Divadlo Radost

Říše džungle - Mauglí

Premiéra: 21.10.2022
Dramaturgie: Eva Janěková. Výprava: Pavel Hubička. Hudba: Peter Strenáčik, Petr Šmiřák. Pohybová spolupráce: Vojtěch Fülep, Šárka Bočková. Režie: Ondřej Nosálek.
Adaptace známé předlohy. Výlet do říše džungle, do fascinujícího světa, kde mají v přirozeném systému a pořádku všechna zvířata své místo a poslání. Vlci, kteří ctí zákony přírody i smečky, se ujmou osamělého, maličkého člověčího mláděte Mauglího, o jehož život usiluje nenávistný lidožrout tygr Šerchán. Přijetí Mauglího do vlčí smečky významně ovlivní dva přímluvci - medvěd Balů (učitel zákona džungle) a panter Baghíra, z nichž se stanou Mauglího vychovatelé a přátelé. Mauglí se naučí řeč zvířat a cítí se být součástí vlčí smečky. Poznává ale, že v džungli nemůže zůstat natrvalo a že se bude muset pokusit žít s lidmi. Ani to však nebude jednoduché...
D7+  
Divadlo Radost
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
55 %
5521000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Yendas  90 %
4.6.2024 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Krásné představení. Libilo se nám v podstatě vše, příběh, hudba, kostýmy, pojetí jednotlivých postav, herci výborní, Mauglí, Baghíra a Balů top.

Použití loutek lehce zmatečné, ale ne vyloženě rušivé (dítě to pochopilo).
Den  20 %
9.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Jedna z nejhorších inscenací pro děti, co jsem kdy viděla. Od začátku to byl slepenec různých nápadů, který neměl hlavu ani patu. Bylo použito spoustu divadelních principů, ale žádný z nich nebyl důsledně dodržen a působilo to zmatek - např. práce s loutkou Mauglího. Před představením nám lektorka říkala, že divadlo je pojato pohybově a nově. Jediné pohyby, které byly obdivuhodné byly ty, které předvedl G. Kulíšek. Lezení po čtyřech, tanec opic ani step mne opravdu neuchvátil, ba naopak. Některým hercům nebylo rozumět a to i přes to, že hráli s porty. ?Můžeš jít s námi, ale prve se ohol.?, to je vtip, který do 21. století nepatří.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.