Divadlo Radost

informace uvedené u tohoto divadla nemusí být plně aktuální z důvodu nenavázané či nefunkční spolupráce  vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Bratislavská 32, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 2-4-11 Körnerova]
Pokladna: po-pá 8-12 (a jednu hodinu před představením), pokladna objekt Lodi (Cejl 29) po-pá 8-18, ne 9-17
Předprodej: od 15. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Připravuje se:
Tři v sauně - Matěj Tauš, Petr Konečný (březen 2023, host)
Ceny vstupenek:
190 Kč (večerní představení)
190 Kč (dětská představení)
Poznámky a upozornění:
  • Internetový prodej (rezervace) vstupenek je spuštěn vždy následující den po zahájení předprodeje na pokladnu.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout do 3 pracovních dnů.
  • Vstupenky lze zakoupit i na pokladně Muzea loutek - Cejl 29 (po-pá 8-18, ne 9-18).
  • Divadlo upozorňuje na nutnost zakoupení vstupenky i pro nejmenší děti, které si v průběhu představení posadíte na klín (a to z důvodů kapacitních a bezpečnostních).
  • Muzeum loutek = výstava loutek, pocházejících z inscenací Divadla Radost (otevírací doba: út-pá 8-18, so-ne 9-18; zákl. vstupné 50/30 Kč, rodinná vstupenka 110 Kč; vstupenka do muzea spolu se vstupenkou na představení +30/+15 Kč k ceně vstupenky do divadla).

Repertoár

Říše džungle - Mauglí - Rudyard Kipling, Ondřej Nosálek
Premiéra: 21.10.2022. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Pavel Hubička. Hudba: Peter Strenáčik, Petr Šmiřák. Pohybová spolupráce: Vojtěch Fülep, Šárka Bočková. Režie: Ondřej Nosálek.
Adaptace známé předlohy. Výlet do říše džungle, do fascinujícího světa, kde mají v přirozeném systému a pořádku všechna zvířata své místo a poslání. Vlci, kteří ctí zákony přírody i smečky, se ujmou osamělého, maličkého člověčího mláděte Mauglího, o jehož život usiluje nenávistný lidožrout tygr Šerchán. Přijetí Mauglího do vlčí smečky významně ovlivní dva přímluvci - medvěd Balů (učitel zákona džungle) a panter Baghíra, z nichž se stanou Mauglího vychovatelé a přátelé. Mauglí se naučí řeč zvířat a cítí se být součástí vlčí smečky. Poznává ale, že v džungli nemůže zůstat natrvalo a že se bude muset pokusit žít s lidmi. Ani to však nebude jednoduché...
D7+  
Jeníček a Mařenka: divadelní horor - Paweł Chomczyk
Premiéra: 9.9.2022. Podle pohádky bratří Grimmů. Překlad: Agnieszka Buchtová. Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová. Výprava: Rafał Budnik, Pavel Hubička. Loutky: Rafał Budnik. Hudba: Piotr Klimek. Režie: Paweł Chomczyk.
Moderní adaptace pohádky bratří Grimmů od polského divadelníka. S humorem i strašidelností. S živými herci, loutkami a videoprojekcemi. „Ano, bojíme se, ale mohli bychom s tím přestat? A jak to udělat? Jak být samostatný? Jak najít cestu domů? Potřebujeme ke všemu maminku a tatínka? Musíme se spolehnout na svého sourozence, pak přemůžeme zlou Ježibabu, která nás chce sníst...“
D6+  
Volte zvířata - André Rodrigues, Larissa Ribeiro, Paula Desgualdo, Pedro Markun, Patrik Boušek
Premiéra: 24.6.2022. Překlad knihy: Lada Weissová. Dramaturgie: Patrik Boušek. Výprava a loutky: David Janošek. Hudba: Matěj Štrunc. Režie: Tereza Říhová.
Interaktivní loutková inscenace plná humoru a původních písniček podle známé knihy. Mezi zvířátky v džungli nastal spor. Je potřeba nahradit krále zvířat Lva někým jiným, protože se k ostatním vůbec nechová hezky. Uzurpuje si vodu, která patří všem jen pro sebe, neplní, co slíbil a stará se jen o sebe a svoje blaho. To je pak přeci úplně jasné, že jej chtějí zvířátka vyměnit. Ale jak? A kdo bude jeho nástupcem? Musí dojít ke spravedlivým, všezvířecím volbám...
D3+  
Pinocchio - Carlo Collodi, Joël Pommerat
Premiéra: 20.5.2022. Překlad: Kateřina Kykalová. Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová. Výprava: Pavel Hubička. Hudba: Filip Sternal. Choreografie: Nina Bulgakova. Režie: Joanna Zdrada.
Kultovní titul v adaptaci francouzského divadelního autora a režiséra, který prozkoumává novodobá témata na příběhu slavného dlouhonosého Pinocchia. Pinocchio nechce chodit do školy, nerad poslouchá, nesnese autoritu, nenávidí nespravedlnost. A kde jsou vůbec jeho rodiče.? Proč asi děti lžou, proč nechtějí dospět, proč jsou nepřizpůsobivé, neustále v opozici? Jak se v tom dnešním světě vyznat? Kdo je dítě, kdo dospělý? Co je pravda, co jen iluze? Je ve skutečnosti pravdivé, co se za pravdu vydává? A proč je to někdy tak kruté...?
D8+  
Kráska a zvíře - Marek Zákostelecký, Pavel Trtílek
Premiéra: 7.4.2022. Podle pohádky Jeanne-Marie Leprince de Meaumont. Dramaturgie: Pavel Trtílek. Hudba: Vratislav Šrámek. Choreografie: Aneta Jankowska. Výprava a režie: Marek Zákostelecký.
online premiéra v listopadu 2020
Adaptace jedné z nejkrásnějších francouzských pohádek o síle obětavosti a lásky, které dá hlavní hrdinka přednost před životem v přepychu a bohatství.
D10+  
Operky - Budulínek, Červená Karkulka, O dvanácti měsíčkách, O Šípkové Růžence - libreto a texty písní: Zdeněk Svěrák; hudba: Jaroslav Uhlíř
Premiéra: 4.3.2022. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Pavel Hubička, Vlasta Baránková. Loutky: Pavel Hubička. Hudební spolupráce: Petr Šmiřák, Matěj Tauš. Režie: Jiří Hajdyla
„Něco většího než písnička, ale menšího než muzikál.“ Čtyři známé hudební pohádky jsou společným dílem Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a jsou věnovány dětem, dospělým i všem se smyslem pro humor.
Putování sv. Františka k Betlému - Marta Guśniowska
Premiéra: 24.11.2021. Dramaturgie: Eva Janěková. Překlad a výprava: Pavel Hubička. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Jacek Poplawski.
online premiéra v lednu 2021
František (zvaný též „chudáček z Assisi“, nebo také „nejveselejší ze svatých“) miloval celý svět a zvlášť jeho „menší“ obvytele - zvířátka. Ta malá i ta velká, milá i strašlivá. V této hře cestuje sv. František světem, potkává lidi i zvířata a ke všem je dobrý. Usmiřuje rozvášněné, těší smutné, baví ponuré. Se zvířaty mu to jde snadno, s lidmi už je to těžší. Cosi jim dává ale i sám sebe obohacuje. Připomná nám dětskou schopnost úžasu a nadšení z nejobyčejnějších věcí a rozvíjení citlivosti, s níž bychom měli kráčet životem. Ukazuje nám, jak fascinující může být svět, když si jen najdeme čas, abychom se zastavili a pohlíželi na něj s dětskou vnímavostí...
D4+  
Ronja, dcera loupežníka - Astrid Lindgrenová, Jan Jankovský
Premiéra: 1.10.2021. Překlad knihy: Olga Kühnelová. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Martyna Dworakowska. Hudba: Piotr Klimek. Texty písní: Pavel Trtílek. Režie: Konrad Dworakowski.
Adaptace známé pohádkové knihy. Příběh dvou znepřátelených loupežnických rodů a dvojice zamilovaných dětí.
D8+  
Plavba za duhou - Dora Bouzková & kol.
Premiéra: 17.9.2021. Scéna: Matěj Forman. Kostýmy: Andrea Sodomková. Hudba: Marek Doubrava. Dramaturgie a režie: Dora Bouzková.
uváděno v Muzeu loutek
Divadelní dobrodružná herna pro pra/rodiče s dětmi od 0 do 3 let. Spolu s námořníky diváci nastoupí na palubu lodi a za doprovodu líbezných zvuků se vydají na plavbu plnou malých dobrodružství...
Hamlet on the Road - Pavel Trtílek (podle Williama Shakespeara)  (1:30x)
Premiéra: 18.6.2021. Dramaturgie a texty písní: Pavel Trtílek. Výprava: Pavel Hubička. Hudba: Tomasz Lewandowski. Pohybová spolupráce: Petr Nůsek. Režie: Joanna Zdrada.
„Hamlet“ poněkud jinak, než bývá zvykem: jako funerální muzikál inspirovaný poetikou jarmarečních kočovných loutkářů...
D10+  
Čaroděj ze země OZ - Lyman Frank Baum, Pavel Trtílek  (1:30)
Premiéra: 8.3.2019. S použitím překladu Moniky Voskové. Dramaturgie: Pavel Trtílek. Scéna: Katarína Kováčiková. Kostýmy a loutky: Sylva Zimula Hanáková. Choreografie: Hana Litterová. Pohybová spolupráce: Petr Nůsek. Hudba: David Rotter. Režie: Michal Sopuch.
Dramatizace známé dětské knížky. Vše začíná, když tornádo odnese Dorotku i s její chaloupkou do čarovné země Oz. Jenom Veliký Oz jí může pomoct najít cestu zpátky domů. Proto se k němu vydá do Smaragdového města. Cestou se k ní připojí Hastroš, Plecháč a Lev, kteří chtějí od Velikého Oze splnit také svá přání. Veliký Oz je však pošle splnit nečekaně těžký úkol – porazit zlou čarodějnici ze západu. To je jeho podmínka, aby Dorotce i jejím společníkům splnil jejich přání. Jestli myslíte, že když se jim to podaří, tak už Dorotce nic nebude bránit dostat se domů, není to tak. Její dobrodružství v kouzelné zemi Oz ještě nekončí…
D6+  
Loktibrada aneb Když se nehraje - Alois Mikulka, Vlasta Špicnerová  (malá scéna)
Premiéra: 18.9.2018. Výprava: Katarína Kováčiková. Hudba: Ondřej Biravský. Režie: Michal Sopuch.
Volná dramatizace jedné z Divadelních pohádek známého brněnského spisovatele. Předloha je obohacena rámcem, že „dnes se v divadle nehraje“. Jevištní technik, garderobiérka a uklizečka ale s údivem zjistí, že v hledišti sedí děti. Rozhodnou se tedy, že příběh o hodné Dívčince, zlé Maceše a tajemném a trochu podivném skřítkovi Loktibradovi zahrají dětem oni sami. Jak to ve správné pohádce bývá, laskavost a obětavost zvítězí nad závistí, hamižností a zlobou...
D3+  
Kabaret Nohavica anev Barevné korálky na šňůrce - Jaromír Nohavica, Vlastimil Peška
Premiéra: 2.3.2018. Výprava a loutky: Jaroslav Milfajt. Hudební spolupráce a režie: Vlastimil Peška.
Scénická koláž známých i méně známých textů a písní z dávnějších i nedávných let, jejichž autorem je populární, známý a oblíbený folkový písničkář, textař a libretista, skladatel i kytarista, který hraje také na heligonku, ale i znamenitý překladatel Mozartových oper (tedy téměř renesanční kumštýřská osobnost) Jaromír Nohavica.
D10+  
Pipi Dlouhá punčocha - Astrid Lindgrenová, Pavel Trtílek  (1:30)
Premiéra: 16.2.2018. Dramaturgie: Pavel Trtílek. Výprava: Lucie Labajová. Hudba: David Rotter. Choreografie: Hana Litterová. Režie: Michal Sopuch.
Jevištní podoba příběhů s Pipi Dlouhou punčochou, plných neobvyklých dobrodružství a radosti ze života. Pipi se spolu s Tomym a Anikou podívá do školy, na jarmark, na tichomořský ostrov, naučí děti smažit ňamňamce a zpívat píseň o strašlivých pirátech, poradí si s policajty i tuláky, zkrotí tygra a nakonec všechny zachrání před skutečnými piráty.
D6+  
Kubula a Kuba Kubikula - Vladislav Vančura, Tomáš Kočko  (malá scéna)
Premiéra: 11.11.2016. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Michal Hejmovský. Hudba a režie: Tomáš Kočko.
Pohádkové vyprávění ze zlatého fondu moderní dětské literatury. Medvědář Kuba Kubikula chodí po světě se svým medvědem Kubulou, neposedou, mlsounem a nezbedou. V ukrutné zimě najdou nocleh v kovárně, kde se Kubula skamarádí s kovářovou dcerkou Lízinkou. Ale taky se „narodí“ Barbucha – strašidlo, o kterém medvědář Kubulovi vypráví, aby přestal zlobit...
D3+  
Jája a Pája - Stanislav Havelka, Petr Chvojka, Lubomír Beneš, Vlastimil Peška
Premiéra: 30.9.2016. Dramaturg: Eva Janěková. Výprava: Irena Marečková. Hudba a režie: Vlastimil Peška.
Převedení příběhů známých večerníčkovských postav do jevištní podoby. V malé chalupě bydlí vysloužilý námořník děda Lebeda, se svými vnuky Jájou a Pájou. Jejich každodenní dobrodružné příhody a radosti se jim snaží často narušit a pokazit mazaný, závistivý a lakomý soused Krkovička. Naštěstí je tu ale zkušený a moudrý děda Lebeda, který si vždycky ví rady, jak na něj vyzrát. Takže tím napáleným je nakonec hamižný a nepřejícný soused...
D4+  
Miminí divadlo: Kao a Maki - Janka Ryšánek Schmiedtová  (malá scéna|0:30x)
Trochu jiná loutková pohádka pro tři herce, příběh určený nejmenším divákům od jednoho roku v doprovodu rodičů a starších sourozenců. Typ zážitkového divadla.
D1+  
O líné babičce - Alena Kastnerová, Janka Ryšánek Schmiedtová  (1:15)
Premiéra: 17.11.2014. Dramaturgie: Helena Pešková. Výprava: Irena Marečková. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Vyprávění o babičce, která si vyhodila z kopýtka. Myslíte si, že typická babička nosí květovanou zástěru a neustále vaří, peče a hlídá vnoučata? Tak tahle babička (která vůbec není líná) se rozhodla, že místo toho všeho si bude náležitě užívat a plnit si své sny a přání z mládí. A že jsou to někdy přání notně „adrenalinová“! A tak tahle naše babička se projede v superrychlém autě, letí balonem, naučí se lyžovat – a ještě leccos jiného, při čem zažije ona i diváci spoustu dalších nečekaných příhod...
D6+  
Bylo nás pět - Karel Poláček, Vlastimil Peška  (2:00)
Premiéra: 5.5.2013. Dramaturgie: Eva Janěková. Scéna a loutky: Tomáš Volkmer. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Texty písní: Jaroslav Wykrent, Leo Stein, Vlastimil Peška. Pohybová spolupráce: Eva Deáková. Hudba a režie: Vlastimil Peška.
Scénická adaptace knihy, která patří k základnímu fondu české humoristické literatury pro mládež i pro dospělé. Půvabné a humorné vyprávění Petra Bajzy, který kamarádí s Antonínem Bejvalem, Čeňkem Jirsákem, Edou Kemlinkem a Zilvarem z chudobince. Je jich tedy pět, zažívají spolu mnohá dobrodružství a časté rošťárny, za které inkasují kázání i pohlavky dospělých...
D8+  
O Malence - Hans Christian Andersen, Zoja Mikotová  (Muzeum loutek|0:50x)
Premiéra: 11.1.2013. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Yumi Mráz Hayashi. Hudba: Zdeněk Kluka. Režie: Zoja Mikotová.
Poslední uvedení: rok 2017 nebo 2018.
Malenka je maličká holčička, která se narodila v květu tulipánu a její příběh je plný dobrodružství. Unese ji ropucha, která ji chce provdat za svého syna žabáka, také krtek by ji chtěl za ženu, ale Malenka ze všeho šťastně vyvázne a ještě zachrání život vlaštovce, která ji odnese do teplých krajin, kde je spousta květin, stromů a slunce – všeho co má Malenka nade všechno ráda. Ta nakonec najde i svou velkou lásku – krále květin – a stane se jeho ženou.
D3+  
Sněhurka a sedm trpaslíků - Vlastimil Peška  (1:10)
Premiéra: 27.9.2012. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba a režie: Vlastimil Peška.
Loutková podoba známé pohádky o krásné a hodné Sněhurce, o královně, která Sněhurce závidí její krásu i lásku prince, o sedmi trpaslících, u kterých našla Sněhurka úkryt. A také o tom, jak kvůli zlé královně Sněhurka málem umřela, ale nakonec to zásluhou prince všechno dobře dopadlo...
D3+  
Kytice - Karel Jaromír Erben  (1:10x)
Premiéra: 14.4.2012. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Pavel Hubička. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Petr Nosálek.
Divadelní adaptace několika veršovaných balad(Svatební košile, Zlatý kolovrat, Vrba, Vodník a Kytice) z klasické české sbírky. Bájné, a tak trochu hororové, příběhy, v nichž se člověk setkává s působením tajemných sil a bytostí, ať už z dobré vůle, či ze zloby...
D10+  
Tři pohádky pro rošťáky - Vlastimil Peška  (muzeum loutek|1:00x)
Premiéra: 8.11.2011. Výprava: Pavel Hubička. Hudba a režie: Vlastimil Peška.
První pohádka je o princi, který si hledal nevěstu – ale nechtěl žádnou jinou, než stoprocentně „opravdovou“ princeznu. Druhá je o šikovném chlapci s trochu divným jménem, který přechytračil vlka, a vysloužil si od krále odměnu. A třetí je o princezně, kterou vyčaroval kouzelník z čarovného klobouku – a pak s ní měl spoustu starostí, protože se také – jako každá princezna – chtěla vdávat, ale žádný ženich jí nebyl dost dobrý. A jak to všechno nakonec dopadlo?
D3+  
Jen počkej, hlemýždi! aneb Pohádky z muzea - Vlastimil Peška  (malá scéna|0:50x)
Premiéra: 17.3.2010. Obnovená premiéra: 5.3.2019. Výprava a loutky: Pavel Hubička. Hudba a režie: Vlastimil Peška.
Tři malé pohádky s různými typy loutek. První (maňásková) je o tom, „Jak Jarda Uzlíček kopal brambory“. Druhá (hraná loutkami na nitích, tedy marionetami) se jmenuje „Kašpárek a žába Kuňka“. V poslední „Jen počkej, hlemýždi“ se děti dozví, jak se hraje loutkou, které se říká „manekýn“ a uvidí příběh o hlemýždi Pepovi, který běhá rychleji, než lovecký pes a který se svými kamarády – zajícem, ježkem a veverkou vyzraje nad zlým vlkem....
D4+  
Beatles aneb Žlutá ponorka - Jan Bílek, Vlastimil Peška  (1:10x)
Premiéra: 26.6.2008. Obnovená premiéra: 7.11.2014. Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Irena Marečková. Hudba: The Beatles. Hudební spolupráce: Vratislav Lukáš, Vlastimil Peška. Choreografie: Ladislava Košíková, Hana Košíková. Režie: Vlastimil Peška.
Hravá divadelní pozvánka do šedesátých let, kdy svět sice rozdělovala železná opona, ale kdy zároveň došlo k politickému i společenskému uvolnění, kdy se bořily mnohé zavedené zvyklosti a tradice. K symbolům doby patřily dlouhé vlasy, krátké sukně, květiny, kytary a - The Beatles. Georg, Ringo, Paul a John, kteří tehdy skutečně hýbali světem...
D10+  
O nezbedné kometě - Jan Mikota, Vlastimil Peška  (malá scéna|0:50x)
Premiéra: 18.11.2005. Výprava: Sylva Marková. Hudba: Zdeněk Kluka. Režie: Zoja Mikotová.
Pohádkový příběh o malé, veselé a rozpustilé kometě, která se spřátelí se dvěma hvězdáři - profesorem a jeho žačkou. Kometa si bezstarostně létá vesmírem a netuší, že ji pronásleduje zlý Ufoun. Hvězdáři se vydají na cestu do vesmíru, aby kometu zachránili a na své cestě zažijí mnohá napínavá dobrodružství...
D5+  
Tři čuníci nezbedníci - Pavel Polák  (1:10)
Premiéra: 24.9.2004. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: Vlastimil Peška. Režie: Pavel Polák.
Původem anglická pohádka o třech prasátkách, na která si brousí zuby zlý vlk...
D4+  
O Pejskovi a Kočičce - Josef Čapek, Zoja Mikotová  (1:10)
Premiéra: 6.6.1986. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: Peter Graham. Režie: Zoja Mikotová.
Dramatizace několika příběhů z klasické knížky pro děti.
D3+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 20.11.2022