Zprávy

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
22.8.2017
V ALTĚ startuje sezona
Studio ALTA po letní pauze zahájí 4. září divadelní sezonu, která i letos bude ve znamení novinek. Diváci a návštěvníci se můžou těšit na nové programové cykly a premiéry, ale i na rozšíření tréninkového programu pro tanečníky. Nejvýznamnější událostí podzimu bude návštěva tanečníka a pedagoga Julyena Hamiltona. Na říjen Studio ALTA dále připravuje premiéru skupiny VerTeDance ve spolupráci s Petrou Tejnorovou.
číst celý článek
21.8.2017
Ostravu navštíví loutkáři z Evropy i z Kanady
Hned zkraje nové sezony čeká Divadlo loutek Ostrava nejvýznamnější událost roku. Od 1. do 6. října pořádá 12. ročník mezinárodního festivalu loutkářského umění Spectaculo Interesse. Letos na bienále přijedou umělci ze třinácti zemí světa. Předprodej vstupenek na program festivalu bude zahájen 1. září.
číst celý článek
21.8.2017
Výsledek výběrového řízení na post ředitele MDP
Výsledek výběrového řízení na post ředitele MDP
Výběrová komise doporučila jmenování Daniela Přibyla do funkce ředitele Městských divadel pražských. Funkci převezme v lednu 2018 (přímé řízení od léta 2018), volbu však ještě musí schválit pražští radní. Do výběrového řízení byly přihlášeny další dva projekty, a to stávajícího ředitele MDP Ondřeje Zajíce a režiséra Vladimíra Morávka.
Daniel Přibyl v nedávné době působil jako umělecký šéf Městského divadla Kladno. Na projektu s Přibylem spolupracují Michal Dočekal, který by se pravděpodobně stal uměleckým šéfem MDP, a dramatik a režisér David Drábek. Tento tým začne připravovat sezonu 2018/19. Jedním ze zadání výběrového řízení bylo uvažované znovuzačlenění Divadla Komedie pod MDP, s autonomní dramaturgií.
17.8.2017
Festival Čekání na Václava v Klicperově divadle
Letošní podzim v Klicperově divadle bude opět patřit festivalu Čekání na Václava. Čtrnáctý ročník, který bude probíhat od 28. září do 28. října 2017 na hlavní scéně Klicperova divadla i ve Studiu Beseda, přinese rozmanitou přehlídku divadelních souborů z celé republiky.
číst celý článek
17.8.2017
KSA Ostrava hledá nového ředitele
KSA Ostrava hledá nového ředitele
Město Ostrava vyhlásilo výběrové řízení na místo ředitele/ředitelky Komorní scény Aréna. Její současná ředitelka Renáta Huserová, která úspěšnou ostravskou scénu vede od roku 1994, odchází koncem roku do důchodu.
16.8.2017
Prázdniny prodlouží VyšeHrátky!
Počtrnácté se v prostorách Královské akropole na Vyšehradě uskuteční interaktivní festival (nejen) pro děti a jejich rodiče s názvem VyšeHrátky. Tematické workshopy, představení pro děti různého věku a také již tradiční divadelní bojovka s podtitulem Chytře a jednoduše: Zpráva o vynálezcích. To vše a samozřejmě ještě mnohem víc od 4. do 10. září 2017.
číst celý článek
16.8.2017
Jan Kříž se prosadil v zahraničí
Jeden z nejvýraznějších talentů české muzikálové scény získal angažmá v originálním německém uvedení muzikálu Tanz der Vampire. Kříž uspěl v náročných konkurzech největší evropské produkční společnosti Stage Entertainment. Bude vystupovat v sólové roli Nightmare a také bude příležitostně alternovat Mathiase Edenborna v hlavní roli hraběte Krolocka! Z tohoto důvodu v celé sezoně 2017/18 omezí své účinkování v tuzemských inscenacích. (Jan Kříž by měl v prosinci sedmkrát odehrát hlavní roli v muzikálu Rocky v Kongresovém centru.)
10.8.2017
Drama Yerma s Billie Piper, muzikál Follies s Imeldou Staunton, komedie Mladý Marx s Rorym Kinnearem, politická tragédie Julius Caesar s Benem Whishawem a návrat oblíbeného Hamleta s Benedictem Cumberbatchem. Tak zní současná nabídka nové, už deváté sezóny NT Live, cyklu přenosů britského divadla do kin po celém světě, včetně těch českých, organizovaného britským Národním divadlem.
číst celý článek
10.8.2017
Spitfire Company oslaví 10 let své existence unikátním projektem
Mezinárodně etablovaný soubor Spitfire Company, který má v posledních letech na kontě úspěšné projekty One Step Before the Fall, Antiwords či Animal Exitus, oslaví 10 let své existence unikátním projektem. Světová premiéra adaptace knihy Doba z druhé ruky, za kterou její autorka Světlana Alexijevičová obdržela v roce 2015 Nobelovu cenu za literaturu, proběhne pouze ve dvou uvedeních 12. a 13. září v pražském prostoru Jatka78.
číst celý článek
3.8.2017
Do Ústí se vrací festival Divadelní zahrada
Ani letos nezůstane Ústí nad Labem bez letního divadelního festivalu pod širým nebem. Festival nejen o Shakespearovi – Divadelní zahrada se po loňské povedém prvním ročníku vrací předposlední týden letních prázdnin do romantické zahrady Českého rozhlasu Sever. Činoherní studio v týdnu od 21. do 27. srpna opět odehraje všechny svoje inscenace Williama Shakespeara a pro nejmenší diváky uvede poprvé venku pohádkový příběh Ronja, dcera loupežníka.
číst celý článek
31.7.2017
Umělecké duo Kozel ve fraku - Anna Kukuczková a Vojtěch Svoboda - reprezentovalo ve dnech 22. 7. – 26. 7. 2017 Českou republiku v arménském městě Tsaghkadzor na festivalu pantomimy. Devátého ročníku Leonid Yengibaryan festivalu se zúčastnili také umělci z Arménie, Německa, Ruska, Jižní Afriky a Bangladéše. Kozel ve fraku zde uvedl představení Absurditky - pásmo autorských etud na různá témata s více či méně absurdním charakterem.
číst celý článek
28.7.2017
BuranTeatr v Praze (v Divadle v Celetné)
Brněnské nezávislé divadlo BuranTeatr již několik let hostuje v průběhu letních prázdnin v Divadle v Celetné v Praze. Ani v roce 2017 tomu nebude jinak. Tentokrát nabídne BuranTeatr pražskému publiku výběr tří inscenací – Kabaret U Vrtaného kolena aneb Rozbijte prasátka, přátelé!, Něžná / Pohybové sólo pro dva a Alenka v říši znaků.
číst celý článek
28.7.2017
Divadlo na cestách, Romeo a Julie na prázdninách
Divadlo na cestách, Romeo a Julie na prázdninách
Studentská umělecká skupina OLDstars se v pondělí 31. července na Lodi Tajemství na řece Vltavě v Praze vydává na letní divadelní turné ROADMEO aneb Mor na ty vaše rody. Do 10. srpna navštíví celkem 10 míst, na kterých představí verzi jednoho z nejsilnějších příběhů světových jevišť – příběh ROMEA A JULIE. Openairová inscenace měla premiéru v červenci na benefičním divadelním festivalu v klášteře Roudnici nad Labem. Své prázdninové turné začíná v Praze, dále pokračuje po Středočeském kraji - Kouřimí, Nymburkem a hradem Křivoklát. 4. srpna navštíví festival Povaleč u Karlových Varů. Romeo a Julie se dále podívají např. na hrady Točník a Radyně, do Bečova nad Teplou, na zámek Manětín nebo do kláštera v Kladrubech u Stříbra.
28.7.2017
Letní Letnou zahájí open-air program s názvem Bestiario
Již za necelý měsíc si v pražských letenských sadech opět dají dostaveníčko ti nejlepší novocirkusoví artisté, akrobati, mimové, žongléři, herci, muzikanti a další umělci z několika kontinentů – odstartuje zde 14. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná.
číst celý článek
26.7.2017
První informace o programu 25. ročníku mezinárodního festivalu DIVADLO
Festival DIVADLO 2017: Belgičané s černou severskou komedií, Poláci s životem Tomasze Sikorského a Maďaři s inscenací Michala Dočekala... 25. ročník mezinárodního festivalu DIVADLO nabídne od 13. do 21. září v Plzni inscenace předních evropských i tuzemských souborů.
číst celý článek
26.7.2017
Zemřel Petr Matásek
Ve věku 73 let zemřel významný scénograf, loutkář a pedagog Petr Matásek, dlouholetý spolupracovník divadla DRAK, kde se podílel na "dračí" nejslavnější éře. Po odchodu z divadla DRAK spolupraooval mj. s pražským Národním divadlem, a pořádal loutkářské dílny, kromě Evropy např. i v Austrálii a Kanadě.
25.7.2017
Vstupenky na 25. MFD
Předprodej vstupenek na Mezinárodní festival DIVADLO (13. - 21. 9. 2017 Plzeň) bude zahájen 1. srpna on-line na webu festivalu nebo v systému Plzeňská vstupenka.
25.7.2017
Žár brněnské Horečky ve Švýcarsku nezchladil ani silný déšť
Již potřetí aplaudovalo švýcarské publikum na břehu jezera Walensee práci a umu brněnských umělců z Městského divadla Brno. Pro letošní léto zde připravil režisér a ředitel MdB Stanislav Moša se svými kolegy legendární muzikál Horečka sobotní noci, který budou moci diváci zhlédnout již za půl roku i v Brně.
číst celý článek
23.7.2017
Divadlo Bolka Polívky otevírá svou Letní scénu
Idylické letní večery, působivá atmosféra historického Brna a především výrazné herecké osobnosti... To vše a ještě mnohem více slibuje Letní scéna Divadla Bolka Polívky, které bude od 21. července do 23. srpna patřit Biskupský dvůr Moravského zemského muzea v Brně. V neobvyklé „obrácené“ podobě se představí návštěvníkům i samotný Biskupský dvůr. Diváci budou sedět zády ke katedrále.
číst celý článek
12.7.2017
Mimořádné představení s Janem Třískou se vrací na Hrad
Pocta Shakespearovi měla být jednorázovou oslavou loňského významného výročí legendárního dramatika. Unikátní představení Letních shakespearovských slavností se ovšem setkalo s tak mimořádným ohlasem diváků i kritiky, že se ho organizátoři rozhodli uvést i letos. Po šest večerů budou opět jeho hvězdami herec Jan Tříska a překladatel Shakespearova díla Martin Hilský.
číst celý článek
6.7.2017
Zemřel Petr Pelzer
Ve věku 76 let zemřel herec Petr Pelzer. Postupně byl členem Divadla Oldřicha Stibora v Olomouci, Divadla Petra Bezruče v Ostravě, Státního divadla Ostrava (dnes ND moravskoslezské). V letech 1984 až 1994 byl angažován v Městských divadlech pražských, po rozdělení souborů pak z Divadla Rokoko přešel do Národního divadla, kde setrval v angažmá až do svého odchodu do důchodu v roce 2015. Poté zde ještě nějaký čas pohostinsky dohrával, než musel jeviště ze zdravotních důvodů opustit. Hostoval i na jiných pražských a mimopražských scénách, objevoval se ve filmech a v televizi, svůj výrazný hlas hojně uplatňoval v dabingu a v rozhlase.
29.6.2017
Studio Ypsilon již vyhlíží příští sezonu
Pražská Ypsilonka zahájí po prázdninách novou sezonu 2017/18 hned několika důležitými událostmi. První představení uvede v pondělí 11. září od 19.30 hodin, kdy půjde o úctyhodnou 95. reprízu jedné z kmenových inscenací Faust a Markétka. Divadlo navíc plánuje posledních pět repríz tohoto titulu. V září se v Y také začíná zkoušet nová inscenace Jana Schmida Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi. Do třetice oficiálně a slavnostně otevře v úterý 12. září novou sezonu 2017/18 venkovním hudebním programem v pasáži Olympic.
číst celý článek
29.6.2017
Zemřel František Řehák
Ve věku 93 let zemřel herec František Řehák. Začínal v divadle v Mladé Boleslavi, několik let strávil ve zlínském divadle (tehdy v Gottwaldově). Především ale po několik desetiletí patřil k předním členům souboru divadla v Olomouci, kde zvárnil více než 150 rolí a s nímž pohostinsky spolupracoval ještě ve druhé polovině 90. let. V 60. letech krátce působil i v legendárním pražském Divadle za branou. Příležitostně režíroval. Nepřehlédnutelný byl v řadě filmů, některé z nich se zařadily do zlatého fondu české kinematografie. Spolupracoval i s televizí.
Z tiskových zpráv a další aktuality
22.8.2017
Studio ALTA po letní pauze zahájí 4. září divadelní sezonu, která i letos bude ve znamení novinek. Diváci a návštěvníci se můžou těšit na nové programové cykly a premiéry, ale i na rozšíření tréninkového programu pro tanečníky. Nejvýznamnější událostí podzimu bude návštěva tanečníka a pedagoga Julyena Hamiltona. Na říjen Studio ALTA dále připravuje premiéru skupiny VerTeDance ve spolupráci s Petrou Tejnorovou.
21.8.2017
Hned zkraje nové sezony čeká Divadlo loutek Ostrava nejvýznamnější událost roku. Od 1. do 6. října pořádá 12. ročník mezinárodního festivalu loutkářského umění Spectaculo Interesse. Letos na bienále přijedou umělci ze třinácti zemí světa. Předprodej vstupenek na program festivalu bude zahájen 1. září.
17.8.2017
Letošní podzim v Klicperově divadle bude opět patřit festivalu Čekání na Václava. Čtrnáctý ročník, který bude probíhat od 28. září do 28. října 2017 na hlavní scéně Klicperova divadla i ve Studiu Beseda, přinese rozmanitou přehlídku divadelních souborů z celé republiky.
16.8.2017
Počtrnácté se v prostorách Královské akropole na Vyšehradě uskuteční interaktivní festival (nejen) pro děti a jejich rodiče s názvem VyšeHrátky. Tematické workshopy, představení pro děti různého věku a také již tradiční divadelní bojovka s podtitulem Chytře a jednoduše: Zpráva o vynálezcích. To vše a samozřejmě ještě mnohem víc od 4. do 10. září 2017.
10.8.2017
Drama Yerma s Billie Piper, muzikál Follies s Imeldou Staunton, komedie Mladý Marx s Rorym Kinnearem, politická tragédie Julius Caesar s Benem Whishawem a návrat oblíbeného Hamleta s Benedictem Cumberbatchem. Tak zní současná nabídka nové, už deváté sezóny NT Live, cyklu přenosů britského divadla do kin po celém světě, včetně těch českých, organizovaného britským Národním divadlem.
10.8.2017
Mezinárodně etablovaný soubor Spitfire Company, který má v posledních letech na kontě úspěšné projekty One Step Before the Fall, Antiwords či Animal Exitus, oslaví 10 let své existence unikátním projektem. Světová premiéra adaptace knihy Doba z druhé ruky, za kterou její autorka Světlana Alexijevičová obdržela v roce 2015 Nobelovu cenu za literaturu, proběhne pouze ve dvou uvedeních 12. a 13. září v pražském prostoru Jatka78.
3.8.2017
Ani letos nezůstane Ústí nad Labem bez letního divadelního festivalu pod širým nebem. Festival nejen o Shakespearovi – Divadelní zahrada se po loňské povedém prvním ročníku vrací předposlední týden letních prázdnin do romantické zahrady Českého rozhlasu Sever. Činoherní studio v týdnu od 21. do 27. srpna opět odehraje všechny svoje inscenace Williama Shakespeara a pro nejmenší diváky uvede poprvé venku pohádkový příběh Ronja, dcera loupežníka.
31.7.2017
Umělecké duo Kozel ve fraku - Anna Kukuczková a Vojtěch Svoboda - reprezentovalo ve dnech 22. 7. – 26. 7. 2017 Českou republiku v arménském městě Tsaghkadzor na festivalu pantomimy. Devátého ročníku Leonid Yengibaryan festivalu se zúčastnili také umělci z Arménie, Německa, Ruska, Jižní Afriky a Bangladéše. Kozel ve fraku zde uvedl představení Absurditky - pásmo autorských etud na různá témata s více či méně absurdním charakterem.
28.7.2017
Brněnské nezávislé divadlo BuranTeatr již několik let hostuje v průběhu letních prázdnin v Divadle v Celetné v Praze. Ani v roce 2017 tomu nebude jinak. Tentokrát nabídne BuranTeatr pražskému publiku výběr tří inscenací – Kabaret U Vrtaného kolena aneb Rozbijte prasátka, přátelé!, Něžná / Pohybové sólo pro dva a Alenka v říši znaků.
28.7.2017
Již za necelý měsíc si v pražských letenských sadech opět dají dostaveníčko ti nejlepší novocirkusoví artisté, akrobati, mimové, žongléři, herci, muzikanti a další umělci z několika kontinentů – odstartuje zde 14. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná.
26.7.2017
Festival DIVADLO 2017: Belgičané s černou severskou komedií, Poláci s životem Tomasze Sikorského a Maďaři s inscenací Michala Dočekala... 25. ročník mezinárodního festivalu DIVADLO nabídne od 13. do 21. září v Plzni inscenace předních evropských i tuzemských souborů.
25.7.2017
Již potřetí aplaudovalo švýcarské publikum na břehu jezera Walensee práci a umu brněnských umělců z Městského divadla Brno. Pro letošní léto zde připravil režisér a ředitel MdB Stanislav Moša se svými kolegy legendární muzikál Horečka sobotní noci, který budou moci diváci zhlédnout již za půl roku i v Brně.
23.7.2017
Idylické letní večery, působivá atmosféra historického Brna a především výrazné herecké osobnosti... To vše a ještě mnohem více slibuje Letní scéna Divadla Bolka Polívky, které bude od 21. července do 23. srpna patřit Biskupský dvůr Moravského zemského muzea v Brně. V neobvyklé „obrácené“ podobě se představí návštěvníkům i samotný Biskupský dvůr. Diváci budou sedět zády ke katedrále.
12.7.2017
Pocta Shakespearovi měla být jednorázovou oslavou loňského významného výročí legendárního dramatika. Unikátní představení Letních shakespearovských slavností se ovšem setkalo s tak mimořádným ohlasem diváků i kritiky, že se ho organizátoři rozhodli uvést i letos. Po šest večerů budou opět jeho hvězdami herec Jan Tříska a překladatel Shakespearova díla Martin Hilský.
29.6.2017
Pražská Ypsilonka zahájí po prázdninách novou sezonu 2017/18 hned několika důležitými událostmi. První představení uvede v pondělí 11. září od 19.30 hodin, kdy půjde o úctyhodnou 95. reprízu jedné z kmenových inscenací Faust a Markétka. Divadlo navíc plánuje posledních pět repríz tohoto titulu. V září se v Y také začíná zkoušet nová inscenace Jana Schmida Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi. Do třetice oficiálně a slavnostně otevře v úterý 12. září novou sezonu 2017/18 venkovním hudebním programem v pasáži Olympic.
28.6.2017
Rozmarná pocta Českému středohoří pro celou rodinu. Krajina a historie vnímaná všemi smysly. Žádné velké mudrování, jen sny, báchorky, nesmysly a dobrodružství. Divadelní projekt Kredenc odstartuje 16. srpna, poté divadelní vlak pojede téměř denně až do 2. září. Diváci se mohou těšit na činohru, obří loutky, tanečnice, akrobaty či kejklíře.
26.6.2017
Inscenace Olga (Horrory z Hrádečku) pražského nezávislého Divadla LETÍ v režii Martiny Schlegelové získala Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci nového textu za rok 2016. Cenu v podobě „kožichu Marka Ravenhilla“, který pro letošní ročník zhotovila přední slovenská výtvarnice Marija Havran, předal vítězce slovenský dramatik Viliam Klimáček. Letošní slavnostní večer proběhl již podruhé za hranicemi hlavního města, v rámci festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.
26.6.2017
Nová sezona v divadlech ABC a Rokoko, patřících Městským divadlům pražským, se ponese ve znamení inscenací současných dramatiků. Všechny připravované inscenace, z nichž většina bude právě v Městských divadlech pražských uvedena ve svých českých nebo pražských premiérách, se zaměřují na aktuální celospolečenská témata.
Rychlé zprávy
21.8.2017
Výsledek výběrového řízení na post ředitele MDP
Výběrová komise doporučila jmenování Daniela Přibyla do funkce ředitele Městských divadel pražských. Funkci převezme v lednu 2018 (přímé řízení od léta 2018), volbu však ještě musí schválit pražští radní. Do výběrového řízení byly přihlášeny další dva projekty, a to stávajícího ředitele MDP Ondřeje Zajíce a režiséra Vladimíra Morávka.
Daniel Přibyl v nedávné době působil jako umělecký šéf Městského divadla Kladno. Na projektu s Přibylem spolupracují Michal Dočekal, který by se pravděpodobně stal uměleckým šéfem MDP, a dramatik a režisér David Drábek. Tento tým začne připravovat sezonu 2018/19. Jedním ze zadání výběrového řízení bylo uvažované znovuzačlenění Divadla Komedie pod MDP, s autonomní dramaturgií.
17.8.2017
KSA Ostrava hledá nového ředitele
Město Ostrava vyhlásilo výběrové řízení na místo ředitele/ředitelky Komorní scény Aréna. Její současná ředitelka Renáta Huserová, která úspěšnou ostravskou scénu vede od roku 1994, odchází koncem roku do důchodu.
16.8.2017
Jan Kříž se prosadil v zahraničí
Jeden z nejvýraznějších talentů české muzikálové scény získal angažmá v originálním německém uvedení muzikálu Tanz der Vampire. Kříž uspěl v náročných konkurzech největší evropské produkční společnosti Stage Entertainment. Bude vystupovat v sólové roli Nightmare a také bude příležitostně alternovat Mathiase Edenborna v hlavní roli hraběte Krolocka! Z tohoto důvodu v celé sezoně 2017/18 omezí své účinkování v tuzemských inscenacích. (Jan Kříž by měl v prosinci sedmkrát odehrát hlavní roli v muzikálu Rocky v Kongresovém centru.)
28.7.2017
Divadlo na cestách, Romeo a Julie na prázdninách
Studentská umělecká skupina OLDstars se v pondělí 31. července na Lodi Tajemství na řece Vltavě v Praze vydává na letní divadelní turné ROADMEO aneb Mor na ty vaše rody. Do 10. srpna navštíví celkem 10 míst, na kterých představí verzi jednoho z nejsilnějších příběhů světových jevišť – příběh ROMEA A JULIE. Openairová inscenace měla premiéru v červenci na benefičním divadelním festivalu v klášteře Roudnici nad Labem. Své prázdninové turné začíná v Praze, dále pokračuje po Středočeském kraji - Kouřimí, Nymburkem a hradem Křivoklát. 4. srpna navštíví festival Povaleč u Karlových Varů. Romeo a Julie se dále podívají např. na hrady Točník a Radyně, do Bečova nad Teplou, na zámek Manětín nebo do kláštera v Kladrubech u Stříbra.
26.7.2017
Zemřel Petr Matásek
Ve věku 73 let zemřel významný scénograf, loutkář a pedagog Petr Matásek, dlouholetý spolupracovník divadla DRAK, kde se podílel na "dračí" nejslavnější éře. Po odchodu z divadla DRAK spolupraooval mj. s pražským Národním divadlem, a pořádal loutkářské dílny, kromě Evropy např. i v Austrálii a Kanadě.
25.7.2017
Vstupenky na 25. MFD
Předprodej vstupenek na Mezinárodní festival DIVADLO (13. - 21. 9. 2017 Plzeň) bude zahájen 1. srpna on-line na webu festivalu nebo v systému Plzeňská vstupenka.
6.7.2017
Zemřel Petr Pelzer
Ve věku 76 let zemřel herec Petr Pelzer. Postupně byl členem Divadla Oldřicha Stibora v Olomouci, Divadla Petra Bezruče v Ostravě, Státního divadla Ostrava (dnes ND moravskoslezské). V letech 1984 až 1994 byl angažován v Městských divadlech pražských, po rozdělení souborů pak z Divadla Rokoko přešel do Národního divadla, kde setrval v angažmá až do svého odchodu do důchodu v roce 2015. Poté zde ještě nějaký čas pohostinsky dohrával, než musel jeviště ze zdravotních důvodů opustit. Hostoval i na jiných pražských a mimopražských scénách, objevoval se ve filmech a v televizi, svůj výrazný hlas hojně uplatňoval v dabingu a v rozhlase.
29.6.2017
Zemřel František Řehák
Ve věku 93 let zemřel herec František Řehák. Začínal v divadle v Mladé Boleslavi, několik let strávil ve zlínském divadle (tehdy v Gottwaldově). Především ale po několik desetiletí patřil k předním členům souboru divadla v Olomouci, kde zvárnil více než 150 rolí a s nímž pohostinsky spolupracoval ještě ve druhé polovině 90. let. V 60. letech krátce působil i v legendárním pražském Divadle za branou. Příležitostně režíroval. Nepřehlédnutelný byl v řadě filmů, některé z nich se zařadily do zlatého fondu české kinematografie. Spolupracoval i s televizí.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>