Městská divadla pražská [Divadlo ABC]

Revizor

Premiéra: 27.4.2019 | 2:30
Překlad původní hry: Zdeněk Mahler. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Alexandra Grusková. Hudba: Darek Král. Texty písní: Tomáš Belko. Úprava a režie: David Drábek.
Úprava bravurní, věčné komedie o parazitech, s jejichž světem zatřese jedině srážka s parazitem jiného druhu. Explozivní anekdota o těch, již majíce v péči blaho obce, pečují jen o blaho vlastní, a o tom, jak naletí jinému typu „šmejda“ než jsou oni sami...
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
63 %
63451000
Hodnocení redakce
Michal Novák 50 %
Lukáš Dubský 70 %
Pavel Širmer 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
4.12.So19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (48)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  50 %
(zadáno: 28.7.2019, počet hodnocení: 1068)
+ přínosný / zajímavý komentář
Optika, s jakou David Drábek nahlíží na skvost dramatické literatury, si najde nejednoho diváka, zejména, když tvářemi z plakátu jsou Václav Kopta a Pavla Tomicová. Neřeším, že je to optika mírně neuctivá, tohle celé kulhá snahou o povýšení geniality hry o genialitu vichřičného tvůrce. Řada scén je vystavěna s komediálním zápalem, který až připomene pradávný Činoherní klub. Tomáš Havlínek, Pavla Tomicová či Eva Leinweberová jsou ve svých partech výteční. Bez řady nadstaveb by se snad dalo obejít, a třeba je nahradit balvanem existenčního ohrožení, jenž dosedá na bedra Hejtmana a dalších podvraťáků z řad honorace.
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 892)
+ přínosný / zajímavý komentář
K Revizorovi byl režisér Drábek až překvapivě uctivý. Samozřejmě jednotlivé situace vyšperkoval svým stylem humoru, udělal mnoho změn, zároveň ale v inscenaci zbylo i dost z Gogola. Dryáčnická komika se tu mísí s tepáním do hlouposti a zpupnosti mocných, tématem je pro Drábka i rasismus. Režisér se naštěstí nenechal zlákat ke komunální satiře, takže tu nenajdeme přímé narážky na současnou politickou situaci. Některé Drábkovy nápady obstojí a klasickou komedii řádně oživí, jiné jsou zbytné (třeba stěna pravdy). K řachandě sklouzává Revizor jen minimálně, herecky vyniknou T.Havlínek, V.Kopta a hlavně P.Tomicová.
Pavel Širmer  50 %
(zadáno: 29.5.2019, počet hodnocení: 1694)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
55%. David Drábek Gogolovu hru poupravil, přepracoval a zdynamičtil některé vedlejší roviny, ale kupříkladu oproti svým adaptacím Shakespeara se držel zpátky. Snaží se především rozesmávat a vlastně se to i daří, na čemž má lví podíl nasazení T. Havlínka. Diváci hledající rozptýlení možná budou spokojeni, i když Gogolovu komedii znají, výpovědní hodnota však ustoupila v tomto případě až příliš do pozadí. U Revizora se přímo nabízí (a možná se dá říci i žádá), aby rezonoval, to se v této nepříliš ambiciózní inscenaci bohužel děje v míře nedostatečné.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Noc17  80 %
(zadáno: 12.8.2021, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
...skvělá hudba, představení nádherně barevné a dobré herecké výkony....já se bavila a klidně bych šla znovu...
JáraTym  90 %
(zadáno: 22.4.2020, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Pavla Tomicová s Vaškem Koptou jako skvělí ruský pár. Eva Leinweberová jako skvělá dcera. A samozřejmě Tomáš Havlínek jako "REVIZOR" z Peterburgu! Úžasné! Nejoblíbenější scéna je ta když se matka s dcerou chystají na příjezd revizora! Stojí za to vidět. (Ale jednou to nestačí!)
Jana Krátká  80 %
(zadáno: 29.9.2019, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Představení patří k tomu lepšímu, je tam par věcí, co mi vadilo- černoch, Číňan, zbytečně sprostá slova, ale jako celek se mi to libilo. Ovšem nejlepší je T. Havlinek a jeho opilecka scéna. Ta nemá chybu a T. Havlinek v ní exceluje! Bravo!
Vyjola@gmail.com  20 %
(zadáno: 28.9.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Moc jsem se těšila a bohužel jsem velmi zklamaná. Zbytečné postavy (černoch, smrtka, číňan), předlouhé střízlivé i opilecké monology Chlestakova o ničem, nevtipné stírání dcery matkou (Pavla Tomicová)..A tak dále..
Nějak se ABC s novými hrami posunuje k horšímu..bývalo to moje nejoblíbenější divadlo.
Škoda..
Koeman2  80 %
(zadáno: 25.6.2019, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Od Kopty a Tomicové se vtip a humor očekával (a opět nezklamali), příjemné překvapení se však dostalo od Tomáše Havlínka v ústřední roli Chlestakova, jehož omylem obec považuje za carského revizora. Jeho opilecká scéna v první polovině byla úchvatná. Celkově představení naplňuje ducha Drábkových úprav, jehož sžíravá satira i zde dochází do krajností. Opět nezklamala hudba Darka Krále. Kdo má rád divadelní styl a úpravy Davida Drábka, bude nadmíru spokojen.
Honzy  50 %
(zadáno: 15.6.2019, počet hodnocení: 223)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Domníváte-li se,že uvidíte v divadle ABC klasického Gogolova REVIZORA,jste na omylu.To by nesměl hru režírovat D.Drábek.Nejenže Revizora pojal po svém,ale celou hru i "náležitě" upravil.Při sledování první části se i docela zasmějete různým gagům á la tv show.Bohužel obsazení P.Tomicové,V.Kopty tomu nahrává.Jejich výkony jsou téměř na bázi amatérského divadla.Totéž lze říct i o mladém T.Havlínkovi,který v hlavní roli Chlestakova značně přehrává.Opakující se prostředky v činohře např.porty,ale i pokus o muzikálovou vložku,divadlu zbytečně ubírá na věrohodnosti a naléhavějšímu poslání.14.6.2019
Aupinka  10 %
(zadáno: 25.5.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Blazniva hra zabita premirou napadu rezisera. Jako celek pusobi nekompaktne, do humoru se nuti za kazdou cenu. Nektere postavy rusi dejovou linku a vy si rikate, proc tam vlastne jsou (smrtka, "zlutak", cernoch)? A ta muzikalova vlozka? Nejlepe vyznely sceny, kde se hra drzi blizko klasickemu pojeti, kterych ale bylo zalostne malo.
Strom-z  50 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Snad v životě jsem nezažil takovej kontrast dvou polovin.
První půlka - geniální :) absolutně rozbitej Gogol, ale vůbec mi to nevadilo, protože jsem z toho absurdního humoru chytal záchvaty smíchu, sežrání obrazu nebo zvětšování rtů pomocí včel - výbuchy kreativity, dlouho jsem se v divadle tak nebavil, super herecký výkony, 90%.
Jenže půlka druhá neskonale horší, neusmál jsem se skoro ani jednou, převládala trapnost a nuda - 20%. Něco podobnýho jsem zažil už při Drábkově 11-tym přikázání, kdy jsem se u první půlky u těch výtrysků kreativity výborně bavil a druhá půlka to těžce zabila.
Avlis  80 %
(zadáno: 12.5.2019, počet hodnocení: 119)
přínosný / zajímavý komentář
Hra se nám líbila,první půlka byla určitě lepší a vtipnější. Výborná hudba. Skvělé herecké výkony P.Tomicové,V.Kopty,E.Leinweberové. Doporučujeme
Snekac  20 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Co se mi líbilo? Scéna matky a dcery, ta pobavila. Pavla Tomicová - dělala, co mohla. Také Tomáš Havlínek mě mile překvapil. Ovšem jako celek je hra "humpolácká", až trapná, první půlka lepší, to se člověk i zasmál, druhá už byla spíš čekání na konec.
JirkaS  10 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velice podbízivé a komerční provedení ruské klasiky bych čekal v soukromém divadle, ale nikoliv v MDP. Bohužel toto je spíše variace na Gogola, kterou ať si tvůrci dělají za své peníze někde jinde. Nechápal jsem úvodní scénu, nechápal jsem postavu černocha, nechápal jsem "muzikálové" pojetí, nechápal jsem snahu o lidovou řachandu za každou cenu. Jestli je tohle nové směřování MDP, tak děkuji, nechci! Proč si tvůrci nevzali příklad z Gogolových Hráčů, kteří se v Rokoku hráli téměř 10 let? Herci si zaslouží pochvalu, obzvláště Pavla Tomicová, ale z režijního výkladu jsem zhnusen. /3.5.2019/
Suzana  70 %
(zadáno: 28.4.2019, počet hodnocení: 274)
přínosný / zajímavý komentář
+ 9% za tempo allegro prvního dílu, vtipné, hravé, s množstvím odkazů a náznaků, výborné herecké obsazení, skvělá hudba
Jaroslavz  100 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Zaplaťpanbůh za pana Drábka! Jeho Revizor s černochem je skvostný, se spoustou nápadů a aktualizací, a taky herecky jedinečný. Havlínek, Kopta, Tomicová, Dvořák a spol. prostě září. Nenechejte si ujít!
Eviik  30 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Podobný počin bych čekala na prknech jiných divadel v okolí Václavského náměstí, nikoliv však v ABC. Minulému vedení MDP se vytýkala občas příliš velká líbivost některých her, v porovnáním s úrovní této inscenace šlo ale o mnohem kvalitnější kusy. Zbytečně mnoho laciných vtipů, až na pár výjimek (T. Havlínek, V. Dvořák) slabé herecké výkony, nelogičnost některých režijních nápadů...za mě bohužel zklamání. V konečném důsledku mě nejvíc pobavil okamžik, který asi nebyl úplně ve scénáři (hod zelím na divačku v 1.řadě). Pochválit mohu také hudební složku.
Honza1  80 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Spíše 75%. Souhlasím, že první část je lepší, ale to je dané i vývojem déje, který nahrává první veselejší části. Nebyl jsem zklamaný, ale také to pro mě není nezapomenutelné představení. Na standing ovation, které od některý diváků přišlo, to za mě nebylo. Přesto to byl příjemně strávený večer. Nenudil jsem se a odcházel spokojený. Režie D.Drábka jsou někdy trošku kontroverzní a občas lehce kýčovité a bulvární. Ale tentokrát to bylo na jeho poměry umírněné a klasické. Velmi dobrý výkon T.Havlínka, kterého jsem předtím neznal, ale i V.Kopty, P.Tomicové a E.Leinweberové.
Jana.janka  90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Paraaada...
Alcha  90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 115)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouho jsem se tak nepobavila. Ale taky jsem od Davida Drábka nečekala žádné klasické zpracování, čekala jsem něco jiného, originální a také to tak bylo. Tomáš Havlínek je pro mě po Andělech v Americe hereckým zjevením a vlastně mě v ani nepřekvapil, ale jen potvrdil, jak je skvělý herec. Skvělí byli také P. Tomicová, E. Leinweberová, R. Kalvoda a jako vždy V. Dvořák.
Heda  30 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
I přes veškerou snahu herců, kteří byli opravdu dobří (a Pavla Tomicová úplně dokonalá), se nepodařilo zachránit mizernou režii, která byla bez myšlenky, některé scény byly vysloveně laciné a vedlejší postavy měly jednu pózu, ve které zůstavaly po celou dobu. Druhá půlka byla ještě nudnější než první. Škoda. Text je skvělý a herci také. Možná měl někdo (ideálně alespoň dramaturg) režisérovi říct, že jde o komedii.
Ivo Železný  50 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 283)
přínosný / zajímavý komentář
David Drábek je po Kanibalkách značka kvality. Výstražná. Jestli platí, že módní návrháři se mstí ženám, pak tento režisér celému světu a hercům, z nichž udělal trapné kašpary, zvláště. Smutný úsměv Oldřicha Víznera v závěrečné scéně to shrnul. Tím zoufalým ajntopfem autor prosvítal jen tu a tam, režisérovi navzdory, takže aspoň Pavla Tomicová se nedala. Těch 50 % dávám ze soucitu k hercům, jinak 20 %.

Pokud chcete vidět skutečného Revizora, tak https://www.youtube.com/watch?v=sofIM-xckUc&t=44s
Inka1305  90 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Spojení Drábek, Kopta a Tomicová je úžasné. Souhlasím, že první půlka byla o chlup lepší, což je škoda.
Tomáš Molík  100 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Svojí poetikou,jedinečnosti,originalitou a všudypřítomným humorem dokázal D.Drábek nastavit zrcadlo a kritizovat náš současný"carský režim"poukázat nejen na korupci a nemravné politiky, ale na celou společnost.Mezi režisérem a jeho herci funguje geniální chemie, vedoucí ke skvělým výkonům. Dialog famózních P.Tomicové a E.Leinweberové se zelím a koudelí si stále znova a znova přehrávám v hlavě a nemohu se přestat smát. Excelentní byli P.Kopta,T.Havlínek,J.Panzner.Častušky a tance,paráda.Pro mě jsou Drábkovy Kanibalky a Revizor hitem a událostí letošní divadelní sezóny,děkuji!
Tomas22  10 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 88)
přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Dlouho jsem nevidel tak spatne predstaveni.
Vubec nepoznavam Drabkovu rezii. Tak lacine, trapne, nucene a amaterske divadlo si ABC opravdu nezaslouzi.
Samotneho me to velmi mrzi.
Jednim slovem: Řachanda.
Michalmusek  100 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 234)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvěle rozjetá komedie duo Kopta a Havlínek úžasný, druhá půlka trochu slabší, ale i tak celkově velice dobré.
G_ondrej  80 %
(zadáno: 2.9.2021, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z velmi povedených inscenací Davida Drábka v Praze. Výborná hudba, kulisy a kostýmy. Příběh je klasika, trochu více profláknutá, proto žádné velké překvapení, ale zpracování povedené. Představení má spád a je velmi dynamické. Doporučuji.
Ema Školoudová  100 %
(zadáno: 27.5.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zábavné představení. Chytlavé písničky. Překvapivé a dobré herecké výkony.
Albert  10 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Nic takového jsem ještě neviděl a doufám, že už ani neuvidím.
Paní Tomicová skvělá, ostatní herci dělali co mohli, ale představení to zachránit nemohlo.
Sim_moona  50 %
(zadáno: 28.2.2020, počet hodnocení: 18)
K_kovandova  60 %
(zadáno: 14.2.2020, počet hodnocení: 48)
Kraljirik  100 %
(zadáno: 2.2.2020, počet hodnocení: 9)
Euforka  70 %
(zadáno: 18.1.2020, počet hodnocení: 36)
Lovin  70 %
(zadáno: 13.11.2019, počet hodnocení: 220)
Nikki123  70 %
(zadáno: 8.10.2019, počet hodnocení: 152)
Chupetica  90 %
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 118)
Luciferie  50 %
(zadáno: 28.8.2019, počet hodnocení: 121)
Blumarik  70 %
(zadáno: 1.7.2019, počet hodnocení: 239)
Xcepek  70 %
(zadáno: 20.6.2019, počet hodnocení: 555)
Unionboy  40 %
(zadáno: 12.5.2019, počet hodnocení: 270)
Kosan  20 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 194)
Dajcik  30 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 205)
Tarbík  50 %
(zadáno: 9.5.2019, počet hodnocení: 129)
Paya888  80 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 285)
Kucavik  100 %
(zadáno: 28.4.2019, počet hodnocení: 11)
Michaela70  90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 34)
Munoz  100 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 107)
Mysakli  10 %
(zadáno: 18.11.2019, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.