Profil uživatele

DivadelniFan

... hodnotím spíš pocitově, a tak % dávám tak, jak to po představení cítím :-)
Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Dubský: 14 % (53)
Jan Pařízek: 15 % (78)
Jiří Koula: 15 % (47)
Helena Grégrová: 16 % (89)
Jiří Landa: 18 % (130)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 28.3.2023)
85%
Skvělá práce! Tento Lakomec mi opravdu sedl. Citlivé "zmodernizování", které známý příběh může přiblížit především mladým divákům. Pavel Zedníček je sázkou na jistotu. Harpagona uchopil po svém a září! Pozadu nezůstávají ani Marika Procházková a Aleš Petráš. Role Elišky a Kleanta dávají příležitost vyniknout jejich talentu a nádhernému herectví. V menších rolích zaujali i Sarah Haváčová a Kristián Kašpar. Tohle se opravdu povedlo! Mohu jedině doporučit.
(zadáno: 26.3.2023)
Wow efekt nepřišel a kvalita muzikálů v Plzni, Brně či Ostravě je stále vyšší, nicméně se jedná o solidní podívanou, kterou lze v pražském muzikálovém rybníčku určitě doporučit. Slabou režii a překlad převyšují ostatní složky (skvělé choreografie, slušná scéna, dobrý orchestr). Eva Burešová je přirozená, zpívá úchvatně. Jejímu výkonu není co vytknout. Hynek Čermák má charisma, je vtipný a netlačí na pilu. Zaujme i Natália Hatalová. Kéž by všechny pražské muzikály byly alespoň na této úrovni.
(zadáno: 21.3.2023)
Takhle ne... Dneska se muzikál dělá už jinak. Ošklivá scéna, kulisáky nosící židle ani nekomentuji. Sbor podprůměrný a když se k tomu přidá otřesný zvuk při zájezdu v jiném divadle... NICMÉNĚ - Citlivě seškrtáno na 2:40! Díky za to. Především první půlka má spád, oproti ostatním zpracováním. K. Herzinová opět překonává své hranice a je vynikající (čert vem pár nedostatků při nejnáročnějších partech). Ústecké divadlo může být rádo, že ji má, stejně tak skvostného O. Rumla. T. Ch. Brázda postrádá charisma, P. Matuszek podává milý výkon, C. Götz dobře hraje, ale ať nezpívá. A "ostravštinu" jsem nepochopil, nepatří tam přeci. Nu, znovu už ne.
(zadáno: 19.3.2023)
75% - 2. premiéra

Poklona a potlesk autorům - dobře napsané, hudba výtečná, je to vtipné, nápadité, choreografie na jedničku (ručníky, step). Výborná kapela, která je roztomile zapojena do děje. Výkony Radima Plocka a Jakuba G. Rajnocha převyšují ostatní. Lukáš Hořínek byl herecky k sežrání, pěvecky s chraplákem také. Kvalitu ovšem sráží dámské obsazení, které je za mě nešťastně zvolené, navíc jedna ze slečen tak potichu "kuňkala", že jí nebylo rozumět. Přesto jsem se ale dobře bavil a doporučuji všema deseti. Poctivá muzikálová práce, díky za to!
(zadáno: 7.3.2023)
Povedené představení, kterému dominuje fantastický výkon Martina Trnavského.
(zadáno: 24.2.2023)
Výborně napsaná, rozkošná komedie. Řval jsem smíchy, uronil slzu a užil si krásný večer ve společnosti vynikajících herců. Městské divadlo Brno ani tentokrát nezklamalo!
(zadáno: 18.2.2023)
85%
Tempo to trochu postrádalo, to je pravda, ale pozitiva převládají a zážitek to byl úchvatný. Mrazivá atmosféra, kterou dokresluje violoncello (vynikající Šimon Marek), nádherná scéna (všechno tak reálné), výjimečné výkony (především Marek Holý, Viktor Javořík, Daniel Bambas, potěšili i Dominick Benedikt, Ondřej Kraus, Pavel Rímský). Potlesk vestoje zcela zasloužený!
(zadáno: 12.2.2023)
75%
Nejsem úplně fanouškem aktuální sólové tvorby Tomáše Kluse, ale tady si mě získal - famózním výkonem i nádhernými melodiemi, které složil. Při některých jeho výškách se mi i valily slzy. Dále musím vyzdvihnout Simonu Tlustou a Lukáše Pečenku - oba v menších rolích zářili. Scéna hezká, nápadité efekty, živá kapela bombová. Od začátku jsem najel asi na tu správnou vlnu a dojímal se. Přesto tam bylo pár částí, které mě nevzaly (především některé s bezdomovci). Company je v některých scénách také diskutabilní. Celkový dojem ale moc dobrý. Určitě se ještě vrátím! :)
(zadáno: 6.2.2023)
Zažil jsem něco, co jsem v divadle ještě nikdy nezažil. A že jsem toho viděl hodně... DĚKUJI! Víc nenapíši, protože nemám slov.

A Martine Stránský, klaním se před Vámi!
(zadáno: 25.1.2023)
Dobrá zájezdová komedie, která se sice víceméně točí kolem "nefungujícího" sexu, ale k mému překvapení bez lacinosti a vulgárností. Nenáročná zábava pro zpříjemnění dlouhého pracovního dne.
(zadáno: 12.1.2023)
Nebýt Richarda Krajča a Davida Švehlíka, možná nevydržím ani do konce. Hra trvala přes tři hodiny, neměla pořádně spád a pro mě nezajímavé (až nudné) téma... Ale! Nikdy jsem snad nezažil mezi herci takovou chemii, jakou mezi sebou mají Krajčo se Švehlíkem. Věřil jsem jim každé slůvko, každý pohyb, každá situace byla dokonale sehraná. Za to, pánové, klobouk dolů a děkuji za tento zážitek. Už kvůli nim jsem rád, že jsem hru viděl, nicméně nedokážu pochopit, proč mnozí chodí opakovaně. Hra za mě tedy lehce podprůměrná, výkony však více než stoprocentní (navíc téměř bez rekvizit).
(zadáno: 10.1.2023)
Mělo by to vypadat mnohem lépe, ale ve srovnání s ostatními mosteckými muzikály žádný šok. Je nesmysl srovnávat to s úrovní v Plzni nebo v Brně. Činoherní soubor se s tím popasoval dobře a paradoxně byli mostečtí herci ve vedlejších rolích zajímavější, než hosté. Fantastičtí T. Horehleď, M. Krausová (proč nehraje Odu ona?), V. Herzina a J. Burda zastínili "pouze" dobré M. Hubeňáka a K. Herčíkovou v hlavních rolích. K. Herzinovou mám rád, a proto jsem od ní herecky čekal víc, pěvecky však předčila očekávání. Lásce Molly a Sama jsem nevěřil a proudy slz jako kdysi v Plzni netekly. Scéna vcelku efektivní, přestavby řešeny dobře, skvělá kapela.
(zadáno: 17.12.2022)
Komedie, která baví! Herecký koncert Alana Novotného. Ten netlačí na pilu, umí improvizovat a nesklouzává k trapnosti. Víc takový herců, prosím. Druhým takovým je Jonáš Florián, který každou další rolí dokazuje, jak výtečného herce a komika MDB má. Zaujali také B. Goldmannová a M. Mihál. Představení doplňuje nádherná scéna a skvělá kapela. Kvalitu komedie podtrhuje i to, že si ji divák užívá i při další návštěvě (ačkoliv už ví, co se tam děje). Možná jsem pošuk (nebo "after sex"?), ale půjdu zase znovu :D.
(zadáno: 3.12.2022)
Záměrně nenapíšu "skvělý muzikál", ale "milá vánoční podívaná", která splňuje svůj účel - naladit na Vánoce. Opravdový muzikál vypadá samozřejmě jinak. Komplexně perfektní výkon předvedl Peter Pecha, vedle něj byla pěvecky o něco méně výrazná Lucie Vondráčková, ale herecky zase moc příjemná. Na roli se hodila. V menších rolích zaujali Michaela Zemánková, Jan Rosák a hlasově Veronika Krejzová. Jo a Jakub Kohák podle mě nepatří na jeviště... Ale většinu diváků bavil :). Takže jo, fajnová vánoční záležitost, která potěší.
(zadáno: 27.11.2022)
Pade na pade + 10% za skvělé výkony a několik hezkých nápadů.
Hudebně se to absolutně trefilo do mého vkusu (hned bych si koupil CD). O to víc zamrzí, že mě téma vůbec nezaujalo a vesměs jsem se nudil. Přišlo mi to roztříštěné, neucelené, od všeho něco. Dát to dohromady vždy přišel V. Kopta, který spíše moderoval, než hrál. Obešel bych se bez něj. Klady: D. Kraus mě svým věrohodným výkonem dojal, velmi se mi líbili i A.Rezner (výtečný sólový výstup) a J. Hruškoci, dále P. Klimenda (překrásný taneční výstup) a G. Stejskalová. Pochvalu si zaslouží i kostýmy a orchestr.
Tedy dobře odvedená práce, ale samotné téma mě absolutně nezaujalo...
(zadáno: 24.11.2022)
Skvělá divadelní práce... Dobrý text - pobaví, dojme, poučí. Celé obsazení výborné, ale pokud bych měl někoho vyzdvihnout, bude to určitě Kateřina Kráľovská Steinerová, která zde předvede snad vše, co umí. Fanoušci divadla i filmu by si tohle představení neměli nechat ujít.
(zadáno: 20.11.2022)
Famózní show! Neskutečně jsem se bavil! Roztomilá scéna, skvělé narážky, bylo vidět, že si to i herci užívají. Nejvíce mě bavili Jonáš Florián a Ondřej Studénka, v těsném závěsu pak Lukáš Vlček, Marco Salvadori a Jan Brožek. Hana Holišová se na roli Dámy z jezera hodila a pobavila. Líbila se mi také komunikace herců s dirigentem.

Tohle musím vidět znovu! (Nevím, proč hrají vždy pouze jeden set za půl roku. Je to škoda.)
(zadáno: 17.11.2022)
75%
Milá komedie, která stojí za vidění. Člověk se ani chvilku nenudí, má to spád, tempo, nicméně i přesto tomu za mě "něco" chybělo. Pobavilo, ale víc jsem si z toho neodnesl. Miroslav Táborský standardně skvělý, Filip Teller ho však v tomto představení dalece předčí (také si vysloužil několikrát během představení potlesk diváků). Tuším, že pro mnohé bude velkým objevem. Jeho výkon neměl chybu. A já rád půjdu právě kvůli němu znovu.
(zadáno: 12.11.2022)
Krásná hudba, skvělé výkony, několik úžasných nápadů, ale některé výroky byly na mě už trochu moc a občas to přecházelo do lacinějšího humoru, který fakt nemusím. Nicméně se jednalo o příjemný večer.
Libor Olma mě sice v hlavní roli nezaujal (a vedle něj ani Pavel Liška), ale o to víc jsem si užíval fantastický výkon Radka Melši, který mě znovu přesvědčil o tom, že patří mezi českou muzikálovou špičku. Dále mě bavili Tomáš Savka a Dasha. Pěvecky perfektní byla i Alžbeta Bartošová. Pojetí role Elišky mi moc nesedlo, ale Martině Vlčkové se nedá co vytknout. Hrála to tak, jak měla. Takže jo, dá se doporučit, ale zázrak to není:).
(zadáno: 11.11.2022)
Poctivý muzikál! Takhle se to má dělat. A to obsazení?! Fenomenální Tomáš Savka a Radek Melša, sekundují jim Robert Jícha, Laco Hudec Šubrt a Roman Harok, pánskou společnost pak skvěle doplňuje Michaela Horká. Tolik talentu na jednom jevišti... Bezvadný, fakt!
(zadáno: 30.10.2022)
Můj šálek kávy to nebyl, ale stálo to za vidění. Nejvíce mě pohltila velkolepá hudba a špičkový orchestr. V hlavní roli se představil Richard Pekárek, který se sice při zpěvu v některých výškách trápí, ale hravě to dohání herecky a typově je přesný. Kouzelná byla Esther Mertová - v jejím hlase je velký kus srdce. Zaujal i Stano Slovák a fenomenální byl Aleš Slanina. V menších rolích se blýskli především Igor Ondříček a Marco Salvadori. A nesmím opomenout famózního představitele hlavní dětské role Kryštofa Helbicha - tleskám!

Takže pěkné, ale srdcovka to nebude :).
(zadáno: 22.10.2022)
Povedený hitmuzikál, který zahřeje u srdce a připomene nádherné písně (a texty) Hany Zagorové. Kdyby nebyl sbor z CD (a pouštějí ho fakt dost nahlas) a kdyby herce doprovázela živá kapela, má to jiný grády. Škoda. Z obsazení musím vyzdvihnout famózní Kateřinu Bohatovou, Michaelu Tomešovou a obrovsky talentovanou Natálii Halouzkovou. Mužské obsazení jednoznačně strčil do kapsy Jan Tenkrát, který na jevišti zraje jak víno!
Na pražské muzikálové scéně se dá rozhodně doporučit.
(zadáno: 21.10.2022)
Představení se mi líbilo a tím, že znám Proměnu a poetiku Ypsilonky, tak ke mně došlo asi to, co mělo. Přišlo mi to ale trochu neucelené. Nápadité, vtipné a originální části střídaly ty o něco nudnější. Písničky byly zpestřením, miluji, když herci ovládají více "řemesel". Z herců zaujali především Petr Vršek, Jaroslava Kretschmerová a Oldřich Navrátil. Zbylí herci neměli tolik prostoru a někteří z nich pouze "vyplňovali" jeviště. Milovníkům Kafky se dá doporučit, ale neznalý divák si z toho neodnese asi to, co má. Ale třeba se mýlím :).
(zadáno: 16.10.2022)
Úchvatná Diana Šoltýsová! Úchvatná režie Martina Vokouna! Úchvatný zážitek! Díky!
(zadáno: 13.10.2022)
Představení se mi líbilo. Nápaditá scéna, zajímavé a originální zpracování, výtečné herecké výkony (především D. Bambas a P. Mikeska - díky, pánové!), ale je to celé takové utahanější. Určitě by prospělo zkrácení (především ve 2. půlce, která se zdála být nekonečná). Zážitek jsem si ale odnesl! Mladá Boleslav prostě umí!
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>