Stará aréna

Adresa: 28. října 23, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram 4-6-10-12-14 Výstaviště]
Pokladna: po-pá 11-24, so-ne 15-24
Poznámky a upozornění:
  • Od začátku února 2019 zůstalo na repertoáru jen několik původních titulů, některé se přestěhovaly do náhradních prostor, zbylé byly staženy.
  • Předprodej vstupenek probíhá v kavárně Staré arény (na baru) nebo on-line.

Repertoár

Pastorkyňa - Gabriela Preissová
Premiéra: 8.6.2022. Výprava: Kateřina Kazická. Hudba: René Souček. Úprava a režie: René Šmotek.
Láska a posedlost, pýcha a strach z hanby. Vražda. „Baže, je to červ, pravy červ, co mi srdce užira. Celý ten tvůj hodny frajer tomu hledi z oči.“
Záměna - Jiří Just
Premiéra: 5.3.2022. Podle knihy Roalda Dahla „Milostné rošády“. Výběr hudby a režie: Martin Šmíd.
Konverzační komedie o dvou kamarádech a jejich dokonalém plánu, při kterém si chtějí vyměnit své partnerky a zažít tak neskutečně vzrušující noc. Je však plán opravdu tak dokonalý? Nejlepší kamarádi, nejlepší kamarádky a cizoložství, to nejde dohromady! Nebo že by ano...?
Lidský hlas - Jean Cocteau
Premiéra: 8.9.2021. Překlad: -bude doplněno-. Výprava: Kateřina Pražáková, Daniel Hrabovský. Režie: Dominik Beneš.
Slavné francouzské monodrama o lásce, zklamání, ztrátě a vzpomínkách. Co s propastí zbylou po lásce? Jak dál? Existuje ještě cesta z takového labyrintu opuštění...? „Ten drát je poslední pouto, které mě ještě spojuje s námi.“
Hrobník - Jan Kameníček
Premiéra: 10.12.2017. Výprava: Michal Syrový. Výběr hudby a režie: Peter Gábor.
Monodrama o muži, jehož život je ohraničený hřbitovní zdí. Nikdy neopustil svůj rodný hřbitov, své království, které zdědil po svém otci a otci jeho otce. V šesti letech vykopal svůj první hrob pro mrtvou kočku a tehdy se z něho stal muž. Muž zodpovědný, trpělivý, obětavý a vážný. Smířený s osudem celoživotního služebníka s mozolem na palci. Smířený? Tak proč tedy pozval tu dívku do svého domu, do domu svého otce a jeho děda? Muselo mu být jasné, že jednou přijde ta chvíle. Chvíle, kdy ho dívka donutí, aby opustil bezpečí hřbitovních zdí...
Bílá velryba - Pavel Gejguš
Premiéra: 30.4.2017. Režie: Pavel Gejguš.
Dobrodružný příběh o námořnickém životě. A také o pátrání ve všech světových oceánech po tajuplné bílé velrybě, která však neustále uniká v hlubinách moří. Bujará pohádka plná námořnických písní a odrhovaček i dobrodružství s vůní exotických dálav.
D3+  
V dobrém i ve zlém - Martin Šmíd  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.6.2021. Režie: Natálie Gregor.
Poslední uvedení: červen 2022.
Komediální příběh neobyčejně obyčejného manželství.

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 28.6.2021