Mikro-teatro

scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Co.Labs
Adresa: Kounicova 20, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 3-10-12 Grohova, t-bus 32-34-36 Smetanova]
Mikro-teatro
Adresa: Josefská 1, Brno [zobrazit na mapě]
[tram Hlavní nádr. / Malinovského nám.]
Klub Leitnerova
Adresa: Leitnerova 2, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-2 Hybešova]
Vila Löw-Beer
Adresa: Drobného 22, Brno [zobrazit na mapě]
[bus 67 Drobného]
Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Vrbky se nám zelenají - Tomáš Lotocki & kol.
Premiéra: 18.2.2024. Režie: Gabriela Krečmerová-Ženatá.
Spící příroda se pomalu probouzí k novému rozkvětu. Smrt je překonána a přichází další etapa života. Mrazivou Moranu ale ještě pro jistotu musíme hodit do řeky, aby se nám nevrátila. Pojďte spolu se sestřičkami Věrkou a Zorkou oslavit radostný příchod jara, protančit tradicemi od masopustu až po Velikonoce. Dozvíte se například, proč držíme před Velikonocemi půst, proč je škaredá středa škaredá, jestli se na Velký pátek opravdu otevírají poklady a jak to vypadá, když zvony odlétají do Říma...
D3+  
Darwinova želva - Juan Mayorga
Premiéra: 20.12.2023. Překlad: Jiří Kasl. Dramaturgie: Veronika Všianská. Výprava: Magdaléna Paráčková-Teleky. Hudební spolupráce: Tomáš Vtípil. Režie: Adam Steinbauer.
Satirická hra současného španělského dramatika v loutkovém provedení o vztahu člověka a přírody. Autor nahlíží na povahu druhu Homo sapiens, který se navzdory svému stáří ve své nepoučitelnosti neustále cyklí. K profesorovi současných dějin přichází na návštěvu záhadná stará žena, která o sobě tvrdí, že si ji jako želvu odvezl z Galapág Charles Darwin. Nabídne profesorovi svou verzi dějin. Podle ní se Darwin ve své evoluční teorii druhů mýlil, protože nepočítal s možnou regresí lidského rodu, která se projevuje v podobě válečných konfliktů nebo třeba projevů lidské vypočítavosti, jejímiž nositeli jsou Profesor a Doktor, kteří chtějí želví ženu využít sobecky ve svůj prospěch...
Kam se, Semínko, kam schováš? - Tomáš Lotocki & kol.
Premiéra: 26.11.2023. Režie: Gabriela Krečmerová-Ženatá.
Zimní příběh pro Semínko, které vyprávějí dvě sestřičky. Sestřičky, jež mají na svět a zimní dění každá jiný pohled. Dozvíte se například, proč Martin jezdí na bílém koni, proč je Mikuláš tak štědrý, anebo kdo je Svatá Lucie. Jak je to se Silvestrem a Novým rokem a kdy vlastně je čas, aby se Semínko po zimním snu probudilo...
D3+  
Co je v bytí, nelze odejmouti - Veronika Všianská, Eva Lietavová
Premiéra: 28.6.2023. Dramaturgie: Ludmila Rousová. Výprava: Věra Vtípilová. Hudba: Radim Hanousek. Režie: Eva Lietavová.
Koprodukční inscenace Mikro-teatra a bazmek entertaiment.
Autorsky zpracovaný příběh Ludmily Javorové, o níž se veřejně ví, že byla (proti pravidlům církve) vysvěcena na katolického kněze.
Vítr z plachet - Gabriela Krečmerová-Ženatá
Premiéra: 20.5.2023. Dramaturgie: Karolina Ondrová. Výprava: Jitka Fleislebr, Martina Nováková. Režie: Gabriela Krečmerová-Ženatá.
Plavba po místech známých i neznámých. Po moři i pod jeho hladinou. Na místa, kde se moře setkává s oblohou, kde se obloha stává mořem, a vzájemně se v sobě ztrácí. Plavba našimi pocity...
D3+  
Madremonte
Premiéra: 2022. Výprava: Martina Nováková. Režie: Juliána Vališková.
Pohádka vycházející z kolumbijské mytologie. V této zemi je tajemné místo, kde se hory dotýkají nebes. Tam se rodí všechny vody, ze kterých pochází veškerý život, a vyprávějí o všemocné Madremonte. O pečující, milující, starostlivé, přísné, ale spravedlivé matce nás všech – matce přírodě. Vše co pro nás dělá, není samozřejmostí. Ví to i Alfonso? Alfonso potřebuje pro svůj život stále víc. Jak si s tím poradí moudrá Madremonte?
D4+  
Ein Strudel und Nekonečno - Patrik Boušek, Eva Lietavová
Premiéra: 28.7.2021. Dramaturgie: Patrik Boušek. Výprava: Klára Vincourová. Hudba: Ondřej Zámečník. Režie: Eva Lietavová.
Koprodukční inscenace Mikro-teatra a bazmek entertaiment.
Pomalá komedie o životě, smrti a oblíbeném dezertu geniálního matematika Kurta Gödela, zapomenutého brněnského rodáka se specifickým světonázorem.
Gloria - Lucie Hrochová
Premiéra: 2021. Námět: Veronika Všianská. Výprava: Tereza Sikorová. Hudba: Marta Kovářová. Režie: Gabriela Krečmerová-Ženatá, Lucie Hrochová & kol.
Příběh velkého malého děvčátka z Madridu. Co se skrývá v tajemném, oprýskaném kufru? Je v něm klokaní holka nebo bláznivá husa? To se uvidí. Určitě se v něm však schovává příběh poskládaný ze střípků básní. Příběh o dívce, která básně milovala. O dívce, která milovala také své přátele, svůj moped, zvířátka, zeleninu k obědu a všechny děti na světě. O dívce jménem Gloria Fuertes, která sice vyrostla do výšky a stala se z ní velká španělská básnířka, v srdci však navždy zůstala malou holčičkou...
D5+  
Neviditelná - Juliána Vališková & kol.
Premiéra: 27.6.2020. Režie: Juliána Vališková.
„Když vás nikdo nevidí, můžete si svět užívat naplno. Můžete olizovat cizí zmrzliny nebo si zajít na film pro dospělé. Když vás nikdo nevidí, můžete se cítit sami. Můžete mít pocit, že vás všichni opustili. Když ale víte o někom, kdo všechno zlé způsobil, můžete své superschopnosti využít a bojovat. Příběh plný napětí, dobrodružství, dětského přátelství, rychlých aut, vysokých střech, větracích šacht a soubojů o dobro. Tak jak to má ve všech akčních příbězích být!“
D6+  

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 26.1.2024