Divadlo Anička a letadýlko

 scéna, kde tento soubor vystupuje:
Studio Paměť
Adresa: Soukenická 29, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Náměstí Republiky (výstup Masarykovo nádr.), tram 3-6-14-15-24-26 Masarykovo nádr.]
Werichova vila
Adresa: U Sovových mlýnů 7, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 12-15-20-22 Hellichova]
Poznámky a upozornění:
  • S produkcí divadla Anička a letadýlko se můžete pravidelně setkávat také v rámci různých festivalů.

Repertoár

Mia nosí Pradu - Anna Duchaňová & kol.  (0:50x)
Premiéra: 19.12.2021. Výprava: Anna Šmídová. Hudba a texty písní: Anna Duchaňová. Režie: kol.
Mia nosí Pradu a svoje tajné sny hluboko v sobě. Potká roztomilého Ita, který ji slíbí štěstí a slávu. Cesta na vrchol je lehčí než cesta zpátky...
D6+  
Small Talk - Anna Duchaňová & kol.
Premiéra: 22.11.2019. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Martina Zwyrtek. Režie: Anna Duchaňová, Václav Zimmermann & kol.
„Small Talk“, takzvaná řeč, která neurazí a nevadí, byla patrně vynalezena proto, aby zbavila lidské bytosti tíhy mlčení. Vystoupí mrtvá dvojice populárních herců a živá Rusalka...
Ocasem tygra - Anna Duchaňová & kol.
Premiéra: 8.12.2018. Podle novely Williama Saroyana „Tracyho tygr“. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Martina Zwyrtek. Režie: Anna Duchaňová.
Slavný příběh vyprávěný z trochu nezvyklého konce. Stačí zaměnit dvě slova a nastražit past na tygra. Kde je muž? Kdo je žena? Tygr na svém trvá...
Frutti di mare - Anna Duchaňová
„Ovoce mořských pohádek, lahodně za úplňku připravené, nejjemnějším pískem posypané...“
Jana je panna & kol. - Anna Duchaňová
Premiéra: 3.12.2015. Na motivy románu Charlotte Brontëové „Jana Eyrová“. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Karolína Ráčková, Anna Duchaňová. Hudba: Anna Duchaňová, Michal Němec. Texty písní a režie: Anna Duchaňová.
Příběh třeskuté vášně prokládaný fernetem, hádkami a bojem o plachého technika Pepiho. Když je holčička malá, touží být princeznou. Když je větší, touží být románovou hrdinkou. Co teprve když se sejdou dvě loutkářky Jany, které milují Janu Eyrovou...
Vivi tady nebydlí - Markéta Pilátová, Anna Duchaňová  (0:50x)
Premiéra: 21.12.2013. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Karolína Ráčková. Hudební spolupráce: Michal Němec. Režie: Anna Duchaňová.
„Víly většinou mívají zvláštní moc. Vivi ji má taky. Je to obrovská síla, se kterou je někdy těžké se vyrovnat. Zvlášť pro ulítlou holku Vivi, kterou pořád někdo komanduje, usměrňuje a plísní. Tak se Vivi rozhodne nikoho ve svém životě nepotřebovat. Být prostě pank...“
D6+  
Naša Pastorkyňa aneb Dívka s jizvou na tváři - podle Leoše Janáčka
Premiéra: 29.11.2013. Režie: Anna Duchaňová.
Ve spolupráci s Konzervatoří evangelické akademie v Olomouci.
Inscenace podle libreta opery Leoše Janáčka obohacená o Moravské lidové písně, taktéž v jeho úpravě. Zpráva o vině a smíření. Je aktuální nejednoznačností každé z postav. Všechny postavy jsou komplikované, ale mají svou pravdu. Rána na tváři Jenůfy jakoby najednou otevřela zapomenutou bolest v jejich nitrech. Bolest, která musí vyplout na hladinu jako bílá lodička, aby ji nakonec soucit a hudba odnesli daleko do oceánu...
Sólo pro Bedřicha - Anna Duchaňová, Petr Pola  (0:45x)
Premiéra: 27.4.2013. Obnovená premiéra: 28.5.2014. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: kol. Loutky: Máša Černíková. Režie: Anna Duchaňová.
Loutková črta, na kterou nesmí děti. Příběhem provází perverzní múza – Duše umělce a tajemný Medvěd, který hraje na kytaru píseň, jejíž melodii nikdo neslyší. Bedřich chtěl zachránit svět, ale nakonec nezachránil ani sám sebe...
14!  
Kill Will - Anna Duchaňová & kol.  (0:45x)
Premiéra: 25.2.2012. Dramaturgie: Petr Pola. Hudební spolupráce: Michal Němec (Michal Ň. Jablkoň). Režie: Anna Duchaňová.
Will zabil skoro všechny. Kdo zabil Willa? William S. je nejslavnější světový dramatik. Ale stal se mu malér! Ztratilo se mu jeho plnicí pero. Teď se pero toulá světem a vypráví příběhy dětem.
D6+  
Království - Anna Duchaňová, Petr Pola  (0:50x)
Premiéra: 1.2.2009. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Radka Mizerová. Hudba: Michal Němec. Texty písní a režie: Anna Duchaňová.
Květinový muzikál nejen pro děti. Kapka rosy podávaná s kostkou léta a půlnoční vytí vlčích máků. Ema na stopě největšího tajemství přírody. První jarní pryskyřník hlídá Severní bránu. Pohádkový kabaret s autorskými písněmi a bleskovými převleky.
D6+  
La Kantýna - Anna Duchaňová
Premiéra: 2007. Dramaturgie: Petr Pola. Scéna: Magdaléna Bažantová, Anna Duchaňová, Radka Mizerová. Kostýmy: Petra Krčková. Loutky a animace: Jana Matysíková, Radka Mizerová. Hudba: Martin Hybler a citace. Režie: Anna Duchaňová.
Omamná historie podivné lásky. Na Yucatanu je 45° ve stínu. V Pulquerii dochází chlast. Těžký večerní vzduch podlehl vůni rozkvetlých gardenií. Šílený spisovatel dopisuje svůj poslední román. Smrtka si lakuje nehty na starorůžovo.
Příběh dědka Všudefouse - Anna Duchaňová
Premiéra: 2006. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Radka Mizerová, Anna Duchaňová. Režie: Anna Duchaňová.
Sváteční mystérium inspirované postavou otce Duchaně. Štětinatý dědek Všudefous je na Vánoce sám. Nemá nikoho. Božena má Pepika, ale neví s kým. Pepik zlobí a chodí čůrat na sníh. Hvězdy svítí vysoko na obloze a dědka se zmocňuje neklid. Tento příběh je celoročně vánoční...

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 16.12.2021