Divadelní spolek Kašpar

Cyrano

Premiéra: 29.6.2006. Obnovená premiéra: 7.6.2016. Překlad: Jindřich Pokorný. Úprava: Lukáš Hlavica. Výprava: Libuše Josefy. Hudba: Michal Pavlíček. Režie: Jakub Špalek.
2:40


Klasická romantická hra, kterou Kašpaři představují jako tragickou komedii o člověku, jehož nezávislost je tvrdě vykoupena bolestí a smutkem.
D12+
Divadelní spolek Kašpar
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
85 %
85581000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Helena Grégrová 70 %
Pavel Širmer 70 %
Jiří Landa 70 %
Termíny představení
2.10. (Pá) 19:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo v Celetné]

2.11. (Po) 19:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo v Celetné]

3.11. (Út) 19:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo v Celetné]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (62)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 2.5.2012, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
viz blog
Helena Grégrová 70 %
(počet hodnocení: 1430)
Pavel Širmer 70 %
(počet hodnocení: 1606)
Jiří Landa 70 %
(počet hodnocení: 2895)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Hormar 70 %
(zadáno: 23.8.2020, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Hofmann jako obvykle famózní, ale přeci jen jsem čekala něco víc. Návštěvu představení každopádně doporučuji, je to zážitek, ale něco tomu prostě chybělo. Myslím, že potenciál hry by šel využít o něco lépe.
Fedorocko 90 %
(zadáno: 20.8.2020, počet hodnocení: 561)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto skvělý Martin Hofmann,ikdyž lehce zdravotně indisponován (což před začátken představení přišel oznámit),tak předvedl opět brilantní výkon.
A toho náročného textu. Když si člověk představí,jak přeskakuje ze Zimní pohádky do Cyrana,Lordů a dalších her , tak širák dolů .
Celkově nádherné zpracování a super zážitek.
OndraHri 90 %
(zadáno: 18.8.2020, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná hra, pojatá velmi starosvětsky bez zbytečných moderních prvků. Fanoušci ryzí klasiky budou nadšeni stejně jako já. A Hofmann je ve své roli fantastický.
R.JELEN.21 80 %
(zadáno: 7.6.2020, počet hodnocení: 122)
přínosný / zajímavý komentář
Po dlouhé pauze, nemohlo přijít nic lepšího. Můj druhý Cyrano v podání bývalého žáka Borise Rosnera :) Co se hlavního hrdiny týká je skvělý jak M. Hofmann tak D. Bambas. Celkový lepší pocit mám z této inscenace.
FandimDivadlu 80 %
(zadáno: 24.1.2020, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkné představení, dobré herecké výkony. V inscenaci někteří herci hrají několik postav najednou, což je nápadité a milé odlehčení hlavního příběhu. Určitě kvalitně strávený čas.
Studený Čumáček 80 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 163)
přínosný / zajímavý komentář
Ne, tu včelu nedělej!
Pravděpodobně nejvyváženější Cyrano, kterého dnes můžeme vidět. Viditelně hrdinský hlavní hrdina, který je ale zároveň frajer, trochu kecal a klaun/Martin Hofmann, drobně mrškoidní Eliška Hanušová/Roxana, dostatečně přitažlivý a mírňounce přiblblý Kristián/Míla Tichý a místy až roztomilý Aleš Petráš a Eliška Boučková, samostatně i spolu...
Čistá scénografie, dobrá práce s kostýmy a kouzlo opravdových svíček na scéně.
A co opravdu stojí za to? Balkónovka a těžkotonážní objímací scéna Cyrana a Kristiána (místo objetí nasadit nelsona je...občerstvující).
Petruska.z 90 %
(zadáno: 21.11.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Můj první Cyrano, odcházím naprosto nadšena a s velkou úctou zejména k Martinu Hofmanovi, protože jeho výkon je naprosto úžasný a ta lehkost, se kterou hraje je strhující. Chvílemi se do hlavní postavy vžijete spolu s ním. Scéna je minimalistická, oceňuji, že pojení není moc zmodernizováno, takže je to představení vhodné pro všechny generace. Velmi mile mě překvapilo, kolik studentů (středoškoláků) bylo na představení.
Teddy 90 %
(zadáno: 4.3.2019, počet hodnocení: 144)
přínosný / zajímavý komentář
Kašpar opět dokázal, že dokáže i klasické dílo zahrát po svém a dobře. S minimem herců vzniklo vkusní představení. Bravo.
JirkaS 80 %
(zadáno: 24.1.2019, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Ten zvláštní veršotepec Cyrano svým vzhledem a pojetím na míle vzdálen představě romantického hrdiny, dokázal okouzlit nejen Roxanu, ale i mě jakožto diváka tímto příběhem dosud nepolíbeného. Na vině tomu je zajisté ve všech směrech dokonalý a bezkonkurenční Martin Hofmann, který s přesnou dávkou recituje, hraje, až se svou postavou splyne a já ho začínám vnímat jako Cyrana, nikoliv jako herce. Jaký to kontrast k ostatním hercům, kteří jsou také skvělí, ale dokonalosti hlavního hrdiny nedosahují. Nelituji svého času a stálo to za to i přesto, že se hrálo bez nalepeného nosu. /19.1.2019/
Orienteering 90 %
(zadáno: 6.8.2018, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Můj první Cyrano, jsem nadšená ještě teď! Kašpaři mě ještě nikdy nezklamali. Výborní Martin Hofmann, Eva Elsnerová, Lukáš Jůza, Aleš Petráš, i všichni ostatní. Viděla jsem v květnu 2018, jakmile to půjde, zajdu znovu! Vtipné, silné, dojemné představení!
Martina_K 80 %
(zadáno: 12.5.2017, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkné. Výborný M. Hofmann, roztomilá J. Čvančarová.
Ba-jo 80 %
(zadáno: 8.4.2017, počet hodnocení: 211)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem vděčný, že se mým prvním divadelním Cyranem stal právě ten v Celetné s Martinem Hofmannem - ostatně jeho výkony na divadelních prknech mě zatím NIKDY nezklamaly! Velmi mile mě překvapila i Jitka Čvančarová, která se své Roxany zhostila s grácií a lehkostí zároveň. A i celkově skromná scéna a pouze hrstka dalších herců střídajících se v hned v několika různých postavách celkovému vyznění hry velmi prospěla. Vynikající představení.
Romana35 80 %
(zadáno: 21.11.2016, počet hodnocení: 190)
přínosný / zajímavý komentář
Divadlu v Celetné se působivě podařilo ztvárnit klasickou divadelní hru Cyrana. Obsazení Martina Hofmanna do titulní role bylo dobrou volbou. Jeho Cyrano je uvěřitelný svým nadhledem, vtipem a šarmem. Roxana v podání Jitky Čvančarové byla noblesní. Kristián, kterého ztvárnil Miloslav Tichý byl romantický i zábavný zároveň. Určitě musím zmínit Aleše Petráše, který zahrál více rolí, ať již to byl Ragueneau, kadet či kapucín, vždy skvěle.
Denisa H. 80 %
(zadáno: 18.8.2016, počet hodnocení: 300)
přínosný / zajímavý komentář
Neubráním se srovnání se Cyranem z ND - největší rozdíly plynou z překladu, protože zatímco Vrchlického (ND) je vznešený, Pokorného (DvC) spíše moderní a vyprávěný současným jazykem. Herci, resp. tvůrci pak tomu přizpůsobili i svou interpretaci a výraz. První polovina je navíc velmi odlehčená a ač jsem měla připravený kapesníček na utírání slz dojetím, využila jsem jej spíše na slzy smíchu. Hra zvážněla až ve své druhé části, kdy při jedné scéně dokonce nastalo v sále naprosté ticho. Vyzdvihla bych výkony M. Hofmanna, J. Čvančarové a J. Jankovského (viděno v lednu 2015).
Dave164 90 %
(zadáno: 21.1.2016, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Cyrano v podání Martina Hofmanna je nezapomenutelným divadelním zážitkem. Mé první setkání s představením Cyrano ve mě vzbudilo až nutkaní k tomu hledět na poezii s úctou. To jak pan Hofmann plynule a s jistotou v sebe sama přednáší se musí vidět. Ostatní herci předváděli vysoký herecký standart. Lze pochválit i využití prostoru, které bylo v inscenaci opravdu široké. Děj se leckdy odehrával i za zády diváků. Vřele doporučuji.
Bernardblack 80 %
(zadáno: 29.11.2015, počet hodnocení: 251)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší a nejvtipnější(hlavně v první polovině)Cyrano, jaké ho jsem kdy viděl...noblesní a svůdná Jitka Čvančarová a užasný"smutný klaun a romantický snílek"Hofmann, kterému ta role neskutečně sedla(sekla:)...v druhé půlce se víc smutní a zvážní, což hře ještě přidá na síle.
Chlumský 90 %
(zadáno: 17.6.2015, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý M. Hofmann
Lucilla 90 %
(zadáno: 1.2.2015, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Cyrana z Narodniho mam zalezleho pod kuzi, takze tady mi obcas "vadilo", ze se lisil text. Jenze novejsi preklad byl moc dobry, M.Hofmann jako Cyrano byl spravny frajer, v prvni pulce skvele zabavny (az jsem to necekala), ve druhe patricne dojemny. Pro me ale vitezila J.Cvancarova jako Roxana, jeji pojeti me proste bavilo. J.Jankovsky mi jako Kristian nesedel, typove mi tam vadil, ackoli ve druhe pulce to vyrazne vytahl. Nicmene vsem hercum poklona za stridani dvoj i viceroli. Pochvalu tez zaslouzi i vyuziti prostoru divadla. Ja odchazela nadmiru spokojena.
Monulinka 90 %
(zadáno: 30.1.2015, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné! První část byla až nečekaně vtipná, druhá byla nádherně dojemná. Hofmann jako Cyrano zvládl všechny polohy a byl skvělý!! Hodně se mi líbila i J. Čvančarová, E. Elsnerová se mi bohužel na tuto roli moc nehodí. J. Jankovský mi sice jako typický Kristián nepřijde, ale jeho výstup v druhé půlce byl výborný. M. Tichý také dobrý, celkově ale musím říct, že předchozí obsazení se mi líbilo více. Jen pár herců, skvělé využití prostoru multifunkční Celetné a bohatě to stačí.
Hannah21 80 %
(zadáno: 25.4.2014, počet hodnocení: 142)
přínosný / zajímavý komentář
Moc se mi líbilo humornější zpracování a to, jak se vypořádali s prostorem. Hofmann je výborný Cyrano.
Eviik 90 %
(zadáno: 19.4.2014, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi příjemný divadelní zážitek. Tvůrci se rozhodli trochu odlehčit text. Zejména v první části bylo vtipných momentů opravdu hodně. Občas už to trochu zklouzávalo k parodii, ale mě to bavilo. Martin Hofmann byl naprosto výborný jako Cyrano-bavič tak i Cyrano-tragický hrdina.
Irena 100 %
(zadáno: 15.1.2012, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
První hodnocení 2012 - Úžasné představení. Nyní po 3 letech a prostě skvělé. Nádherný, dojemný konec. Nejlepší Cyrano jakého jsem viděla.
Vajty 90 %
(zadáno: 30.3.2011, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasný Cyrano, plný humoru, se silným koncem. Už se těším, až ho uvidím znovu. Bez jakýkoliv zbytečných kulis, komorní scéna, kde dokonale vyniknou výborné herecké výkony. Smekám..
Lentilie 90 %
(zadáno: 27.3.2011, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Velká Rostandova hra v komorním provedení, které bez monstrózních kulis a davů lidí působí příjemně odlehčeně. Martin Hofmann je podle potřeby nesnesitelně vznětlivý, ironický i okouzlující, navíc svůj projev neustále prokládá luskáním a pomlaskáváním, které je zvlášť na konci vážně působivé.
Jirkan 80 %
(počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
S málem uděláno hodně a zvýrazněný humor... :-)
MarySka 90 %
(zadáno: 8.2.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Výtečné komorní provedení Cyrana. Díky klasickému pojetí (překlad, souboje, kostýmy, scéna, hudba...) vhodné i pro "prvodiváky" tohoto kusu. Bravurní, profesionální a hluboce uvěřitelný výkon Martina Hofmanna v titulní roli. Výkony pouze osmičlenného hereckého ansámblu a tudíž až pětirole jednotlivců - výborná Petra Špalková - ocení především pozornější divák. Živá interakce na jevišti i s obecenstvem, využitím prostoru vstupem postav do děje přes hlediště získává představení další rozměr a divák se ocitá uprostřed děje. Krásný zážitek. Děkuji.
4.2.2019 v Divadle v Celetné
Eliskamikova 90 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 22)
Lumca 70 %
(zadáno: 9.2.2020, počet hodnocení: 324)
Tarbík 80 %
(zadáno: 20.1.2020, počet hodnocení: 119)
Martatrdlo 90 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 13)
Isa Johanovská 100 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 82)
Chupetica 80 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 56)
Eden 90 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 28)
Xcepek 70 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 542)
KatZen 90 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 31)
Miskova Pet 80 %
(zadáno: 5.2.2019, počet hodnocení: 53)
Eurotours 70 %
(zadáno: 21.1.2019, počet hodnocení: 38)
Ambrozka 90 %
(zadáno: 29.4.2018, počet hodnocení: 67)
Suzana 60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 267)
Monty70 80 %
(zadáno: 10.2.2017, počet hodnocení: 110)
LuciaFary0 100 %
(zadáno: 19.1.2017, počet hodnocení: 23)
Michelle97 80 %
(zadáno: 22.11.2016, počet hodnocení: 84)
DaZeL 100 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 85)
Boo 100 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 119)
Jakubson 100 %
(zadáno: 16.8.2016, počet hodnocení: 78)
Mora 80 %
(zadáno: 7.6.2016, počet hodnocení: 137)
Vugrinec 70 %
(zadáno: 28.2.2016, počet hodnocení: 41)
Amaldea 70 %
(zadáno: 30.1.2015, počet hodnocení: 37)
Heeder 90 %
(zadáno: 12.6.2014, počet hodnocení: 36)
Zelvista 90 %
(zadáno: 9.1.2014, počet hodnocení: 14)
Donpedro39 90 %
(zadáno: 29.11.2012, počet hodnocení: 138)
Ladivod 80 %
(zadáno: 26.4.2011, počet hodnocení: 42)
Viktorkrovak 80 %
(zadáno: 1.3.2011, počet hodnocení: 65)
Capulet 90 %
(zadáno: 16.12.2010, počet hodnocení: 9)
Bacraj 80 %
(počet hodnocení: 164)
Hordubal 80 %
(počet hodnocení: 68)
Pavla z Tábora 100 %
(počet hodnocení: 59)
Solo.-visitor 80 %
(zadáno: 7.9.2020, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.