Divadlo Radost

informace uvedené u tohoto divadla nemusí být plně aktuální z důvodu nenavázané či nefunkční spolupráce  vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno / uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Bratislavská 32, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 2-4-11 Körnerova]
Pokladna: po-pá 8-12 (a jednu hodinu před představením), pokladna objekt Lodi (Cejl 29) po-pá 8-18, ne 9-17
Předprodej: od 15. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Ceny vstupenek:
190 Kč (večerní představení)
190 Kč (dětská představení)
Poznámky a upozornění:
  • Internetový prodej (rezervace) vstupenek je spuštěn vždy následující den po zahájení předprodeje na pokladnu.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout do 3 pracovních dnů.
  • Vstupenky lze zakoupit i na pokladně Muzea loutek - Cejl 29 (po-pá 8-18, ne 9-18).
  • Divadlo upozorňuje na nutnost zakoupení vstupenky i pro nejmenší děti, které si v průběhu představení posadíte na klín (a to z důvodů kapacitních a bezpečnostních).
  • Muzeum loutek = výstava loutek, pocházejících z inscenací Divadla Radost (otevírací doba: út-pá 8-18, so-ne 9-18; zákl. vstupné 50/30 Kč, rodinná vstupenka 110 Kč; vstupenka do muzea spolu se vstupenkou na představení +30/+15 Kč k ceně vstupenky do divadla).

Repertoár

Příběhy králíčka Péti - Alena Kastnerová
Premiéra: 1.3.2024. Podle příběhů Beatrix Potterové. Dramaturgie: Alena Kastnerová. Výprava a loutky: Pavel Hubička. Hudba: Ari Dvořák. Režie: Jacek Poplawski.
Inscenace na motivy příběhů jedné z nejslavnějších světových autorek dětské literatury Beatrix Potterové. Napínavé vyprávění je kombinací muzikálu, loutkového a černého divadla a animací. Králíček Péťa přijde na jedné ze svých výprav za mrkvičkou do zahrady pana McGregora o svůj milovaný modrý kabátek. Získá ho zpět? Pomůžou mu jeho kamarádi zvířátka, nebo dokonce samotá autorka Beatrix Potterová...?
A pak se to stalo - Ester Stará, Vendula Borůvková, Veronika Trokšiarová
Premiéra: 16.2.2024. Dramaturgie: Vendula Borůvková. Výprava a loutky: Laura Černáková. Hudba: Matej Sloboda. Režie: Veronika Trokšiarová.
Kolektivní autorská adaptace oblíbené knihy Ester Staré o každodenních příhodách současných dětí. Jaké nesmysly vám říkali rodiče, když jste byli děti? Že když budete pít hodně vody, usadí se vám v břiše žáby? Že když si nebudete čistit uši, vyroste vám z nich strom? A když sníte žvýkačku, zalepí se vám střeva? Překročíte hranici toho, co ostatní považují za správné. A pak se to stane! Věci, kterými strašíme děti ve snaze je vychovávat, nabývají občas velmi bizarních rozměrů. V neučesaných vláskách si vši stavějí obří paláce a pagody. Ze špinavých uší roste pozoruhodná dřevina a co teprve, když začneme myslet kolenem...
D3+  
Krysař - Patrick Sims
Premiéra: 7.10.2023. Dramaturgie: Vendula Borůvková. Hudba: Ergo Phizmiz, Miloš Štědroň. Výprava, loutky a režie: Patrick Sims.
Zpracování klasické německé pověsti o Krysaři, na jejímž základě byl vytvořen mnohavrstevnatý příběh, který se nedotýká pouze nesplněného slibu a únosu sto třiceti dětí z města Hameln, ale zkoumá šířeji téma manipulace, svědomí i svůdnosti pomsty. Zároveň nachází na celé historii i bizarně komické aspekty, které nahlíží filtrem komiksové estetiky, humorem němé grotesky a super hrdinskými filmy současnosti...
D12+  
Buffalo Bill tenkrát na Morawě léta páně 1906 - Vendula Borůvková
Premiéra: 12.5.2023. Dramaturgie: Vendula Borůvková. Výprava a loutky: Pavel Hubička. Hudba: Tomasz Lewandowski. Režie: Joanna Zdrada.
Kočovnický příběh na téma českého trampingu, svobody a potažmo i problematiky emigrace. Wild West Show Buffalo Billa přiváží do Brna mišmaš šestákových příběhů a nejryzejších klišé z Divokého západu i celého světa. Kovbojové a cowgirls, ostrostřelci a ostrostřelkyně, indiáni nebo kozáci. Onoho srpnového dne roku 1906 sklidí velkolepý potlesk, stejně jako na dalších zastávkách po celém Rakousku-Uhersku. Lákání dálek a dobrodružství podlehne jeden z nadšených diváků. Dvanáctiletý Bořek uteče z domu a tajně se k pozoruhodné kompanii vedené fanfaronským principálem přidá. Romantický sen ale rámcuje jiný historický kontext. Píše se rok 1950 a Bořek, už dospělý, utíká znovu. A tentokrát ne z rozmaru, ale z holé nutnosti...
D10+  
Miminí divadlo: Lesní fantazie - Braňo Mazúch & kol.
Premiéra: 27.1.2023. Dramaturgie: Alena Kastnerová. Výprava: Tereza Havlová. Hudba: Adam Páník. Režie: Braňo Mazúch.
Iniciační divadelní zážitek pro všechny smysly určený dětem od 1 do 3 let. Interaktivní scénická báseň vytvořená na míru nejmladším divákům. Co to je les? Do jakých barev je oděný? Jakými zvuky les zní? Jakými vůněmi je prosycený? Jak se nás les dotýká? A jak jej na dotek cítíme my? Jaký vzduch v lese dýcháme? Co nám křupe pod nohama, když jdeme lesem? Jak v lese plyne čas? Pusťte děti do lesa! Pusťte se do lesa s nimi...
D1+  
Říše džungle - Mauglí - Rudyard Kipling, Ondřej Nosálek
Premiéra: 21.10.2022. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Pavel Hubička. Hudba: Peter Strenáčik, Petr Šmiřák. Pohybová spolupráce: Vojtěch Fülep, Šárka Bočková. Režie: Ondřej Nosálek.
Adaptace známé předlohy. Výlet do říše džungle, do fascinujícího světa, kde mají v přirozeném systému a pořádku všechna zvířata své místo a poslání. Vlci, kteří ctí zákony přírody i smečky, se ujmou osamělého, maličkého člověčího mláděte Mauglího, o jehož život usiluje nenávistný lidožrout tygr Šerchán. Přijetí Mauglího do vlčí smečky významně ovlivní dva přímluvci - medvěd Balů (učitel zákona džungle) a panter Baghíra, z nichž se stanou Mauglího vychovatelé a přátelé. Mauglí se naučí řeč zvířat a cítí se být součástí vlčí smečky. Poznává ale, že v džungli nemůže zůstat natrvalo a že se bude muset pokusit žít s lidmi. Ani to však nebude jednoduché...
D7+  
Jeníček a Mařenka: divadelní horor - Paweł Chomczyk
Premiéra: 9.9.2022. Podle pohádky bratří Grimmů. Překlad: Agnieszka Buchtová. Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová. Výprava: Rafał Budnik, Pavel Hubička. Loutky: Rafał Budnik. Hudba: Piotr Klimek. Režie: Paweł Chomczyk.
Moderní adaptace pohádky bratří Grimmů od polského divadelníka. S humorem i strašidelností. S živými herci, loutkami a videoprojekcemi. „Ano, bojíme se, ale mohli bychom s tím přestat? A jak to udělat? Jak být samostatný? Jak najít cestu domů? Potřebujeme ke všemu maminku a tatínka? Musíme se spolehnout na svého sourozence, pak přemůžeme zlou Ježibabu, která nás chce sníst...“
D6+  
Volte zvířata - André Rodrigues, Larissa Ribeiro, Paula Desgualdo, Pedro Markun, Patrik Boušek
Premiéra: 24.6.2022. Překlad knihy: Lada Weissová. Dramaturgie: Patrik Boušek. Výprava a loutky: David Janošek. Hudba: Matěj Štrunc. Režie: Tereza Říhová.
Interaktivní loutková inscenace plná humoru a původních písniček podle známé knihy. Mezi zvířátky v džungli nastal spor. Je potřeba nahradit krále zvířat Lva někým jiným, protože se k ostatním vůbec nechová hezky. Uzurpuje si vodu, která patří všem jen pro sebe, neplní, co slíbil a stará se jen o sebe a svoje blaho. To je pak přeci úplně jasné, že jej chtějí zvířátka vyměnit. Ale jak? A kdo bude jeho nástupcem? Musí dojít ke spravedlivým, všezvířecím volbám...
D3+  
Pinocchio - Carlo Collodi, Joël Pommerat
Premiéra: 20.5.2022. Překlad: Kateřina Kykalová. Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová. Výprava: Pavel Hubička. Hudba: Filip Sternal. Choreografie: Nina Bulgakova. Režie: Joanna Zdrada.
Kultovní titul v adaptaci francouzského divadelního autora a režiséra, který prozkoumává novodobá témata na příběhu slavného dlouhonosého Pinocchia. Pinocchio nechce chodit do školy, nerad poslouchá, nesnese autoritu, nenávidí nespravedlnost. A kde jsou vůbec jeho rodiče.? Proč asi děti lžou, proč nechtějí dospět, proč jsou nepřizpůsobivé, neustále v opozici? Jak se v tom dnešním světě vyznat? Kdo je dítě, kdo dospělý? Co je pravda, co jen iluze? Je ve skutečnosti pravdivé, co se za pravdu vydává? A proč je to někdy tak kruté...?
D8+  
Kráska a zvíře - Marek Zákostelecký, Pavel Trtílek
Premiéra: 7.4.2022. Podle pohádky Jeanne-Marie Leprince de Meaumont. Dramaturgie: Pavel Trtílek. Hudba: Vratislav Šrámek. Choreografie: Aneta Jankowska. Výprava a režie: Marek Zákostelecký.
online premiéra v listopadu 2020
Adaptace jedné z nejkrásnějších francouzských pohádek o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství.
D10+  
Operky - Budulínek, Červená Karkulka, O dvanácti měsíčkách, O Šípkové Růžence - libreto a texty písní: Zdeněk Svěrák | hudba: Jaroslav Uhlíř
Premiéra: 4.3.2022. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Pavel Hubička, Vlasta Baránková. Loutky: Pavel Hubička. Hudební spolupráce: Petr Šmiřák, Matěj Tauš. Režie: Jiří Hajdyla.
„Něco většího než písnička, ale menšího než muzikál.“ Čtyři známé hudební pohádky jsou společným dílem Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a jsou věnovány dětem, dospělým i všem se smyslem pro humor.
Bratříčci sv. Františka - Marta Guśniowska
Premiéra: 24.11.2021. Dramaturgie: Eva Janěková. Překlad a výprava: Pavel Hubička. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Jacek Poplawski.
Původně uváděno pod názvem „Putování sv. Františka k Betlému“. Premiéra bez diváků v prosinci 2020. Online premiéra v lednu 2021.
František (zvaný též „chudáček z Assisi“, nebo také „nejveselejší ze svatých“) miloval celý svět a zvlášť jeho „menší“ obvytele - zvířátka. Ta malá i ta velká, milá i strašlivá. V této hře cestuje sv. František světem, potkává lidi i zvířata a ke všem je dobrý. Usmiřuje rozvášněné, těší smutné, baví ponuré. Se zvířaty mu to jde snadno, s lidmi už je to těžší. Cosi jim dává ale i sám sebe obohacuje. Připomná nám dětskou schopnost úžasu a nadšení z nejobyčejnějších věcí a rozvíjení citlivosti, s níž bychom měli kráčet životem. Ukazuje nám, jak fascinující může být svět, když si jen najdeme čas, abychom se zastavili a pohlíželi na něj s dětskou vnímavostí...
D4+  
Ronja, dcera loupežníka - Astrid Lindgrenová, Jan Jankovský
Premiéra: 1.10.2021. Překlad knihy: Olga Kühnelová. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Martyna Dworakowska. Hudba: Piotr Klimek. Texty písní: Pavel Trtílek. Režie: Konrad Dworakowski.
Adaptace známé pohádkové knihy. Příběh dvou znepřátelených loupežnických rodů a dvojice zamilovaných dětí.
D8+  
Miminí divadlo: Plavba za duhou - Dora Bouzková & kol.
Premiéra: 17.9.2021. Scéna: Matěj Forman. Kostýmy: Andrea Sodomková. Hudba: Marek Doubrava. Dramaturgie a režie: Dora Bouzková.
uváděno v Muzeu loutek
Divadelní dobrodružná herna pro pra/rodiče s dětmi od 0 do 3 let. Spolu s námořníky diváci nastoupí na palubu lodi a za doprovodu líbezných zvuků se vydají na plavbu plnou malých dobrodružství...
D1+  
Hamlet on the Road - Pavel Trtílek (podle Williama Shakespeara)  (1:30x)
Premiéra: 18.6.2021. Dramaturgie a texty písní: Pavel Trtílek. Výprava: Pavel Hubička. Hudba: Tomasz Lewandowski. Pohybová spolupráce: Petr Nůsek. Režie: Joanna Zdrada.
„Hamlet“ poněkud jinak, než bývá zvykem: jako funerální muzikál inspirovaný poetikou jarmarečních kočovných loutkářů...
D10+  
Kolíbá se velryba - Iva Peřinová
Premiéra: 23.2.2020. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Matěj Štrunc. Režie: Michal Sopuch.
Pohádka o dvou pirátech Žvandovi a Plandovi, které spolkla velryba za trest, protože jsou to „darebáci, co neznají kloudnou práci“. Z velrybího břicha by jim mohla pomoci jen kouzelná hvězdička, kterou velryba také spolkla. Hvězdička jim chce pomoci, ale jen tehdy, když ve velrybím břiše bude „jako v pokojíčku“. Líní a nepořádní piráti tedy vyrábějí židli (s pomocí kladivouna a pilouna), vymalují v pokojíčku stěny a dokonce i šijí záclonky. Nakonec zjistí, že je práce vlastně docela baví...
D3+  
Čaroděj ze země OZ - Lyman Frank Baum, Pavel Trtílek  (1:30)
Premiéra: 8.3.2019. Překlad předlohy: Monika Vosková. Dramaturgie: Pavel Trtílek. Scéna: Katarína Kováčiková. Kostýmy a loutky: Sylva Zimula Hanáková. Choreografie: Hana Litterová. Pohybová spolupráce: Petr Nůsek. Hudba: David Rotter. Režie: Michal Sopuch.
Dramatizace známé dětské knížky. Vše začíná, když tornádo odnese Dorotku i s její chaloupkou do čarovné země Oz. Jenom Veliký Oz jí může pomoct najít cestu zpátky domů. Proto se k němu vydá do Smaragdového města. Cestou se k ní připojí Hastroš, Plecháč a Lev, kteří chtějí od Velikého Oze splnit také svá přání. Veliký Oz je však pošle splnit nečekaně těžký úkol – porazit zlou čarodějnici ze západu. To je jeho podmínka, aby Dorotce i jejím společníkům splnil jejich přání. Jestli myslíte, že když se jim to podaří, tak už Dorotce nic nebude bránit dostat se domů, není to tak. Její dobrodružství v kouzelné zemi Oz ještě nekončí…
D6+  
Pipi Dlouhá punčocha - Astrid Lindgrenová, Pavel Trtílek  (1:30)
Premiéra: 16.2.2018. Dramaturgie: Pavel Trtílek. Výprava: Lucie Labajová. Hudba: David Rotter. Choreografie: Hana Litterová. Režie: Michal Sopuch.
Jevištní podoba příběhů s Pipi Dlouhou punčochou, plných neobvyklých dobrodružství a radosti ze života. Pipi se spolu s Tomym a Anikou podívá do školy, na jarmark, na tichomořský ostrov, naučí děti smažit ňamňamce a zpívat píseň o strašlivých pirátech, poradí si s policajty i tuláky, zkrotí tygra a nakonec všechny zachrání před skutečnými piráty.
D6+  
Kubula a Kuba Kubikula - Vladislav Vančura, Tomáš Kočko  (malá scéna)
Premiéra: 11.11.2016. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Michal Hejmovský. Hudba a režie: Tomáš Kočko.
Pohádkové vyprávění ze zlatého fondu moderní dětské literatury. Medvědář Kuba Kubikula chodí po světě se svým medvědem Kubulou, neposedou, mlsounem a nezbedou. V ukrutné zimě najdou nocleh v kovárně, kde se Kubula skamarádí s kovářovou dcerkou Lízinkou. Ale taky se „narodí“ Barbucha – strašidlo, o kterém medvědář Kubulovi vypráví, aby přestal zlobit...
D3+  
O Malence - Hans Christian Andersen, Zoja Mikotová  (Muzeum loutek|0:50x)
Premiéra: 11.1.2013. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Yumi Mráz Hayashi. Hudba: Zdeněk Kluka. Režie: Zoja Mikotová.
Poslední uvedení: rok 2017 nebo 2018.
Malenka je maličká holčička, která se narodila v květu tulipánu a její příběh je plný dobrodružství. Unese ji ropucha, která ji chce provdat za svého syna žabáka, také krtek by ji chtěl za ženu, ale Malenka ze všeho šťastně vyvázne a ještě zachrání život vlaštovce, která ji odnese do teplých krajin, kde je spousta květin, stromů a slunce – všeho co má Malenka nade všechno ráda. Ta nakonec najde i svou velkou lásku – krále květin – a stane se jeho ženou.
D3+  
Kytice - Karel Jaromír Erben  (1:10x)
Premiéra: 14.4.2012. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Pavel Hubička. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Petr Nosálek.
Divadelní adaptace několika veršovaných balad (Svatební košile, Zlatý kolovrat, Vrba, Vodník a Kytice) z klasické české sbírky. Bájné, a tak trochu hororové, příběhy, v nichž se člověk setkává s působením tajemných sil a bytostí, ať už z dobré vůle, či ze zloby...
D10+  
O kůzlátkách a vlkovi aneb Když jde kůzle otevřít - Jan Vodňanský, Pavel Polák
Premiéra: 3.5.1996. Obnovená premiéra: říjen 2014. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: Vlastimil Peška. Režie: Pavel Polák.
Varianta známé pohádky o neposlušných kůzlatech, která maminka varuje před zlým vlkem a nařizuje jim, aby nikdy nikomu cizímu neotvírala dveře do domečku - zejména, když jsou kůzlátka sama doma...
D3+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 15.4.2024