Divadlo Anička a letadýlko

stránka divadla na Facebooku  scéna, kde tento soubor vystupuje:
Werichova vila
Adresa: U Sovových mlýnů 7, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 12-15-20-22 Hellichova]
Poznámky a upozornění:
  • S produkcí divadla Anička a letadýlko se můžete pravidelně setkávat také v rámci různých festivalů.

Repertoár

Ocasem tygra - Anna Duchaňová & kol.
Premiéra: 8.12.2018. Podle novely Williama Saroyana „Tracyho tygr“. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Martina Zwyrtek. Režie: Anna Duchaňová.
Slavný příběh vyprávěný z trochu nezvyklého konce. Stačí zaměnit dvě slova a nastražit past na tygra. Kde je muž? Kdo je žena? Tygr na svém trvá...
Roštěnky u Tiffanyho - Anna Duchaňová  (1:00x)
Premiéra: 16.11.2017. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Marie Jirásková. Hudba: Anna Duchaňová, Michal Němec, Adam Novotný. Texty písní: Anna Duchaňová. Režie: Anna Duchaňová, Martina Krátká.
Zářivá freakshow inspirovaná hlubinami života. Kdo netouží, nežije aneb kdo jsi bez viny, hoď diamantem. Představte si, že existuje nejúžasnější top dámský magazín She. Jeho šéfredaktorka bájná úžasná Vanessa vypisuje soutěž o nejdojemnější dopis měsíce. Tři výherkyně, bývalá úzkostná vícemiss Gabriela, aktivistka liliputánka Šárka a zavalitá trafikantka z Moravy Marie se chystají na výlet do New Yorku. A že nejsou žádné troškařky, tak rovnou k Tiffanymu. Cestu jim zkříží jejich rozdílné povahy, postava stárnoucího komika Petra Červíčka a nakonec i Audrey Hepburn...
Frutti di mare - Anna Duchaňová
Premiéra: 16.9.2016. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Marie Jirásková, Anna Duchaňová. Hudba: Anna Duchaňová, Michal Němec. Režie: Anna Duchaňová.
„Ovoce mořských pohádek, lahodně za úplňku připravené, nejjemnějším pískem posypané...“
Jana je panna & kol. - Anna Duchaňová
Premiéra: 3.12.2015. Na motivy románu Charlotte Brontëové „Jana Eyrová“. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Karolína Ráčková, Anna Duchaňová. Hudba: Anna Duchaňová, Michal Němec. Texty písní a režie: Anna Duchaňová.
Příběh třeskuté vášně prokládaný fernetem, hádkami a bojem o plachého technika Pepiho. Když je holčička malá, touží být princeznou. Když je větší, touží být románovou hrdinkou. Co teprve když se sejdou dvě loutkářky Jany, které milují Janu Eyrovou...
Pičus není kretén - Anna Duchaňová, Martina Krátká  (0:55x)
Premiéra: 15.12.2014. Dramaturgie: Petr Pola. Scéna: Lucie Labajová, Radka Mizerová. Kostýmy: Lenka Odvárková. Hudba: Anna Duchaňová, Michal Němec a citace. Texty písní a režie: Anna Duchaňová.
Poslední uvedení: říjen 2017.
Groteska o dvou starých krávách. Slavnost velké oběti začíná, zahradní trpaslík ladí atmosféru a připravuje česnekové jednohubky.
Vivi tady nebydlí - Markéta Pilátová, Anna Duchaňová  (0:50x)
Premiéra: 21.12.2013. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Karolína Ráčková. Hudební spolupráce: Michal Němec. Režie: Anna Duchaňová.
Víly většinou mívají zvláštní moc. Vivi ji má taky. Je to obrovská síla, se kterou je někdy těžké se vyrovnat. Zvlášť pro ulítlou holku Vivi, kterou pořád někdo komanduje, usměrňuje a plísní. Tak se Vivi rozhodne nikoho ve svém životě nepotřebovat. Být prostě pank.
D6+  
Naša Pastorkyňa aneb Dívka s jizvou na tváři - podle Leoše Janáčka
Premiéra: 29.11.2013. Režie: Anna Duchaňová.
Ve spolupráci s Konzervatoří evangelické akademie v Olomouci.
Inscenace podle libreta opery Leoše Janáčka obohacená o Moravské lidové písně, taktéž v jeho úpravě. Zpráva o vině a smíření. Je aktuální nejednoznačností každé z postav. Všechny postavy jsou komplikované, ale mají svou pravdu. Rána na tváři Jenůfy jakoby najednou otevřela zapomenutou bolest v jejich nitrech. Bolest, která musí vyplout na hladinu jako bílá lodička, aby ji nakonec soucit a hudba odnesli daleko do oceánu...
Kill Will - Anna Duchaňová & kol.  (0:45x)
Premiéra: 25.2.2012. Dramaturgie: Petr Pola. Hudební spolupráce: Michal Němec (Michal Ň. Jablkoň). Režie: Anna Duchaňová.
Will zabil skoro všechny. Kdo zabil Willa? William S. je nejslavnější světový dramatik. Ale stal se mu malér! Ztratilo se mu jeho plnicí pero. Teď se pero toulá světem a vypráví příběhy dětem.
D6+  
Chroust - Anna Duchaňová  (0:55x)
Premiéra: 4.12.2010. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Radka Mizerová. Hudba a texty písní: Michal Němec, Anna Duchaňová. Režie: Anna Duchaňová.
Již po staletí celé generace chroustů věří, že jednou ovládnou svět. Pepík Slepička je trochu trouba, ale má svůj veliký kuchařský sen. Nela Nylonová je spíš rozpálená pec a má půvabně dlouhé nohy. Všechny postavy se nakonec setkávají v náruči Nesmírně dobré chuti z vesmíru. Ta to myslí se všema dobře, ale nakonec CHROUST!
D6+  
Království - Anna Duchaňová, Petr Pola  (0:50x)
Premiéra: 1.2.2009. Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Radka Mizerová. Hudba: Michal Němec. Texty písní a režie: Anna Duchaňová.
Květinový muzikál nejen pro děti. Kapka rosy podávaná s kostkou léta a půlnoční vytí vlčích máků. Ema na stopě největšího tajemství přírody. První jarní pryskyřník hlídá Severní bránu. Pohádkový kabaret s autorskými písněmi a bleskovými převleky.
D6+  
La Kantýna - Anna Duchaňová
Omamná historie podivné lásky. Na Yucatanu je 45° ve stínu. V Pulquerii dochází chlast. Těžký večerní vzduch podlehl vůni rozkvetlých gardenií. Šílený spisovatel dopisuje svůj poslední román. Smrtka si lakuje nehty na starorůžovo.
Příběh dědka Všudefouse - Anna Duchaňová
Dramaturgie: Petr Pola. Výprava: Radka Mizerová, Anna Duchaňová. Režie: Anna Duchaňová.
Sváteční mystérium inspirované postavou otce Duchaně. Štětinatý dědek Všudefous je na Vánoce sám. Nemá nikoho. Božena má Pepika, ale neví s kým. Pepik zlobí a chodí čůrat na sníh. Hvězdy svítí vysoko na obloze a dědka se zmocňuje neklid. Tento příběh je celoročně vánoční.
Sólo pro Bedřicha -  (0:45x)
Dramaturgie: Petr Pola. Režie: Anna Duchaňová.
Loutková črta, na kterou nesmí děti. Příběhem provází perverzní múza – Duše umělce a tajemný Medvěd, který hraje na kytaru píseň, jejíž melodii nikdo neslyší. Bedřich chtěl zachránit svět, ale nakonec nezachránil ani sám sebe...
14!  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 20.10.2019