Hudební divadlo Karlín [Velká scéna]

The Bodyguard

Premiéra: 23.3.2023 | 2:15
Podle stejnojmenného filmu scénáristy Lawrence Kasdana. Překlad: Adam Novák. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší. Choreografie: Ivana Hannichová. Dirigenti: Martin Kumžák, -bude doplněno-. Režie: Antonín Procházka.
Muzikál podle stejnojmenného filmového hitu. Romantický příběh lásky mezi pěveckou hvězdou první velikosti a bývalým agentem tajné služby Frankem Farmerem, jejím osobním strážcem...
Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
59 %
kontroverzní inscenace (166.)
59431000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
25.9.St19:00 vstupenky
26.9.Čt19:00 vstupenky
27.9.19:00 vstupenky
28.9.So15:00 vstupenky
28.9.So19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (44)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
6.6.2023 | 1155 hodnocení
+ souhlasím
65%. Pokud v něčem karlínská verze muzikálu určitě nezklame, je to pěvecká interpretace slavných hitů. E.Burešová je pěvecky výborná v romantických baladách i tanečních písních. H.Čermák je typově dobře obsazený, role Franka Farmera mu sedí. Funkční je scéna M.Černého i projekce, které ji doplňují. Romantickou dějovou linku doplňuje jemný humor provázející střet dvou odlišných světů, naopak příliš se nepovedlo vystavět akční scény, které vyznívají do ztracena. U světoznámých songů bych ocenil jejich interpretaci v původním znění (zvlášť když překlad A.Nováka je místy problematický), ale je možné, že to neumožňují licenční podmínky. (více v článku na blogu)
Michal Novák  60 %
24.4.2023 | 1158 hodnocení
+ souhlasím
Populární lovestory zpoza louže i jako velký muzikál pracuje s niterností příběhu. HDK pro roli Franka Farmera našlo skvělého činoherce Hynka Čermáka, jenž spoluurčil charizmatickou sílu celé inscenace. Druhou jistotou je výkon Evy Burešové. Překvapí interpretační suverenitou a kouzlem altového hlasu, jímž podmaní i ignoranta, který originální Whitney a protáčení melodických linek absolutně nemusí. Inscenace zvláště ve druhé části má švih, jen libreto je takové, že většina dalších postav nemá co hrát. Režie však ví, jak dodat vtip či jemnou ironii. Převedení písní do češtiny umí být zdařilé (I Will Always Love You) i naopak (I’m Every Woman).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Nikol_14  40 %
12.4.2024 | 12 hodnocení
+ souhlasím
V Karlíně jsme viděli všechny aktuální představení a hned po Slunce, seno?, je za mě Bodyguard druhý nejhorší. Zpětně je mi trochu líto, že jsme nešli radši na něco osvědčeného. Celý muzikál mi přišel nepropracovaný, nezajímavý a strašně zrychlený. Dějová linka prakticky žádná, jen rychle odzpívané písničky, na které divák čeká, ale v tomto případě, kdyby je nechali v angličtině, lépe by udělali. Klidně bych muzikál snesla delší, byla jsem docela překvapená, když jsme ve čtvrt na deset byli už venku z divadla.
Martistas  50 %
20.2.2024 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Dobrý pokus, ale výsledek je neslavný a průměrný. Škoda lístků a peněz.
Silencia  100 %
8.12.2023 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Chtěla jsem Burešovou, dostala jsem Burešovou. Běžně si zvládám užívat i skupinové tance nebo hledat zajímavé členy company, ale tady Eva vždy ovládla jeviště takovým způsobem, že já dokázala zírat pouze na ni. Dechberoucí.
KarolínaStark  50 %
22.11.2023 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý hlas Terezy Maškové to zachránil. Přesto mi přišlo, že hlavní hvězdě by mohlo být věnováno méně prostoru a více se zaměřit také na sbory. Největším zklamáním pro mě byla chemie mezi herci, která absolutně nefungovala. Představení nepůsobilo věrohodně, vůbec nevtáhlo do děje. Určitě byla pro mne dobrá zkušenost zajít na něco jiného, než je komedie, ale znovu bych se na Bodyguarda určitě nevrátila. 50 % proto, že to bylo opravdu průměrné představení.
BaNaNa  40 %
31.10.2023 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Mám dotaz, proč jsou písničky v tomto představení v ČESKÉM JAZYCE? Vždyť originál všichni známe, proč to překládat? Český text mnohdy písním ublíží a dojem z muzikálu to opravdu kazí. Toto se nepovedlo. Navíc celý muzikál mi tedy moc k srdci nepřirostl. Až moc se režie snaží diváka dostat tam, kam přesně chce a to nefunguje. Celé mi to přišlo udělané jen aby produkce vydělala na prodaných vstupenkách. Kvantita převládá nad kvalitou.
Čiko  70 %
16.10.2023 | 1086 hodnocení
+ souhlasím
Oproti Času růží a Slunce, seno... vlastně opravdový skvost:-)
V hlavní roli jsem viděl obě alternace a byť mám osobnostně raději T.Maškovou, musím říct, že ji E.Burešová "strčila do kapsy". Hynek Čermák výborný hlavně typově, pořád bojuji s tím, jestli se mi vlastně nelíbil více než filmový K.Costner. Líbil se mi v menší roli F.Kňkovský. Dasha trochu zklamání, umí to "rozbalit" víc - to je ale asi i trochu vina režie.
Hezké kostýmy, hezká a funkční scéna. A.Novák svými texty nijak nepřekvapil, ale dno svého "umění" prokázal v jiných muzikálech.
Celkově příjemná podívaná se silnými momenty.
Šípal  40 %
13.10.2023 | 215 hodnocení
+ souhlasím
Jakoby... co si budem, už ten film má pro Čechy spíš nostalgickou hodnotu, než že by byl jakkoliv dobrej. Už v tom filmu si člověk neužije ani akci, ani písničky, a ty postavy jsou napsané dost vachrlatě. No a v Karlíně to asi věděli, takže ten děj trochu upravili, přidali písničky a trošku si víc pohráli s některými motivacemi. Moc to nepomohlo, ale snažili se. Jinak Čermák v tom prostě nehraje. Jenom si přišel pro výplatu a omylem to vzal přes jeviště. A Tereza Mašková umí zpívat, o tom žádná, ale ty texty,... no ty bláho... Google translator viděl ty texty a řekl si "to nedává smysl."
Ledu  70 %
22.9.2023 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Za mě dobře zpracovaný muzikál, příjemná oddechovka. V hlavních rolích se mi líbil dobře typově obsazený Hynek Čermák i dobře zpívající Tereza Mašková. Také byla velmi povedená scéna a projekce. Na druhou stranu bych přivítala písně v originále a lépe zpracované akční scény.
Martin21  90 %
12.7.2023 | 461 hodnocení
+ souhlasím
Toto pro mě byl muzikálový vrchol sezony. Fantastická Tereza Mašková, absolutně přesný Hynek Čermák a výborná Dasha.
Domnívám se, že této ústřední trojici to na jevišti prostě chemicky skvěle klape a sedí.
Ostatní byli také fajn, jen nemají moc velký prostor.
Ivana Klimešová  40 %
6.7.2023 | 18 hodnocení
+ souhlasím
11.6. Mašková,Čermák,Dasha,Hezký, Kaňkovský,Ratajský,Suchařípa,Genzer.Hudebně dobré a orchestr šlapal dobře.České texty postrádaly logiku frázování.Možná i proto zpěv většiny působil špatně.T.Mašková hlasově výborná, herecky nepřirozená,Dashe nebylo rozumět ale hlasově fantastická,na v současnosti špatnou úroveň dětských herců M.Hezký mile překvapil, naopak jinak dobrá company tentokrát nezvykle falešný zpěv.D.Suchařípa skvělý.A bodyguard? H.Čermák je skvělý ve všem - v Dejvicích,ano, ale rozhodně není ani trochu Bodyguard.Celkově další ze spíše podprůměrných představení HDK. A možná bude ještě hůř.
Zdeněk  20 %
26.6.2023 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Tohle se prostě nepovedlo. Scéna, kostýmy, režie i scénografie pořád to samé. Chtělo by to pozměnit tvůrčí tým. Největší slabinou představení je naprosto příšerný překlad písní. Těch 20 % za výborný výkon Terezy Maškové.
Monty70  80 %
15.6.2023 | 264 hodnocení
+ souhlasím
Dobře herecky typově obsazené. Hynek Čermák v roli drsného bodyguarda herecky obstojí, tím, že jeho role nevyžaduje zpěv. Hlavní hrdinka Rachel, v naší alternaci Eva Burešová, pěvecky na výši, herecky průměr ? Trochu mi vadily předabované texty písní, ale celkově hodnotím tento muzikál kladně. Myslím, že ještě jednou se přijdu podívat. Zajímala by mne druhá představitelka Rachel....Tereza Mašková. ( Pro srovnání.).
Rejpalka  20 %
9.6.2023 | 212 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bodyguarda totálně zabil naprosto příšerný překlad Adama Nováka. Písničky jsou pak změtí slov z téměř doslovného překladu. Rachel hrála Tereza Mašková, jednoznačně hvězda. Bezchybný pěvecký výkon, krásná barva hlasu i v mluveném slově, slušný tanec i herectví. Bohužel měla problémy s frázováním a v rychlejších pasážích ji nebylo rozumět. Režie je taková nijaká, scéna na stejný způsob jako už x-krát, nepřináší nic nového. Nepodařilo se mi přijít na to, proč se Rachel zamiluje do Hynka Čermáka, ačkoli mi v roli nevadil tolik jak jsem čekala. Dasha skvěle zpívá, ale nehraje. Nelibily se mi ani kostýmy Rachel, čekala jsem něco víc opulentního.
Guildenstern  40 %
5.6.2023 | 449 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Přiznám se, že jsem spíše příznivcem rovných znělých tónů, než této vokální ekvilibristiky, ale to je čistě věc vkusu. Že se někdo stále chce dívat na H. Čermáka v neustále podobných kreacích bych ještě pochopil (popularitu je třeba náležitě vytěžit, že?). Co opravdu nechápu je, jak si stále někdo může myslet, že A. Novák je kvalitní překladatel (a poptávat u něj nová díla), že D. Suchařípa je herec (a platit mu za jeho pobyt na jevišti) a že A. Procházka je etablovaný muzikálový režisér (a nechat mu v divadle téměř monopol). Aha, už vím, Karlín! Tak stále všechno při starém...
Desplat  20 %
21.4.2023 | 41 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bohužel, známá jména v obsazení opravdu nejsou známkou kvality. V tomto případě naopak. Přemýšlím nad tím,co je na české verzi Osobního strážce hodné pochválení. Režie a výkony určitě ne.
Teddy  80 %
16.4.2023 | 294 hodnocení
+ souhlasím
Hudební divadlo Karlín se pustilo do nastudování romantického příběhu podle všem dobře známého filmu "Osobní strážce". Vsadilo na nové tváře v hlavních rolích. Roli zpěvačky Rachel alternují Eva Burešová s Terezou Maškovou, Nicki potom slovenská zpěvačka Natália Hatalová a Dasha.(ta je ovšem stálicí na scéně karlínského divadla). Roli bodyguarda Franka s přehledem ztvárnil Hynek Čermák, který hraje bez alternace. Je to role, kde není třeba zpívat, krom jedné písně karaoke. Z naší alternace obě dámy, jak Eva tak Natália pěvecky obstály se ctí. Pěkná minimalistická scéna, choreografie sboru. Celkový dojem z muzikálu více než dobrý.
CouldWeStartAgainPlease  30 %
2.4.2023 | 40 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Když čtu některé komentáře, mám pocit, že jsem byla na jiném představení. Muzikál není nejlepší v Karlíně ani omylem, naopak se řadí na druhou stranu. Nulová a nefuknční režie (už by měl konečně začít režírovat někdo jiný, než pan Procházka), Hynek Čermák bez špetky charismatu, herecký výkon tristní, měl by se přeobsadit (kolegové Nečas a Genzer ho přehráli na celé čáře). Eva Burešová průměrná, Dasha střídá několik hlasových rejstříků a vůbec nezazpívá výšky, zvláštní, zdálo by se, že je to její poloha. Kdo nezná film, v ději se ztratí, bohužel klíčové scény z filmu chybí i happyend. Nejlepší ze všeho byl přídavek.
Divadelnik  90 %
1.4.2023 | 146 hodnocení
+ souhlasím
25.3.2023 od 15,00 - T.Mašková,Dasha - pěkné pěvecké i herecké výkony, povedená scéna
Marsden  40 %
29.3.2023 | 15 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Pratele to opravdu musime porad prekladat a mimochodem dost spatne tak notoricky zname pisnicky do cestiny? Myslel jsem si, ze uplny strop byl kdysi text co zpivala Helena Vondrackova Mam novy vuz / I wanna dance?.ale omyl, o 35 let pozdeji prijde je silenejsi preklad. Opravdu kazdy neni Zdenek Borovec, aby citlive pretextoval treba A ty se ptas co ja. Takze varuju vsechny, tohle j ulet. Jinak hlavni herecka a herec jsou jak tatka s dcerou, company prumerna, tusim ze jako skolni predstaveni by to v Americe neproslo. Listky za 1200? Lidi fakt asi mate prachy tak si nestezujte.
Romana35  90 %
27.3.2023 | 334 hodnocení
+ souhlasím
Kvalitní hudební nastudování, pěvecky velmi dobré, taneční čísla company se mi líbila. Scéna jednoduchá, funkční, plně postačující. Hynek Čermák v roli bodyguarda využívá naplno své činoherní herectví, zpívat nemusí. Sestry Rachel ....v našem představení to byla Eva Burešová a její sestra Nicki ... v naší alternaci mě neznámá Natália Hatalová. Obě pěvecky i herecky moc dobré. Děj muzikálu věrně kopíruje film. hezké představení, které si své diváky jistě najde.
DivadelniFan  80 %
26.3.2023 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Wow efekt nepřišel a kvalita muzikálů v Plzni, Brně či Ostravě je stále vyšší, nicméně se jedná o solidní podívanou, kterou lze v pražském muzikálovém rybníčku určitě doporučit. Slabou režii a překlad převyšují ostatní složky (skvělé choreografie, slušná scéna, dobrý orchestr). Eva Burešová je přirozená, zpívá úchvatně. Jejímu výkonu není co vytknout. Hynek Čermák má charisma, je vtipný a netlačí na pilu. Zaujme i Natália Hatalová. Kéž by všechny pražské muzikály byly alespoň na této úrovni.
Antonio  80 %
26.3.2023 | 124 hodnocení
+ souhlasím
Velmi příjemný muzikál
, hudba texty. Mohlo být víc company to bylo velké mínus ....Eva Burešová fajn zpěv ,ale Natálka Hatalová se nám víc líbila..Na 100% to nebylo....
RaB  60 %
25.3.2023 | 377 hodnocení
+ souhlasím
T. Mašková - 80 %
E. Burešová - slabých 30 %
Je obrovský rozdíl mezi alternacemi. T. Mašková celé představení táhne, je výrazná, živelná, opravdová diva, kterou tento muzikál chce (navíc perfektně zazpíváno i přirozeně zahráno). Eva se ani nesnaží hrát, naprosto tam chybí charisma a v hromadných scénách je company viditelnější.
Bohužel se v Karlíně nepodařilo přiblížit zahraničním produkcím (takový West End z Hoštic) - kostýmy vypadají lacině, scéna není funkční a přestavby trvají dlouho. Nejlepší taneční scéna je přídavek.
Čermák dobrý, ale k těmto dívkám by to chtělo mladšího kolegu.
Režie zabila všechny nadějné dramatické části.
honzy  80 %
25.3.2023 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nový muzikál BODYGARD v HdK splnuje po všech stránkách všechny požadavky kladené na úspěšné představení.V předpremiéře vystoupila Tereza Mašková v hlavní roli a to vůbec poprvé na prknech tohoto hudebního divadla.Své role se zhostila se ctí.Ovsem na alternantku Evu Burešovou nemá.Sekundoval ji oblíbený herec Hynek Čermák.V další zpívající roli se představila úspěšně,slovenka Natálie Hatalová.I orchestrace a zvuk byl jedinečný.(pod taktovkou Kryštofa Marka)Choreografie i scéna byly funkční.Tento titul si určitě získá svoje diváky a zařadí se mezi úspěšná představení Hdk.Psáno z předpremiéry 17.3.2023 Hodn.80%
PéEf  40 %
25.3.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Těsně pod průměrem 45%. Bohužel další promarněný Karlínský počin. Inscenace působí staře a utahaně, jen choreografie občas přinesou mezi tu šeď trochu světla a energie. Překladatel musí tenhle kus nenávidět, texty písní jsou evidentně jeho pomstou a vzdorem. Dam Burešové a Dashy mi bylo líto, co museli vypustit z úst. Režijně a herecky slabé. Naprosto zbabrané, uspěchané finále. Chtělo by to přidat kumštu na všech frontách.
Makaluzo1  60 %
25.3.2023 | 84 hodnocení
+ souhlasím
Konečně se Karlín dočkal titulu, který tam právem náleží.Režisér A.Procházka vsadil na jistotu.Klasické provedení, skvělou hudbu pod vedením vynikajícího dirigenta K.Marka hraje výborný orchestr.Sympatický drsňák H.Čermák a v neposlední řadě exceletní výkon T.Maškové posunou známý romantický příběh na vyšší uměleckou úroveň.
Briseis  20 %
24.3.2023 | 9 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
20% za Terezu Maškovou a 10% si mohou přidat ti, kteří muzikál neviděli v zahraničí. Čeští tvůrci mají schopnost téměř každý zahraniční muzikál degradovat. A zde to není jen kvůli překladu písní. Tristní choreografie, nulová režie. Dramatické scény vyznívají do ztracena a finále s velkým hitem také. Hynek Čermák je skvělý herec, ale pokud ho obsadíte do role, kde vypadá, že randí se svou dcerou a vzájemná chemie je nulová, představení to nezachrání. Ostatní vypadají, že se nudí. Vše pěvecky táhla na předpremiéře právě skvělá Mašková. Jen mi jí bylo líto, když si musela přes půl jeviště běžet pro "vášnivý" polibek na jehlových podpatcích.
MartinB  60 %
24.3.2023 | 128 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající Hynek Čermák a spolu s ním po herecké stránce i všichni další muži (Genzer, Kaňkovský/Sklenář, Ratajský, Nečas). Velmi dobrá je v hlavní úloze E. Burešová, nicméně očekávaný wow efekt nepřišel ani na premiéře, ani půl roku po ní. Snad se někdy v budoucnu dočkám u Maškové. Dasha je dokonalá zpěvačka, ale po herecké stránce je v roli Nicki k nevydržení špatná. Dashu i Burešovou zastínila Dashina alternace, fantastická N. Hatalová, která je ve své roli opravdová. Jinak se za mě jedná o slušnou, i když často strašně vleklou, podívanou. Až na krkolomný překlad A. Nováka, který snad není třeba více komentovat.
Fedorocko  60 %
24.3.2023 | 751 hodnocení
+ souhlasím
Asi bude vždy záležet na aktuálním obsazení.
Nicméně Tereza Mašková vynikající, k velké spokojenosti mi chyběla Dasha.
Hynka můžu vždy a všude, nezklame nikdy.
Muzikál si najde své fandy i ty,které to až tak nemusí oslovit.
Za mě hodně dobrý. 65 %
Martinxxy  60 %
9.3.2024 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Přijde mi, že většina muzikálu stojí přibližně na posledních 15 minutách a na posledních 3 písních, zatímco celé ty dvě hodiny před tím se děj jen tak vleče. Já si z muzikálu budu dlouhodobě pamatovat poslední 3 písně, které byly výborné, ale víc pravděpodobně ne. Muzikál stojí na postavě Rachel a ostatní herci působí spíš jako "vycpávka" - až na výjimky téměř nezpívají ani netancují, což je škoda. Nejsem ani příznivce překládání písní do češtiny za každou cenu. Texty nebyly dostatečně "úderné" - u několika málo písní to možná fungovat může, ale přeložit 1:1 písně, které známe všichni anglicky, a postavit na nich český muzikál - to za mě ne.
Marley  70 %
14.6.2024 | 43 hodnocení
Xcepek  70 %
8.6.2024 | 665 hodnocení
Aprillka  60 %
24.5.2024 | 43 hodnocení
Lenkad  50 %
25.3.2024 | 71 hodnocení
Dubskyjakub33  80 %
8.3.2024 | 29 hodnocení
Rslamber  80 %
26.2.2024 | 14 hodnocení
Braveman  50 %
22.11.2023 | 6 hodnocení
TenElevenTwelve  60 %
1.9.2023 | 11 hodnocení
Michalmusek  60 %
12.6.2023 | 318 hodnocení
Michelle97  90 %
28.4.2023 | 152 hodnocení
Applejuice  30 %
24.3.2023 | 368 hodnocení
SamiVdavu  70 %
9.6.2024 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.