Městská divadla pražská [Divadlo ABC]

Revizor

Premiéra: 27.4.2019 | 2:30
Překlad původní hry: Zdeněk Mahler. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Alexandra Grusková. Hudba: Darek Král. Texty písní: Tomáš Belko. Úprava a režie: David Drábek.
Úprava bravurní, věčné komedie o parazitech, s jejichž světem zatřese jedině srážka s parazitem jiného druhu. Explozivní anekdota o těch, již majíce v péči blaho obce, pečují jen o blaho vlastní, a o tom, jak naletí jinému typu „šmejda“ než jsou oni sami...
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
62 %
kontroverzní inscenace (49.)
62691000
Hodnocení redakce
Michal Novák 50 %
Lukáš Dubský 70 %
Pavel Širmer 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
2.6.Ne19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (70)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  50 %
28.7.2019 | 1155 hodnocení
+ souhlasím
Optika, s jakou David Drábek nahlíží na skvost dramatické literatury, si najde nejednoho diváka, zejména, když tvářemi z plakátu jsou Václav Kopta a Pavla Tomicová. Neřeším, že je to optika mírně neuctivá, tohle celé kulhá snahou o povýšení geniality hry o genialitu vichřičného tvůrce. Řada scén je vystavěna s komediálním zápalem, který až připomene pradávný Činoherní klub. Tomáš Havlínek, Pavla Tomicová či Eva Leinweberová jsou ve svých partech výteční. Bez řady nadstaveb by se snad dalo obejít, a třeba je nahradit balvanem existenčního ohrožení, jenž dosedá na bedra Hejtmana a dalších podvraťáků z řad honorace.
Lukáš Dubský  70 %
24.6.2019 | 1129 hodnocení
+ souhlasím
K Revizorovi byl režisér Drábek až překvapivě uctivý. Samozřejmě jednotlivé situace vyšperkoval svým stylem humoru, udělal mnoho změn, zároveň ale v inscenaci zbylo i dost z Gogola. Dryáčnická komika se tu mísí s tepáním do hlouposti a zpupnosti mocných, tématem je pro Drábka i rasismus. Režisér se naštěstí nenechal zlákat ke komunální satiře, takže tu nenajdeme přímé narážky na současnou politickou situaci. Některé Drábkovy nápady obstojí a klasickou komedii řádně oživí, jiné jsou zbytné (třeba stěna pravdy). K řachandě sklouzává Revizor jen minimálně, herecky vyniknou T.Havlínek, V.Kopta a hlavně P.Tomicová.
Pavel Širmer  50 %
29.5.2019 | 2000 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
55%. David Drábek Gogolovu hru poupravil, přepracoval a zdynamičtil některé vedlejší roviny, ale kupříkladu oproti svým adaptacím Shakespeara se držel zpátky. Snaží se především rozesmávat a vlastně se to i daří, na čemž má lví podíl nasazení T. Havlínka. Diváci hledající rozptýlení možná budou spokojeni, i když Gogolovu komedii znají, výpovědní hodnota však ustoupila v tomto případě až příliš do pozadí. U Revizora se přímo nabízí (a možná se dá říci i žádá), aby rezonoval, to se v této nepříliš ambiciózní inscenaci bohužel děje v míře nedostatečné.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Gimli35  70 %
7.5.2023 | 256 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Vcelku solidní inscenace legendárního Gogolova textu nápaditě obohacená o nadčasovou protirasistickou linku. Řada povedených scén, zejména ty s P. Tomicovou, E. Leinweberovou a K. Krhovjákem v hlavní roli; výborným sólem se zkraje druhé půlky blýskl i T. Milostný. Přes to všechno se nemohu zbavit dojmu, že v některých scénách - obzvlášť v té, kde se V. Kopta coby Hejtman dozvídá, že přijel revizor - inscenace postrádá náboj a působí poněkud bezradně. Groteskní stylizace V. Dvořáka a především J. Panznera pro mne byla za hranicí únosnosti.
Jackmartas  50 %
14.1.2023 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Občas si není špatné udělat návštěvu klasiky a připomenout si, že jsme již v mládí museli toto dílo určitě číst. I když jsou v knize pasáže, které mohou být nudné, stejné můžete najít tyto pasáže i v divadelní hře. Po dokončení představení můžete vyjít a s jistotou prohlásit, že jste viděli klasické ruské dílo.
Kateřina Vodáková  40 %
29.6.2022 | 195 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel jsem se jen párkrát zasmála u situací P. Tomicové s její "dcerou", ale jinak ne. Zvláštní pojetí, které mě nenadchlo. Přitom na bizarnosti a Drábkův styl chodím moc ráda, ale tento Revizor mě i přes slibné obsazení nudil. Škoda s tak aktuálním tématem...
Makaluzo1  30 %
11.6.2022 | 83 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Podivné zásahy do Gogolova originálu působí zmateně. Dívka z ledu (nebo smrt s kosou), místo velkostatkáře Bobčinského Bobčinská(která nakonec uteče s mužikem,což je naprostý nonsens!!!), postava N.V.Hanibala, hudba D.Krále nápadně připomínající hudbu z Elefantazie, Osip s Chlestakovem požírající nohu od židle a olejomalbu,etuda s hlávkami zelí, detektor pravdy.
A taky sněhulák,lyžař,medvědice.Přidáme-li k tomu kabaretní amatérské výkony P.Tomicové a V.Kopty v hlavních rolí a  E.Leinweberové a dokonce i značné přehrávání T.Havlínka, dostaneme opravdu prapodivného Revizora.Ne Gogolova,ale Drábkova.
Johca  70 %
16.5.2022 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Vyrazily jsme na to s kamarádkama a představení byla taková odreagovačka a líbilo se nám to.
Čiko  50 %
24.4.2022 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
55% Je to takový umírněný Drábek. Jen drobná režijní invence, která ale ve výsledku nijak nenarušuje koncepci klasického díla. Neboli Revizor v ABC vás ničím nepřekvapí. Ba chvílemi i trochu nudí. Většina hereckých výkonů byla průměrná, pobavily zejména Pavla Tomicová a Eva Leinweberová, z jejich výstupů se podařilo udělat příjemnou komediální linku.
Jan456  80 %
18.4.2022 | 224 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě asi nejlepší Revizor, jakého jsem na divadle viděl. Proč kontroverzní inscenace? Tomu moc nerozumím. Je výborná!!!
Martin21  40 %
18.4.2022 | 456 hodnocení
+ souhlasím
Klasika, která je v tomto případě netrefně podepsáná režisérským já. Z představitelů mne zaujaly pouze Pavla Tomicová a Eva Leinweberová. Jejich povedené výstupy zajistily, že jsem o pauze neodešel. 45%.
RaB  70 %
16.4.2022 | 364 hodnocení
+ souhlasím
Hodně upravený Revizor - ale to podstatné zůstalo.
V hlavních rolích perfektní Tomicová, Kopta, Leinweberová a Havlínek.
První půle skvělá, ve druhé už hluchá místa, nudnější a celkově ztráta tempa.
Zeleny_caj  40 %
6.4.2022 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Strašné. Myslím, že ruskou frašku už není třeba víc zesměšňovat. Herci skvělí, to ano, ale ve výsledku mi za ně bylo trapně.
Michal1982  70 %
12.3.2022 | 160 hodnocení
+ souhlasím
Tak tenhle Revizor mě hodně bavil,absurdní humor,skvělá scéna, výborná muzika a především výkon Tomáše Havlinka?no proste paráda,ale?ta druhá půlka ..to nějak spadnul řetěz,že ani ústřední postavy to nezachránily,což je za mě velká škoda. Ale, suma sumárum, i pres uondanejsi druhou část bych se šel znovu pobavit..
Valmez  100 %
21.2.2022 | 503 hodnocení
+ souhlasím
Stejně jako v Elefantazii, krásná hudba (Darek Král)...které celé představení krásně doplňuje.
G_ondrej  80 %
2.9.2021 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Jedna z velmi povedených inscenací Davida Drábka v Praze. Výborná hudba, kulisy a kostýmy. Příběh je klasika, trochu více profláknutá, proto žádné velké překvapení, ale zpracování povedené. Představení má spád a je velmi dynamické. Doporučuji.
Noc17  80 %
12.8.2021 | 45 hodnocení
+ souhlasím
...skvělá hudba, představení nádherně barevné a dobré herecké výkony....já se bavila a klidně bych šla znovu...
JáraTym  90 %
22.4.2020 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Zde je základ na velmi dobrém obsazení, které celé představení táhne, a představitelé hlavních z nich, jsou opravdu velmi dobří (Pavla Tomicová s Vaškem Koptou, Eva Leinweberová a samozřejmě Tomáš Havlínek) Drábek si s Gogolem poradil skvěle, místy prošpikoval svým humorem a vytvořil zábavné představení, které stojí za to vidět. Nejoblíbenější scéna je ta když se matka s dcerou chystají na příjezd revizora! Člověk si z ní odnese ve vlasech pár listů salátu.
Jana Krátká  80 %
29.9.2019 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Představení patří k tomu lepšímu, je tam par věcí, co mi vadilo- černoch, Číňan, zbytečně sprostá slova, ale jako celek se mi to libilo. Ovšem nejlepší je T. Havlinek a jeho opilecka scéna. Ta nemá chybu a T. Havlinek v ní exceluje! Bravo!
Vyjola@gmail.com  20 %
28.9.2019 | 9 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Moc jsem se těšila a bohužel jsem velmi zklamaná. Zbytečné postavy (černoch, smrtka, číňan), předlouhé střízlivé i opilecké monology Chlestakova o ničem, nevtipné stírání dcery matkou (Pavla Tomicová)..A tak dále..
Nějak se ABC s novými hrami posunuje k horšímu..bývalo to moje nejoblíbenější divadlo.
Škoda..
Koeman2  80 %
25.6.2019 | 181 hodnocení
+ souhlasím
Od Kopty a Tomicové se vtip a humor očekával (a opět nezklamali), příjemné překvapení se však dostalo od Tomáše Havlínka v ústřední roli Chlestakova, jehož omylem obec považuje za carského revizora. Jeho opilecká scéna v první polovině byla úchvatná. Celkově představení naplňuje ducha Drábkových úprav, jehož sžíravá satira i zde dochází do krajností. Opět nezklamala hudba Darka Krále. Kdo má rád divadelní styl a úpravy Davida Drábka, bude nadmíru spokojen.
honzy  50 %
15.6.2019 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Domníváte-li se,že uvidíte v divadle ABC klasického Gogolova REVIZORA,jste na omylu.To by nesměl hru režírovat D.Drábek.Nejenže Revizora pojal po svém,ale celou hru i "náležitě" upravil.Při sledování první části se i docela zasmějete různým gagům á la tv show.Bohužel obsazení P.Tomicové,V.Kopty tomu nahrává.Jejich výkony jsou téměř na bázi amatérského divadla.To ovšem neplatí o mladém T.Havlínkovi,který v hlavní roli Chlestakova podává výborný herecký výkon.Opakující se prostředky v činohře např.porty,ale i pokus o muzikálovou vložku,divadlu zbytečně ubírá na věrohodnosti a naléhavějšímu poslání.Hudba D.Krále silně připomíná Elefantazii.
Aupinka  10 %
25.5.2019 | 5 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Blazniva hra zabita premirou napadu rezisera. Jako celek pusobi nekompaktne, do humoru se nuti za kazdou cenu. Nektere postavy rusi dejovou linku a vy si rikate, proc tam vlastne jsou (smrtka, "zlutak", cernoch)? A ta muzikalova vlozka? Nejlepe vyznely sceny, kde se hra drzi blizko klasickemu pojeti, kterych ale bylo zalostne malo.
Strom-z  50 %
21.5.2019 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Snad v životě jsem nezažil takovej kontrast dvou polovin.
První půlka - geniální :) absolutně rozbitej Gogol, ale vůbec mi to nevadilo, protože jsem z toho absurdního humoru chytal záchvaty smíchu, sežrání obrazu nebo zvětšování rtů pomocí včel - výbuchy kreativity, dlouho jsem se v divadle tak nebavil, super herecký výkony, 90%.
Jenže půlka druhá neskonale horší, neusmál jsem se skoro ani jednou, převládala trapnost a nuda - 20%. Něco podobnýho jsem zažil už při Drábkově 11-tym přikázání, kdy jsem se u první půlky u těch výtrysků kreativity výborně bavil a druhá půlka to těžce zabila.
Avlis  80 %
12.5.2019 | 162 hodnocení
+ souhlasím
Hra se nám líbila,první půlka byla určitě lepší a vtipnější. Výborná hudba. Skvělé herecké výkony P.Tomicové,V.Kopty,E.Leinweberové. Doporučujeme
Snekac  20 %
11.5.2019 | 289 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Co se mi líbilo? Scéna matky a dcery, ta pobavila. Pavla Tomicová - dělala, co mohla. Také Tomáš Havlínek mě mile překvapil. Ovšem jako celek je hra "humpolácká", až trapná, první půlka lepší, to se člověk i zasmál, druhá už byla spíš čekání na konec.
JirkaS  10 %
8.5.2019 | 350 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velice podbízivé a komerční provedení ruské klasiky bych čekal v soukromém divadle, ale nikoliv v MDP. Bohužel toto je spíše variace na Gogola, kterou ať si tvůrci dělají za své peníze někde jinde. Nechápal jsem úvodní scénu, nechápal jsem postavu černocha, nechápal jsem "muzikálové" pojetí, nechápal jsem snahu o lidovou řachandu za každou cenu. Jestli je tohle nové směřování MDP, tak děkuji, nechci! Proč si tvůrci nevzali příklad z Gogolových Hráčů, kteří se v Rokoku hráli téměř 10 let? Herci si zaslouží pochvalu, obzvláště Pavla Tomicová, ale z režijního výkladu jsem zhnusen. /3.5.2019/
Suzana  70 %
28.4.2019 | 333 hodnocení
+ souhlasím
+ 9% za tempo allegro prvního dílu, vtipné, hravé, s množstvím odkazů a náznaků, výborné herecké obsazení, skvělá hudba
Jaroslavz  100 %
27.4.2019 | 76 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Zaplaťpanbůh za pana Drábka! Jeho Revizor s černochem je skvostný, se spoustou nápadů a aktualizací, a taky herecky jedinečný. Havlínek, Kopta, Tomicová, Dvořák a spol. prostě září. Nenechejte si ujít!
Eviik  30 %
27.4.2019 | 289 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Podobný počin bych čekala na prknech jiných divadel v okolí Václavského náměstí, nikoliv však v ABC. Minulému vedení MDP se vytýkala občas příliš velká líbivost některých her, v porovnáním s úrovní této inscenace šlo ale o mnohem kvalitnější kusy. Zbytečně mnoho laciných vtipů, až na pár výjimek (T. Havlínek, V. Dvořák) slabé herecké výkony, nelogičnost některých režijních nápadů...za mě bohužel zklamání. V konečném důsledku mě nejvíc pobavil okamžik, který asi nebyl úplně ve scénáři (hod zelím na divačku v 1.řadě). Pochválit mohu také hudební složku.
Honza1  80 %
27.4.2019 | 84 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Spíše 75%. Souhlasím, že první část je lepší, ale to je dané i vývojem déje, který nahrává první veselejší části. Nebyl jsem zklamaný, ale také to pro mě není nezapomenutelné představení. Na standing ovation, které od některý diváků přišlo, to za mě nebylo. Přesto to byl příjemně strávený večer. Nenudil jsem se a odcházel spokojený. Režie D.Drábka jsou někdy trošku kontroverzní a občas lehce kýčovité a bulvární. Ale tentokrát to bylo na jeho poměry umírněné a klasické. Velmi dobrý výkon T.Havlínka, kterého jsem předtím neznal, ale i V.Kopty, P.Tomicové a E.Leinweberové.
Jana.janka  90 %
27.4.2019 | 76 hodnocení
+ souhlasím
Paraaada...
Alcha  90 %
27.4.2019 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Dlouho jsem se tak nepobavila. Ale taky jsem od Davida Drábka nečekala žádné klasické zpracování, čekala jsem něco jiného, originální a také to tak bylo. Tomáš Havlínek je pro mě po Andělech v Americe hereckým zjevením a vlastně mě v ani nepřekvapil, ale jen potvrdil, jak je skvělý herec. Skvělí byli také P. Tomicová, E. Leinweberová, R. Kalvoda a jako vždy V. Dvořák.
Heda  30 %
26.4.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
I přes veškerou snahu herců, kteří byli opravdu dobří (a Pavla Tomicová úplně dokonalá), se nepodařilo zachránit mizernou režii, která byla bez myšlenky, některé scény byly vysloveně laciné a vedlejší postavy měly jednu pózu, ve které zůstavaly po celou dobu. Druhá půlka byla ještě nudnější než první. Škoda. Text je skvělý a herci také. Možná měl někdo (ideálně alespoň dramaturg) režisérovi říct, že jde o komedii.
Ivo Železný  50 %
26.4.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
David Drábek je po Kanibalkách značka kvality. Výstražná. Jestli platí, že módní návrháři se mstí ženám, pak tento režisér celému světu a hercům, z nichž udělal trapné kašpary, zvláště. Smutný úsměv Oldřicha Víznera v závěrečné scéně to shrnul. Tím zoufalým ajntopfem autor prosvítal jen tu a tam, režisérovi navzdory, takže aspoň Pavla Tomicová se nedala. Těch 50 % dávám ze soucitu k hercům, jinak 20 %.

Pokud chcete vidět skutečného Revizora, tak https://www.youtube.com/watch?v=sofIM-xckUc&t=44s
Inka1305  90 %
26.4.2019 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Spojení Drábek, Kopta a Tomicová je úžasné. Souhlasím, že první půlka byla o chlup lepší, což je škoda.
Tomáš Molík  100 %
25.4.2019 | 45 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Svojí poetikou,jedinečnosti,originalitou a všudypřítomným humorem dokázal D.Drábek nastavit zrcadlo a kritizovat náš současný"carský režim"poukázat nejen na korupci a nemravné politiky, ale na celou společnost.Mezi režisérem a jeho herci funguje geniální chemie, vedoucí ke skvělým výkonům. Dialog famózních P.Tomicové a E.Leinweberové se zelím a koudelí si stále znova a znova přehrávám v hlavě a nemohu se přestat smát. Excelentní byli P.Kopta,T.Havlínek,J.Panzner.Častušky a tance,paráda.Pro mě jsou Drábkovy Kanibalky a Revizor hitem a událostí letošní divadelní sezóny,děkuji!
Tomas22  10 %
25.4.2019 | 89 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Dlouho jsem nevidel tak spatne predstaveni.
Vubec nepoznavam Drabkovu rezii. Tak lacine, trapne, nucene a amaterske divadlo si ABC opravdu nezaslouzi.
Samotneho me to velmi mrzi.
Jednim slovem: Řachanda.
Michalmusek  100 %
25.4.2019 | 314 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvěle rozjetá komedie duo Kopta a Havlínek úžasný, druhá půlka trochu slabší, ale i tak celkově velice dobré.
Ema Školoudová  100 %
27.5.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zábavné představení. Chytlavé písničky. Překvapivé a dobré herecké výkony.
Eliskaeva  60 %
5.3.2024 | 34 hodnocení
HodnaTeta  50 %
11.10.2023 | 178 hodnocení
Teres  40 %
8.5.2023 | 256 hodnocení
Birter  60 %
21.3.2023 | 200 hodnocení
Mauvaisefoi  40 %
5.3.2023 | 18 hodnocení
PavelK  50 %
15.11.2022 | 221 hodnocení
Tomsely  60 %
26.10.2022 | 76 hodnocení
Marek a Marie  70 %
10.10.2022 | 60 hodnocení
Nickmik  70 %
13.6.2022 | 76 hodnocení
LavinieCamui  60 %
16.3.2022 | 806 hodnocení
Vladimír10  80 %
11.3.2022 | 622 hodnocení
Sim_moona  50 %
28.2.2020 | 18 hodnocení
K_kovandova  60 %
14.2.2020 | 48 hodnocení
Kraljirik  100 %
2.2.2020 | 9 hodnocení
Euforka  70 %
18.1.2020 | 40 hodnocení
Lovin  70 %
13.11.2019 | 269 hodnocení
Nikki123  70 %
8.10.2019 | 170 hodnocení
Chupetica  90 %
9.9.2019 | 151 hodnocení
Luciferie  50 %
28.8.2019 | 125 hodnocení
Blumarik  70 %
1.7.2019 | 239 hodnocení
Xcepek  70 %
20.6.2019 | 634 hodnocení
Unionboy  40 %
12.5.2019 | 446 hodnocení
Kosan  20 %
11.5.2019 | 274 hodnocení
Dajcik  30 %
11.5.2019 | 284 hodnocení
Tarbík  50 %
9.5.2019 | 164 hodnocení
Paya888  80 %
8.5.2019 | 312 hodnocení
Kucavik  100 %
28.4.2019 | 14 hodnocení
Michaela70  90 %
27.4.2019 | 43 hodnocení
Munoz  100 %
27.4.2019 | 107 hodnocení
Mysakli  10 %
18.11.2019 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.