Městská divadla pražská [Divadlo ABC]

Revizor

Premiéra: 27.4.2019. Překlad původní hry: Zdeněk Mahler. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Alexandra Grusková. Hudba: Darek Král. Texty písní: Tomáš Belko. Úprava a režie: David Drábek.
2:30
Úprava bravurní, věčné komedie o parazitech, s jejichž světem zatřese jedině srážka s parazitem jiného druhu. Explozivní anekdota o těch, již majíce v péči blaho obce, pečují jen o blaho vlastní, a o tom, jak naletí jinému typu „šmejda“ než jsou oni sami...
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
62 %
62431000
Hodnocení redakce
Michal Novák 50 %
Lukáš Dubský 70 %
Pavel Širmer 50 %
Termíny představení
24.3. (St) 19:00
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (46)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 50 %
(zadáno: 28.7.2019, počet hodnocení: 1067)
+ přínosný / zajímavý komentář
Optika, s jakou David Drábek nahlíží na skvost dramatické literatury, si najde nejednoho diváka, zejména, když tvářemi z plakátu jsou Václav Kopta a Pavla Tomicová. Neřeším, že je to optika mírně neuctivá, tohle celé kulhá snahou o povýšení geniality hry o genialitu vichřičného tvůrce. Řada scén je vystavěna s komediálním zápalem, který až připomene pradávný Činoherní klub. Tomáš Havlínek, Pavla Tomicová či Eva Leinweberová jsou ve svých partech výteční. Bez řady nadstaveb by se snad dalo obejít, a třeba je nahradit balvanem existenčního ohrožení, jenž dosedá na bedra Hejtmana a dalších podvraťáků z řad honorace.
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 852)
+ přínosný / zajímavý komentář
K Revizorovi byl režisér Drábek až překvapivě uctivý. Samozřejmě jednotlivé situace vyšperkoval svým stylem humoru, udělal mnoho změn, zároveň ale v inscenaci zbylo i dost z Gogola. Dryáčnická komika se tu mísí s tepáním do hlouposti a zpupnosti mocných, tématem je pro Drábka i rasismus. Režisér se naštěstí nenechal zlákat ke komunální satiře, takže tu nenajdeme přímé narážky na současnou politickou situaci. Některé Drábkovy nápady obstojí a klasickou komedii řádně oživí, jiné jsou zbytné (třeba stěna pravdy). K řachandě sklouzává Revizor jen minimálně, herecky vyniknou T.Havlínek, V.Kopta a hlavně P.Tomicová.
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 29.5.2019, počet hodnocení: 1639)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
55%. David Drábek Gogolovu hru poupravil, přepracoval a zdynamičtil některé vedlejší roviny, ale kupříkladu oproti svým adaptacím Shakespeara se držel zpátky. Snaží se především rozesmávat a vlastně se to i daří, na čemž má lví podíl nasazení T. Havlínka. Diváci hledající rozptýlení možná budou spokojeni, i když Gogolovu komedii znají, výpovědní hodnota však ustoupila v tomto případě až příliš do pozadí. U Revizora se přímo nabízí (a možná se dá říci i žádá), aby rezonoval, to se v této nepříliš ambiciózní inscenaci bohužel děje v míře nedostatečné.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
JáraTym 90 %
(zadáno: 22.4.2020, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Pavla Tomicová s Vaškem Koptou jako skvělí ruský pár. Eva Leinweberová jako skvělá dcera. A samozřejmě Tomáš Havlínek jako "REVIZOR" z Peterburgu! Úžasné! Nejoblíbenější scéna je ta když se matka s dcerou chystají na příjezd revizora! Stojí za to vidět. (Ale jednou to nestačí!)
Jana Krátká 80 %
(zadáno: 29.9.2019, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Představení patří k tomu lepšímu, je tam par věcí, co mi vadilo- černoch, Číňan, zbytečně sprostá slova, ale jako celek se mi to libilo. Ovšem nejlepší je T. Havlinek a jeho opilecka scéna. Ta nemá chybu a T. Havlinek v ní exceluje! Bravo!
Vyjola@gmail.com 20 %
(zadáno: 28.9.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Moc jsem se těšila a bohužel jsem velmi zklamaná. Zbytečné postavy (černoch, smrtka, číňan), předlouhé střízlivé i opilecké monology Chlestakova o ničem, nevtipné stírání dcery matkou (Pavla Tomicová)..A tak dále..
Nějak se ABC s novými hrami posunuje k horšímu..bývalo to moje nejoblíbenější divadlo.
Škoda..
Koeman2 80 %
(zadáno: 25.6.2019, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Od Kopty a Tomicové se vtip a humor očekával (a opět nezklamali), příjemné překvapení se však dostalo od Tomáše Havlínka v ústřední roli Chlestakova, jehož omylem obec považuje za carského revizora. Jeho opilecká scéna v první polovině byla úchvatná. Celkově představení naplňuje ducha Drábkových úprav, jehož sžíravá satira i zde dochází do krajností. Opět nezklamala hudba Darka Krále. Kdo má rád divadelní styl a úpravy Davida Drábka, bude nadmíru spokojen.
Honzy 50 %
(zadáno: 15.6.2019, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Domníváte-li se,že uvidíte v divadle ABC klasického Gogolova REVIZORA,jste na omylu.To by nesměl hru režírovat D.Drábek.Nejenže Revizora pojal po svém,ale celou hru i "náležitě" upravil.Při sledování první části se i docela zasmějete různým gagům á la tv show.Bohužel obsazení P.Tomicové,V.Kopty tomu nahrává.Jejich výkony jsou téměř na bázi amatérského divadla.Totéž lze říct i o mladém T.Havlínkovi,který v hlavní roli Chlestakova značně přehrává.Opakující se prostředky v činohře např.porty,ale i pokus o muzikálovou vložku,divadlu zbytečně ubírá na věrohodnosti a naléhavějšímu poslání.14.6.2019
Aupinka 10 %
(zadáno: 25.5.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Blazniva hra zabita premirou napadu rezisera. Jako celek pusobi nekompaktne, do humoru se nuti za kazdou cenu. Nektere postavy rusi dejovou linku a vy si rikate, proc tam vlastne jsou (smrtka, "zlutak", cernoch)? A ta muzikalova vlozka? Nejlepe vyznely sceny, kde se hra drzi blizko klasickemu pojeti, kterych ale bylo zalostne malo.
Strom-z 50 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Snad v životě jsem nezažil takovej kontrast dvou polovin.
První půlka - geniální :) absolutně rozbitej Gogol, ale vůbec mi to nevadilo, protože jsem z toho absurdního humoru chytal záchvaty smíchu, sežrání obrazu nebo zvětšování rtů pomocí včel - výbuchy kreativity, dlouho jsem se v divadle tak nebavil, super herecký výkony, 90%.
Jenže půlka druhá neskonale horší, neusmál jsem se skoro ani jednou, převládala trapnost a nuda - 20%. Něco podobnýho jsem zažil už při Drábkově 11-tym přikázání, kdy jsem se u první půlky u těch výtrysků kreativity výborně bavil a druhá půlka to těžce zabila.
Avlis 80 %
(zadáno: 12.5.2019, počet hodnocení: 118)
přínosný / zajímavý komentář
Hra se nám líbila,první půlka byla určitě lepší a vtipnější. Výborná hudba. Skvělé herecké výkony P.Tomicové,V.Kopty,E.Leinweberové. Doporučujeme
Snekac 20 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Co se mi líbilo? Scéna matky a dcery, ta pobavila. Pavla Tomicová - dělala, co mohla. Také Tomáš Havlínek mě mile překvapil. Ovšem jako celek je hra "humpolácká", až trapná, první půlka lepší, to se člověk i zasmál, druhá už byla spíš čekání na konec.
JirkaS 10 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velice podbízivé a komerční provedení ruské klasiky bych čekal v soukromém divadle, ale nikoliv v MDP. Bohužel toto je spíše variace na Gogola, kterou ať si tvůrci dělají za své peníze někde jinde. Nechápal jsem úvodní scénu, nechápal jsem postavu černocha, nechápal jsem "muzikálové" pojetí, nechápal jsem snahu o lidovou řachandu za každou cenu. Jestli je tohle nové směřování MDP, tak děkuji, nechci! Proč si tvůrci nevzali příklad z Gogolových Hráčů, kteří se v Rokoku hráli téměř 10 let? Herci si zaslouží pochvalu, obzvláště Pavla Tomicová, ale z režijního výkladu jsem zhnusen. /3.5.2019/
Suzana 70 %
(zadáno: 28.4.2019, počet hodnocení: 269)
přínosný / zajímavý komentář
+ 9% za tempo allegro prvního dílu, vtipné, hravé, s množstvím odkazů a náznaků, výborné herecké obsazení, skvělá hudba
Jaroslavz 100 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Zaplaťpanbůh za pana Drábka! Jeho Revizor s černochem je skvostný, se spoustou nápadů a aktualizací, a taky herecky jedinečný. Havlínek, Kopta, Tomicová, Dvořák a spol. prostě září. Nenechejte si ujít!
Eviik 30 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Podobný počin bych čekala na prknech jiných divadel v okolí Václavského náměstí, nikoliv však v ABC. Minulému vedení MDP se vytýkala občas příliš velká líbivost některých her, v porovnáním s úrovní této inscenace šlo ale o mnohem kvalitnější kusy. Zbytečně mnoho laciných vtipů, až na pár výjimek (T. Havlínek, V. Dvořák) slabé herecké výkony, nelogičnost některých režijních nápadů...za mě bohužel zklamání. V konečném důsledku mě nejvíc pobavil okamžik, který asi nebyl úplně ve scénáři (hod zelím na divačku v 1.řadě). Pochválit mohu také hudební složku.
Honza1 80 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Spíše 75%. Souhlasím, že první část je lepší, ale to je dané i vývojem déje, který nahrává první veselejší části. Nebyl jsem zklamaný, ale také to pro mě není nezapomenutelné představení. Na standing ovation, které od některý diváků přišlo, to za mě nebylo. Přesto to byl příjemně strávený večer. Nenudil jsem se a odcházel spokojený. Režie D.Drábka jsou někdy trošku kontroverzní a občas lehce kýčovité a bulvární. Ale tentokrát to bylo na jeho poměry umírněné a klasické. Velmi dobrý výkon T.Havlínka, kterého jsem předtím neznal, ale i V.Kopty, P.Tomicové a E.Leinweberové.
Jana.janka 90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Paraaada...
Alcha 90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 105)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouho jsem se tak nepobavila. Ale taky jsem od Davida Drábka nečekala žádné klasické zpracování, čekala jsem něco jiného, originální a také to tak bylo. Tomáš Havlínek je pro mě po Andělech v Americe hereckým zjevením a vlastně mě v ani nepřekvapil, ale jen potvrdil, jak je skvělý herec. Skvělí byli také P. Tomicová, E. Leinweberová, R. Kalvoda a jako vždy V. Dvořák.
Heda 30 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
I přes veškerou snahu herců, kteří byli opravdu dobří (a Pavla Tomicová úplně dokonalá), se nepodařilo zachránit mizernou režii, která byla bez myšlenky, některé scény byly vysloveně laciné a vedlejší postavy měly jednu pózu, ve které zůstavaly po celou dobu. Druhá půlka byla ještě nudnější než první. Škoda. Text je skvělý a herci také. Možná měl někdo (ideálně alespoň dramaturg) režisérovi říct, že jde o komedii.
Ivo Železný 50 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
David Drábek je po Kanibalkách značka kvality. Výstražná. Jestli platí, že módní návrháři se mstí ženám, pak tento režisér celému světu a hercům, z nichž udělal trapné kašpary, zvláště. Smutný úsměv Oldřicha Víznera v závěrečné scéně to shrnul. Tím zoufalým ajntopfem autor prosvítal jen tu a tam, režisérovi navzdory, takže aspoň Pavla Tomicová se nedala. Těch 50 % dávám ze soucitu k hercům, jinak 20 %.

Pokud chcete vidět skutečného Revizora, tak https://www.youtube.com/watch?v=sofIM-xckUc&t=44s
Inka1305 90 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Spojení Drábek, Kopta a Tomicová je úžasné. Souhlasím, že první půlka byla o chlup lepší, což je škoda.
Tomáš Molík 100 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Svojí poetikou,jedinečnosti,originalitou a všudypřítomným humorem dokázal D.Drábek nastavit zrcadlo a kritizovat náš současný"carský režim"poukázat nejen na korupci a nemravné politiky, ale na celou společnost.Mezi režisérem a jeho herci funguje geniální chemie, vedoucí ke skvělým výkonům. Dialog famózních P.Tomicové a E.Leinweberové se zelím a koudelí si stále znova a znova přehrávám v hlavě a nemohu se přestat smát. Excelentní byli P.Kopta,T.Havlínek,J.Panzner.Častušky a tance,paráda.Pro mě jsou Drábkovy Kanibalky a Revizor hitem a událostí letošní divadelní sezóny,děkuji!
Tomas22 10 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 88)
přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Dlouho jsem nevidel tak spatne predstaveni.
Vubec nepoznavam Drabkovu rezii. Tak lacine, trapne, nucene a amaterske divadlo si ABC opravdu nezaslouzi.
Samotneho me to velmi mrzi.
Jednim slovem: Řachanda.
Michalmusek 100 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvěle rozjetá komedie duo Kopta a Havlínek úžasný, druhá půlka trochu slabší, ale i tak celkově velice dobré.
Ema Školoudová 100 %
(zadáno: 27.5.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zábavné představení. Chytlavé písničky. Překvapivé a dobré herecké výkony.
Albert 10 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Nic takového jsem ještě neviděl a doufám, že už ani neuvidím.
Paní Tomicová skvělá, ostatní herci dělali co mohli, ale představení to zachránit nemohlo.
Sim_moona 50 %
(zadáno: 28.2.2020, počet hodnocení: 18)
K_kovandova 60 %
(zadáno: 14.2.2020, počet hodnocení: 48)
Kraljirik 100 %
(zadáno: 2.2.2020, počet hodnocení: 9)
Euforka 70 %
(zadáno: 18.1.2020, počet hodnocení: 36)
Lovin 70 %
(zadáno: 13.11.2019, počet hodnocení: 209)
Nikki123 70 %
(zadáno: 8.10.2019, počet hodnocení: 148)
Chupetica 90 %
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 109)
Luciferie 50 %
(zadáno: 28.8.2019, počet hodnocení: 121)
Blumarik 70 %
(zadáno: 1.7.2019, počet hodnocení: 239)
Xcepek 70 %
(zadáno: 20.6.2019, počet hodnocení: 551)
Unionboy 40 %
(zadáno: 12.5.2019, počet hodnocení: 237)
Kosan 20 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 187)
Dajcik 30 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 197)
Tarbík 50 %
(zadáno: 9.5.2019, počet hodnocení: 121)
Paya888 80 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 276)
Kucavik 100 %
(zadáno: 28.4.2019, počet hodnocení: 10)
Michaela70 90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 34)
Munoz 100 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 107)
Mysakli 10 %
(zadáno: 18.11.2019, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.