Profil uživatele

Koeman2

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 11 % (55)
Helena Grégrová: 12 % (44)
Veronika Boušová: 12 % (16)
Lukáš Holubec: 13 % (26)
Pavla Haflantová: 13 % (16)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7  >  >>
(zadáno: 3.11.2022)
Magický singspiel v interpretaci herců Divadla v Dlouhé. Mozart ani milovník opery by se nemusel stydět a my co na operu nechodíme, jsme si užili líbivé melodie, kouzelný příběh a srozumitelné pěvecké výkony.
(zadáno: 2.11.2022)
Brilantně napsaná hra francouzského dramatika Floriana Zellera, bravurně zrežírovaná Pavlem Khekem v Klicperově divadle a geniálně zahraná všemi herci. Má to tempo, napětí, tajemství. Povedlo se to.
(zadáno: 15.10.2022)
Magické očarování z hory ukrývající poklad a sváry obyvatel horní a dolní vesnice. Nápad, scéna a kostýmy zajímavé, ale něco tomu příběhu chybělo. Snad větší pospolitost. Nějak jsem se nemohl do toho plně ponořit. Hodně zcizujících prvků a střídání rovin humorných, humorně směšných a těch vážných. Ale za shlédnutí to stálo.
(zadáno: 30.9.2022)
Totální rozklad osobnosti a jednoho vztahu, to je Yerma, psychologická studie o tom, kam až může dojít nenaplněná touha po vlastním dítěti. Mimořádný herecký výkon Niny Horákové v hlavní roli. Skvěle jí sekunduje Viktor Dvořák v postavě jejího manžela. To se v Městských divadlech pražských opravdu povedlo!
(zadáno: 29.9.2022)
Prostě nestárnoucí klasika v podání pánů Svěráka, Čepelky, Táborského a dalších. Pobaví, neomrzí, i když to slyšíš po tisící. Proto budou mít Cimrmani vždy vyprodáno.
(zadáno: 30.6.2022)
Lunetic - to jsou prostě zlaté české devadesátky, kdy bylo možný opravdu všechno. S vtipem, nadhledem a ironií zahraná, zazpívaná a odtančená doku hra o největším fenoménu české pop music devadesátých let. To se opravdu povedlo.
(zadáno: 11.5.2022)
Vynikající zpracování klasické antické tragédie o matkovraždě, vině, trestu, odpovědnosti a právu vzít spravedlnost do svých rukou. Představení stojí na hereckých výkonech obou hlavních představitelů Vojtěcha Říhy v roli šíleného Oresta a Anny Kratochvílové v roli jeho sestry Elektry.
(zadáno: 7.5.2022)
Jazz, Danny Smiřický, holky a konec války v Kostelci - to jsou hlavní atributy Škvoreckého románu Zbabělci. A Klicperovo divadlo se pod režijním vedení Pavla Kheka zhostilo divadelní adaptace na výbornou. Navíc velký bonus (každého divadla) jsou herci hrající na hudební nástroje, zejména musím vyzdvihnout hlavní postavu Dannyho v podání Williama Valeriána. Hudba šlapala, holky tančily, Němci se pakovali a Rudá armáda přijela osvobodit Kostelec.
(zadáno: 29.4.2022)
Totální rozklad jedné britské středostavovské rodiny žijící v retro ideálech 50. let, avšak v dnešní době. Emancipace, feminismus, sexismus, genderová vyváženost, staromilství, ale hlavně letité partnerské (posléze manželské) soužití - to jsou hlavní témata této hořkosladké komedie s bravurními hereckými výkony a tanečními kreacemi obou hlavních postav Judy (Lucie Andělová) a Johnnyho (Jakub Tvrdík). Další podařený počin hradeckého Klicperova divadla.
(zadáno: 13.2.2022)
Zábavná sonda do života 3 různých typů žen a jednoho mužského pohledu. Zahráno s velkým nadhledem a sebeironií. Nevídaný a netušený komediální talent dřímá v Tereze Kostkové, které však skvěle sekundují Máša Málková a Sandra Černodrinská. Karel Zima v roli číšníka se stoickým klidem glosuje tuto nesourodou dámskou společnost. Skvělá zábava s přesahem. To se opravdu Komornímu divadlu Kalich povedlo.
(zadáno: 11.2.2022)
Návrat k poetice W+V se v Divadle F.X.Šaldy podařil znamenitě. Nestárnoucí melodie, skvělé hlasy manželů Křížových, kvalitní herecké výkony (výborný Petr Jeništa v roli Čochtana) pestrá choreografie, pohádková scéna a společenský satira pánů Voskovce a Wericha s přesahy do dnešní doby, to vše dělá z tohoto představení jedinečný divadelní zážitek.
(zadáno: 30.1.2022)
Takové pěkňoučké, miloučké a vtipné představení opravdu pro celou rodinu. Děti pobaví kostýmy a příběh, dospělí se zasmějí narážkám a skrytým vtípkům. Hudba Darka Krále a texty Xindla X rovněž podařené. Zábavné sobotní odpoledne.
(zadáno: 21.1.2022)
Původní jazyk, původní příběh, avšak zasazen do kulis 21. století. A ono to funguje. To je Maryša - další majstrštyk Klicperova divadla.
(zadáno: 12.1.2022)
Fascinující pohybová a audiovizuální podívaná souboru 6 hereček a 1 herce Klicperova divadla. Jednoduchá výprava, známý text klasika českých pohádek a balad, a přesto se člověk neubrání mrazivým pocitům v zádech, které jevištní provedení téměř hororových příběhů vyvolává. Vytváří se atmosféra, která houstne měrou vrchovatou (i díky hudbě, zpěvu, kostýmům, maskám). Doporučuju ke shlédnutí všem žákům druhého stupně a středoškolákům. Co doporučuju. Povinně bych je tam nahnal a seznámil je s naším národním pokladem, jehož jazyk a příběhy převedené do jevištní podoby jsou tak strhující i pro mladé.
(zadáno: 5.1.2022)
Když se spojí spermie fantasmagorie s vajíčkem geniality, vzniknou Jedlíci čokolády. Jediná hra (a že jsem jich viděl už asi stovku), na kterou jsem šel dnes podruhý a která mě vrátila v čase o 10 let zpět. Stejní herci, stejné Klicperovo divadlo a stejný otec i matka v jednom - David Drábek. A stejný, a možná ještě silnější, divadelní zážitek. Bravo, tleskám, směju se i brečím. Kvůli tomuhle tolik miluju divadlo.
(zadáno: 15.12.2021)
Shakespearovská adaptace Kupce benátského se Klicperovu divadlu vydařila. Ani komedie, ani tragédie, obě roviny vyváženy, žádné jednoznačné rozdělení na kladné a záporné postavy, vše se tak nějak mísí a přeskupuje. Zlatá rozmařilá mládež reprezentovaná Bessaniem a vlastně i znuděnou Parciou (pak ale přijde oblouk ve druhé polovině), naproti tomu zásadový Antonio a vlastně i žid Shylock (ve skvělém podán Jiřího Zapletala) - až vám ho je líto, jak dopadl, a to si jen trval na svém. Podařená a všem srozumitelná hra o morálce, charakteru a samozřejmě i o lásce.
(zadáno: 8.12.2021)
Německá klasika z pera Friedricha Schillera o nepřející lásce majora Ferdinanda a prosté dívky Luisy zpracovaná s velkým nadhledem, grácií a noblesou při zachování původní dramatické linky a přitom tak strhující, srozumitelné a poutavé pro současného diváka (též díky živé kapele a pěveckým výstupům Jakuba Tvrdíka). Takhle se dělá správná adaptace klasické divadelní hry. Viděno na představení pro střední školy a studenti tleskali ve stoje, což by člověk u výmarské klasiky jindy neočekával. Velké bravo Klicperovu divadlu!
(zadáno: 28.11.2021)
Láska obětavá, bezmezná až sebezničující... to je syrový příběh Bess a Jana ve skvělé divadelní adaptaci kultovního filmu Lars von Triera. Hradečáci se zhostili dramatizace pod vedením Pavla Kheka na výbornou. A nemohu opominout naprosto odzbrojující herecký výkon Natálie Holíkové.
(zadáno: 9.11.2021)
Výrazná nadsázka, groteska, černý humor a herecká exhibice manželů Dykových. To jsou hlavní atributy této oddychové komedie, která vás zaručeně alespoň jednou rozesměje.
(zadáno: 8.11.2021)
Industriální normalizační rytmikál podle Vorlova filmu se povedl. Má to energii, má to drajv, tři hodiny utečou jako nic. Pro mladší generaci možná nebude ta doba moc srozumitelná (vo co tam sakra jde?), ale my čtyřicátníci si připomeneme onu dobu a jsme rádi, že je to pryč. Z herců musím vyzdvihnout hlavního záporáka v podání Jana Sklenáře - fakt slizkej komouš. Ale celý ansámbl skvěle šlapal a hlavní postavy v podání Jílek a Sandeva se k sobě hodily. Hele kotě a Arnoštkova diskotéka nemůžou chybět. Je to fajn, fajnový...
(zadáno: 5.11.2021)
Odvykačka, terapie, recidiva, odvvykačka, terapie, druhý pokus... zvládne to Emma? Naprosto fenomenální výkon Natálie Holíkové v dechberoucím příběhu herečky, která hledá sebe sama a učí se žít bez drog. Z dalších rolí bych vyzdvihl Martinu Novákovou v roli terepeutky/doktorky/matky a Vojtěcha Říhu v roli Marka. Tříhodinová jízda na horské dráze. Bravo Klicperáci!
(zadáno: 2.11.2021)
Kterak se ochotnický spolek rozhodne nastudovat anglický detektivní thriller Vražda na panství Haversham a co se všechno nestane. No řachanda je to náramná, až jsem se chvílemi bál o zdraví herců. Skvěle secvičené, jinak by to nemohlo fungovat, tak jak to fungovalo. Bravo chebské (v koprodukci s karlovarským) divadlo! Pobavilo náramně.
(zadáno: 29.10.2021)
Silné téma židovství, holocaustu, hledání a vyrovnávání se s vlastní identitou na obrazu jedné velké rodiny stižené mnohými traumaty. Skvělé herecké výkony zejména Michaela Lohniská v roli babičky a živelná Barbora Bezáková v roli energické vnučky Magdy. Silná hra nastolující velká témata skvěle pasuje do libereckého prostředí.
(zadáno: 16.10.2021)
Genderově feministická hra koncipovaná jako časosběrný dokument 7 žen. 7 výpovědí, 7 postojů k mateřství. Neotřelé, originální, zábavné, ale nesmírně aktuální. (Ne)jenom matky vědí, o čem ten život je.
(zadáno: 12.9.2021)
Hluboký ponor do duše životem zkoušené Hany a její neteře Miry. Silný zážitek podtržený skvělými hereckými výkony Lucie Andělové, Anny Kratochvílové a ostatních hereček Klicperova divadla. Opravdu vydařené zpracování románu Aleny Mornštajnové.
1 2 3 4 5 6 7  >  >>