Profil uživatele

Monty70

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 11 % (59)
Lukáš Dubský: 12 % (46)
Helena Grégrová: 13 % (78)
Anežka Kotoučová: 14 % (23)
Jiří Landa: 14 % (99)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 27.5.2023)
Komorní scéna malého divadélka Viola se výborně hodí na uvádění takových inscenací. Přestože "pouze" formou čtyř monologů, divadelní hra o Emě Destinové mě dokázala vtáhnout do děje a objasnila mi mnohé z naší historie i soukromého života naší české zpěvačky. Jednotlivé postavy příběhu byly dobře herecky obsazené, typově přesné. Již viděno s Milenou Šajdkovou v roli uklízečky. (přeobsazení Jany Synkové).
(zadáno: 16.5.2023)
Shlédnuto na oblasti jako zájezdové představení z repertoáru divadla Na Jezerce. Celkem podařené, ale nic, co bych musel vidět dvakrát. Standardní herecké výkony. Téma se točí kolem mobilů.
(zadáno: 4.5.2023)
Komedie lehce předvídatelná, v podání Martina Zounara a Filipa Blažka. Dějově slabší, oblíbení herci se zasloužili o úspěch tohoto představení u většinového diváka.
(zadáno: 25.4.2023)
Karlín vsadil na známý titul. Moje očekávání však tento muzikál zcela nenaplnil. Chaotická režie, komické výstupy nedotažené, chybí jim pointa, někdy působí i trapně. Lucie Bílá v roli Morticie je za Lucii Bílou, její alternaci Danielu Šinkorovou jsem neviděl, rád bych porovnal. Jiří Korn přes svůj věk mě oslovil ve své roli více, jak herecky, tak pěvecky. Tak není to úplně marné, ale znám v Karlíně lepší muzikály.
(zadáno: 18.4.2023)
Na motivy známého amerického filmu s Katharinou Hepburn a Henry Fondou z roku 1981. Představení ve své podstatě milé, přesto se poetika a sentiment tohoto příběhu zahraného na divadelních prknech na mne tolik nepřenesla. Trochu mi vadil expresivní projev Simony Stašové. Jinak dobrá hra, která je určena především jako zájezdová, na oblasti, tak proč ne. Pobaví, to ano.
(zadáno: 18.4.2023)
Tohle představení se vyznačuje černým výsměšným humorem, který ne každému sedne. Satira, ironie a nadsázka ve vrchovaté míře dovedené až do absurdity. Herecky výtečně obsazené a dobře zahrané. Je dobré předem alespoň rámcově vědět, o čem hra pojednává.
(zadáno: 10.4.2023)
Život Lídy Baarové v muzikálu mě zaujal určitě více než film od Filipa Renče. Z hereckých výkonů, nemohu jmenovat všechny. Ale určitě Alžběta Bartošová v titulní roli, téměř celou dobu je na jevišti a herecky i pěvecky přesná. Z pánů pak herci Petr Jeništa (Goebbels), Daniel Bambas (Frölich) a Aleš Kohout. (Hitler). Líbilo se mi, že muzikál se snaží pomocí satiry vystihnout tehdejší dobu a jen slepě neodsuzuje chyby naší prvorepublikové herečky, která se zapletla s Němci. Závěr představení je toho důkazem.
(zadáno: 10.4.2023)
Povedený muzikál na prknech Hudebního divadla v Karlíně. Pro fanoušky Lucie Bílé povinnost shlédnout, stejně jako pozdější muzikál "Sestra v akci". Představení se mi líbilo, přestože nejsem skalní fanda LB. Krom Bílé hlasově dobře vybaveni Dasha, Noid, Korn. Herecky trošku slabší. Ale výsledný dojem dobrý.
(zadáno: 5.4.2023)
Přestože nejsem cílová skupina diváků určená pro tuto hru, můj dojem byl dobrý. Převažuje spokojenost,
nadšený projev herečky vyrovnává poněkud banální text o životě ženy středního věku. Líbila se mi i její interakce a schopnost propojení s diváky v sále.
(zadáno: 28.3.2023)
Jako komedie spíše slabší, žádné salvy smíchu se nekonaly, ale lepší, než podbízivý humor za každou cenu. Trochu mě iritovala postava nejmladší z pětice sester v podání Kateřiny Peřinové, ale je tak napsaná. Z mužských herců mě přesvědčil jen Lukáš Burian v roli mladého vyšetřovatele. Vyřešení případu celkem zdařilé. Na pobavení nenáročného diváka stačí.
(zadáno: 28.3.2023)
(zadáno: 21.3.2023)
Podařeně a vtipně zpracované skeče z divadelního prostředí. Hraje se na malé scéně bez přestávky. Jednotlivé scénky prokládané písničkami.
(zadáno: 21.3.2023)
Hezky zahraná hra o postupně se rozvíjejícím přátelstvím mezi dvěma naprosto odlišnými ženami, které spojí dohromady okolnosti společného útěku od neutěšené reality jejich života. Carmen Mayerová i Tereza Kostková přesně vystihly charaktery svých postav.
(zadáno: 15.3.2023)
Monodrama je pro herce vždy velkou výzvou, aby dokázal sám zaujmout svým herectvím diváky po celý čas představení. Paní Eliška Balzerová se toho zhostila se ctí. Svým kultivovaným projevem povýšila možná trochu banální text o pocitech rozvedené ženy ve středním věku na velice pěkné a zajímavé představení, které ocení nejenom ženy ve zmíněném věku.
(zadáno: 8.3.2023)
záznam DRAMOX
(zadáno: 8.3.2023)
Znuděná Heda, která se provdala bez lásky, očekávajíce od života vše a na oplátku nedávající nic. Pokřivené vztahy mezi jednotlivými aktéry tohoto dramatu od Ibsena se Bezručům podařilo přesvědčivě ztvárnit. Hra je přiblížena do současné doby a úměrně zkrácena, což není vůbec na škodu.
(zadáno: 26.2.2023)
Tato komedie se opírá o populární dvojici Stašovou - Skopala. Ti mají také ve hře nejvíce prostoru. Italský naturel v inscenaci mě moc neoslovil. Trošku těžkopádné, děj se poněkud vlekl a pomalu se posouval kupředu. Pointa hry mi přišla dost nepravděpodobná.
(zadáno: 19.2.2023)
Bulvární komedie s jednodušší zápletkou i lacinějším humorem, která je postavená na oblíbenosti hlavních protagonistů Radka Holuba s Bárou Hrzánovou. Ti jsou sehraní komici, slyší na sebe, jsou naladěni na stejnou notu. Publikum na zájezdech je spokojené. Pro odreagování od starostí všedního dne mohu klidně doporučit.
(zadáno: 19.2.2023)
Bolek Polívka v klasické hře od Moliéra.... Po shlédnutí této inscenace mohu říci, že jsem byl spokojen. Oblíbený brněnský komik hraje Harpagona po svém způsobu, který hře nikterak neubírá na zajímavosti. Velmi mě pobavila scéna, kdy se Harpagon poprvé setkává s Marianou. Představení je dobrou souhrou všech hráčů na scéně, hlavní postava si nekrade pozornost jen pro sebe.
(zadáno: 1.2.2023)
Dobře zahraná komorní hra o vztahu dvou protikladných milenců a jejich náhledu na svět. Charaktery postav propracované do detailů. Trochu mě iritovalo prostředí bytu hlavní hrdinky a její neústupnost.
(zadáno: 13.1.2023)
Celkem povedeně zrežírovaná a zahraná hra od Neila Simona. Jistě není vše dokonalé, především zpěv činoherních herců, z nichž byla pěvecky na výši pouze Karolína Herzinová. Jan Beneš jako jediný muž v této hře, v této náročné roli obstál.
(zadáno: 13.1.2023)
Drama "Maryša" od Mrštíků patří mezi moje oblíbené divadelní kusy. Nemám rád pokud je inscenována jako "moderna", což v tomto případě nebylo, takže spokojenost. Vhodné i pro studenty, děj jasný a přehledný, herecky dobře odvedená práce.
(zadáno: 11.1.2023)
Inscenace Amadeus pod režijním vedením Pavla Kheka mě určitě nezklamala, ale ani nenadchla. Byly věci, které se mi až tak nelíbily (použití velkých voskových figurín místo herců, a "větříčci" hraní třemi herci v černých kostýmech mi přišli otravní). Obsazení ústřední dvojice Mozart (D. Bambas) x Salieri (P. Mikeska) mi přišlo dobré. Oba zkušení herci. Lucii Končokovou v roli Konstance jsme neměli, což mě mrzelo. Co se mi líbilo bylo obsazení opevní pěvkyně do role Kateřiny Cavalieri.
(zadáno: 11.1.2023)
Tato hra z agentury " Harlekýn" pod režijním vedením A. Procházky, je určená především jako zájezdová komedie. Sází na jistotu známých a oblíbených tváří Veroniky Freimanové a Petra Nárožného. Nechci opominou ani ostatní herce. Vznikla kvalitní a pohodová komedie, která pobaví většinového diváka. A Petr Nárožný v jeho věku.... klobouk dolů.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>