Redakce

Helena Grégrová

redakční zkratka: heg

souhrnná stránka redakceVolby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

(zadáno: 18.3.2018)
Deník zloděje - Divadelní společnost Masopust: 70 %
75 %. Velmi svérázně namixovaná "jevištní báseň", během níž společenský vykořeněnec vede neúnavnou polemiku s Bohem, resp. tím, co člověka přesahuje, a dává tím zároveň všanc své niterné (po)city. Naprosto excelentní, dechberoucí výkon Miloslava Königa přínosně podporuje empatický vklad hudebníka Martina Dohnala. Svého druhu nebývalý divácký zážitek.
(zadáno: 17.3.2018)
Mýcení - Divadlo Na zábradlí: 80 %
75 %. Inscenace pomocí velmi břitkého humoru a ironické nadsázky výstižně pojmenovává snobské manýry, povrchnost, bagatelizaci hodnot, přetvářku a lidskou malost. Během "umělecké" večeře, kde žádnému z hostů téměř nic nezůstane svaté, dochází ke konfrontaci rozličně nabubřelých a zneuznaných eg, servírují se nepříjemné pravdy, ale i candát balatonský! Působivě reflektivní nelichotivý obraz všeobjímající dekadence v bernhardovsky kritickém, nesmlouvavém a naléhavém tónu, s drobnými ozvěnami Havlovy aktovky Vernisáž.
(zadáno: 16.3.2018)
Všechny báječné věci - OLDstars: 90 %
Napadlo by vás na seznam miliónu věcí, kvůli kterým stojí za to žít, napsat kombajny, které nepřejedou žádného zajíce? Ať už odpovíte jakkoli, věřte mi, že chcete spolu s hlavním hrdinou příběhu odkrýt i spoustu dalších podobně inspirativních, křehkých a dojemných položek. Absolutně odzbrojující a v každé vteřině autentický Daniel Krejčík vám z nich namíchá emočně vydatný koktejl - pro váš pláč i pro váš smích. Ring-o-ding!
(zadáno: 14.3.2018)
Tu noc těsně před lesy - Divadlo X10: 70 %
Noc, během níž se bortí zábrany, pravidla i meze a tóny poznání vyznívají jaksi jinak. Získat nebo ztratit? A co když náhle nejschůdnější variantou zdá se únik? Tleskám maximálně autentickému prožitku Michala Balcara.
(zadáno: 9.3.2018)
Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi - Studio Ypsilon: 60 %
65 %. Tradičně hravě a poeticky působivě svá, hudebně originální a šmrncovně rozpohybovaná ypsilonková koláž skládá tentokrát hold Jaroslavu Ježkovi a v nepřehlédnutelných náznacích i obraz tehdejší doby, zrcadlící i to, co ji spojuje se současností. Škoda jen některých zbytečně natahovaných pasáží v seriálovém pojetí Dona Juana, které přece jen poněkud oslabují spád inscenace. Prémiový dík za zprostředkování setkání s klavírním mágem Tomášem Víškem, jeho virtuozita a civilní vklad do jevištního dění jsou doslova a do tónu kořenícím zjevením!
(zadáno: 7.3.2018)
Paralelní vesmíry - Divadlo NaHraně: 60 %
Souhlasně podtrhuji hodnocení kolegy P. Širmera a dodávám, že hře vysloveně sluší civilní herecké pojetí obou aktérů, které trefně podtrhuje autenticitu okamžiku a pozitivně také umocnilo i všechny mé paralelní divácké prožitky.
(zadáno: 5.3.2018)
Habaďůra - Divadlo A.Dvořáka Příbram: 80 %
Všechny energetické pilulky a nápoje světa musí v zahanbeném úžasu poblednout nad tím, jak neuvěřitelně šmrncovní, zábavný a divácky pozitivně nabíjející komediální koktejl se v Příbrami podařilo připravit. Nasazení všech hereckých protagonistů je opravdu odzbrojující (pot z košile Jana Konečného bych po skončení inscenace nechtěla ždímat). ;) Ještě teď obdivně tleskám faktu, že se žádnému z nich během toho gradujícího gejzíru bláznivých a absurdních situací ani jednou nezamotala myšlenka, prostor, úd nebo jazyk. Bránice vítaně nešetřící podívaná.
(zadáno: 4.3.2018)
Pane, vy jste vdova! - Jihočeské divadlo Č. Budějovice: 50 %
Legendární filmová komedie klade divadelni adaptaci jisté nástrahy, především v podobě rychlých střihů a kouzla detailu i trikových efektů. Přes zjevnou tvůrčí snahu o jejich zdolání zůstala budějovická inscenace někde na půli cesty. Některé scény působí přece jen poněkud těžkopádně a ne všechny gagy jsou adekvátně vypointovány. Herecky tentokrát jednoznačně dominuje dámská část obsazení, zaujmou zejména N. Drabiščáková jako neurotická režisérka, V. Hlaváčková, uvěřitelně ztvárňující všechny postavy střídající se v těle Evelyny Kelettiové a D. Bambasová graciézním podáním vražedkyně Stubové.
(zadáno: 2.3.2018)
Misantrop - Činoherní studio Ústí nad Labem: 40 %
Při repríze v Divadle v Celetné jsem byla namísto svébytné inscenace spíše svědkem jakési natahované etudy na téma "herci jsou unaveni". :/
(zadáno: 28.2.2018)
Pusťte Donnu k maturitě! - Divadlo pod Palmovkou: 80 %
75 %. Tentokrát se pod F. X. Palbou neřízených tvůrčích střel ocitla naše zlatá dobrá euforická léta devadesátá. A do terče všemožných vzpomínek se mířilo důvtipně, nadsázka fungovala na 90210 procent. :) A těch pubertálních idolů jak na orloji! :) Divácky jsem se zkrátka potěšila a definitivně utvrdila v tom, že zabodneme-li prst do libovolné encyklopedie, tak pak na jakékoli heslo náhoda padne, Tomáš Dianiška a jeho parta ho s originalitou sobě vlastní více než záživně jevištně uchopí.
(zadáno: 26.2.2018)
Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ - Divadlo v Dlouhé: 80 %
85 %. Tento způsob hravé poetiky, zdá se mi býti absolutně okouzlujícím. Děkuji Dlouhánům, že mně veskrze vydařenou interpretací tajných řádek deníku připomněli, proč já vlastně toho Adriana už jako dospívající čtenářka milovala! Je to setsakra vnímavý a citlivý mladý muž, a optiku, s níž nahlíží na ten náš svět, bych naordinovala do všech brýlových obrouček. A navíc je to básník nezpochybnitelných kvalit! ;)
(zadáno: 26.2.2018)
The Addams Family - Hudební divadlo Karlín: 50 %
55 %.
(zadáno: 22.2.2018)
Vražda krále Gonzaga - Dejvické divadlo: 80 %
85 %. Inscenace Dejvického divadla trefně vsadila na efekt promyšleně vystavěného kontrastu mezi oběma svými částmi. Zatímco v té první nám herci v jakýchsi self-etudách na téma „herec – člověk – hranice hříchu a svědomí“ poměrně přirozeně odtajní i střípky svých civilních já, v té druhé s neméně odzbrojující samozřejmostí odprezentují nečekaný příběh, jehož děj neradno ani naznačovat. Prozradím proto jen, že v rámci kongeniálního propojení souvislostí nezůstanou divákům dlužni žádnou z fází působivé gradační linky, kdy zejména pořádné profackování realitou působivě zafunguje. Silný zážitek!
(zadáno: 21.2.2018)
Pěna dní - La Fabrika: 70 %
(zadáno: 21.2.2018)
Kafe, pivo, cigárko... - La Fabrika: 70 %
(zadáno: 20.2.2018)
O Smolíčkovi - Divadlo Minor: 60 %
(zadáno: 20.2.2018)
Touha jménem Einodis - Divadlo Ungelt: 70 %
(zadáno: 20.2.2018)
Sylvie - Divadlo Ungelt: 80 %
(zadáno: 20.2.2018)
Sklenice vody - Divadlo Ungelt: 60 %
(zadáno: 20.2.2018)
Kabaret Černá myš - Divadlo Ungelt: 30 %
(zadáno: 20.2.2018)
Krvavá svatba - Divadlo pod Palmovkou: 60 %

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>