Taneční studio Light

Nejbližší představení:
04.10. (Ne) 14:00 Republika na nás čeká
09.10. (Pá) 17:00 Putování ve větvích
10.10. (So) 15:00 Putování ve větvích
10.10. (So) 17:00 Putování ve větvích
11.10. (Ne) 10:30 Pohádka po kapkách
Nejbližší představení:
04.10. (Ne) 14:00
Republika na nás čeká
09.10. (Pá) 17:00
Putování ve větvích
10.10. (So) 15:00
Putování ve větvích
10.10. (So) 17:00
Putování ve větvích
11.10. (Ne) 10:30
Pohádka po kapkách
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Studio ALTA
Adresa: Sokolovská 136, Praha 8 (západní křídlo Invalidovny) [zobrazit na mapě]
[metro B Invalidovna, tram 3-8-24 Urxova]
Palác Akropolis
Adresa: Kubelíkova 27, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[metro A Jiřího z Poděbrad, tram 11-13]
Divadlo v Celetné
Adresa: Celetná 17, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Nám. Republiky, tram 6-8-15-26, bus 207]
Ceny vstupenek:
120/100 Kč
 
ředitel / umělecké vedení:
Lenka Tretiagová

Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Taneční studio Light tvoří a reprízuje komunitní divadlo a integruje profesionální uměleckou tvorbu s pedagogickým působením. Projekty obvykle mají podobu interaktivních tanečně-divadelních inscenací vedených profesionálními umělci. Děti-diváci se mohou zapojit do představení.

Repertoár

Čeští spisovatelé dětem - Lenka Tretiagová
Premiéra: 8.12.2019. Hudba Ondřej Galuška. Režie: Lenka Tretiagová.
Interaktivní inscenace, která dětem nabídne dobrodružné rozkrývání záhad schovaných mezi řádky a osobní zkušenost při odhalení literárních záměrů vybraných českých spisovatelů.
Bratři - Astrid Lindgrenová, Lenka Tretiagová
Premiéra: 17.12.2017. Hudba: Ondřej Galuška. Choreografie: Dora Sulženko Hoštová. Výprava, loutky a režie: Lenka Tretiagová.
Divadelní putování tajemným příběhem motivovaným knihou Astrid Lindgrenové. Otevře lvím srdcím brány do země koníčků, ohníčků a pohádek. Projekt je určený odvážným dětem a jejich rodičům. Na každé lví srdce čeká Nangijála. Bude to dlouhá cesta, na které každý musí překonat vlastní strach a objevit svoji jedinečnou Nangijálu...
D5+  
Hlasy země - Lenka Tretiagová  (dočasně se neuvádí)
Premiéra: 17.12.2013. Scéna: Sebastián Vích. Kostýmy: Tereza Tretiagová, Ondřej Lipovský. Hudba: Jan Čtvrtník. Choreografie: Renata Bártová, Michael Vodenka. Režie: Lenka Tretiagová.
Tanečně divadelní představení, ve kterém se skutečné osudy seniorů prolnuly s literární předlohou Jeana Giona. Mají naše babičky v sobě kouzlo? Mají moc, se kterou umí ovlivnit naše osudy? Mohou babičky svojí neviditelnou silou způsobit nějaké potkání, usmíření nebo řešení problému? Proč věří i dospělí na pohádky? A jsou to pohádky?
Hodně malá čarodějnice - Lenka Tretiagová, Vojta Švejda  (1:05x)
Premiéra: 18.11.2012. Hudba: Marek Doubrava & kol. Výprava: Sebastián Vích, Kateřina Housková & kol. Choreografie: David Ryska, Lea Švejdová & kol. Režie: Lenka Tretiagová, Vojta Švejda & kol.
Příběh malé čarodějnice, inspirovaný pohádkovou knihou Otfrieda Preusslera, vypráví o vzdoru malé holky, která se vzepře autoritám starších čarodějnic a postaví se jejich nespravedlivému odsouzení. Dětští diváci v ramci interaktivního představení pomohou malé čarodějnici vykonat kouzla a dobré skutky, bez kterých by pohádkový příběh nemohl dobře skončit.
D4+  
Krabat - Lenka Tretiagová  (1:20x)
Premiéra: 7.11.2011. Výprava a hudba: Tomáš Žižka, Agnes Kutas, Dragan Stojčevski, Jan Holeček. Choreografie: Marta Trpišovská, Renata Bártová. Režie: Lenka Tretiagová.
Příběh chlapce Krabata vypráví o fascinaci mladého chlapce temnými silami. Jde o příběh všech mladých lidí, kteří se do osidel nějaké moci zapletli. Z nich vede jediná cesta, cesta pevné vůle, opravdového přátelství a zázraku lásky...
D5+  tip redaktora! Tip od redaktora: Michal Novák
Putování ve větvích - Lenka Tretiagová, Ondřej Lipovský
Premiéra: 29.9.2009. Výprava: Ondřej Lipovský. Hudba: Tomáš Žižka, Agnes Kutas, Jan Holeček. Choreografie a režie: Lenka Tretiagová, Ondřej Lipovský.
Taneční inscenace inspirovaná románem francouzského pohádkáře Timothée de Fombella „Tobiáš Lolness“. Co se stane s přátelstvím, když se musí rozpřáhnout do dvou konců světa? Udrží se na prudkém svahu, spočine v měkké trávě, nebo se musí rozdělit..?
D5+  
Pohádka po kapkách - Lenka Tretiagová, Tereza Marečková
Premiéra: 30.5.2007. Výprava: Petra Mládková. Hudba: Jakub Kudláč. Choreografie: kol. Dramaturgie a režie: Lenka Tretiagová, Tereza Marečková.
Tělohraní o cestě vodou. Interaktivní pohádkové taneční inscenace na motivy pohádky Karla Šiktance, ve kterém hrají a tančí profesionální herci a tanečníci spolu s dětmi (diváky).
D5+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 25.1.2020