OLDstars [H2O - bytové divadlo]

Natašin sen

Premiéra: 8.3.2016 | 0:45x
Překlad, úprava a dramaturgie: Marcela Magdová. Výprava: Marie Tučková. Režie: Tomáš Staněk.
Příběh dospívající Nataši, která netouží po ničem jiném než po lásce. Zoufalý výkřik duše neschopné smířit se se světem, v němž neexistují stejné možnosti pro všechny. Hlas osamělého člověka vracejícího Bohu vstupenku. "Mojí mamce to nevyšlo, protože ji nikdo mimo mě nepotřeboval. Mě teď někdo potřebuje..."
OLDstars
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
86 %
náš tip
Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jiří Koula, Lukáš Holubec  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jiří Koula, Lukáš Holubec  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jiří Koula, Lukáš Holubec  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jiří Koula, Lukáš Holubec  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jiří Koula, Lukáš Holubec
86341000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (40)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 11.4.2018, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
Krátké monodrama postihuje osud dospívající Nataši z dětského domova, jehož prostředí mělo dopad na dívčino vnímání a osobnost. Nataša sní a touží, bojuje dostupnými prostředky, ale má to těžší... Obdivuhodné nasazení skvělé E. Maximové, přidávám se k nadšeným hodnocením jejího výkonu.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 17.4.2017, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Při sledování strhující herecké exhibice E. Maximové jsem se nestačil divit, jak sugestivně dokáže tak mladá herečka po celých čtyřicet minut přenášet pocity a duševní stavy své postavy na diváky v sále. Intenzivní podívaná, do níž se díky mladé herečce vřítíte z vteřiny na vteřinu a vydechnete až na samém závěru. Další komorní projekt z oldstarského cyklu ruské dramatiky se dvojici Magdová - Staněk vice než vydařil.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 10.4.2017, počet hodnocení: 1502)
+ přínosný / zajímavý komentář
85 %. Heuréka! Monodrama opravdovosti. Se vším všudy. Maxim(ov)ální! ;) Ten příběh je hymnou osamělých duší. Na jeho konci jsem stála ve frontě vracejících Bohu vstupenku hned za Natašou. Děkuji za tu zkušenost a mačkám slzu nebývale silného diváckého dojetí.
Jiří Koula  80 %  Tip Jiří Koula
(zadáno: 23.5.2016, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Inscenační črta, kterou si nenechte ujít, protože výkon Elizavety Maximové za návštěvu prostě stojí. O textu samotném už to tak docela říct nemůžu, spíše než o svébytnou hru jde o lehce rozepsaný námět, i kdybych to bral jen jako vykreslení charakteru, konkrétní dívky s konkrétním osudem, čekal bych víc.

Tolik původní komentář, po čtvrtém zhlédnutí jej musím poopravit, text je soběstačným pohledem do mysli dívky, jíž život rozdal mizerné karty, což jí však nevzalo chuť hrát.
Lukáš Holubec  90 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 31.3.2016, počet hodnocení: 700)
+ přínosný / zajímavý komentář
Abych to vzal po pořádku. Téma hry, nelehký život chovankyně dětského domova, bylo pro komorní scénu zvoleno jistě dobře. Samotná hra se však dle mě jen tak lehce otírá o problémy dospívajícího děvčete. Obrovská škoda, že se nešlo více do hloubky, mimo jiné proto, že slečna Elizaveta Shvachko (nyní již Maximová) podává úchvatný výkon. Ty rychlé přechody v cítění postavy, podmanivá gesta... kupuji obrovský klobouk a ten smekám. Hra sice nemá ani hodinu, ale já už po deseti minutách chtěl vběhnout na scénu a sám Nataše nabídnout všechnu svoji lásku...
Veronika Boušová  80 %
(zadáno: 9.3.2016, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
H2O aspiruje na centrum současné ruské dramatiky. Další vydařená česká premiéra ruské hry je svěží monodrama se sociálním podtextem pro herečku a barovou židli, vystavěné z monologů a fiktivních dialogů, které typově přesná Elizaveta Shvachko předvádí v obdivuhodném tempu. Mimika, gesta a pohyb jsou detailně propracované ve vztahu k postavě i k nepřítomným subjektům. Jeviště je jí plné. Střídá výrazy drsné, zamilované či citově strádající puberťačky, která nevědomě zažívá přerod z dítěte v ženu, jako když se motýl s námahou klube z kukly - přičemž ten fascinující akt má tragický podtón.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Domi.Mac  90 %
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Prostě dokonalé. Tahle inscenace ve mně zamechala hluboký dojem. Maximová hraje jako o život, zcela bez líčení a s jednoduchým kostýmem a jednou židlí. A i přesto je to zážitek srovnatelný s obrovskými produkcemi na největších českých jevištích. Celkově mi produkce bytového divadla přijdou na fantastické úrovni, ale poměrně málo doceněné. Po Všech báječných věcech s Krejčíkem další skvost. Půjdu ještě jednou. Úchvatné. 90%
Alzbeta.m  90 %
(zadáno: 28.4.2019, počet hodnocení: 48)
přínosný / zajímavý komentář
E. Maximová nás nenechala na nic čekat! Rozrazila dveře a následující hodinu jsme s ní prožili její silný příběh. Intenzivní podívaná, která stojí za vidění ! Autentický výkon, při kterém pozorujeme neustálé proměny radosti a smutku..obdivuhodné.
Nada FM  90 %
(zadáno: 19.4.2019, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné!Herečka byla velmi energická a po celou dobu inscenace dokázala udržet velmi silné emoční napětí. Ačkoli neměla k dispozici skoro žádné rekvizity a pracovala s víceméně prázdným prostorem, nejí herectví mě ani na chvilku nenudilo.
Lenka Rzepková  80 %
(zadáno: 1.4.2019, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
88%.
Ohromující! Intenzivní a obdivuhodné, jak po celou dobu dokáže Elizaveta Maximová držet emoční napětí a pozornost diváka. Silný příběh, který dojme. Wow. Skvělý výkon.
Zupri  100 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 108)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejúžasnějších představení současnosti. Elizaveta je nadprůměrná, skvělá, jedinečná! Moc jí přeju nádhernou hereckou budoucnost. Vše dokresluje byt, kde se divadlo odehrává. Za mě prostě skvělé.
Vaklav  90 %
(zadáno: 14.7.2018, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
#roud 2018
85% - Strhujici.
Tezko rici, jestli by text mohl, nebo mel byt lepsi. Preci jen je to zpoved mlade holky...a evidentne ne premiantky.
At kazdy posoudi sam, o navsteve neni nutno dumat!
JirkaS  80 %
(zadáno: 11.4.2018, počet hodnocení: 240)
přínosný / zajímavý komentář
Hodnotit jen herecký výkon, bylo by to na sto procent, protože Elizaveta Maximová povyšuje vcelku obyčejný text na vpravdě unikátní zážitek. Jak dokáže střídat zasněný výraz se žárlivostí, zamilovaný pohled s naštváním, chvíli by jí divák miloval a vzápětí se jí bojí, tohle je stoprocentně přesný výkon. V jednu chvíli jsem neměl daleko k slzám. O to více zamrzí průměrnost textu o jedné holce z děcáku naivně zamilované do staršího chlapa, který jakoby vypadl ze stránek časopisu pro teenagery. A mrzí i krátká délka inscenace. Ale je to intenzivních 40 minut plných kvalitního herectví! /9.4.2018/
Gaspoda  100 %
(zadáno: 7.1.2018, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Elizaveta Maximová září aneb
onewomanshow která bere dech kolekce výrazu které sl.Maximová vystřídala během 45min pro mne new herecky objev a budu sledovat její další počiny.
Mimouch  100 %
(zadáno: 15.11.2017, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Doprdele! Tohle bylo výborné! Představení vymakané do posledního detailu. I prach a třísky z podlahy, které se v průběhu hry lepí Nataše na oděv, hrají svou roli. Nataša nechává brilantně rozehrát i charaktery postav, které ani nejsou na scéně a její emocionální výlevy, provázející celé představení, jsou herecky fenomenální. Tohle prostě musíte vidět!
LucieSykorova  100 %
(zadáno: 6.9.2017, počet hodnocení: 167)
přínosný / zajímavý komentář
Elizavetaaaaa
Monulinka  90 %
(zadáno: 5.9.2017, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Již po pár vteřinách si mě E. Maximová získala a nepustila až do konce. Procenta nahoru jdou především díky jejímu skvělému výkonu, opravdu klobouk dolů, její bleskové střídání postav i emocí bylo fenomenální. Ale i samotný text mě zaujal, hra rozhodně stojí za návštěvu. (ČK) 85 %
Denisa H.  80 %
(zadáno: 31.8.2017, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Ne příliš výjimečný text, zahraný ovšem výjimečně skvěle! E. Maximová mi svým bezchybným výkonem, kdy dokázala emoce vystřídat během zlomků vteřin, vyrazila dech. Jeviště ČK je sice poměrně malé, ale pro jednoho herce může být velké až až. E. Maximová ho dokázala využít maximálně a vůbec se na něm neztrácela. Tedy pokud to postava Nataši zrovna nepotřebovala, schovat se... Ještě jednou - vynikající herectví tak mladé herečky!
Dovemummy-Alena S.  100 %
(zadáno: 30.8.2017, počet hodnocení: 151)
přínosný / zajímavý komentář
... nemohu jinak!
SuperPanic  90 %
(zadáno: 25.6.2016, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Čirá herecká magie
Alantis12  80 %
(zadáno: 9.3.2016, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Povedené scénické zpracování, výborný překlad a herecký výkon...
Ana64  80 %
(zadáno: 22.4.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Natašin sen se řadí k velmi povedené sérii monodramat Tomáše Staňka. Herecký výkon Elizavety Maximové je velmi vyvážený, citlivý, nesetkáváme se s přehráváním, ke kterému by mohla herečka v monodramatu tíhnout. Elizaveta společně s Tomášem Staňkem dokázali, že se dá velmi dobré představení udělat v komorním prostoru v podstatě bez rekvizit. Inscenace byla po celou dobu velmi dynamická, divák neztrácel pozornost a cítil s protagonistkou.
Zachardi  80 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 42)
Matejko  70 %
(zadáno: 25.2.2019, počet hodnocení: 8)
Lovin  70 %
(zadáno: 22.1.2019, počet hodnocení: 232)
Lapte  80 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 33)
Vladislavka  90 %
(zadáno: 11.5.2018, počet hodnocení: 124)
Svinibrodská zeleň  80 %
(zadáno: 15.2.2018, počet hodnocení: 45)
Mari.  80 %
(zadáno: 3.10.2017, počet hodnocení: 14)
VáŠa  100 %
(zadáno: 31.8.2017, počet hodnocení: 25)
Petrr  70 %
(zadáno: 18.7.2017, počet hodnocení: 258)
Taana  90 %
(zadáno: 16.7.2017, počet hodnocení: 10)
Mispule  90 %
(zadáno: 9.7.2017, počet hodnocení: 11)
Plšík  80 %
(zadáno: 13.5.2017, počet hodnocení: 661)
Janea  80 %
(zadáno: 10.4.2017, počet hodnocení: 16)
Nikomach  80 %
(zadáno: 1.11.2016, počet hodnocení: 31)
Marcela  80 %
(zadáno: 31.10.2016, počet hodnocení: 410)
Sluha  90 %
(zadáno: 30.10.2016, počet hodnocení: 197)
Mirek Brůna  90 %
(zadáno: 30.10.2016, počet hodnocení: 36)
Dramaholik  80 %
(zadáno: 13.10.2016, počet hodnocení: 120)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.