Divadlo Mír

Narozeniny

Premiéra: 12.10.2024
Dramaturgie: David Vyhnánek. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Kateřina Hájková. Režie: Jan Hřebejk.
Poslední uvedení: červen 2025.
Původní autorská komedie. Oslava narozenin je ideální příležitostí k seznámení s novým budoucím zeťákem, se sousedy, které potkáváte párkrát do roka během dovolené a prodloužených víkendů, i s kostlivci, kteří se ukrývají ve skříních všech zúčastněných. Po pár rundách slivovice může být oslava narozenin také ideální příležitostí k politickým rozpravám, světonázorovým a hodnotovým střetům a mezigeneračním problémům, které postupně vyplouvají na povrch. Protože pokud je ve víně pravda, tak co čekat na dně moravské pálenky...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Mír
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
59 %
59101000
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Denisa H.  70 %
9.7.2025 | 401 hodnocení
+ souhlasím
Čekala jsem to horší, musím přiznat. Ani jsem nešla na představení natěšená, ale vlastně jen z důvodu, abych viděla Mír (v Praze). Mohlo mě to tedy jen překvapit, což se naštěstí ve výsledku povedlo pozitivně. Hluchá místa se objevila, nebo taková, kdy humor trochu drhnul, ale převažovalo to dobré. I to otevřelo několik témat k zamyšlení a ještě poměrně nenuceně...
Ale standing ovation si to vážně nezasloužilo.
Brňák  80 %
6.3.2025 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Dvě nevyrovnané půlky, ta druhá horší. Celkově mne ale titul příjemně překvapil. Výborná scéna, les lákal jít o přestávce na houby. Bořivoj Čermák hrál po Brouku v hlavě další postavu s problémem s močením, tak snad jej to nijak nepoznamená. Nějaké životní poučení z představení raději hledat nebudu. Nabízí se totiž teze, že lepší je být alkoholik, než komunista a tenhle souboj bych pískat nechtěl. I když představa, že i ti první zatím rozptýlení ve všech politických stranách, by si založili svoji vlastní je sugestivní. Jejich tiskovky a kampaň by asi stály za to...
Vaclavledovy  40 %
15.11.2024 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Konec byl naprosto hloupý.... Pěkný pokus vystoupit z bulvárního divadla komedie, ale vlastně proč, když tento žánr bulvárních komedii Divadlu Mír, tak moc sluší!
Tohle je šlápnutí vedle...
Fedorocko  70 %
11.11.2024 | 842 hodnocení
+ souhlasím
Mír míruji. A ani tentokráte mě nezklamal.
Lukas.uhlir@post.cz  50 %
17.10.2024 | 10 hodnocení
+ souhlasím
První půlka hry mě docela bavila a byla zábavná. Druhá se zvrtla do bizáru, který se mi nelíbil, takže jsem z divadla mír odcházel poprvé docela zklamaný.
Misoponia  60 %
23.7.2025 | 84 hodnocení
Tereza Rybková  20 %
11.6.2025 | 76 hodnocení
Albert83  70 %
25.10.2024 | 101 hodnocení
Prokop Dveře  70 %
12.10.2024 | 322 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.