Hudební divadlo Karlín

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka stránka divadla na Facebooku
Adresa: Křižíkova 10, Praha 8 [zobrazit na mapě]
[metro C-B Florenc, tram 3-8-24, bus 133-135-175-207]
Pokladna: 10-13.30, 14-19
plán hlediště
Předprodej: průběžně od vyhlášení hracího plánu (až pět měsíců předem)
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Veselá vdova - Franz Lehár (leden, koprodukce s Divadlem J. K. Tyla Plzeň)
Jak se dělá muzikál - Antonín Procházka (březen)
Ceny vstupenek:
890-230 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa 3. - 9. řada střed. V přízemí nedoporučujeme krajní místa. Místa na 2. balkoně mají již výrazně sníženou viditelnost.
  • Divadlo poskytuje výrazné slevy studentům a seniorům, pouze však na omezený počet méně kvalitních míst.
  • Cena programu: 95-85 Kč (velký sešit s fotografiemi a profily tvůrců a aktérů, vysoký podíl reklamy). Poplatek za šatnu: 10 Kč.

Repertoár

Jak se dělá muzikál - Antonín Procházka  (připravuje se)
Premiéra: 21.3.2019. Výprava: převzata z předchozích projektů HDK. Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigent: Kryštof Marek. Režie: Antonín Procházka.
Původní muzikálová revue o tom jak snadné je dělat muzikál, když máš talent a schopnost čelit nesnadným věcem. Dělat muzikál opravdu není nic obtížného. Stačí zvládnout zpěv při zánětu hrtanu, hrát s horečkou, stepovat s vyvrtnutým kotníkem. Nebo se tvářit se vesele, i když ti odpoledne přejeli tvého oblíbeného kocoura. Anebo být dvě hodiny navlečen do brnění, nebo stát v průvanu oděn jen svým talentem (což je leckdo velmi nalehko)...
Veselá vdova - libreto: Victor Léon, Leo Stein; hudba: Franz Lehár  (připravuje se)
Premiéra: 24.1.2019. Překlad: Eva Bezděková, Martin Otava. Dramaturgie: Zbyněk Brabec. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Dana Haklová. Choreografie: Martin Šinták. Dirigenti: Norbert Baxa, Jiří Petrdlík. Režie: Martin Otava.
Koprodukční inscenace Hudebního divadla Karlín Praha a Divadla J. K. Tyla Plzeň.
Jedna z nejslavnějších operet všech dob o poněkud komplikovaných námluvách mladé a bohaté vdovičky.
Legenda jménem Holmes - Ondřej Brzobohatý  (3:00)
Premiéra: 18.10.2018. Dramaturgie: Adam Novák. Scéna: Michaela Horáčková Hořejší. Kostýmy: Kristina Záveská-Nováková. Choreografie: Karen Sieber. Dirigenti: Chuhei Iwasaki, Kryštof Marek, Martin Kumžák. Režie: Gabriel Barre.
Původní český muzikál, který se humornou formou opírá o slávu legendárního detektiva Sherlocka Holmese a životní peripetie jeho autora, spisovatele Sira Arthura Conana Doyla.
Sestra v akci - libreto: Bill Steinkellner, Cheri Steinkellner; hudba: Alan Menken; texty písní: Glenn Slater  (2:45)
Premiéra: 19.10.2017. Podle stejnojmenného filmu scénáristy Josepha Howarda a režiséra Emile Ardolina. Překlad a dramaturgie: Adam Novák. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Linda Boráros. Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigenti: Kryštof Marek. Režie: Antonín Procházka.
Muzikálová komedie podle slavného stejnojmenného filmu s Whoopi Goldberg v hlavní roli. Barová zpěvačka Deloris se musí před zločinci ukrýt do kláštera mezi řádové sestry. Příchod Deloris však dosud poklidný klášterní život zásadně naruší a vnese do něj řadu nečekaných novinek a komických situací...
D10+  
Dracula - libreto: Zdeněk Borovec, Richard Hes; hudba: Karel Svoboda; texty písní: Zdeněk Borovec  (2:35)
Premiéra: 5.3.2015. Na motivy stejnojmenného románu Brama Stokera. Dramaturgie: Adam Novák. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigenti: Kryštof Marek, Martin Kumžák, Miloš Krejčí. Režie: Filip Renč.
předpremiéry od února 2015
Nová inscenace legendárního českého muzikálu, uvedená k 20. výročí jeho vzniku.
náš tip!
Jesus Christ Superstar - libreto a texty: Tim Rice; hudba: Andrew Lloyd Webber  (2:15)
Premiéra: 11.11.2010. České texty: Michael Prostějovský. Výprava: Mihail Tchernaev. Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigenti: Ota Balage, Kryštof Marek, Jan Chalupecký. Režie: Gabriel Barre.
Legendární rocková opera vyprávějící o posledních dnech Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až po jeho ukřižování.
Polská krev - libreto: Leo Stein; hudba: Oskar Nedbal  (2:30)
Premiéra: 17.9.2009. Podle povídky Alexandra Sergejeviče Puškina „Slečna selka“. Překlad, úprava a dramaturgie: Adam Novák. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: György Gesler. Dirigenti: Ota Balage, Kryštof Marek, Arnošt Moulík. Režie: Antonín Procházka.
Nejznámější česká opereta na námět Puškinovy povídky „Slečna selka“.
Mam´zelle Nitouche - libreto: Henri Meilhac, Albert Millaud; hudba: Florimond Hervé  (2:40) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 31.1.2013. Překlad: Oldřich Nový. Úprava: Oldřich Nový, Gustav Skála. Dramaturgie: Adam Novák, Ondřej Šrámek. Scéna: Eva Brodská. Kostýmy: Roman Šolc. Dirigenti: Kryštof Marek, Jan Chalupecký. Choreografie a režie: Gustav Skála.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Slavná vaudevillová opereta, konfrontující tři rozdílné světy: klášter, divadlo a kasárna. Titulní hrdinka, chovanka Denisa, hraje ve svatouškovském prostředí komedii, ale hraje ji i její učitel zpěvu, ctihodný klášterní varhaník, pan Célestin...
Noc na Karlštejně - libreto: Zdeněk Podskalský; hudba: Karel Svoboda; texty písní: Jiří Štaidl, Eduard Krečmar  (2:00) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 11.6.2004. Podle stejnojmenného filmu Zdeňka Podskalského na motivy stejnojmenné hry Jaroslava Vrchlického. Úprava: Zdeněk Podskalský ml. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Lucie Loosová. Choreografie: Richard Hes. Dirigenti: Dalibor Kapras, František Drs, Ota Balage, Arnošt Moulík. Režie: Petr Novotný.
Poslední uvedení: prosinec 2018.
Muzikál podle proslulého filmu na motivy Jaroslava Vrchlického. Na hrad Karlštejn je zapovězen vstup ženám - za milovaným Otcem vlasti tedy jedině v přestrojení za panoše!
D10+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 6.12.2018