Profil uživatele

Denisa H.

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 10 % (52)
Helena Grégrová: 11 % (186)
Jan Pařízek: 11 % (174)
Lukáš Dubský: 11 % (160)
Veronika Boušová: 11 % (55)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 25.6.2024)
První, co mi vždy vytane na mysli, když se zmíní tato verze Pana polštáře, budou neskutečně dobří T. Havlínek jako vyšetřovatel a A. Bilík jako Katurian. A v druhé části i R. Kalvoda (v té první mě spíš iritoval).
Nevyhla jsem se nicméně srovnávání s provedením v Činoherním klubu, ač jsem se mu snažila bránit, seč mi síly stačily. Bohužel mě to rušilo a nedovolovalo si užít hru naplno. Takže... Budu muset jít minimálně ještě jednou :-) Podruhé už budu vědět, do čeho jdu, respektive jak hru v Rokoku pojali, a tak mi snad myšlenky nebudou tolik utíkat.
(zadáno: 25.6.2024)
Fascinace. Ta hra mě naprosto uhranula (už sleduji seriál a zakoupila jsem si i knižní předlohu!). Postava Lily, geniální přítelkyně, mě neskutečně zajímala a bavila. A to i díky výborné B. Kaňokové, moc jí za její ztvárnění děkuji!
Představení je dlouhé, vážně jsem z toho měla strach. Jenže ABC takové inscenace umí. Hluchá místa se našla, ale převažovalo zaujetí neskutečným příběhem.
Tvůrci si skvěle vyhráli i se scénou, která se mění před očima velmi rychle a nenarušuje to tak hru.
Bravo všem!
(zadáno: 25.6.2024)
75 %. Podobné "klasiky" divadlu Mír sluší a umí je. Tahle komedie se opravdu povedla a to určitě i díky hereckým výkonům všech, ovšem zejména A. Čuby, jež se v dvojroli vyřádil. Vůbec jsem měla celou dobu pocit, že si všichni hru na jevišti užívají, že je baví své party hrát - a to je hned znát, rázem se i lépe baví hlediště.
Za větší minus považuji to, že postupně hra nabírala na hlasitosti a za mě už i přecházela v nepříjemný řev a celkový hluk.
(zadáno: 19.6.2024)
Zcela souhlasím s Gimli35. I já se v druhé části poněkud ztratila, a tak nějak mi to pokazilo celkový dojem. Nicméně i když jsem se nechytala, měla inscenace po celou dobu mou plnou pozornost. I když měla hra pomalé tempo, nenudila, nevlekla se totiž...
Úžasná byla scéna, ta mě až fascinovala! Z herců jednoznačně vynikali J. Hájek a J. Žáček.
(zadáno: 16.5.2024)
Byla jsem hodně utahaná, takže i 75 minut na mě bylo dlouhých. Mrzí mě, že jsem si tudíž inscenaci nemohla užít tak, jak jsem se na ni těšila...
Úžasná byla scéna, ta mě hodně bavila! A výborný byl i J. Plouhar. Ostatní herci se střídali v různých postavách a postavičkách a nutno říct, že i oni se všech zhostili výborně.
Jak to tak u her, které jsou složené z mini povídek, situací, etud..., bývá, ne všechny se můžou líbit. Špatné je, když takové převažují - to ale rozhodně není případ Jídelního vozu ;-)
Pokud ještě někdy ČsÚnL s představením zavítá do Prahy, ráda zajdu znovu, snad už čerstvější :-)
(zadáno: 28.4.2024)
Jsem z toho taková rozpačitá a nevím, co si myslet. A zda se mi to spíš líbilo, nebo nelíbilo :-D Začnu klady, ke kterým určitě řadím skvělé choreografie soubojů, hudbu, představitele Romea a Julie, většinu humoru. A M. Holého, toho já prostě můžu :-D Naopak mezi zápory bych uvedla jednoznačně postavu chůvy. Jednak její celkové pojetí bylo spíš karikující a vulgární, jednak T. Bebarová přehrávala (ale z toho víním spíš scénář). Též mi vadily různé sexistické narážky nebo dvojsmysly. Zklamala mě odbytá scéna, kterou sice oživila velká projekce, zároveň mi ale tyto dotáčky přišly zbytečné.
Byl to zkrátka takový nevyladěný mišmaš.
(zadáno: 20.4.2024)
To představení ve mně muselo dozrát, po zhlédnutí jsem z něj byla spíš rozpačitá. Obsahuje ale tolik myšlenek a nápadů, že i kdyby asi člověk nechtěl, budou mu v hlavě šrotovat. A to je podle mě známka dobrého divadla. M. Cisovský je naprosto skvělý, byla jsem jeho herectvím úplně opojena! Delší dobu jsem jej neviděla (však bydlím v Praze a návštěva KSA se mi s občasnými výlety do Ostravy nepodařila dlouho spojit) a o to víc jsem si tak jeho výkon užívala. Nutno podotknout, že ostatní tam ale jen do počtu nebyli, i oni hráli výborně! Bavil mě humor.
(zadáno: 20.4.2024)
75 %. Rozhodně se nedá říct, že by inscenace neměla mou pozornost, naopak - hned, od samého začátku. Oceňuji, že si ji udržela po celou délku představení. Příčinou je určitě i neotřelý vizuál, výrazná scéna a hudební složka. Herecké výkony byly pro mě tímhle vším až trochu upozaděny, každopádně to neznamená, že by nebyly dobré. Zejména M. Kačmarčík mě zaujal. M. Donutil byl výborný jako doktor Galén, v roli maršála souhlasím s názory, že tak nevynikal. Z celku mám bohužel dojem, že myšlenka zůstala zanesena formou...
(zadáno: 10.4.2024)
Tradičně jsem se ztrácela v postavách a to poměrně dlouho. Ale rozumím tomu, že není možné věnovat tolik času představování jednotlivých osob, má-li se tak rozsáhlý román vměstnat do rozumného času. Tvůrci si hodně pomáhají scénou a hudbou, je to velmi zdařilé a za mě jedna z nejsilnějších stránek celé inscenace. K té další určitě patří herecké výkony, tradičně mě zaujal T. Havlínek, překvapením pro mě byla A. Glässnerová, kterou jsem dosud neznala. Bohužel mi nesedl výkon K. M. Fialové, kterou mám jinak ráda.
(zadáno: 29.3.2024)
Viděn záznam na Dramoxu.
Docela vyvážený poměr mezi humorem a vážnem. Někdy ten humor ale byl na sílu a souhlasím, že by některé scénky snesly zkrácení. Každopádně nadprůměrné herectví a to zejména samozřejmě P. Tomicové.
(zadáno: 9.3.2024)
Viděn záznam.
Vím, že se jednalo o vyhlášený titul, naživo jsem však nikdy nezašla. Ze záznamu mě to tedy ani moc nenadchlo, čekala jsem víc... Ale aspoň některé herecké výkony mě bavily - O. Vetchého, I. Chýlkové, P. Nárožného, J. Dulavy...
(zadáno: 25.2.2024)
Zhlédnuto ze záznamu, takže možná vidět to naživo, pár procent ještě přihodím za zážitek z otáčivého hlediště...
Překvapilo mě, nakolik to byla hlavně komedie, nicméně nevadilo. Jen občas tlačila na pilu, budiž jí to však odpuštěno.
J. Suchý z Tábora mě asi zaujal ze všech nejvíc (Henry Baskervillský), K. Rodena (Sherlock Holmes) bylo na můj vkus chvílemi až moc, a V. Limr (Dr. Watson) to vše dobře vyvažoval.
(zadáno: 22.2.2024)
To, co dělá tuhle inscenaci tak dobrou, jsou podle mě především herecké výkony hlavních představitelů. Jinak by to byla spíš průměrná klasická komedie. A díky nim také celá hra lépe plyne, více diváka vtáhne, ač i tak si myslím, že je poněkud zdlouhavá. A afektovaná, moc ukřičená - jenže kdo v rozčilení není... :-)
Viděno ze záznamu.
(zadáno: 1.1.2024)
Slabých 65 %. A nebýt vynikajícího J. Hány, bylo by to ještě výrazně méně. Ostatní obsazení bylo o hodně slabší, místy i křečovité. K. Heřmánek ml. se "vyloupl" až ve 2. polovině. Jo a pár procent taky letí představitelce Grety ;-)
Zvrat stíhá zvrat, představení se žene dopředu, aby se pak vždy někde zaseklo na zbytečně dlouho, a nějak se vytratilo i to slibované napětí...
Docela vysoké očekávání ze zdejších 80 % rozhodně naplněno nebylo.
(zadáno: 24.12.2023)
75 - 80 %. Hravé, vtipné, veselé, nápadité... To jsou přívlastky, které mě napadají jako první. A taky se mi tam z druhého konce hodnotící škály dere to, jak mi vadily až přespříliš časté předěly, během kterých vždy scéna ztemněla.
Viděno ze záznamu.
(zadáno: 26.11.2023)
75 %. Ulevilo se mi, že představení nebylo nijak oplzlé a vulgární, byť sprostých slov padalo mraky. Bylo to vtipné, pobavily i méně či více skryté vtípky na představitele jednotlivých rolí. První polovina neměla takový spád, zato druhá část "jela bomby" od první minuty svého začátku. Všichni hráli s obřím nasazením, které nejlépe zúročil ve svém projevu R. Ferro! Skvělý byl i A. Čuba, a pak všichni ostatní :-)
(zadáno: 19.11.2023)
Moc milá konverzačka, která především rozesměje, ale i trochu dojme.
Sledovat legendy P. Kostku a C. Mayerovou je úchvatné, kvůli nim jsem také na představení šla. I. Lupták byla milá třešnička na dortu, moc dobře je doplňoval. Pointa jeho postavy je sice poněkud předvídatelná, na zážitku ze hry to však neubírá.
(zadáno: 28.10.2023)
Viděno ze záznamu a i přesto mě to neuvěřitelně vtáhlo. Co teprve toto shlédnout naživo, to musí být zážitek! Nádherné provedení, krásné představení. Citlivé, věrné, i tak hravé (však hra o Kopeckých...). Představení, které se bude líbit dospělým i dětem. Výborná interakce s publikem.
(zadáno: 26.10.2023)
Muzikál se nezměnil v estrádní show, z čehož jsem u jedné ze svých nejoblíbenějších pohádek měla obavy. Nekopíruje předlohu, přesto si ducha pohádky víceméně zachovává. Obohacení o výpravy do pekla jsou skvělým oživením vůči filmu. Hlavně i díky výbornému M. Lamborovi. S O. Rychlým jsou perfektní dvojka. A co je fajn, ani jeden (a ani nikdo další z obsazení) nenapodobuje filmové předobrazy (Trojan, Dvořák). Více ještě zaujala skvělá A. Fialová coby klíčnice. Dále (na premiéře) hráli P. Vaněk, J. Korn, R. Tomeš, V. K. Kubařová a I. B. Ahmed. Souhlasím s názorem, že na představení pro děti je to možná moc dlouhé, otestuji časem na neteři :-D
(zadáno: 19.10.2023)
75 %.Inscenace se snaží,možná až tlačí,ale k divákovi toho dolehne málo.Je taková...strojená.Snad za to může náročný a obsažný text,možná i dosud nízký počet odehraných repríz...Zkrátka si drží od diváka jakýsi odstup.To vše až na jedno,nebo spíš jednoho-M.Lamboru.On je opravdový a ten,který bariéru mezi hledištěm a jevištěm překoná,jako by byla z papíru.Svým položením do role pro mě herecky překonal i R.Holuba,který hraje J.S. Bacha.Scény Bacha-otce s jeho synem Karlem patří k tomu nejsilnějšímu,co hra nabízí,a zejm. díky mladému herci.Pro mě to je hra nejvíc právě o nich dvou než o čemkoli jiném,ani Bachova hudba nedostala takový prostor.
(zadáno: 8.10.2023)
Druhý díl Kanibalek mě určitě zaujal víc, protože měl zkrátka ucelenější linku. Bylo to srozumitelnější a tak nějak reálnější... Hodně zajímavá a těžká myšlenka zároveň, čímž to představení mělo větší hloubku. No, nebo jsem ji zkrátka v prvním díle zcela neodhalila, no :-P Samotný závěr mi zážitek ze hry možná maličko pokazil, asi že mi tahle pointa připadala zbytečná...
Opět výborná hudba a skvělé herecké výkony s V. Hybnerovou a A. Bílíkem v čele!
Viděno ze záznamu.
(zadáno: 8.10.2023)
Co. To. Bylo?! :-D Asi ne na všechno, co se na jevišti odehrálo, dokážu odpovědět, že vím, co to bylo, tak jak tak mě to jako celek ale překvapivě bavilo. Hlavně J. Hána mě bavil, V. Hybnerová za ním byla v těsném závěsu. Souhlasím, že první půlka byla až moc dlouhá a tu scénu se samožerem Klausem bych si taky dokázala odpustit. Druhá část byla neuvěřitelně absurdní, zato svižná a diváka prostě nepustila.
Výborná je i hudba!
Viděno ze záznamu.
(zadáno: 8.9.2023)
Viděno ze záznamu.
Hra postavená na pravdě, která je sice jen jedna, ale lze ji nahlížet z nespočtu úhlů. Hon za senzací, ať se okolo děje cokoliv. Poněkud hodně aktuální...
Úžasná scéna! Herecké výkony výborné, za sebe musím vyzdvihnout J. Plesla, L. Příkazského a Z. Žádníkovou Volencovou. Na druhou stranu na můj vkus až moc ukřičené a K. Melíšková s L. Krobotovou mi svým pojetím postav připomínaly figurky z Ucpaného systému... Po pauze to poněkud uvadlo a ani I. Trojan to nezachránil.
(zadáno: 28.6.2023)
S každou další premiérou přichází Mír s lepšími kousky, než se kterými začínal. Blbec k večeři je zářným pokračovatelem tohoto trendu, za který jsem ráda. K potlesku ve stoje se sice pokaždé připojím, nicméně jej stále zcela nechápu... Po konci Blbce byl každopádně aspoň pro V. Poláka a M. Sedláčka zasloužený. Scéna se mi nelíbila, byla odporná, ale to byl zřejmě účel. Známe z reálného světa, že, hlavně že to stojí majlant... :-D Potěšilo mě vidět A. Čubu, toho mám z tria (/kvarteta) Tygrů nejraději.
75 - 80 %
(zadáno: 13.6.2023)
Zcela souhlasím s hodnocením od uživatele Čiko.
Je to čistě komedie k pobavení publika, která ale na můj vkus občas tlačila až moc na pilu. V mnohých vtipech se zbytečně nípala, jiné byly příliš vulgární. Rozhodně by inscenace unesla nějaké to zkrácení, 2,5 hodiny je zkrátka moc. Začátek 2. části byl dle mého názoru doveden až moc do absurdna, jsem ráda, že z toho jakž takž vybruslili. Od oběti Jolany už to zas bylo dobré :-D
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>