Profil uživatele

Denisa H.

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 10 % (52)
Jan Pařízek: 11 % (165)
Lukáš Dubský: 11 % (148)
Veronika Boušová: 11 % (55)
Helena Grégrová: 12 % (172)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 8.9.2023)
Viděno ze záznamu.
Hra postavená na pravdě, která je sice jen jedna, ale lze ji nahlížet z nespočtu úhlů. Hon za senzací, ať se okolo děje cokoliv. Poněkud hodně aktuální...
Úžasná scéna! Herecké výkony výborné, za sebe musím vyzdvihnout J. Plesla, L. Příkazského a Z. Žádníkovou Volencovou. Na druhou stranu na můj vkus až moc ukřičené a K. Melíšková s L. Krobotovou mi svým pojetím postav připomínaly figurky z Ucpaného systému... Po pauze to poněkud uvadlo a ani I. Trojan to nezachránil.
(zadáno: 28.6.2023)
S každou další premiérou přichází Mír s lepšími kousky, než se kterými začínal. Blbec k večeři je zářným pokračovatelem tohoto trendu, za který jsem ráda. K potlesku ve stoje se sice pokaždé připojím, nicméně jej stále zcela nechápu... Po konci Blbce byl každopádně aspoň pro V. Poláka a M. Sedláčka zasloužený. Scéna se mi nelíbila, byla odporná, ale to byl zřejmě účel. Známe z reálného světa, že, hlavně že to stojí majlant... :-D Potěšilo mě vidět A. Čubu, toho mám z tria (/kvarteta) Tygrů nejraději.
75 - 80 %
(zadáno: 13.6.2023)
Zcela souhlasím s hodnocením od uživatele Čiko.
Je to čistě komedie k pobavení publika, která ale na můj vkus občas tlačila až moc na pilu. V mnohých vtipech se zbytečně nípala, jiné byly příliš vulgární. Rozhodně by inscenace unesla nějaké to zkrácení, 2,5 hodiny je zkrátka moc. Začátek 2. části byl dle mého názoru doveden až moc do absurdna, jsem ráda, že z toho jakž takž vybruslili. Od oběti Jolany už to zas bylo dobré :-D
(zadáno: 27.5.2023)
Čistě ženské obsazení v představeních nevyhledávám, ale občas udělám výjimku a zatím jsem vždy byla nakonec spokojená. Nejinak tomu bylo i u Holek jako květ. Ohromné plus inscenace už je jen její text. K téměř dokonalosti jej následně dovádějí E. Balzerová, I. Pazderková a M. Šoposká. Všechny byly skvělé, ale obzvláště mě překvapila I. Pazderková. Ve Studiu DVA jsou vstupenky drahé, ale investice do návštěvy této inscenace se rozhodně vyplatila! A to mě zpočátku nesedla M. Šoposká nebo vyprávění postavy E. Balzerové o návštěvě sexshopu, a druhá půlka mi možná připadala krapet zdlouhavější... Žádný výrazný šrám to ale na celku nedělá :-)
(zadáno: 21.3.2023)
75 %. S výtkami ostatních hodnotitelů v podstatě souhlasím - discokoule, nafukovací panna, moderní židle, to se nepovedlo... Kostýmy ale jo. O obsazení D. Bambase do role Amadea jsem měla od začátku určité pochyby, byť právě kvůli němu jsem si nakonec aspoň derniéru nenechala ujít. Pochyby se částečně potvrdily jako oprávněné (role mu nesedla, nebyl přirozený), jindy naň byla radost pohledět, zejm. když se projevoval hyperaktivně. To P. Mikeska, to byl panečku vyrovnaný výkon a herecký koncert! Obdivuji jej, že v den derniéry Salieriho zvládl hned 2x.
Za výlet do Boleslavi to každopádně stálo, byť v ledasčem představení drhlo.
(zadáno: 3.2.2023)
První zhruba polovina je naprosto skvělá! Výrazně je to dáno samotným textem, ale svou nemalou zásluhu na této skutečnosti má i výkon herců a hereček, zejména A. Čuby a L. Bělaškové. V druhé části bohužel dojde na trochu zbytečného přehrávání či tlačení na pilu, nicméně výsledný dojem z představení to kazí minimálně. Mně spíš přijde škoda pointy (nebo teda point...), což je ale problém víc předlohy, než její adaptace.
Dobře vyřešená scéna, to už tak bývá v Míru zvykem :-)
(zadáno: 12.1.2023)
Po pár dnech musím přiznat určité rozčarování. Inscenace mi přijde zbytečně vulgární (rekvizitami i slovy) a laciná. Také poněkud uspěchaná. Výkony mě nenadchly, místy mi přišly amatérské. Mrzelo mě, že k žádné (!!!) postavě nebyla možnost si vytvořit vztah, obzvláště škoda je to u Zdeny/Zdeňka...
Neměla jsem očekávání, takže po zhlédnutí jsem zklamaná nebyla, ale s odstupem času mě představení vlastně naštvalo.
Každopádně nejvíc hodnocení hry škodí to, že znám bezručáckou verzi a ta je prostě špica...
(zadáno: 1.1.2023)
Nevím, nakolik je 100 % objektivní, ale co už - bylo to prostě skvělý! A opravdu skvělý, ne jako po konzumaci Kravíku s vylouhovaným meteoritem... :-D Náramně jsem se bavila a celou dobu mi na tváři zůstával úsměv. Čtveřice herců je bombová a hraní si užívá, čtveřice tanečníků je bombová a tančení si užívá. Určitě jsem neviděla naposledy a všem budu doporučovat!
(zadáno: 27.12.2022)
Viděno ze záznamu.
Nebýt závěrečné rozjuchané písničky, dám bez sebemenšího zaváhání 100. Skladba pro mě to nádherné předtím ovšem trochu shodila, byť její význam a sdělení mohu chápat. Inscenace mě ale chytla za srdce a to pak rozum nepřetluče... Probrečela jsem to. Je to krásný, dojímavý a zároveň smutný příběh. Děkuji za něj, O. Wilde. A díky, Lampione, jak ses ho vizuálně, hudebně, režijně, dramaturgicky i herecky bravurně ujal!
(zadáno: 26.12.2022)
Viděno ze záznamu.
Nevím, proč mě tohle představení táhne, když ani film nemám nějak extra ráda. No, tady to asi byl herecký ansámbl, zkrátka DPB... Jenže tady s předlohou, jejíž kouzlo jsem stále nějak úplně neodhalila, nic moc nezmůže i tak silný soubor. Zachraňují to snad hudební vsuvky, kdy mě navíc bavilo pozorovat, jaké všechny hudební nástroje herci a herečky ovládají. Ale abych inscenaci nekřivdila, může se chlubit i moc pěknými výkony třeba O. Bretta, M. Sedláčka nebo N. Lichého, ale zejména M. Cimeráka!
(zadáno: 12.12.2022)
Od změny vedení chodím na inscenace DNz s obavami, není to úplně můj šálek... Ale Mýcení bylo dobré! Nemohla jsem se vynadívat na scénu, ta byla opravdu (zase...) nádherná. J. Hájek výborný (zase...)!
(zadáno: 9.12.2022)
Od začátku jsem počin chtěla vidět kvůli N. Horákové, o níž vím, jak krásně zpívá. A také na základě fotek z představení, které mě vizuálně velmi zaujaly. Hudba a tango měly být jen třešničkou. Po příběhu jsem se tedy nikdy nepídila. A proto jsem z představení odcházela skoro maximálně spokojená. Úplně paf jsem každopádně byla z G. A. Colmenareja! Má nádherný hlas!!! N. Horáková mě nezklamala, ale to jsem věděla předem :-) Hudba (samosebou živá) byla úchvatná, tanec dechberoucí (souhlasím, že tanga tam nicméně bylo opravdu málo).
(zadáno: 9.12.2022)
Velmi silná hra, jejíž konec mě tak zasáhl, že jsem jej musela hluboce rozdýchávat. Moc jsem Jí fandila, byť mi bylo jasné, že marně. Že to však dopadne tak, jak dopadlo, to jsem nečekala.
Herecky naprosto bravurní! Zejména N. Horáková a T. Havlínek.
Doporučuji, ale opatrně. Opravdu to není lehké téma a pro ženy obzvlášť.
(zadáno: 24.11.2022)
Mám radost, že se kvalita komedií v Míru už minimálně drží na vyšší úrovni. Tik Tik je další podařený kousek v repertoáru, s moc dobrou pointou. Dávejte si pozor, ať vám nic neuteče... ;-) Možná, možná je konec malinko uspěchaný a křečovitý, a na začátku docela zbytečně dochází k představování pacientů a jejich nemocí dvakrát... Nejvíc mě asi zaujaly výkony B. Hrnčiříkové a M. A. Kupcové.
(zadáno: 2.11.2022)
Nevím přesně, co jsem od představení čekala, nicméně i tak pociťuji drobné zklamání z toho, co jsem nakonec viděla. Ale podařená inscenace to je a to zejména díky výkonům J. Plesla a ještě víc E. Maximové.
Moc bulváru je teda síla, asi opravdu spíše v zahraničí než u nás v ČR (naštěstí?)...
(zadáno: 2.11.2022)
Víceméně souhlasím s hodnocením redaktora Jana Pařízka.
První zhruba třetina pro mě byla taková nemastná neslaná, kdy jsem i pochybovala o správnosti volby navštívit tohle představení. Pak mě to ovšem začalo bavit, abych se ale v závěru trochu ztrácela v postavách (i když, o tom to vlastně celé i je...) :-D
V. Kotka jsem na divadle viděla hrát poprvé a: "Dobrý!" Moc dobře se svých rolí ujali i jeho kolegové a kolegyně, třeba V. Šanda mě nadto i dost bavil.
(zadáno: 22.10.2022)
85 %. Sem tam navštívit převážně dětské představení je úžasná očista duše! A Petr Pan je na to dvojnásobně vhodnou inscenací. Moc jsem si to vše užila. V druhé části jsem se v jeden moment nechala zcela vtáhnout do děje, až mě to po "procitnutí" zpětně vlastně překvapilo. Byla jsem na chvíli jako jedno z těch dětí okolo mě, naprosto bezstarostná... Nádherný a v mém hodnocení zlomový moment!
Přesto bych právě druhou půlku trochu po souboji s piráty zkrátila a v celé inscenaci osekala rozmluvy Nany. Souhlasím, že některé písně a melodie připomínaly Elefantázii.
K. M. Tichá byla naprosto úžasná! Ve své postavě se suprově vyřádil i F. Březina.
(zadáno: 11.10.2022)
Byla jsem zvědavá, jak si SKUTR a DD sednou... A výsledek je opravdu skvělý, takže mé drobné podvědomé pochyby vzaly za své! Opravdu hodně se mi líbil L. Příkazský, což mě trochu překvapilo, ale o to víc těší. Bavil mě i V. Neužil ve všech svých rolích (hlavně ten jeho plnovous O:-)). Líbila se mi i scéna a i když hodně z ní zabrala busta koňské hlavy, najednou mi jeviště DD nepřišlo tak malé... Režijní styl SKUTRu nezklamal, jejich humor byl opět vždy na správném místě a třeba i nečekaný. Skvělé jsou kostýmy! Vážně se bylo celou dobu na co dívat, nebo spíše člověk chvílemi nevěděl, co sledovat dřív - výkony? kostýmy? scénu?
Super zážitek!
(zadáno: 11.10.2022)
Knihu jsem nečetla.
Opravdu silné téma zpracované velmi pokorně a hrdě. Soubor k předloze nepřistoupil jen jako k jedné z mnoha, ale s patřičnou úctou (do té míry, aby je nesvazovala) a cílem dát tomu vše. A cítím i pokoru ze strany K. Lednické k souboru.
Scéna je víceméně jednoduchá, ale výmluvná. Hudba výrazně dokresluje atmosféru. A herecké výkony? To je opravdu to nejlepší, co inscenace nabízí. Zejména Julie Goetzová září, té jsem věřila naprosto všechno. Výkony tedy sice chválím, ale ne vždy mi herec či spíše především herečky do rolí pasovali, souhlasím s komentářem uživatele RaB.
Viděno v Praze při hostování.
(zadáno: 12.9.2022)
Tyhle prvoplánové komedie nejsou můj šálek. Byla jsem nedobrovolný dobrovolný doprovod, sama bych si hru určitě nevybrala. Hrozně se mi nechtělo jít, téma i obsazení mě vůbec nelákalo. No, nakonec to zas tak špatné, jak jsem si to vykreslovala, nebylo. Určitě je znát, že zde hraje více velmi zkušených hereček a herec, bylo fajn sledovat jejich umění. Povedlo se několik vtipných scén a hlášek, ostatní byly ale trapné, nucené nebo - jak už jsem psala - prostě prvoplánové. Myslím si, že knižní předloha bude vtipnější a lepší, nicméně zjišťovat to nebudu, zas tolik mě to nezaujalo. Občas mě bavila hudba, ale mohli si s ní ještě víc vyhrát...
(zadáno: 7.9.2022)
Nečekala jsem nic, spíš jsem měla obavy. Ty vzrostly, když jsem viděla a posléze i otevřela program. Vážně jsem uvažovala, že odejdu, že J. Nebeský ode mě druhou šanci nedostane (neodpustím mu projekt Sweet, sweet, sweet)... Přemohla jsem se a usedla do hlediště a musím konstatovat, že nakonec to bylo moc dobré! Extravagance byla ještě přiměřená a kostýmy sice výstřední, ale měly svůj význam rozluštitelný i pro nenadšence tohoto stylu pojímání divadla. Vyprávění bylo srozumitelné, živá hudba netradiční a zajímavá. Činoherní herectví skvělé (L. Trmíková, I. Chmela), zpěvu kralovala samozřejmě E. Hartová. Akorát to někdy bylo zdlouhavé...
(zadáno: 29.8.2022)
Naprostá pecka! Zhlédnuto v rámci Letní Letná. Překvapila mě délka představení, zvláště s ohledem na to, jakých všech výkonů jsme byli jako diváci svědkem. Předposlední kolo bylo nadto úchvatné. A kolo závěrečné? Jako klobouk dolů, zmáknout takhle lítat po více jak hodině silové akrobacie... Gratuluji všem, fakt jsem byla absolutně nadšená! A živá hudba byla výborným doplňkem.
(zadáno: 19.6.2022)
Nejde než začít hlubokou poklonou před výkonem V. Korytářové v hlavní roli! Tento nečekaný tah - obsadit do role Vlasty Buriana ženu - se režiséru Dianiškovi opravdu povedl, i když konečný výběr herečky zde sehrává opravdu ne nevýraznou roli. Hra je hodně svižná a scény se velmi rychle střídají (na mě možná celkově až moc), takže mi po nějaké době od zhlédnutí, myslím, zbudou vzpomínky hlavně na V. Korytářovou. Ony ty jednotlivé scény nejsou ani moc zapamatovatelné, nevybavuji si žádnou, která by vyčnívala... Snad jen to, jak rychle se dokáží herci v ostatních rolích převtělovat z postavy do postavy, jak si scény zrovna žádají...
(zadáno: 19.6.2022)
Milé představení.
Na druhou stranu mi divadélko přišlo až moc amatérské na to, jaký soubor a kteří herci v něm hrají. A i když především pro děti, nepřipadalo mi moc hravé (viděno s dítětem, takže odpozorováno, vyslechnuto). Zkrátka trochu nemastné, neslané, nenadchne, ale neurazí... Především jsem asi zkrátka čekala trochu víc:-)
Přese všechnu mou kritiku ale pohádku doporučuji, ostatně spoustě jiným dětem v hledišti se moc líbila!
(zadáno: 26.5.2022)
Nejsem fanoušek natož znalec tvorby Davida Bowieho. Byla jsem prostě zvědavá. Hlavně jsem se těšila na I. Orozoviče, kterého se mi skutečně podařilo na repríze mít. Nicméně jakkoliv byl dobrý, tak L. Libjaková byla přímo excelentní! Neskutečně jí ta role sedla! Radost jsem měla též z N. Horákové, o které z jiných inscenací vím, že nádherně zpívá.
O hře samotné se vyjadřovat nebudu, neboť jsem akorát zjistila, že jsme si s Bowiem asi úplně nekáply do vkusu a noty, to je ovšem můj problém.
Vizuálně mě to asi moc nezaujalo. Bylo fajn, že i hudba (nejen zpěv) byla naživo.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>