Divadlo Polárka

Vnitřní nepřítel

Premiéra: 13.1.2018. Překlad: Petr Christov. Výprava: Jan C. Löbl. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
malá scéna


Současná francouzská hra o nebezpečí silných vůdců a násilných ideologií, a o nepříteli, který je spíš uvnitř nás samotných než někde daleko venku. Max odjel. Bez rozloučení. Nikdo neví na jak dlouho. Nikdo taky ani neví, kde je. Až do chvíle, kdy se na jeho facebooku objeví video. Je na něm Max, jak popravuje „chlápka v oranžovém“. Spolužáci George a Simon nedopustí, aby se to stalo ještě někomu dalšímu. Všemi prostředky. Ale z vlastní hlavy to nemají. Celou akci řídí charismatický školní vychovatel Eddy. Ale jakmile nad rozumem zvítězí emoce a strach, už se nic neodehraje tak, jak mělo...
D12+
Divadlo Polárka
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
74 %
7451000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Monulinka 60 %
(zadáno: 24.5.2019, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno na hostovačce v Dlouhé, výhled opravdu nebyl nejlepší a dojem zkazil. Je super taková témata otevírat, především pro školáky s následnou diskuzí, ačkoliv v našich poměrech to pořád působí trochu přehnaně, pro mě bylo složité se do toho nějak dostat a prožívat. Po herecké stránce slušné.
Denisa H. 70 %
(zadáno: 11.2.2019, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
Mít lepší výhled, možná bych hodnotila výš. Jelikož jsem ale tak půlku představení pořádně neviděla (židle stály v zákrytu...), nedokázala jsem se na hrané soustředit a vnímat. Navíc se jedná o téma, které je našim končinám NAŠTĚSTÍ zatím vzdálené. Nicméně i tak z toho mrazí, už jen z té představy a třeba i vědomí, že jsou země, kde se něco takového děje... Herecky přesvědčivé a velmi dobré!
Celé mi to připomínalo film Die Welle (Náš vůdce).
Ryccoly 70 %
(zadáno: 2.5.2020, počet hodnocení: 26)
Sardinka 70 %
(zadáno: 30.5.2019, počet hodnocení: 34)
Jaroslava Šimáková 100 %
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 139)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.