Profil uživatele

Monulinka

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 9 % (163)
Lukáš Dubský: 10 % (146)
Pavla Haflantová: 10 % (56)
Veronika Boušová: 10 % (69)
Anežka Hrebiková: 11 % (61)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

(zadáno: 13.1.2019)
Midsummer (A Play with Songs) - Divadlo v Řeznické: 70 %
Hra si držela od začátku dobré tempo, líbilo se mi střídání pohledů obou protagonistů. Oba herci si zaslouží pochvalu za ztvárnění více postav a jejich hlasy bych mohla poslouchat pořád! Jednoduchá funkční scéna, příjemná živá hudba a zpěv. Spokojenost.
(zadáno: 13.1.2019)
Idiot - Městská divadla pražská: 60 %
Po Huse a Astorce můj třetí Idiot a bohužel nejslabší, celkově mě inscenace nedokázala zasáhnout, potenciál nebyl zcela využit. Silným článkem je určitě A. Bilík, dále V. Dvořák či N. Horáková, jinak ale myslím, že na hru zanedlouho zapomenu.. 65 %
(zadáno: 13.1.2019)
Společenstvo vlastníků - Divadlo Vosto5: 80 %
Výborná studie různých lidských charakterů, vše působí zcela přirozeně, baví mě to povídání přes sebe apod. Opět skvělý humor, s hořkým podtextem. Sál vzhledem k uspořádání sezení a ruchu z ulice při otevřených oknech není nejlepší, ale co, stojí to za to vidět!
(zadáno: 13.1.2019)
Ráno po tom - Divadlo Mír: 60 %
Rozhodně není určeno pro konzervativní diváky. Celkově dost šílené, vžít se tady dá maximálně do postavy Toma, bláznivé jsou kostýmy a nepochopitelné je použití postavy Rádia. Vyzdvihla bych herecké výkony A. Čuby a R. Ferra. 65 %
(zadáno: 13.1.2019)
V hodině rysa - SpoluHra: 70 %
Ze začátku jsem se hned nechytla a možná mi nějaké podstatné informace unikly. Text je trochu na houpačce a bohužel se najdou hlušší nebo repetitivní místa, nicméně vynikající herecký výkon D. Krejčíka je důvodem, proč se snažit pochopit. Oproti jiným zde, mně přišla Z. Bydžovská umírněná a předvedla minimálně to, co měla. Závěrečná katarze velmi silná. Zbytečné mi přišly projekce. 75 %
(zadáno: 15.12.2018)
Po konci světa - SpoluHra: 70 %
Souhlas s již vyřčeným - text sice není z nejlepších, ale pobaví černým humorem i zamrazí, rozhodně jsem se nenudila. Vše ale táhnou nahoru herci, především D. Krejčík, rozmanitost jeho repertoáru mě baví.
(zadáno: 15.12.2018)
Nora (Domeček pro panenky) - Divadlo pod Palmovkou: 80 %
Na Nebeského je to nečekaně normální :) Výrazná stylizace tu sice je a T. Dočkalová plní svůj herecký úkol naprosto přesně, J. Teplý se poměrně úspěšně snaží držet krok. Chválím také scénu, hudební předěly už méně. 75 %
(zadáno: 9.12.2018)
Otec - Městská divadla pražská: 100 %
Myslím, že jsem ještě nikdy nebyla v divadle takhle rozložená. To, jak je hra vystavěná, je velmi chytré. Jak se cítí rodina, to si dokáže každý představit, takže zprostředkování pocitů nemocného člověka je obrovským přínosem této inscenace. A J. Vlasák? BRAVO!! Děkuji za silný zážitek.
(zadáno: 9.12.2018)
Tančírna 1918-2018 - Městská divadla pražská: 80 %
Výborné představení! Herci skvělí, vážné pasáže měly sílu a dojímaly mě, ty vtipné pobavily a zároveň nebyly trapné, jak mi místy přišlo ve verzi Divadla R.B. Dobrý nápad je také využití autentických rozhlasových zpráv. Líbilo se.
(zadáno: 24.11.2018)
Deburau - Městské divadlo Mladá Boleslav: 70 %
Tempo inscenace poněkud kolísá, stejně jako u Chaplina jsem se vždy těšila na pantomimu. Scéna u soudu je opravdu perfektní, R. Madeja za ztvárnění Deburaua rozhodně zaslouží pochvalu. Nicméně musím vytknout jistou proškrtanost a nečitelnost hl. postavy (možná to byl záměr?), bohužel mě Pierotův smutný osud nezasáhl tolik jako u seriálu s geniálním V. Javorským.
(zadáno: 24.11.2018)
Cikánský boxer - BuranTeatr: 70 %
Viděno jako letní open air produkce u Betlémské kaple, velmi komorní zpověď pro několik málo svědků-diváků. Většina bodů jde za sugestivním výkonem F. Tellera, který ten silný srdcervoucí příběh odžije. 75 %
(zadáno: 24.11.2018)
Robin Hood - Moravské divadlo Olomouc: 80 %
Tohle je přesně to přestavení "buď, anebo". Já ho viděla během krásného letního večera přímo na Horním náměstí a tam se perfektně hodilo, už dlouho jsem se tak nezasmála. Možná je dobré předem vědět, že je to komedie prošpikovaná popkulturními odkazy přes Matrix až k Popelce. Některé písně se povedly více, některé méně. Z herců vyzdvihnu T. Krejčího a především V. Lipinu, vynikající! Líbila se mi také hudba a scéna, možná se někdy zajdu podívat, jak to funguje v kamenném divadle.
(zadáno: 24.11.2018)
Hamlet - Letní shakespearovské slavnosti: 70 %
Budu opakovat již vyřčené - hra je díky škrtům svižnější, ale něco prostě chybí (Ofélie). Bavilo mě originální pojetí Horatia a vložené vtípky a moderní prvky. Herecky výborné především od J. Plesla, L. Vlasákové a L. Hampla. Výtku k prostoru bych také měla, ale naštěstí jsem seděla blízko, zadní část hlediště si představení užije asi mnohem méně, škoda.
(zadáno: 11.11.2018)
Lov - Bratři v tricku: 80 %
Viděno venku na festivalu Za dveřmi, mělo to atmosféru. Humor, poetika a artistické umění obou souborů se krásně prolnuly. 85 %
(zadáno: 11.11.2018)
Život podle Jonesových - Divadlo Ungelt: 70 %
Klasika, nečekala jsem mnoho, ale dostala jsem docela hodně, takže spokojenost. Téma je těžké, komedií bych to rozhodně nenazvala. Nesouhlasím, že se tam mnoho nestane, hra vyžaduje soustředění diváka, jednoduchá scéna a minimální použití hudby ponechávají důraz na text. Z herců u mě vyhrává M. Táborský v pro mě neobvyklé roli. (Letní scéna)
(zadáno: 11.11.2018)
Cyrano - Divadelní léto pod plzeňským nebem: 70 %
M. Dlouhému role Cyrana sedla, obzvlášť v těch nejdůležitějších pasážích byl výborný, M. Tichý mu byl také obstojným partnerem. A. Mohylová bohužel moc přesvědčivá nebyla. Také se mi posun v druhé polovině nelíbil, zato konec byl krásný. Tato venkovní produkce každopádně má své kouzlo a kvality. 75 %
(zadáno: 10.11.2018)
Slzy ošlehaných mužů - Divadlo Vosto5: 80 %
Mě ten jejich humor prostě baví, ať už je v originálním textu, nebo výsledkem improvizace či reakcí na aktuální dění. Na druhou stranu jsem se i trochu dovzdělala a dojmout jsem se také stihla. Výborné také bylo využití různých divadelních prostředků. Super zábava i během parného léta.
(zadáno: 10.11.2018)
Sen v červeném domě - Divadlo v Dlouhé: 70 %
Divadelní útržkovitá báseň, něco funguje skvěle, něco méně. Pokud se člověk správně nenaladí, bude se asi hodně nudit, tempo je pozvolné, snové. Ale věřím, že každému se vybaví nějaká podobná vzpomínka. Líbila se mi scéna a hudba, dobrá kolektivní práce herců, i při vzniku inscenace.
(zadáno: 10.11.2018)
Ucho - Divadlo na Vinohradech: 80 %
Výborně budované napětí, z D. Bambase šlo chvílemi až strach. A. Talacková skvěle vystihla vývoj postavy, měla by dostávat takovéto herecké výzvy na divadle častěji. J Maryško se také neztratil. Palec nahoru za scénu. Celkově velká spokojenost, inscenace ustojí i porovnání s legendárním filmem.
(zadáno: 10.11.2018)
Olga (Horrory z Hrádečku) - Divadlo Letí: 80 %
Zajímavé nahlédnutí do soužití Olgy a V.H., i když forma mě trochu překvapila. Vynikající výkony všech herců v čele s P. Štorkovou. Výborné bylo scénické řešení, kostýmy a využití prostoru vily. 85 %
(zadáno: 10.11.2018)
Vincenc - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 60 %
Asi jsem byla na ne zcela povedené repríze v Mělníku, N. Řehořová úplně neměla svůj den. Text je to zajímavý, hlubší, než se na první pohled může zdát, pěkně je udělaná i scéna. Smích je tu poněkud hořký, kdo čeká plácání do kolen od začátku do konce, asi bude zklamán. 65 %
(zadáno: 10.11.2018)
Kdo je pan Schmitt? - Divadlo Mír: 80 %
Hlavními devizami inscenace je kvalitní text a komediální talent herců v čele se Š. Kozubem. Hra má dobrý spád a výborný závěr. Povedená oddechovka, která poněkud zamotá hlavu, kdo že to je, ten pán Schmitt :)
(zadáno: 1.11.2018)
Deník zloděje - Divadelní společnost Masopust: 80 %
Je dobré dopředu aspoň trochu vědět, do čeho jdete, ať nejste v takovém šoku, inscenace rozhodně nemusí sednout každému. Oceňuji informace v programu. Neříkám, že jsem porozuměla všemu a že mi nepřišly některé pasáže zdlouhavé, vše je ale vyváženo po všech stránkách vynikajícím výkonem M. Königa. Intenzivní divadelní zážitek.
(zadáno: 1.11.2018)
Úplné zatmění - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 70 %
Zamilovala jsem si Khekovu vymazlenou inscenaci v MB, takže nemohu neporovnávat. Chyběla mi jistá poetičnost a chemie mezi ústřední dvojicí. Určitě ale oceňuji nasazení herců, výpravu a hudbu. Povedený počin.
(zadáno: 22.10.2018)
Klub lhářů pana E. - Studio Ypsilon: 40 %
Po necelém půlroce od zhlédnutí už k tomu nedokážu říct víc, než že mi text přišel místy zvláštní a herecké výkony lehce ochotnické. Úplně mimo byla přednáška uprostřed. Ale nezapírám, že jsem se docela zasmála. 45 %

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>