Profil uživatele

Monulinka

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 9 % (165)
Lukáš Dubský: 10 % (151)
Pavla Haflantová: 10 % (59)
Veronika Boušová: 10 % (70)
Anežka Hrebiková: 11 % (61)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

(zadáno: 5.3.2019)
Plavat v jezeře - Stará aréna: 80 %
Krásné emotivní komorní představení. Výprava je jednoduchá, ale funkční. Všichni tři herci jsou výborní, M. Mazur ve svém vlastním světě přesvědčivý, včetně hraní na housle. R. Ferro válí hned v několika postavách, ten každou rolí roste, ještě se u něj máme na co těšit :)
(zadáno: 5.3.2019)
Kanibalky: Soumrak samců - Městská divadla pražská: 70 %
Šla jsem s obavami, ale bavila jsem se výborně. D. Drábek se nebojí strefovat do ničeho. Je to ujeté, plné hlášek, občas za hranou, scéna s V.K. na mě byla trochu moc. Vynikající je hudba a především scéna! V. Hybnerová, J. Hána a E. Leinweberová výborní. Závěr luxusní. Tohle určitě stojí za vidění.
(zadáno: 5.3.2019)
Maryša - Divadlo A.Dvořáka Příbram: 70 %
Moje čtvrtá Maryša, taková nejúspornější. Rozhodně jsem už dlouho nebyla na tak subjektivně tichém představení, více hudby mi tu vyloženě chybělo. Herecky povedené, postavy prošly vývojem a nejen vypjaté scény byly velmi přesvědčivé, vyzdvihnu alespoň A. Fixovou a T. Töpfera. Závěrečný obraz bych škrtla. Spokojenost.
(zadáno: 5.3.2019)
Gin Game - Vršovické divadlo MANA: 70 %
Hru jsem neznala, řekla bych, že ji trochu více ocení starší ročníky. Nicméně, ačkoliv se jedná na první pohled o banální situace a rozhovory a o smích není nouze, hraje se i o vážných problémech a trápeních. Z. Kronerová i D. Sitek obstáli dobře, s dalšími reprízami to bude jistě ještě lepší (viděna 1. repríza).
(zadáno: 5.3.2019)
Amerika - Divadlo Husa na provázku: 90 %
Zážitek! M. Dočekal a kol. si opět hrají s výraznou černobílou scénou a jejími změnami během hry, výborná hudba i zpěv, krásně to vše funguje, ve skvělém tempu. Herecky výborné, M. Donutil válí. No už jsem i díky pravidelným hostovačkám v Praze pochopila, že Husa má prostě kvalitní soubor. Vložená báseň ke konci je zajímavým (i když trochu diskutabilním) nápadem. Závěr je trochu zdlouhavý a nečitelný, ale co taky s ním, když není, že :)
(zadáno: 5.3.2019)
Chyť mě, jestli na to máš - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 50 %
A opravdu velká porce procent dolů jde za nekvalitní nazvučení v první půli, kdy jsem polovině textu nerozuměla a spíš odezírala, asi jsme jen chytly špatnou reprízu (10.11.2018), ale tohle by se nemělo stávat, je mi líto. M. Harich se opravdu snaží a ta čeština není tak špatná, jak jsem se obávala, ale dokázala bych si představit lepšího představitele. Mile mě překvapil M. Stránský. Dojem z celého muzikálu vylepšují árie (Ch. Pščolková!) a duety v závěru. 55 %
(zadáno: 5.3.2019)
Spalovač mrtvol - Divadlo Petra Bezruče: 80 %
N. Lichý byl výborný, jen je pravda, že jeho postava je divná od začátku, takže nějaká výrazná změna u něj bohužel není příliš vidět. Líbil se mi nápad s kontrabasy, scéna a hudba. Ačkoliv byla atmosféra výborná, je škoda, že závěr nemá takovou sílu a nedokáže šokovat nebo zasáhnout. Rozhodně ale stojí za vidění. 75 % (Celetná)
(zadáno: 5.3.2019)
Élektra - Divadlo v Dlouhé: 80 %
Není nutno bát se antiky, v Dlouhé se povedla zpracovat výborně. Vyzdvihnu hudební složku s chóry a herecké výkony především dámské části souboru v čele se skvělou E. Hacurovou. Dobrý nápad byl také přisunout diváky blíž dění.
(zadáno: 31.1.2019)
Kočičí hra - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 60 %
Hru jsem předem vůbec neznala, možná ji víc ocení starší, očekávání byla asi větší a trochu tomu chybělo tempo. Na mé repríze v ŽDJC v Praze neměla J. Smutná úplně svůj den. Čtvrt roku od zhlédnutí si toho už moc nevybavuji, líbila se mi ale Z. Valchařová-Poulová a P. Výtvarová Krausová.
(zadáno: 23.1.2019)
Tři sestry - Komorní scéna Aréna: 80 %
Až doteď mi Tři sestry nepřišly jako komedie, v podání Arény ale z textu vyplynul na povrch trpký humor výborně. Inscenaci ještě pozvedávají herecké výkony, vypíchnu alespoň M. Cisovského, V. Lipinu a celé dámské osazenstvo v čele s P. Dostálovou se skvěle neobvykle posazeným hlasem. Pěkná scéna a kostýmy, povedené klasické zpracování. (Viděno v Komedii, Praha)
(zadáno: 13.1.2019)
Midsummer (A Play with Songs) - Divadlo v Řeznické: 70 %
Hra si držela od začátku dobré tempo, líbilo se mi střídání pohledů obou protagonistů. Oba herci si zaslouží pochvalu za ztvárnění více postav a jejich hlasy bych mohla poslouchat pořád! Jednoduchá funkční scéna, příjemná živá hudba a zpěv. Spokojenost.
(zadáno: 13.1.2019)
Idiot - Městská divadla pražská: 60 %
Po Huse a Astorce můj třetí Idiot a bohužel nejslabší, celkově mě inscenace nedokázala zasáhnout, potenciál nebyl zcela využit. Silným článkem je určitě A. Bilík, dále V. Dvořák či N. Horáková, jinak ale myslím, že na hru zanedlouho zapomenu.. 65 %
(zadáno: 13.1.2019)
Společenstvo vlastníků - Divadlo Vosto5: 80 %
Výborná studie různých lidských charakterů, vše působí zcela přirozeně, baví mě to povídání přes sebe apod. Opět skvělý humor, s hořkým podtextem. Sál vzhledem k uspořádání sezení a ruchu z ulice při otevřených oknech není nejlepší, ale co, stojí to za to vidět!
(zadáno: 13.1.2019)
Ráno po tom - Divadlo Mír: 60 %
Rozhodně není určeno pro konzervativní diváky. Celkově dost šílené, vžít se tady dá maximálně do postavy Toma, bláznivé jsou kostýmy a nepochopitelné je použití postavy Rádia. Vyzdvihla bych herecké výkony A. Čuby a R. Ferra. 65 %
(zadáno: 13.1.2019)
V hodině rysa - SpoluHra: 70 %
Ze začátku jsem se hned nechytla a možná mi nějaké podstatné informace unikly. Text je trochu na houpačce a bohužel se najdou hlušší nebo repetitivní místa, nicméně vynikající herecký výkon D. Krejčíka je důvodem, proč se snažit pochopit. Oproti jiným zde, mně přišla Z. Bydžovská umírněná a předvedla minimálně to, co měla. Závěrečná katarze velmi silná. Zbytečné mi přišly projekce. 75 %
(zadáno: 15.12.2018)
Po konci světa - SpoluHra: 70 %
Souhlas s již vyřčeným - text sice není z nejlepších, ale pobaví černým humorem i zamrazí, rozhodně jsem se nenudila. Vše ale táhnou nahoru herci, především D. Krejčík, rozmanitost jeho repertoáru mě baví.
(zadáno: 15.12.2018)
Nora (Domeček pro panenky) - Divadlo pod Palmovkou: 80 %
Na Nebeského je to nečekaně normální :) Výrazná stylizace tu sice je a T. Dočkalová plní svůj herecký úkol naprosto přesně, J. Teplý se poměrně úspěšně snaží držet krok. Chválím také scénu, hudební předěly už méně. 75 %
(zadáno: 9.12.2018)
Otec - Městská divadla pražská: 100 %
Myslím, že jsem ještě nikdy nebyla v divadle takhle rozložená. To, jak je hra vystavěná, je velmi chytré. Jak se cítí rodina, to si dokáže každý představit, takže zprostředkování pocitů nemocného člověka je obrovským přínosem této inscenace. A J. Vlasák? BRAVO!! Děkuji za silný zážitek.
(zadáno: 9.12.2018)
Tančírna 1918-2018 - Městská divadla pražská: 80 %
Výborné představení! Herci skvělí, vážné pasáže měly sílu a dojímaly mě, ty vtipné pobavily a zároveň nebyly trapné, jak mi místy přišlo ve verzi Divadla R.B. Dobrý nápad je také využití autentických rozhlasových zpráv. Líbilo se.
(zadáno: 24.11.2018)
Deburau - Městské divadlo Mladá Boleslav: 70 %
Tempo inscenace poněkud kolísá, stejně jako u Chaplina jsem se vždy těšila na pantomimu. Scéna u soudu je opravdu perfektní, R. Madeja za ztvárnění Deburaua rozhodně zaslouží pochvalu. Nicméně musím vytknout jistou proškrtanost a nečitelnost hl. postavy (možná to byl záměr?), bohužel mě Pierotův smutný osud nezasáhl tolik jako u seriálu s geniálním V. Javorským.
(zadáno: 24.11.2018)
Cikánský boxer - BuranTeatr: 70 %
Viděno jako letní open air produkce u Betlémské kaple, velmi komorní zpověď pro několik málo svědků-diváků. Většina bodů jde za sugestivním výkonem F. Tellera, který ten silný srdcervoucí příběh odžije. 75 %
(zadáno: 24.11.2018)
Robin Hood - Moravské divadlo Olomouc: 80 %
Tohle je přesně to přestavení "buď, anebo". Já ho viděla během krásného letního večera přímo na Horním náměstí a tam se perfektně hodilo, už dlouho jsem se tak nezasmála. Možná je dobré předem vědět, že je to komedie prošpikovaná popkulturními odkazy přes Matrix až k Popelce. Některé písně se povedly více, některé méně. Z herců vyzdvihnu T. Krejčího a především V. Lipinu, vynikající! Líbila se mi také hudba a scéna, možná se někdy zajdu podívat, jak to funguje v kamenném divadle.
(zadáno: 24.11.2018)
Hamlet - Letní shakespearovské slavnosti: 70 %
Budu opakovat již vyřčené - hra je díky škrtům svižnější, ale něco prostě chybí (Ofélie). Bavilo mě originální pojetí Horatia a vložené vtípky a moderní prvky. Herecky výborné především od J. Plesla, L. Vlasákové a L. Hampla. Výtku k prostoru bych také měla, ale naštěstí jsem seděla blízko, zadní část hlediště si představení užije asi mnohem méně, škoda.
(zadáno: 11.11.2018)
Lov - Bratři v tricku: 80 %
Viděno venku na festivalu Za dveřmi, mělo to atmosféru. Humor, poetika a artistické umění obou souborů se krásně prolnuly. 85 %
(zadáno: 11.11.2018)
Život podle Jonesových - Divadlo Ungelt: 70 %
Klasika, nečekala jsem mnoho, ale dostala jsem docela hodně, takže spokojenost. Téma je těžké, komedií bych to rozhodně nenazvala. Nesouhlasím, že se tam mnoho nestane, hra vyžaduje soustředění diváka, jednoduchá scéna a minimální použití hudby ponechávají důraz na text. Z herců u mě vyhrává M. Táborský v pro mě neobvyklé roli. (Letní scéna)

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>