Poznámky a upozornění:
  • Divadlo Láska je nezávislé profesionální divadlo, které původně vzniklo z potřeby projevit solidaritu s válkou stiženou Ukrajinou nejen divadelními prostředky. Tematicky prostupuje dramaturgii divadla význam fenoménu lásky ve vztahu k sociálně-lidskoprávní, environmentálně-aktivistické a spirituálně-filozofické sféře.

Repertoár

Přehlídka krutosti - Otto Kauppinen
Premiéra: září 2024. Podle povídky „The Atrocity Exhibition“ J. G. Ballarda. Režie: Lucie Ingrová.
Inscenace inspirována experimentální povídkou anglického spisovatele J. G. Ballarda, , která se zaobírá neschopností lidského mozku zpracovat zrůdnosti, kterých se lidstvo během 20. století dopustilo. Hlavní postava se jimi stává tak posedlou, že začne vytvářet jakési divadelní re-enaktmenty... Vítejte v Institutu behaviorálních studií!
Zde žijí lidé - kol.
Premiéra: 22.4.2023. Dramaturgie: Otto Kauppinen. Režie: Lucie Ingrová, Marika Smreková.
Inscenace, která chce upozornit na fakt, že i když mají uprchlice a uprchlíci z válečných zón za sebou často srdceryvný příběh, jsou to také lidé s momentálními lidskými potřebami, radostmi a starostmi, a jejich vnímání pouze skrz jejich status válečného uprchlíka může jednoduše vést k exploitaci a objektivizaci – a to i v prostředí divadla.
Jsme z toho města, které není - kol.
Premiéra: březen 2022. Dramaturgie: Lucie Ingrová. Hudba: Matěj Kotouček, Aliaksandr Yasinski. Režie: Lucie Ingrová & kol.
Scénická kompozice ukrajinské poezie současných autorů a autorek.

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 27.5.2024