Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
83 %
Uživatelé
81 %
náš tip
Tip od redaktorů: Michal Novák, Anežka Kotoučová, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Lukáš Holubec, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Anežka Kotoučová, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Lukáš Holubec, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Anežka Kotoučová, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Lukáš Holubec, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Anežka Kotoučová, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Lukáš Holubec, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Anežka Kotoučová, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Lukáš Holubec, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Michal Novák, Anežka Kotoučová, Pavel Širmer, Jan Pařízek, Lukáš Holubec, Helena Grégrová
811021000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (108)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  80 %  Tip Michal Novák
(zadáno: 6.4.2020, počet hodnocení: 1081)
Anežka Kotoučová  90 %  Tip Anežka Kotoučová
(zadáno: 21.3.2019, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Skvělá původní vztahová tragikomedie na téma lásky a Boha. Už dlouho jsem neviděla hru, která by tak svěžím způsobem bryskně postihovala tak složitě uchopitelná témata. Po velmi dlouhé době jsem moc ráda viděla Marthu Issovou, ale vynikající byli tradičně všichni. Vzkříšení je vtipné, tne do živého víc, než by se kdo nadál a má velmi rozumnou délku. Čiré divadelní nadšení.
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 1.12.2016, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
V DD vytvořili opět role a text na míru konkrétním hercům, kteří vše dokáží výtečně dotvořit a navíc společně umějí na jevišti existovat. I zdánlivé banality tak při tomto způsobu práce dostanou další roviny a významy. Ve Vzkříšení se setkáváme s několika jedinci, z nichž každý vidí a prožívá lásku odlišným způsobem. Ve své podstatě komedie, jejíž humor však vyvěrá ze zvláštního smutku a přináší i okamžiky dojetí.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 14.9.2016, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
Jednoduché příběhy a zápletky jako z nějaké brakové literatury, v nich postavy vytažené do různých extrémních či absurdních rolí. Na první pohled nic přitažlivého, ale přesto to zde funguje velmi dobře. Naprosto výtečné dialogy, spousta skrytých i vyřčených životních mouder. Leckdo se v tom určitým způsobem najde. Celé je to odlehčeno zdejším příjemným humorem, takže hra rozhodně nezačne ani na chvíli nudit. A samotný závěr pak přidává jistou hloubku a nabízí několikero možných výkladů. To vše je navíc doplněno kvalitními hereckými výkony, zaujali hlavně M. Hádek, P. Šimčík a M. Issová.
Lukáš Holubec  80 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 2.8.2016, počet hodnocení: 696)
+ přínosný / zajímavý komentář
Pod režijním vedením M. Vajdičky vytvořili herečky a herci DD originální inscenaci prapodivností lásek v nejrozmanitějších podobách. Každá postava má v sobě určitou vášeň a posedlost, a jelikož jsou divákům podávány s vytříbeným humorem, je pravděpodobné, že se s nimi více či méně, ale určitě nějak ztotožníte. Ovšem humor zde není podáván sám o sobě, ale je pečlivě zabalen chvílemi až do filosofického hávu. Rozhodně vznikla hra, která se může stát vlajkovou lodí výjimečného divadla. Jen nechápu obsazení V. Polívky. Možná by mě alternace v podání M. Hádka nadchla více, nicméně i přesto bravo.
Helena Grégrová  90 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 24.6.2016, počet hodnocení: 1500)
+ přínosný / zajímavý komentář
85 %. Heuréka! Konečně mně někdo uspokojivě srozumitelně vyložil definici lásky, potažmo celé tragikomiky života. Navíc dokonce na frekvenci humoru, kterou je radost naladit. Napnutě začínám vyhlížet můj průsečík všech těch zdánlivě absurdních vůkolností. ..nebo bych se měla začít bát..? ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Birter  90 %
(zadáno: 25.6.2022, počet hodnocení: 151)
přínosný / zajímavý komentář
''Pro nás i Bůh musí být sexy symbol, abychom ho mohli akceptovat.'' Už ze záznamu pro mě byla inscenace zjevením, a na živo rovněž výjimečným zážitkem, ačkoliv se mi více líbili alternující Kubařová a Hádek. Hra Vzkříšení je balení velkých otázek svázané humorem a inovativními zápletkami. Pro inťoše jsou nastraženy literární reference a pro obecnější publikum i několik... no... laciných vtipů. Tam, kde by mohl být patos je ironie, a tam, kde se nabízí jednoduchý dialog je hloubka. Majling prostě píše skvěle, jak dokazuje i hra Vina?. Za mě velká spokojenost.
Lu.Ptá.K.  100 %
(zadáno: 3.5.2022, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Přiznám se, že tuto divadelní hru jsem viděl pouze v TV...protože sehnat lístky do DD je zkrátka téměř nemožné...
Naprosto noblesní záležitost.
Skvělé! Skvělé! Skvělé!
Děkuji za ten krásný - i když nelehký - zážitek.
Doporučuji...
Teddy  80 %
(zadáno: 9.4.2022, počet hodnocení: 216)
přínosný / zajímavý komentář
O podobách lásky a jejích proměnách. Každý z aktérů touží po tom, čeho se mu nedostává. Takový zvláštní smutek se mě zmocnil na konci představení. Sehraný a vyrovnaný herecký soubor, zmíním však Hynka Čermáka. (A měla jsem štěstí vidět naživo).
Petaz  80 %
(zadáno: 7.3.2022, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno ze zaznamu
Pop  80 %
(zadáno: 12.9.2021, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
záznam z TV
Kašpárek  80 %
(zadáno: 2.1.2021, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně D. Doubt uvedl něco, co je skutečná divadelní hra a ne jen sled skečů. Výborné!
Vaklav  60 %
(zadáno: 12.7.2020, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
64,99% / TV záznam
Houfm@atlas.cz  70 %
(zadáno: 28.5.2020, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Tv záznam
Anca.rambo  60 %
(zadáno: 8.4.2020, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno ze záznamu.
Pavel Pešek  90 %
(zadáno: 28.3.2020, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
J. P. Kříž napsal v DN, že v inscenaci hrají jen samí herečtí králové a královny. Podepisuji a hluboce se klaním. Tak precizně odvedenou činohru neviděl jsem už dlouho. A dovolte malou osobní poznámku. Veronika Khek Kubařová je přepůvabná žena. A navíc výborná herečka. Viděno v TV přenosu ČT art.
Mamaria  90 %
(zadáno: 23.2.2020, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Takové "all in one" představení. Dobře se bavíte, hodně se smějete, herecky dokonalé, všechno do sebe zapadá a ještě o tom zatraceně dlouho přemýšlíte. Který život vlastně člověk žije, ten vnější, nebo ten ve své hlavě?
Maranta  70 %
(zadáno: 22.1.2020, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Možná je to vinou velkých očekávání spojených s obrovskou popularitou DD, ale můj divácký dojem byl spíš průměrný. Ano, je skvělé vidět na jevišti plejádu oblíbených herců, a hráli všichni výborně. Neupírám hře celou řadu gagů a přiznávám, že jsem se místy od srdce zasmála. Avšak charakterizovat hru jako "hledání lásky jako důkazu Boží existence", jak se uvádí v programu, je trochu nadnesené.Právě rádoby filosofické pasáže mi přišly jako relativně nudné mlácení prázdné slámy a závěr-nezávěr rozpačitě rozplizlý.
Moc hezká scéna a skvělý a vtipný Čermák na jevišti i při děkovačce v Čáslavi.
Gimli35  60 %
(zadáno: 14.12.2019, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne až překvapivě rozporuplná inscenace. Na jednu stranu výtečné herecké výkony (zejména M. Hádek, I. Trojan, M. Issová), precizní režie a pěkná scéna, na druhou stranu mne však minimálně první polovina až na pár vtipných míst dost minula, její závěr těsně před přestávkou byl ve své užvaněnosti bohužel velice nudný. Až druhá půlka mne konečně chytla.
Návštěvou Vzkříšení asi nic nepokazíte a je i dost dobře možné, že si ho na rozdíl ode mě užijete od začátku do konce, ovšem nemohu se ubránit dojmu, že v dejvickém repertoáru se najdou i výrazně zdařilejší kusy (Vražda krále Gonzaga, Racek).
Romana35  80 %
(zadáno: 1.5.2019, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavě pojatá hra nenaplněnosti lidských citů. Ráda jsem viděla na jevišti Veroniku Khek Kubařovou.
Lenkad  90 %
(zadáno: 13.2.2019, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony. Všechny.
Marketa.ziva  80 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Mé oblíbené divadlo.
Janis  60 %
(zadáno: 9.9.2018, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
Dejvické je pro mě v současné době hlavně úspěšný "byznysplán" a inscenace Vzkříšení je toho typickým příkladem.
Tohle představení mě na rozdíl od ostatních projektů Dejvických dokonce i nudilo.
Barka  90 %
(zadáno: 3.9.2018, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Dejvické klasicky nezklamalo.
Varan  80 %
(zadáno: 3.9.2018, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná hra o různých podobách lásek se skvěle vypointovanými dialogy. První polovina byla velmi vtipná, druhá část po přestávce se nesla již v poměrně vážnějším duchu a konec byl celkem dost mrazivý. Pokud jde o herecké výkony, vyzdvihl bych především Ivana Trojana a Pavla Šimčíka, z ostatních ale rozhodně nikdo nezaostával. Viděno v rámci živého TV přenosu.
AliV  90 %
(zadáno: 3.9.2018, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony ve vynikající hře. Všichni herci hrají v poloze, která jim sedne. Hra má spád, příjemnou délku a skvěle vypointované situace. Závěr mě překvapil, ovšem s mírným odstupem musím říct, že byl naprosto dokonalý.

(viděno z TV záznamu)
PajaM  70 %
(zadáno: 1.7.2018, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavné, krásná scéna.Miluju Hynka Čermáka.
Mimouch  90 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Vcelku jednoduchý příběh o vztahových propletencích, který je však velmi dobře vygradovaný, výtečně zrežírovaný a skvěle zahraný. DD opět nezklamalo!
Valmez  100 %
(zadáno: 16.5.2018, počet hodnocení: 333)
přínosný / zajímavý komentář
Zatím jediné představení z dílny DD!
Anah  90 %
(zadáno: 12.5.2018, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu předvídatelný děj ale jinak super
LukasLansky  70 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
To, že půjde o ideově konzervativní představení, jde uhádnout už ze vzezření úvodní scény: dá se tak úspěšně tipovat, který ze "soků" na konci získá ženu, jaký druh humoru se bude provozovat a že možná dojde i ke konverzi na víru. Přesto, je to dobře napsané a dost zábavné.
Fr2709  80 %
(zadáno: 16.10.2017, počet hodnocení: 167)
přínosný / zajímavý komentář
Povedené představení se standartními výbornými hereckými výkony.
Lusilda  90 %
(zadáno: 26.9.2017, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Mám ráda, když to vše do sebe zapadá, v tomto případě jak detaily příběhu, tak herecké výkony. V mém případě viděno v atmosféře lesního divadla. Skvělé!
Národosolsobě  60 %
(zadáno: 17.9.2017, počet hodnocení: 305)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkně hraná, 'příjemně duchaplná', elegantně sexistická síť bonmotů ve stylu Woody Allen meets suchý dva-tři humor, v první části na široce přístupné palčivé téma What Is Love(Baby Don't Hurt Me), zatímco ve druhé spíš What If God - v hodně hezké scéně.
Denisa H.  70 %
(zadáno: 17.9.2017, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Možná za to mohla má únava, možná prostor - viděno na plzeňském festivalu - ale přes skvělé herecké výkony bych hru zařadila k tomu slabšímu, co DD nabízí. Občas bych třeba krátila, ne vše bylo nutné vysvětlovat - divák pochopil i bez toho. I téma bylo uchopeno tak nějak... neurčitě.
Nejvíc mě zaujali P. Šimčík a M. Issová. A scéna je parádní. Jen ten příběh mi zcela nesedl, ale třeba se mi jednou poštěstí vidět hru znovu a v lepším rozpoložení a procenta pak poletí nahoru :-)
Frankovka  90 %
(zadáno: 3.9.2017, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
To byla parada.
Moc sikovna parta v tom DD.
Jen ta prestavka mohla byt delsi.
Mart  80 %
(zadáno: 12.5.2017, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Dost jsem se bavil, všichni hrají s velkou chutí a vymýšlejí si jedna radost. Skoro každý si zahraje opileckou etudu, vždy na potlesk. Ucpanej systém se mi líbil ještě trochu víc, ale Vzkříšení je také moc fajn.
Bernardblack  80 %
(zadáno: 18.9.2016, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
85% Mimořádná parta v dejvickém jede stále dál a hlouběji...asi nejlepší uchopení/znázornění toho co všechno je láska a kam/ k čemu až nás může dovést..vytříbené dialogy a humor, mimořádné herecké výkony zde nejsou překvapením..a kdyby někdy vyšla Martha Issová knižně, tak na ni vystojím i třikrát delší frontu než na lístky do DD:)
Patrik2709  80 %
(zadáno: 28.6.2016, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Tato skvela hra, ktoru som z repertoaru videl ako 10. v poradi nastastie zotrela moj dojem, ze DD je predsa len malinko precenovane. Na posobivej scene velmi pozoruhodny text, mierne stereotypne naznacene vztahove zapletky a inteligentny humor v interpretacii naozaj velmi dobre obsadenych hercov je bezpochyby mimoriadny zazitok. Bolo velmi osviezujuce vidiet Hynka Cermaka v tak trochu neobvyklej polohe, ktorej sa zhostil dokonale ako vzdy. Konfekcnym parom odhodlanym zit aj nadalej v kompromisnom vztahu by som zrejme odporucal vybrat si iny titul - mohli by sa dozvediet viac nez potrebuju :-)
Diko  90 %
(zadáno: 21.1.2020, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Jedním slovem vynikající ..
Moonek  90 %
(zadáno: 23.5.2022, počet hodnocení: 94)
Masarka14  90 %
(zadáno: 3.2.2022, počet hodnocení: 19)
Raoul Duke  80 %
(zadáno: 1.11.2021, počet hodnocení: 21)
Romansebl  90 %
(zadáno: 1.10.2021, počet hodnocení: 5)
Nikoss  90 %
(zadáno: 30.9.2021, počet hodnocení: 92)
Axioma  70 %
(zadáno: 1.6.2021, počet hodnocení: 68)
Kokosbaba  80 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Annikka  60 %
(zadáno: 27.9.2020, počet hodnocení: 133)
Vladislavka  90 %
(zadáno: 9.9.2020, počet hodnocení: 124)
Codeas  90 %
(zadáno: 3.9.2020, počet hodnocení: 26)
Dave  70 %
(zadáno: 12.4.2020, počet hodnocení: 112)
Capinka  70 %
(zadáno: 27.3.2020, počet hodnocení: 77)
Martuska17  90 %
(zadáno: 25.3.2020, počet hodnocení: 54)
Filipkonecny  90 %
(zadáno: 24.3.2020, počet hodnocení: 14)
Blackthunder  70 %
(zadáno: 24.3.2020, počet hodnocení: 25)
SlanecL  90 %
(zadáno: 24.3.2020, počet hodnocení: 51)
Simonst  80 %
(zadáno: 24.3.2020, počet hodnocení: 51)
Chupetica  80 %
(zadáno: 23.3.2020, počet hodnocení: 135)
Karel.jakubec  70 %
(zadáno: 23.3.2020, počet hodnocení: 27)
Pajunkas  100 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 46)
House Pachodi  90 %
(zadáno: 23.1.2020, počet hodnocení: 57)
Lesovi  90 %
(zadáno: 4.11.2019, počet hodnocení: 47)
Brasikona  90 %
(zadáno: 21.10.2019, počet hodnocení: 23)
Zzajic  70 %
(zadáno: 13.9.2019, počet hodnocení: 57)
LavinieCamui  80 %
(zadáno: 23.6.2019, počet hodnocení: 584)
Otschi  100 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 35)
Doublefish  100 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 52)
Petra152  90 %
(zadáno: 18.3.2019, počet hodnocení: 12)
Zelezub  60 %
(zadáno: 27.2.2019, počet hodnocení: 10)
Skudiblik  90 %
(zadáno: 25.2.2019, počet hodnocení: 14)
Martikovodivadlo  40 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 51)
McScrooge  90 %
(zadáno: 9.1.2019, počet hodnocení: 10)
Petullkaaa  90 %
(zadáno: 10.10.2018, počet hodnocení: 43)
Michaela70  90 %
(zadáno: 3.9.2018, počet hodnocení: 37)
Ttchor  80 %
(zadáno: 3.9.2018, počet hodnocení: 66)
MBednarski  80 %
(zadáno: 2.9.2018, počet hodnocení: 83)
Kirim  80 %
(zadáno: 10.8.2018, počet hodnocení: 19)
Michalmusek  100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 258)
Tylda  80 %
(zadáno: 31.5.2018, počet hodnocení: 56)
Fedorocko  70 %
(zadáno: 24.5.2018, počet hodnocení: 646)
Blumarik  90 %
(zadáno: 22.5.2018, počet hodnocení: 239)
M_marek  70 %
(zadáno: 16.5.2018, počet hodnocení: 50)
Xcepek  80 %
(zadáno: 19.4.2018, počet hodnocení: 604)
Kaklapak  90 %
(zadáno: 12.4.2018, počet hodnocení: 74)
Unionboy  50 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 311)
Volnicko  70 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 45)
Elbrody  80 %
(zadáno: 16.2.2018, počet hodnocení: 43)
Marťus  100 %
(zadáno: 18.1.2018, počet hodnocení: 102)
Tintera.v  80 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 79)
Suzana  80 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 303)
Papirek32  90 %
(zadáno: 13.10.2017, počet hodnocení: 156)
MikulaF  80 %
(zadáno: 13.10.2017, počet hodnocení: 55)
Addk  100 %
(zadáno: 11.10.2017, počet hodnocení: 116)
Zoe.x  70 %
(zadáno: 19.9.2017, počet hodnocení: 27)
Peetra  70 %
(zadáno: 3.9.2017, počet hodnocení: 156)
Tarbík  90 %
(zadáno: 12.7.2017, počet hodnocení: 140)
Janha  70 %
(zadáno: 1.6.2017, počet hodnocení: 126)
Borboleta  90 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 16)
Dovemummy-Alena S.  70 %
(zadáno: 16.5.2017, počet hodnocení: 151)
Fekete  70 %
(zadáno: 14.5.2017, počet hodnocení: 51)
Milwa  80 %
(zadáno: 25.4.2017, počet hodnocení: 46)
Bartys  80 %
(zadáno: 20.4.2017, počet hodnocení: 55)
IlMagnifico  80 %
(zadáno: 14.4.2017, počet hodnocení: 107)
Bílek  80 %
(zadáno: 29.3.2017, počet hodnocení: 40)
Marcela  90 %
(zadáno: 21.11.2016, počet hodnocení: 410)
Mraki  90 %
(zadáno: 28.10.2016, počet hodnocení: 106)
Jaru66  80 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 6)
Panapollon  80 %
(zadáno: 15.9.2016, počet hodnocení: 51)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.