Profil uživatele

Koeman2

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 11 % (46)
Helena Grégrová: 12 % (33)
Veronika Boušová: 12 % (16)
Lukáš Dubský: 14 % (67)
Michal Novák: 14 % (25)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 > >>

(zadáno: 9.7.2019)
Brouk v hlavě - Studio DVA divadlo: 90 %
Neuvěřitelně ztřeštěná a bláznivá situační komedie o jedné záměně (v dvojroli skvělý Filip Blažek) a spoustě záletů, nevěr a žárlivých scén v jednom malém hotýlku a v jednom domě pana Champboisy. Spousta mužských i ženských postav různých charakterů a nechybí samozřejmě ani Kamil vyslovující jen samohlásky (výborný Roman Štabrňák). Skvělé oddychové letní představení, které nenechá vaši bránici vydechnout. Někdy až na hraně trapnosti, ale to k této francouzské komedii tak nějak patří. Viděno na Letní scéně Vyšehrad.
(zadáno: 29.6.2019)
Romeo, Julie a tma - Divadlo v Dlouhé: 80 %
Sehraný soubor Divadla v Dlouhé zínscenoval stejnojmennou novelu Jana Otčenáška o vtahu mladých milenců za heydrichiády. Student Pavel ukrývá židovku Ester a jejich vztah se prohlubuje a ústí v neodvratný konec. Citlivě zpracované, bez patosu a jiných příkras. Promyšlená scéna, dobový rozhlas a noviny (zejména v němčině), válečné zvuky, uniformy a zbraně přináší divákovi autentický divadelní zážitek. V hlavních rolích suverénní Pavel Neškudla a Marie Poulová.
(zadáno: 29.6.2019)
One Night Stand/Up! - Kolonie, z.s.: 70 %
Balkánská smršť v podání energické Markéty Dvořákové. Hrůzy občanské války v Jugoslávii (autentická projekce) se mísí s komickými stand up vstupy spojené s kostýmy, převleky a hudbou. Skvěle připravená a zahraná one night woman show. Pobaví i zamrazí.
(zadáno: 27.6.2019)
Transky, body, vteřiny - Divadlo Petra Bezruče: 90 %
Zajímavý námět, skvělé obsazení (výborný Jakub Burýšek v hlavní roli Zdeny/Zdendy), strhují podívaná. Vynikající představení ostravského souboru o jednom nešťastném osudu výjimečné atletky/atleta na motivy skutečných událostí z naší sportovní historie.
(zadáno: 25.6.2019)
Revizor - Městská divadla pražská: 80 %
Od Kopty a Tomicové se vtip a humor očekával (a opět nezklamali), příjemné překvapení se však dostalo od Tomáše Havlínka v ústřední roli Chlestakova, jehož omylem obec považuje za carského revizora. Jeho opilecká scéna v první polovině byla úchvatná. Celkově představení naplňuje ducha Drábkových úprav, jehož sžíravá satira i zde dochází do krajností. Opět nezklamala hudba Darka Krále. Kdo má rád divadelní styl a úpravy Davida Drábka, bude nadmíru spokojen.
(zadáno: 29.5.2019)
Malý Říjen - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 60 %
Mistrně zahraná fraška z vězeňské cely z období, kdy se všechny postavy mohly potkat, ale nepotkaly. Lehce absurdní tón cimrmanovských her je i zde rozpoznatelný. Téma však výsostně politické a národnostní (Češi, Slováci, Rusáci), což činí z této hry těžko stravitelné sousto pro širší divácké publikum. Avšak pro opravdové znalce období rozpadu monarchie, vzniku Československa a VŘSR v Rusku jistě velmi zábavný kousek.
(zadáno: 6.5.2019)
Zkurvení havlisti - Divadlo Komediograf: 80 %
Nejlépe v pánské sauně se dají probrat celospolečenská témata jako auta, fotbal, politika... a nebrat si přitom servítky. Vtipné, ale někdy z toho mrazí. Za všechno můžou havlisti? A kam ten svět vlastně spěje? Složité otázky jednoduše podané. Tři typy mužských postav skvěle zahrané M. Hanušem, D. Gondíkem a T. Měcháčkem.
(zadáno: 17.4.2019)
Lakomec - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 80 %
Molierova klasika ve výrazně stylizovaném až groteskním pojetí. Velmi výrazné expresivní herecké projevy, výrazná žlutá dekorace a černé kostýmy, výrazná hudba a předěly mezi scénami, zkrátka vše velmi výrazné až do krajností. Ale motiv peněz jako hybatel veškerého dění zůstává zcela zřetelný a neměnný. Skvělé výkony herců Richtermoce, Holíkové, Anděla, Bartoše, Korejtkové a dalších.
(zadáno: 30.3.2019)
Oskar a Růžová paní - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 90 %
Herecký koncert pro Jana Sklenáře, kterému zdárně sekunduje Martina Eliášová. V 90 minutách přehraný celý jeden lidský život od narození po smrt očima 10letého chlapce Oskara. Minimalistická scéna si vystačí s jedním kolečkovým křeslem a židličkou pro babi Růžu. Víra v Boha, láska k bližnímu i k životu v kontrastu s nemocným tělem, které postupně chřadne. Sklenářův Oskar dokáže vyjádřit všechny stavy těla i duše, všechny emoce a v komorní scéně hradeckého Podkroví nenechá jedno oko suché.
(zadáno: 28.3.2019)
Jak sbalit ženu 2.0 - Divadlo pod Palmovkou: 80 %
Chlapci a pánové, chcete zevrubný návod jak sbalit ženu (např. v metru), jakých začátečnických chyb se vyvarovat a naopak do čeho pořádně přitlačit, abyste ženu dostali tam, kam chcete, pak jděte na tuhle (ne)slušnou a (ne)romantickou (tragi)komedii. Skvělé výkony všech čtyř herců (Dočkalová, Kubátová, Albrecht, Dianiška) a skvělý hudební podkres. Hodně příjemný odvaz.
(zadáno: 27.3.2019)
Fernando Krapp mi napsal dopis - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 100 %
Standig ovation! Absolutní pecka! Hra o lásce majetnické a lásce zbabělé, dva protipóly mužských hrdinů a mezi nimi žena smýkaná city. Dokonalý herecký koncert všech tří hlavních protagonistů. Dominantní a uhrančivý Sklenář, nesmělý a bázlivý Tvrdík (neuvěřitelné taneční kreace) a Sara Venclovská jako krásná, křehká a romanticky milující žena. Rafinovaný příběh, herecká souhra, výprava, hudba, kostýmy - to vše dělá z tohoto představení zážitek roku.
(zadáno: 7.3.2019)
Republika Králové - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 70 %
Historické výjevy a živé obrazy z Hradce Králové v období let 1914-1918. Na pozadí sarajevského atentátu, rekrutu vojáků a života jejich žen a matek, jakož i známých osobností HK (Ulrych, Černý, Gočár,...) sledujeme postupný rozpad Rakouska-Uherska a vznik samostatné republiky. Pro studenty dějepisu povinnost, pro ostatní nevšední divadelní zážitek plných podobenství a historicko-kulturních odkazů.
(zadáno: 28.2.2019)
Sialská trojčata - Divadlo F.X.Šaldy Liberec: 90 %
Architektonický muzikál nejen pro milovníky liberecké architektury. Originální a zábavné hudební představení mapující působení skupiny SIAL, jejich nápady, inspirace, múzy a hlavně jejich neustálý boj proti režimu. Karla Hubáčka, Miroslava Masáka, Otu Binara a Ještěd si prostě zamilujete. A ani nemusíte být z Liberce.
(zadáno: 28.2.2019)
Podivný případ se psem - Divadlo F.X.Šaldy Liberec: 80 %
Psychologicko-sociální sonda do duše zvídavého autistického chlapce aneb herecký koncert Tomáše Váhaly. S jeho postavou uprostřed minimalistické scény a postavami okolo sledujeme jeho vnitřní boj a způsob interakce s okolím. Originální a velmi působivé představení.
(zadáno: 28.2.2019)
Každý rok ve stejnou dobu - Divadlo Bez zábradlí: 100 %
Milé, dojemné, sentimentální, veselé a skvěle zahrané Veronikou Freimanovou a Zdeňkem Žákem. Člověk jim držel palce, těšil se na další a další setkání po letech a bavil se jejich proměnou jak vizuální tak názorovou. Předěly mezi jednotlivými pětiletkami vyplněny dobovými šlágry, což navodilo kýženou atmosféru doby. Krásné, oddychové, nenáročné, ale skutečné a pravdivé představení. Těším se na druhý díl a to zdaleka nejsem 60+.
(zadáno: 13.2.2019)
Hubte trampy, serou v lese - A studio Rubín: 70 %
Sentimentální hříčka a oslava trampingu. Radosti a strasti v osadě trampů, přátelství, lásky a zrady uprostřed přírody, kotlíků, ohnišť, kytar, vlaků a spacáků. Herecký koncert pro Lukáše Příkazkého a Jiřího Panznera. Pozadu nezůstávají ani Dana Marková a Jiří Štrébl.
(zadáno: 30.1.2019)
PROTON !!! - Divadlo Vosto5: 80 %
Rozhlasová reportáž o jedné zapadlé ostravské kapele Proton, jejíž vokaliskta Marie Rottrová se ke kapele nechce znát. A další členové se též brání znovuvzkříšení. Proč? Proton! Zábavné, originální a místy až detektivní pátrání ostravskou metropolí plnou svérázných figurek a tajemných míst. Petr Marek a Vosto5 jsou nositeli inteligentního humoru plného hudebních, historických i současných odkazů.
(zadáno: 28.1.2019)
Honey - Cirk La Putyka: 90 %
Úžasná souhra dvou špičkových souborů ve svém oboru - novocirkusové La Putyky a Dejvického divadla. Rozdíly se stírají - herci akrobatí a tančí (Neužil, Polívka, Plesl, Krobotová, Boková, Holcová) a akrobati hrají a zpívají (vyzdvihnout musím úžasně všestrannou Annu Schmidtmajerovou). Láska má mnoho podob a toto představení mnoho prostředků k jejímu vyjádření. Každá scéna jiná a originální a jako celek naprosto podmanivé. Nesmím opomenout všestrannost hudebníka Jana Balcara. Geniální představení.
(zadáno: 5.1.2019)
Furianti - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 80 %
Slovy jedné z postav je to jedna velká taškařice. Břitká satira jako obraz života české vesnice, aktuální v době vzniku (před 130 lety), ale naprosto sedí i do dnešní doby, jak je ve hře přirozeně propojeno. Herecký koncert téměř celého souboru Klicperova divadla, ze kterého bych vyzdvihl herce Vápeníka, Zapletala, Richtermoce, Tvrdíka a herečky Sedlárovou a Novákovou. Ale o této hře naprosto platí, že není malých rolí. Každý tu má své pevné místo a typický charakter a tvoří nedílnou součást typické české vesnice plné furiantů.
(zadáno: 31.12.2018)
Ženy na pokraji nervového zhroucení - Divadlo F.X.Šaldy Liberec: 70 %
Ideální muzikál na konec roku - veselý, energický, ztřeštěný. Dobré melodie avšak s různou úrovní zpěvu. Ženské hrdinky zde převažují nad mužskými a jsou zahrány (a hlavně zazpívány) mnohem přesvědčivěji než mužští představitelé.
(zadáno: 25.12.2018)
Vyšla hvězda nad Betlémem - Divadlo Drak: 80 %
Originální, hravé, poučné a hlavně v čase vánočním ideální představení pro celou rodinu. Narodil se ježíšek a Drak vám poví, jak se to semlelo.
(zadáno: 26.11.2018)
Krvavá svatba - Národní divadlo: 100 %
Takhle skloubit všechny divadelní složky jako jsou činohra, zpěv, hudební a pohybová složka, scéna, kostýmy, výprava a nebyl z toho laciný muzikál, umí jen SKUTŘi. Atmosféra španělské vyprahlé vesnice byla cítit ve vzduchu, ženy vzpomínající a toužící po mužích a muži po ženách. Tradiční obřady a moravský folklór se mísí se španělskou horkokrevnou mentalitou a ono to funguje na výbornou. Navíc skvělé herecké (nejen) výkony všech aktérů (Štorková, Děrgel, Kaňkovský, Medvecká, Prachař, Červená, Vilišová, Fialová, Rašilov,...). Dokonalý divadelní zážitek. Národní divadlo není žádná nudná klasika.
(zadáno: 6.11.2018)
Anna Karenina - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 90 %
Šílené nebo geniální? Oboje je správně. Ale hlavně naprosto originální a neotřelé zpracování ruské klasiky. Vášnivý příběh milostného vzplanutí vdané Anny k mladému hraběti. Odsouzení společností, manželův střízlivý postoj a další dějové linie tohoto známého příběhu z nejvyšší ruské společnosti. Současné, aktuální, energické a herecky dokonalé. Zejména vyzdvihuju Sáru Venclovskou, Jiřího Zapletala a Jana Sklenáře. Skvělý režijní počin Jana Holce.
(zadáno: 25.10.2018)
Proměna aneb Řehoř už toho má dost - Studio Ypsilon: 60 %
Typická poetika Ypsilonky (možná též Goldflamovská poetika) smíchaná s písněmi operetního rázu na pozadí lehce absurdního příběhu jedné početné rodiny zcela závislé na příjmech jediného pracujícího člena Řehoře Samsy. Jak název správně napovídá, jednoho dne si řekne Řehoř už dost a to se začnou dít v rodině věci. Úsměvné, hravé, komorní. Nenadchne ani neurazí. S herců bych vyzdvihl trojici Vršek, Navrátil, Kretschmerová.
(zadáno: 21.10.2018)
Legenda jménem Holmes - Hudební divadlo Karlín: 100 %
Svěží, vtipné, originální, výpravné, strhující, hudebně pestré, herecky, pěvecky i tanečně dokonalé. Prostě nejlepší tuzemský muzikál od časů Ježíše. Bravo autor (Ondřej G. Brzobohatý) a bravo Lukáš Janota (více než zdařilá alternace Vojty Dyka).

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 > >>