Divadlo U stolu

online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
15.11. (Čt) 19:30 Don Juan a Faust
26.11. (Po) 19:30 Jób
28.11. (St) 19:30 Magor
29.11. (Čt) 19:30 Slečna Julie
07.12. (Pá) 19:30 Audience / Katastrofa
Nejbližší představení:
15.11. (Čt) 19:30
Don Juan a Faust
26.11. (Po) 19:30
Jób
28.11. (St) 19:30
Magor
29.11. (Čt) 19:30
Slečna Julie
07.12. (Pá) 19:30
Audience / Katastrofa
Adresa: Zelný trh 9, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 4-9 Zelný trh, 1-2-8-10-12 Hlavní nádraží]
Pokladna: po-pá 10-18
Předprodej: od 1. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.30
Ceny vstupenek:
250-180 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Hracím prostorem je Sklepní scéna Centra experimentálního divadla.
  • Předplatné: volné v cenách 300 Kč (dva vstupy), 600 Kč (čtyři vstupy), 900 Kč (šest vstupů).
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 5 dnů před představením.
  • Divadlo oznámilo ukončení činnosti. Nastudované inscenace budou reprízovány pouze do konce roku 2018.

Repertoár

Don Juan a Faust - Christian Dietrich Grabbe  (1:40x)
Premiéra: 3.12.2017. Překlad: František Vrba. Scéna: Milivoj Husák. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Choreografie: Hana Halberstadt. Úprava, výběr hudby a režie: František Derfler.
Klasické drama spojující juanovský a faustovský mýtus v jediném díle. Bizarní tragédie dvou vypjatých individualit, odmítajících se podřídit jakémukoliv řádu. Drama plné nezkrotných vášní, patosu i drsného humoru. Dva extrémy a protipóly, Juan a Faust, se utkávají o lásku Donny Anny. Oba jsou neobyčejní, pohrdající zákony, oběma je společná únava a nuda ze života, stejně jako touha překonat hranice vyměřené člověkem. Juan je posedlý prožitky, Faust svým zarytým úsilím o dosažení něčeho, co by se vymykalo měřítkům tohoto světa. Na scénu však ještě vstupuje ďábelský temný rytíř...
Návrat domů - Harold Pinter  (1:20x)
Premiéra: 11.5.2017. Překlad: Milan Lukeš. Dramaturgie: Martin Sládeček. Výprava: Veronika Watzková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Lukáš Kopecký.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Podle mnohých nejlepší hra britského nositele Nobelovy ceny za literaturu, plná nečekaných zvratů, kafkovsky vykloubená, bestiálně pravdivá a se šokujícím vyústěním. Akademik Teddy se po letech vrací domů. Jen na několikadenní návštěvu, během které chce otci a bratrům představit svou ženu i úspěšný život, který si v Americe vybudoval. Vrací se tam, odkud kdysi utekl. Cítí se jako jiný člověk, dost silný na to, aby tento návrat ustál. V rodinné smečce se však z něžných kousnutí rodí skryté zápasy na život a na smrt. Teddy se nepoznává, ve v pasti a vyváznout znamená nechat v ní kus sebe sama...
14!  v průběhu představení se na jevišti kouří
Jób - František Derfler
Premiéra: 12.12.2016. Podle biblické „Knihy Jóbovy“. Překlad předlohy: Vilém Závada, Stanislav Segert. Výprava: Milivoj Husák. Hudba: Josef Klíč. Choreografie: Marek Svobodník. Režie: František Derfler.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Scénický actus podle biblické „Knihy Jóbovy“. Dramatický spor na téma Bůh a zlo.
Slečna Julie - August Strindberg  (1:25x)
Premiéra: 9.4.2016. Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Petr Oslzlý. Scéna: Jan Konečný. Kostýmy: Alice Novotná. Hudba: Zdeněk Kluka. Úprava a režie: Ivo Krobot.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Slavné drama, které bylo v době svého vzniku jakýmsi manifestem tehdy nového směru – naturalismu. V atmosféře svatojánské noci dojde k náhlému vzplanutí mezi hraběcí dcerou Julií a komorníkem Jeanem. Příběh o touze padnout i povznést se, příběh vášně i nenávisti, okouzlení i rozčarování...
I obešel já polí pět (Edgar) - Ladislav Klíma  (1:15x)
Premiéra: 4.6.2015. Výprava: Jana Zbořilová. Hudební spolupráce: Zdeněk Kluka. Úprava, dramaturgie a režie: František Derfler.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Groteskní horor jednoho z nejoriginálnějších českých spisovatelů a myslitelů 20. století, který si záměrně pohrává s prostředky brakové literatury a dosahuje tak typicky klímovského metafyzického motivu rozporu mezi skutečností a snem. Zjevení umrlce Benedikta pronásleduje nebohého Edgara i jeho milenku. Jak dopadne setkání s démonem, jenž se neštítil vražd, Edgara za života trápil a vychovával ke zločinu...?
Audience / Katastrofa - Václav Havel, Samuel Beckett  (1:20x)
Premiéra: 7.3.2015. Překlad Beckettovy hry: Eva Oslzlá, Petr Oslzlý. Dramaturgie: Petr Oslzlý. Scéna: Jan Konečný. Kostýmy: Alice Novotná. Hudba: Zdeněk Kluka. Režie: Ivo Krobot.
Známá aktovka Václava Havla „Audience“, k níž byl autor inspirován svým zaměstnáním v trutnovském pivovaře, poprvé inscenovaná společně s jednoaktovkou „Katastrofa“, kterou její slavný autor Samuel Beckett dedikoval v roce 1982 dlouhodobě vězněnému a vážně nemocnému Václavu Havlovi.
Námluvy / Medvěd - Anton Pavlovič Čechov
Premiéra: 22.11.2014. Překlad: Leoš Suchařípa. Dramaturgie: František Derfler. Výprava: Jaroslav Záděra, Ondřej Elbel. Režie: Ondřej Elbel.
Brilantní scénické žerty velikána světové literatury a divadla.
Ježíškova košilka - Jan Zahradníček  (0:50x)
Premiéra: 27.11.2013. Režie: Zoja Mikotová.
Vánoční inscenace pro děti i rodiče, vlídně zářivé i úsměvné legendy velkého českého básníka. Víte, kde se na světě vzal slavík a skřivánek, chudobky, včely a vosy? Znáte Slzičky Panny Marie a víte, proč se osika chvěje a jak dostala mateřídouška své jméno...?
D3+  
Magor - Ivan Martin Jirous, Františka Jirousová, Ivo Krobot  (1:15x)
Premiéra: 23.2.2013. Dramaturgie: Petr Oslzlý. Scéna: Jan Konečný, Barbora Konečná. Kostýmy: Alice Novotná. Hudba: Zdeněk Kluka a citace. Režie: Ivo Krobot.
Komorní inscenace inspirovaná osmiletým společným soužitím Ivana Martina Jirouse (přezdívaného „Magor“) a jeho dcery Františky na pražském Smíchově. Neobvyklý pohled dcery spisovatelky na básníka, provokatéra a inspirátora. Deníkové záznamy, vzpomínky, zhudebněné básně. „Na Smíchově byl heaven!“
Něžná - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Ivo Krobot  (1:20x)
Premiéra: 18.4.2011. Překlad povídky: Emanuel Frynta. Scéna: Jan Konečný. Kostýmy: Alice Novotná. Hudba: Zdeněk Kluka a citace. Režie: Ivo Krobot.
Divadelní podoba známé povídky, ve které se autor skrze jeden nerovný milostný vztah zamýšlí nad lidským povědomím, skrytými silami našeho vlastního jednání i nad složitými vazbami racionálního a iracionálního v našem nitru.
Příliš hlučná samota - Bohumil Hrabal, Ivo Krobot  (1:45x)
Premiéra: 24.3.2010. Scéna: Jan Konečný. Kostýmy: Alice Lašková. Hudební spolupráce: Zdeněk Kluka. Choreografie: Zoja Mikotová. Režie: Ivo Krobot.
Divadelní podoba jednoho z vrcholných Hrabalových děl. Balič papíru Hanťa 35 let ve svém sklepě balí starý papír a knihy...
Thyestes - Lucius Annaeus Seneca  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 26.3.2018. Překlad: Eva Stehlíková. Výprava: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Zdeněk Kluka. Režie: František Derfler.
scénická skica
Poslední uvedení: červen 2018 (v Brně), září 2018 (na zájezdě).
První české uvedení nejčernější ze všech Senecových černých tragédií. Kruté drama, v němž není místo pro slitování a odpuštění, o děsivé pomstě krále Atrea svému bratrovi Thyestovi.

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 31.10.2018