Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Betlém aneb putování za hvězdou
Režie: Radim Koráb.
Vánoční inscenace, která je nejen adaptací klasického biblického příběhu o hvězdě zvěstující příchod Mesiáše. Každým rokem je představení obnovováno, měněno, vylepšováno, neopomíjí ani známé koledy...
D3+  
Bohatýrská pohádka
Režie: Radim Koráb.
Inscenace vycházející z ruských pohádkových příběhů. Vystupuje v ní bohatýr Olgoj, krásná princezna nebo strašlivý nesmrtelný Kostěj.
D6+  
Dlouhý, Široký a Bystrozraký
Režie: Radim Koráb.
Inscenace podle klasické pohádky. Uvidíte statečného prince, krásnou princeznu a škodolibého Černokněžníka který princeznu unese na svůj zámek. A to je právě něco pro Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého!
D3+  
Hvězdné pohádky
Režie: Radim Koráb.
Pestrobarevná pohádka s hravým dějem. Kdo ví, čím se živí komety, proč se pletou copánky hvězdám a taky kam až dosáhne krk žirafy? Udělejte si výlet do fantazie noční oblohy a dalekých hvězd, kde vám tohle všechno řeknou sama nebeská tělesa.
D4+  
Jak rytíř s rýmou zatočil
Režie: Radim Koráb.
Inscenace pro děti...o banální, přesto otravné rýmě. V deseti pohotovostních radách Rytíře z Nosu se dozvíte, jak rýmu porazit!
D3+  
Karkulka červená
Trochu jiná pohádka o Karkulce, než na jakou jste zvyklí, ale trochu napínavá bude. Přemýšlejte s námi. Jak to je s tou Karkulkou? Napřed si s vlkem hezky povídá a potom vlk dělá divočinu. Svoji novou kamarádku sní. Babička nemá šanci, myslivec stejně přijde přesně pozdě. Není něco v nepořádku? V lese se dějí různá nebezpečenství, ale zajíci, babička i Karkulka mají pro strach uděláno.
D3+  
Kašpárek a drak
Rytmizující dynamická pohádka z hudebního království, kde lidé poslouchají nejznámější díla klasické hudby... Kašpárek nenechá na holičkách prince a v boji s nebezpečným drakem a lstivým Černokněžníkem pomůže zachránit princeznu.
D3+  
Kocour v botách
Režie: Radim Koráb.
Pohádka o kocourovi, který chce nosit boty jako člověk. Bude dost chytrý na to, aby získal pro svého pána princeznu a království? A co na to zlý obr a hlavně jeho zelenina?
D3+  
O Budulínkovi
Podle Boženy Němcové. Režie: Radim Koráb.
Inscenace inspirována klasickou lidovou pohádkou. Nejdříve se diváci dozvědí, jak asi Budulínek tráví čas, když se ocitne sám doma, zanechán dědečkem a babičkou napospas dlouhé chvíli. Do toho se připletou vždy vychytralé lišky a hned je dobrodružství na světě. Budulínkovi se to ale mnoho líbit nebude, zažije krušné chvíle a vyjde ze všeho moudřejší a poučenější.
D3+  
O Zlatovlásce
Klasická pohádka ve verších – v podání tří herců a sedmi loutek. Pohádka začíná v království, kde jedna stará babička přinese královi hada s tajemným tvrzením, že když ho král upeče a sní, tak začne rozumět, o čem si spolu povídají zvířata. Kuchaři Jiříkovi to při pečení nedá, aby to taky nezkusil. Chamtivý král ale bohužel pozná, že mu z hada někdo kousek ujedl, a pošle Jiříka za nebezpečným úkolem: získat a přivézt královu budoucí ženu Zlatovlásku. Dobrosrdečný Jiřík cestou pomůže mravencům, rybě a hladovým krkavcům, kteří mu za odměnu pomohou Zlatovlásku získat.
D3+  
Perníková chaloupka
Režie: Radim Koráb.
Loutková inscenace podle klasické pohádky je trošku o tom, jak děti umí být hodné a neposlušné zároveň. Zažijete strach z tajemného lesa a vyzkoušíte si, jak se sedí na lopatě před rozpálenou pecí. Ale nebojte se; všechno proběhne v mezích BOZP, tedy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.
D3+  
Pohádka pro 3 + 1 prasátka
Režie: Radim Koráb.
Neobvyklá pohádka o známých věcech. Prasátka se u celé eskapády s vlkem trochu zapotí a zhubnou, ale zase se z toho poučí, naučí se správně stavět domy a stanou se z nich lepší prasátka. Vlk není ani tak zlý, ale spíš hloupý, a prasátka jsou zase spíš veselá než-li hloupá.
D3+  
Princ Bajaja
Režie: Radim Koráb.
Inscenace podle klasické pohádky Boženy Němcové. Moc nad královstvím uzmul obří drak, dým se mu valí z tlamy a rád si smlsává na princeznách. Utká se s ním i náš hrdina, princ Bajaja, který přijede na svém věrném vraníkovi, draka skolí a ...hádejte, jak to dopadne.
D4+  
Princezna na hrášku
Režie: Radim Koráb.
Pohádka o tom, jak pečlivě vybrat princeznu, aby nebylo celé království smutné. Není snadné najít kamaráda, ještě horší je, když kluk hledá kamarádku, a nejhorší je, když citlivý princ hledá citlivou princeznu a k tomu má přísnou maminku a tatínka, jak už to tak bývá. To je pak každá rada drahá. Ještě že chytrý papoušek Žakinka má dobrou radu vždy po ruce...
D3+  
Princezna s dlouhým nosem - Andrea Hanáčková, Radim Koráb
Režie: Radim Koráb.
Pohádka o tom, jak zlobivou princeznu postihla nejedna pohroma – narostly jí uši jako lopušáky, jelení parohy a dlouhý nos...
D3+  
Pták ohnivák a liška Ryška
Režie: Radim Koráb.
Pohádka o cestě nepříliš bystrého prince za Ohnivákem, která nakonec dobře dopadne, a princ úspěšně překoná všechna nebezpečí.
D3+  
Sindibádova dobrodružství
Režie: Radim Koráb.
Napínavá pohádka z orientálního světa, u které se nezastavíte ani na konci, protože vás děj vtáhne do stavu trvalého snění.
D4+  
Sněhurka a sedm trpajzlíků
Režie: Radim Koráb.
Převyprávění známého pohádkového příběhu. Princezna Sněhurka se stane obětí lsti zlé macechy. Ta by si přála být nejkrásnější na světě, ale zrcadlo prozradí, že na krásu Sněhurky nedosáhne. Macecha ji proto nechá vyhnat do černého lesa, kde do příběhu vstupují trpajzlíci se svéráznými jmény a charaktery.
D3+  

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 31.10.2020