastní rukopis - někdy jsem měla pocit deja vu - jako bych seděla na Saturninovi nebo V rytmu swingu buší srdce mé. Viz "zpomalené záběry." Ze Saturnina tu jsou i vypůjčení herci. M. Zbrožek řádí jako potrhlá matka, K. Krhovják srší energií. Kapela hraje jako o život, ještě to chce sladit herce s kulisami, aby do nich neustále nevráželi. Hlavně že jsme se dočkali!
(zadáno: 1.10.2020)
co si matně pamatuji z verze divadla ABC, čekala jsem větší srandu. Už je to asi 20 let a možná mi kdysi chyběl rozhled, že jsem se smála čemukoli, ale u včerejší inscenace jsem měla chvílemi dojem, že snad sleduji existenciální drama. navrch tomu dodal korunu typicky fidlovačský ansámbl (Maryška, Pečenka, Rous, Molínová...) který v minulé sezoně hrál snad ve všem, a tak ty hry dost splývají - například s nedávnou Famílií, tam bylo obsazení (i herecké výkony) naprosto totožné.
(zadáno: 1.9.2020)
leckomu může připadat, že téma Domova důchodců se na komedii nehodí - viz asi lidé vedle nás, kteří po přestávce už nepřišli. Ale hra vás přesvědčí, že sranda se dá udělat ze všeho. Byť někdy dost na hraně. Bylo sice trošku znát, že se hraje poprvé po půl roce a ještě se všichni nesehráli a občas vypadl text, ale jinak, klobouk dolů. Takovou čůzu, jakou zahrála paní Vančurová, bych potkat nechtěla....
(zadáno: 28.8.2020)
Velmi zvláštní komponovaný večer, kdy diváci sedí po obvodu, aby uprostřed půdy Werichovy vily vznikl prostor pro tanec (Martin Dvořák) a přecházení (Kateřina Macháčková.) Nemusíte znát podrobnosti vztahu Sandové a Chopina, i z těch střípků leccos pochopíte a domyslíte si. Chopin tu je představován hlavně pohybem, a pro někoho, kdo výrazový tanec zrovna cíleně nevyhledává, je tohle setkání o to zajímavější. Dostane tu i koncert Preludií. Na K. Macháčkové leží dramatická úloha, o to těžší, že půlku času hraje klavír, a ona přesto musí zahrát zamyšlenou Sandovou. Uspávající, ale zajímavé.
(zadáno: 28.8.2020)
Téhle hry jsem se dost bála, ale v rouškovém červnu moc na výběr nebylo, takže jsme to riskli. A byli jsme naprosto uhranutí. Skvělé herecké výkony, mrazivá témata dobře odlehčená. Výtečná hra, pokud hledáte něco, co vás donutí i trošičku přemýšlet, aniž by to bolelo a nemuseli se cítit psychicky vyždímaně.
(zadáno: 28.8.2020)
Historické drama na nádvoří Průhonického parku prostě patří, to je jasná věc. Lehce matoucí proto byly moderní prvky a kostýmy (zvlášť ty tatérské rukávy?) Občas byl hudební podkres tak hlasitý, že jsme si Roxanin monolog museli domýšlet, akustika nádvoří nestačila. Ani jsem moc nevěřila Michaelu Vykusovi, že je takový blbeček, co by nedal dohromady větu. Ale všechny výtky převálcoval Daniel Bambas a jeho nevyčerpatelná energie.
(zadáno: 28.8.2020)
letní oddechovka, kde všechnu pozornost na sebe strhla Máša Málková v roli sebevědomé Mary, až je udivující, že není hlavní postavou. Moc se mi líbil i vtipný nápad využít jediných dvou mužských herců ke ztvárnění veškerých mužských rolí: šéfů, nápadníků, poldů, pojišťováků, pánů domácích... Nakonec si řeknete, že holt s úsměvem a bláznivou rodinou jde všechno líp, i když to tak z počátku nevypadá.
(zadáno: 28.8.2020)
krásné prostředí nádvoří Kuksu muzikálu sedlo, diváci si užili zakomponování oken, slunečních hodin, netopýr asi nebyl součástí plánu. ale nějak si nevzpomínám, že by filmový muzikál byl až tak fraškovitý, tlačený na pilu, sranda za každou cenu. nicméně po takové době uzavření divadel byli návštěvníci tak vyhládlí po kultuře, že lehké sklouznutí do trapnosti přešli s úsměvem. přidaným nečekaným zážitkem byla zpáteční cesta potmě k parkovišti, ta bojovka jak z tábora zajistila, že si tohle představení budou pamatovat všichni...
(zadáno: 28.1.2020)
Prazvláštní drama, plné smutných existencí, navozuje opravdu tu správnou náladu pustit si doma CD Hegerové. Příjemně překvapila Erika Stárková a její zpěv. zajímavý nápad dát diváky na pódium, pak ale byl slyšet každý krok té baby, co uprostřed hry odešla.. oproti tomu my v horních řadách jsme téměř neslyšeli šeptající Zuzanu Mauréry.
(zadáno: 23.1.2020)
Díky tomu, že jsem se seriálu úspěšně vyhýbala, byl pro mně příběh novinkou. Obavy, že u toho tříhodinového opusu usnu, se naštěstí nepotvrdily, bylo stále co sledovat. Ale bylo znát, kdo je fanouškem seriálu - při scéně nastupování do vlaku leckdo vzdychnul nebo se neklidně vrtěl...
Úsměvná první polovina příjemně překvapila, posmutnělá druhá půlka zanechala melancholický dojem, že účelové sňatky stojí za houby. Třebaže jsem mezi diváky patřila k nejmladším, tenhle vánoční dárek nakonec nebyl takový průšvih, jakým zpočátku zaváněl...
(zadáno: 18.12.2019)
Pokud má být Absurdní komedie bez vtipu a bez pointy, pak tahle hra kritéria splňuje. šla jsem na ni v domnění, že uvidím klasickou potřeštěnou komedii, jaké Fidlovačka uváděla dřív, takže Pan Schmitt mě totálně zmátl, prostě jsem jen nechápavě zírala...
(zadáno: 2.12.2019)
veselý muzikál, plný krásných melodií. Ernesto Čekan jako gorilí kápo byl výtečný, scény s gorilí tlupou mě úplně přenesly do pražské zoo, gesta typická pro opice byla naprosto přesvědčivá. M. Gemrotová jako opičí máma také parádní, scéna navozující džungli..
když sedíte dostatečně blízko, vidíte Tarzanovi pod sukni, zvlášť když vám na liáně lítá nad hlavou.
(zadáno: 26.11.2019)
S ypsilonkou nemám moc zkušeností, viděla jsem jen Freda Astaira. Ale kde Fred působil jako vtipné zjevení, tam Jezinky vyvolávaly rozpačité ticho.
Vážně bych chtěla naspat něco pozitivního. Vlastně druhá polovina byla vtipnější, a určitě za to nemůže jen divadelní vínko, i ostatní diváci se smáli častěji. Bylo to prostě naprosto praštěné a asi jsme nepochopili umělecký záměr - ale kdyby to celé byla skupinová terapie v blázinci, leccos by se tím vysvětlilo...
(zadáno: 11.9.2019)
muzikál vzdávající hold původnímu filmu, hlavní hrdinku jako by psali Berenice Kohoutové na tělo, jen Ivana Luptáka dosti zastiňoval Petr Ryšavý coby padouch (nebo to tak aspoň nám holkám připadalo...)
(zadáno: 11.9.2019)
konečně klasická opereta s nádhernou výpravou a kostýmy!
(zadáno: 11.9.2019)
za velmi drahé vstupné jsme se z páté řady stali místo "díváků" spíš "posluchači". z toho, co jsme slyšeli, se dá složit jakýsi obrázek, ale určitě si raději přečtu knihu. Jediné pozitivum je lokace, hra mě přiměla k závazku, že se do Sovových mlýnů podívám někdy za světla a pořádně.
(zadáno: 18.10.2018)
i když jsou všichni zvědaví hlavně na Dyka, jeho alternace Janota příjemně překvapil. Daňhelová se v hromadných scénách ztrácí, Dulava opět jako směšná postava, v Karlíně asi nutnost... Ale jinak spousta dobrých nápadů, vtipných odkazů, dvě úžasné hlášky, nejakčnější postavou byl japonský dirigent. mají opravdu Moriartyho pomocníci připomínat Mimoně? Hudba skvělá, častokrát si podupáváte. i když některé písničky by mohli být i kratší...
(zadáno: 12.7.2018)
kdo už viděl Cavemana, ten bude mít silný pocit deja-vu. vtipy na téma Muži vs. ženy jsou prostě věčné. líbil se mi nápad na čekárnu, na zapojení skutečných autorů knižní předlohy. jen některé písně byly až moc dlouhé, diváci čekali, netrpělivě podupávali, ať už to proboha dozvívají... ale celkový dojem spokojenost.
(zadáno: 22.6.2018)
parádní! i díky tomu, že jsem nečetla původní knihu, a byla tak překvapovaná. na druhou stranu se v publiku dali najít ti, co knihu četli - ti se smáli tam, kde nic vtipného nebylo - jen pochopili narážky pro znalce.
(zadáno: 22.6.2018)
Slyšela jsem, že v divadle Palace mají i dobré komedie. ale po kusu Rodina je základ státu jsem ani tentokrát na tu "slušnou" nenarazila. V první půlce jsem se ještě sem tam smála, druhá už byla pouze trapná.
(zadáno: 10.4.2018)
dosti divoké, diváci zůstávali sedět a zírat, čekaje na vtip.. ale parádní texty, které se občas ztrácely pod fistulkama.
1 2  >