Profil uživatele

Mimouch

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Kateřina Jírová: 8 % (4)
Michal Novák: 8 % (10)
Pavla Haflantová: 8 % (12)
Jan Pařízek: 12 % (32)
Lukáš Dubský: 12 % (13)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 >

(zadáno: 30.5.2018)
Vzkříšení - Dejvické divadlo: 90 %
Vcelku jednoduchý příběh o vztahových propletencích, který je však velmi dobře vygradovaný, výtečně zrežírovaný a skvěle zahraný. DD opět nezklamalo!
(zadáno: 3.4.2018)
Cock - Divadlo v Řeznické: 80 %
Láska, nerozhodnost, manipulace... Dobře napsané, přesně zrežírované a skvěle zahrané divadlo. Představení má dobré tempo, výborné dialogy mají spád i humor a stále komplikovanější vztah mezi hlavními hrdiny přináší napětí, které cítí diváci až v poslední řadě. 84%.
(zadáno: 4.3.2018)
Po Fredrikovi - OLDstars: 90 %
Johanův příběh je silný a vynikající M. Řezníček jím diváky provádí s citem a něžností. Minimalistický prostor mezi diváky využil naplno. V každé poloze je přirozený a uvěřitelný. První polovina představení má skvělý spád, příběh graduje a divák dychtivě čeká na každé další Johanovo slovo. Po přestávce se tempo trochu zarazí, v textu je mnoho balastu, který sice dává M. Řezníčkovi vyniknout, ale v příběhu nehraje významnější roli. Po chvíli naštěstí příběh opět nabere tempo a nezadržitelně se řítí do velmi silného finále. 85%.
(zadáno: 19.2.2018)
Vše o mužích - Studio DVA divadlo: 30 %
Pásmo scének vhodné možná do silvestrovské estrády v "Béčkové" televizi. Jednotlivé scénky nedrží pohromadě vůbec nic. Prvoplánové vulgarity a rádoby "chlapácké" řeči stahují představení do zoufalé trapnosti. Chápu, proč takováto představení vznikají a své diváky si najdou. Ale pokud máte rádi opravdové divadlo, vyhněte se tomuto počinu Studia DVA velkým obloukem.
(zadáno: 8.2.2018)
Já, mé druhé já a já a - A studio Rubín: 70 %
Zajímavě vystavěné a pojaté představení balancující na hraně scénického čtení a činohry. Příběh o tom, že pro někoho může být iluze jeho života sdílená na sociálních sítích důležitější, než reálný život sám. Sonda do mužské duše, která může být stejně křehká jako ta ženská, ale "pořádný chlap", resp. jeho virtuální obraz, to nemůže dát najevo. M. König výborný, jeho "pozérství" je divákovi protivné od prvního okamžiku. Jako čtyřicátníka mě téma úplně netrefilo, nicméně představení bylo rozhodně dobré. 74,99%
(zadáno: 1.2.2018)
Sirotci - Divadlo v Celetné: 90 %
Tři postavy, jejichž život během chvilky obrátí naruby dramatická událost. V postavách Helen a Dennyho se rozehrává vnitřní boj. Co je důležitější? Morálka, rodinné pouto, láska k partnerovi... Pomoc cizímu člověku nebo vlastní krvi? Jen Liam, který celou situaci způsobil, zůstává ve své jednoduchosti stranou. Charaktery jednotlivých postav se na jevišti postupně odhalují, drama se stupňuje a atmosféra houstne. Dobrý příběh byl skvěle přeložen, zrežírován i zahrán celou hereckou trojicí. Představení určitě stojí za návštěvu.
(zadáno: 28.1.2018)
To všechno ona - OLDstars: 90 %
Skvěle napsaná, zrežírovaná i zahraná inscenace, která přesně zapadá do prostoru divadla H2O. Obě postavy postupně odhalují svoje citlivé nitro, schované pod slupkou nepochopení a nejistoty. Představení plné emocí, protkané svěžím humorem, přivede snad každého diváka k zamyšlení nad jeho vztahem s rodiči nebo dětmi.
(zadáno: 22.1.2018)
Drama v kostce, pokus 2 - Mystérium skutečnosti - Studio Ypsilon: 90 %
Skvělé představení. Zábavné, vtipné, svižné, překvapující. Dobře napsané a výtečně zahrané postavy na jevišti vytvářejí výborně fungující organismus, který dokonale zapadá do celého pojetí hry. Určitě stojí za to vidět. 95%.
(zadáno: 19.12.2017)
Game - A studio Rubín: 60 %
Představení bez špetky humoru, představení, které samo sebe bere příliš vážně. Není to o těch mladých lidech. A už vůbec to není o reality show. Je to upozornění, protest proti něčemu, co autor vnímá jako fenomén dnešní doby. Střet bezohledné touhy po penězích a moci, konzumu, morálky a lidské důstojnosti. Prvoplánově šokující a trochu absurdní alegorii si můžete napasovat na cokoliv chcete. Pro mně osobně je to obsahově trochu moc urputné a přitom divadelně trochu ploché.
(zadáno: 7.12.2017)
Svatba pozdního léta (Variace na písmeno G) - Činoherní klub: 50 %
Jana Kačera mám velmi rád jako herce a na hru jsem se těšil právě kvůli němu. Jako autor se mi do srdce nevepsal, ale ani jeho herecký výkon nebyl nic, nad čím bych jásal. To bych ale přičítal spíše tomu, že většinu představení na scéně seděl a jeho projev tak připomínal spíše dramatické čtení. Situaci zachraňují zkušení herci a celkově tak celá hra nevyznívá tak negativně, jak by se z některých hodnocení mohlo zdát. Znovu na to nepůjdu, ale ani nelituji času stráveného v těsném hledišti ČHK.
(zadáno: 5.12.2017)
Kati - Činoherní klub: 80 %
Hry v režii O. Sokola mě v ČHK baví. Kati nebyli výjimkou. Velmi zajímavě pojatá scéna, atraktivní hudební podkres, svižně ubíhající děj s gradací, která v divákovi vzbuzuje zvědavost a každou další minutu tak sleduje s napětím. A samozřejmě skvělé obsazení a vyrovnaně dobré herecké výkony, kde ovšem musím vyzdvihnout O. Malého. 85%
(zadáno: 15.11.2017)
Natašin sen - OLDstars: 100 %
Doprdele! Tohle bylo výborné! Představení vymakané do posledního detailu. I prach a třísky z podlahy, které se v průběhu hry lepí Nataše na oděv, hrají svou roli. Nataša nechává brilantně rozehrát i charaktery postav, které ani nejsou na scéně a její emocionální výlevy, provázející celé představení, jsou herecky fenomenální. Tohle prostě musíte vidět!
(zadáno: 25.10.2017)
Přirození - A studio Rubín: 90 %
Mám Rubín rád a všechna představení, která jsem zde viděl, jsou buď výborná a nebo skvělá. "Přirození" je skvělé představení. Hromada zábavy od začátku do konce. Naprosto minimalistická scéna využitá vyrovnaně skvělou hereckou čtveřicí do posledního centimetru. Řada vsuvek na pomezí tance a akrobacie, které ovšem nejsou jen prvoplánově vtipné svou absurditou, ale do celého pojetí hry skvěle pasují. Určitě uvidím brzy znovu.
(zadáno: 29.5.2017)
Kdo se bojí Virginie Woolfové? - Městská divadla pražská: 90 %
Dlouhá noc, dusná atmosféra, představení, které diváka pohltí a vtáhne do děje, až mu v některých momentech běhá mráz po zádech. Do detailu propracované postavy podtrhují výborné výkony celé čtveřice, ovšem už vzhledem k tomu, jak jsou postavy napsány, V. Gajerová s A. Procházkou na jevišti dominují.
(zadáno: 20.5.2017)
Moje malá úchylka - A studio Rubín: 90 %
Výborná věc! Ulítlé až bizarní představení, u nějž jsem se bavil od začátku do konce. Hra má velmi nejsaný děj, ale o to lepší tempo a hromady vtipných momentů a hlášek. Celá čtveřice (viděno s B. Kohoutovou) na jevišti předvádí maximum, ale nelze mezi nimi nevyzdvihnout P. Vančuru, který dostal nejvíce prostoru a bezezbytku jej využil. Jeho pěvecká árie byla naprosto dokonalá :)
(zadáno: 16.5.2017)
Skořápka - Divadlo Ungelt: 80 %
75% Milé představení, A. Mihulové role ohromně sedí ve všech jejích polohách. P. Nesvačilová zpočátku působí dojmem, že hodně přehrává, ale jakmile divák pochopí, že to k vyjádření její postavy patří, přestane mu to vadit. Ve hře bylo pár hluchých míst, která ale nijak výrazně nesnižovala tempo. Závěr je pro mužského diváka možná poněkud kýčovitý, ale celkově hodnotím představení pozitivně.
(zadáno: 10.5.2017)
Midsummer (A Play with Songs) - Divadlo v Řeznické: 60 %
Toto představení mě trochu minulo. Vtipných momentů bylo poskrovnu (subjektivně, řada diváků se smála celé představení), příběh byl trochu matný, O. Kavan se snažil herectví své kolegyně dohánět nasazením na hraně přehrávání a vulgarity, ač mi obecně nevadí, zde v řadě momentů působily prvoplánově. Ale abych jen nehaněl - J. Ježková se předvedla v několika polohách a ve všech byla dobrá. Vzájemné moderování obou protagonistů bylo svěžím prvkem a představení mělo celkem slušné tempo, kdy jsem pozapomínal i na ne úplně přesvědčivý příběh. Ale možná se mi jen autor/režisér netrefili do vkusu.
(zadáno: 5.5.2017)
$LAST - A studio Rubín: 80 %
Sorryjako... ale nízká hodnocení nějak nechápu. Za mně je Slast výtečné Rubínovské představení. Vtipná hra, odehraná s nadšením a ve velmi svižném tempu, poutavá audiovizuální scéna, překvapivé pěvecké výkony obou mužských protagonistů a v neposlední řadě i určitý přesah, podnět k zamyšlení.
(zadáno: 3.5.2017)
Padesátka - A studio Rubín: 80 %
"Vymakaná" komedie se svižným tempem, vkusným humorem a dobrými hereckými výkony. Výborné představení bez hluchých míst, kdy se divák baví od začátku do konce. 85%
(zadáno: 22.4.2017)
Ptáci - Komorní činohra: 70 %
65% Namlsán pozitivními recenzemi jsem šel do divadla pln nadějí. Mé očekávání však rozbily dvě skutečnosti: 1/ Tempo - Námět, dějová linka i nasazení všech protagonistů jsou slibné, vlažné tempo hry však myšlence značně přistřihuje křídla. Doufal jsem, že po přestávce hra dostane spád, ale gradace byla stejně a až únavně pomalá, jako v první půli. 2/ Realita - Diane je matka. Její dcera je v apokalyptické situaci kdovíkde, Diane o ní nemá informace, ale přesto místo toho řeší vztahy mezi sebou, Natem a Julií, což mě podvědomě trochu rozčilovalo.
(zadáno: 20.4.2017)
Kauza Médeia - A studio Rubín: 70 %
74% Povedená transpozice klasického dramatu do současnosti. Svižná, nekomplikovaná, zábavná a vtipná hra bez hluchých míst. Dobré obsazení, herci tradičně odvádějí 100% a je radost vidět jejich nadšení. Klasická "rubínovka".
(zadáno: 19.4.2017)
Mikve - Městské divadlo Mladá Boleslav: 100 %
Mám rád izraelské divadlo. Hra Mikve je jeho dokonalou ukázkou. Silný příběh, který je sondou nejen do komunity ortodoxních Židů, ale také jejích vnitřních rozporů a jejího vztahu k většinové izraelské společnosti. Ovšem příběh vystavěný tak nadčasově, s takovým přesahem a s takovou dávkou nadhledu, že osloví i diváka zcela neznalého problematiky. Drama sestávající z tolika vrstev a linií, že nevíte, nad čím se zamýšlet dříve. Zpracování MDMB vynikající. Promyšlená scéna, výkony všech hereček brilantní a naprosto vyrovnané. Představení bez jediného hluchého místa a s dokonalou gradací.
(zadáno: 8.4.2017)
Obludov - A studio Rubín: 80 %
85% Nekomplikovaná, ale opravdu zábavná hra. Velmi svižný děj plný propracovaného a místy dosti nekorektného humoru, rubínovsky jednoduchá scéna a skvělé výkony všech 3 protagonistů. Pokud nepřicházíte s očekáváním nějakých zásadních hlubokých myšlenek, odejdete z Rubínu nadšeni stejně jako já.
(zadáno: 31.3.2017)
Zrada - Činoherní klub: 80 %
Příběh v dnešní době všední až téměř banální, ale vystavěný do svižného, vtipného a díky pozpátku vyprávěnému ději velmi "koukatelného" představení.
(zadáno: 30.3.2017)
Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho - Činoherní klub: 80 %
Za mě výborná komedie se skvělými herci. J. Dulava s buchtami mně spolehlivě rozesmál, kdykoli se objevil na jevišti :)

Další stránky hodnocení: 1 2 >