Divadlo Procity

Nejbližší představení:
5.6.Po19:00Krum
vstupenky
10.6.So19:00Královna And
vstupenky
11.6.Ne19:00Instalajf
vstupenky
16.6.19:00Všechno nejlepší
vstupenky
18.6.Ne19:00Jak zadržovat dech
vstupenky
5.6.Po19:00 vstupenky
Krum
10.6.So19:00 vstupenky
Královna And
11.6.Ne19:00 vstupenky
Instalajf
16.6.19:00 vstupenky
Všechno nejlepší
18.6.Ne19:00 vstupenky
Jak zadržovat dech
 scéna, kde tento soubor vystupuje:
Bytové divadlo
Adresa: Srbská 1, Praha 6 [zobrazit na mapě]
[metro A Hradčanská, tram 1-2-8-18-20-25-26]
Ceny vstupenek:
250 Kč
Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Všechno nejlepší - Eliška Kahoun
Premiéra: 15.11.2022. Dramaturgie: Tereza Hrubá. Hudba: Patrik Šudák. Režie: Eliška Kahoun.
Imerzivní projekt. Přijměte pozvání na oslavu Radimových narozenin. Představte si, že přijdete na soukromou oslavu, kam vás pozval dávný známý, kterého jste už dlouho neviděli. V hlavě se vám honí otázky jako: „Proč si na mě vlastně vzpomněl?“ „Co to je za oslavu?“ „A jací budou ti ostatní hosté?“ „Mám jít?“ Představte si, že pozvání přijmete a vstoupíte. V tomto příběhu, jež s námi můžete PROžít existuje pouze jeviště, žádné hlediště. Nebo naopak hlediště a žádné jeviště...?
Královna And - kol.
Premiéra: 2.5.2022. Dramaturgie: Richard Vokůrka. Výprava: Iveta Neubauerová. Hudba: Karolína Šustová. Režie: Eliška Kahoun.
Monodrama o pocitu, očekávání, zklamaní, znovunalézání a o touze to všechno v sobě zabít, anebo... „Měla jsem sen. Dostala jsem všechno, co jsem chtěla. Možná to byla noční můra. Myslela jsem si, že můžu létat. A tak jsem skočila. Nikdo si toho ani nevšiml. Kdybych to všechno věděla, udělala bych to znovu? V každé ženě je příběh, tak silný, že není režiséra, který by ho ztvárnil.“
Tracyho tygr - William Saroyan, -bude doplněno-
Premiéra: 25.4.2022. Dramaturgie: Tereza Hrubá. Výprava: Daniel Dvořák. Režie: Eliška Kahoun.
Herecké studio
Adaptace známé novely. Tygr je láska, ale také optimismus, životní energie, touha zažívat nové věci i odvaha čelit nepříjemnostem. Saroyanův i Tracyho Tygr je krásná dívka, dobré jídlo, vůně kávy, slunce, sobota, čokoláda, prostě všechno to, co tvoří jeden neurčitý pocit – být rád na světě. Mít tygra znamená mít chuť žít, ať se děje cokoliv...
Nějak se to komplikuje - kol.
Premiéra: 27.2.2022. Dramaturgie: Eliška Kahoun. Výprava: Daniel Dvořák. Režie: Tereza Hrubá.
Humor je někdy laskavou formou zoufalství. Chceme komunikovat nebo raději mlčet? Všichni jsme tak trochu sobečtí. Velké lásky obvykle dopadnou špatně. Existuje tolik způsobů, jak je ukončit. Může nás láska dovést až k zbláznění? Až k okamžiku, kdy už byste řekli STOP, dál už nejdu, tohle je už trochu moc.
Agáta hledá práci - Dana Lukasinśká
Premiéra: 29.6.2021. Překlad: -bude doplněno-. Dramaturgie: Tereza Hrubá. Scéna: Anna Hušková, Daniel Dvořák. Kostýmy: Denisa Kubišová, Daniel Dvořák. Režie: Eliška Kahoun.
Komedie o problému nezaměstnanosti v současném světě, jejíž děj navíc skrývá řadu mystických prvků a satirických šlehů namířených vůči módním směrům dnešního postkomunistického světa. Agáta, cílevědomá, nadprůměrně inteligentní, vzdělaná, čerstvá absolventka a holka z východu. Přesto (nebo právě proto) již notně dlouhou dobu nemůže sehnat vhodnou práci, o niž se velmi usilovně snaží. Cestou naráží na klasická klišé, která hledání práce doprovází. Z této zdánlivě zoufalé situace však nakonec nalezne východisko...
Instalajf - Marek Šarbort, Eliška Kahoun
Premiéra: 11.6.2021. Dramaturgie: Marek Šarbort. Scéna: Jan Nosek Novák, Kateřina Krchňáková. Kostýmy: Klára Bubeníková. Hudba: Petr Novotný. Režie: Eliška Kahoun.
Divadelní hra na motivy stejnojmenné knihy o tom, jak těžké je unést starosti vlastního života a rodinných problémů ve světle starostí online života. Záplava zábavy, informací a nekonečných možností podněcuje digitální závislosti, a spolu s tím přináší deprese a úzkosti způsobené srovnáváním se...
Jak zadržovat dech - Zinnie Harris  (1:30x)
Premiéra: 7.2.2020. Překlad: Jakub Škorpil. Dramaturgie: Marie Trnková. Výprava: Marek Blažíček, Eva Kavanová. Hudba: Kamil Pravec. Režie: Eliška Kahoun.
Temně vtipné drama nabízí epický pohled na to, jak dnes žijeme, a odkrývá pravou cenu dosud uznávaných hodnot. Jak přes víkend zařídit byt? Jak se oblékat, když chcete vypadat dobře? Na kterou charitu přispívat, abyste se cítili lépe? Tvarování keřů pro začátečníky. Meditace pro lidi co moc pracují. Jak si vybrat paruku? Tisíc věcí, které musíte vidět, než zemřete…
Nejvíc sebevražd se páchá v neděli - Anna Burzyńska  (1:00x)
Premiéra: 23.11.2019. Obnovené premiéry: 29.9.2020 a 12.9.2021. Překlad: Katarzyna Slowiková. Dramaturgie: Tereza Hrubá. Hudba: Kamil Pravec (původní verze), Marta Kloučková (upravená verze). Režie: Daniel Dvořák (původní verze), Jan Nosek Novák (upravená verze).
Hra ze světa byznysu, kdy se status stává důležitější než samotná pravda. Absurdní drama komedie, která poukazuje na skutečnost, kdy potřeba udělat „dojem“ je důležitější než samotný život.

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 23.4.2023