Divadlo Ungelt

online rezervace, eVstupenka stránka na Facebooku
Adresa: Malá Štupartská 1, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Nám. Republiky, tram 6-8-15-26, bus 207 / Letní scéna: tram 22 Brusnice]
Pokladna: po-pá 13-19 a vždy 2 hodiny před představením
plán hlediště
Předprodej: od zveřejnění měsíčního hracího plánu (cca dva měsíce předem)
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Skleněný strop - David Hare
Ceny vstupenek:
700-480 Kč
495-440 Kč (Letní scéna - činoherní představení)
649-499 Kč (Letní scéna - muzikálová představení)
Poznámky a upozornění:
  • Cena vstupenek je jednotná pro celé hlediště (neplatí pro Letní scénu).
  • Předplatné: Průběžně vyhlašované pevné řady se slevou cca 10 %.
  • Počítejte s tím, že o některé tituly je velký zájem.
  • Divadlo sice poskytuje slevy pro studenty a seniory, avšak v omezeném kontingentu a na určitá místa.
  • Letní scéna Divadla Ungelt se nachází na Hradčanech na Novém Světě (nedaleko Lorety). Nejlepší místa: 4., 7. a 10. řada. Začátky představení na Letní scéně obvykle v 20.00. Pořadatel upozorňuje, že bude-li odehráno 30 či více minut a dojde-li k následnému zrušení představení z důvodu nepřízně počasí, vstupné se již nevrací. Obvykle však k takové situaci dochází zcela výjimečně, pořadatel řeší situaci operativně dle momentálních podmínek.
  • Stránky Letní scény Divadla Ungelt.
  • Cena programu: 25 Kč.

Repertoár

Skleněný strop - David Hare  (připravuje se)
Fascinující setkání dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je vše proti. Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu, dva protikladné názory a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit...
Život podle Jonesových - Will Eno
Premiéra: 16.12.2017. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Pavel Ondruch. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudební spolupráce: Ivan Acher. Režie: Marek Němec.
Mistrovská existenciální komedie á la Beckett o věčném zápasu se smrtelností. Manželský život je sám o sobě absurdním dramatem. A pokud se do vašeho sousedství nastěhuje pár, který má stejné příjmení a řeší stejnou mezní situaci, realita se začne skoro až groteskně rozpadat...
Pardál - Felix Mitterer  (1:50)
Premiéra: 6.12.2017. Překlad: Magdalena Štulcová. Dramaturgie: Pavel Ondruch. Kostýmy: Alena Schäferová. Scéna a režie: Ladislav Smoček.
Předpremiéry od listopadu 2017.
Jevištní puzzle, v němž se skutečnost skládá do nečekaných a dojemných obrazců nesmrtelné lásky. Stará žena srazí autem zapomnětlivého muže, který je podobný jejímu zesnulému manželovi. Je už tato dáma opravdu nesvéprávná, jak říká její synovec? A nebo je všechno úplně jinak...?
Miss Dietrich lituje - Gail Louw
Premiéra: 26.5.2017. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Pavel Ondruch. Kostýmy: Alena Schäferová. Scéna a režie: Radovan Lipus.
Matka Marlene Dietrich a její dcera Maria Riva ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska, zlatý prach slávy a neúprosný čas, věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí...?
4000 dnů - Peter Quilter  (2:00)
Premiéra: 4.2.2017. Překlad: Marta Skarlandtová. Výprava: Alena Schäferová. Režie: Pavel Ondruch.
Drama napsané s anglickou lehkostí a humorem o nezbytnosti poslouchat sám sebe a to i ve chvíli, kdy mám pocit, že sám sebe neslyším. Matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si to ale pamatuje jinak. Do jaké míry utváří paměť naši osobnost...?
Skořápka - Marcin Szczygielski  (2:10)
Premiéra: 27.4.2016. Překlad: Lena Pešák. Výprava: Alena Schäferová. Hudba: Igor Orozovič. Režie: Pavel Ondruch.
Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě. V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání...?
Smrt a dívka - Ariel Dorfman  (1:45)
Premiéra: 20.2.2016. Překlad: Ota Ornest. Kostýmy: Alena Schäferová. Scéna a režie: Jiří Svoboda.
Strhující psychologický thriller o minulosti, která nás vždycky dostihne. Jedna z nejdrásavějších dramatických hrdinek moderního jihoamerického dramatu Pauline se náhodou potkává s mužem, o němž je přesvědčena, že je to Ten, který ji kdysi za hluboké totality krutě mučil. Má právo na osobní pomstu? Co je to vyšší spravedlnost? A lze na ni spoléhat? Jak se máme vyrovnat s naší totalitní minulostí a s těmi, co z té totality „zbyli“...?
inscenace není vhodná pro děti Náš tip!
Expres na západ - Cormac McCarthy  (2:00)
Premiéra: 10.11.2015. Překlad: Petr Fantys. Hudba: Miki Jelínek. Výprava a režie: Petr Slavík.
Strhující psychologické drama oceňovaného amerického autora. Drsný chlapský příběh o nevšedním setkání dvou diametrálně odlišných lidí, univerzitního profesora a bývalého trestance, v zašlém newyorském bytě.
Náš tip!
Mezi úterým a pátkem - Joanna Murray-Smithová  (1:55)
Premiéra: 21.4.2015. Překlad: Blanka Křivánková. Výprava: Alena Schäferová. Režie: Janusz Klimsza.
Rodinná tragikomedie o vztazích v trojúhelníku. Stále krásná manželka, úspěšný šarmantní manžel, mladá milenka, nešťastná dcera...
Pan Halpern a pan Johnson - Lionel Goldstein  (1:45)
Premiéra: 28.2.2014. Překlad: Pavel Dominik. Výprava: Alena Schäferová. Režie: Ladislav Smoček.
Komorní hra o zvláštním přátelství dvou starých mužů. Pan Halpern pochoval svou ženu a u hrobu se seznamuje s jejím dávným přítelem panem Johnsonem. Oba starci se nad hrobem málem poperou, ale zvědavost jim nedá, a tak se vzájemně poznávají...
Náš tip!
Růžové brýle - Susan Bigelow, Janice Goldberg  (1:45)
Premiéra: 1.3.2013. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Scéna: Lucie Bělohradská, Stanislav Hrdlička. Kostýmy: Katarína Hollá. Režie: Lucie Bělohradská.
Dramatický příběh z Chicaga roku 1938, provázený tragickými událostmi odehrávajícími se za oceánem, ale zároveň nepostrádající irský i židovský humor. Irskou hospodu a židovské lahůdkářství dělí jen úzká ulička. Majitelky, postarší vdovy, však rozděluje nejen náboženství, ale i dávný spor jejich zesnulých manželů...
Deštivé dny - Keith Huff  (1:35 (po premiéře) | nyní může být až 2:20)
Premiéra: 2.11.2012. Překlad: Pavel Dominik. Výprava a režie: Janusz Klimsza.
Americké drama, spojující prvky kriminálního příběhu a hry o síle přátelství. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. A dnes jsou parťáky u chicagské policie...
inscenace není vhodná pro děti
Vzpomínky zůstanou - Bernard Slade  (1:45)
Premiéra: 18.11.2011. Překlad: Rostislav M. Černý. Dramaturgie: Magdalena Turnovská, Viktor Polesný, Lucie Bělohradská. Výprava: Alena Schäferová. Hudební spolupráce: Petr Malásek. Režie: Viktor Polesný.
Hra o lásce i o rodinných poutech, jímavý milostný příběh i strhující rodinné drama.
Náš tip!
Na útěku - Pierre Palmade, Christophe Duthuron  (2:05)
Premiéra: 27.11.2009. Překlad: Alexander Jerie. Scéna: Ladislav Smoček, Jarmila Konečná. Kostýmy: Jarmila Konečná. Režie: Ladislav Smoček.
Francouzská tragikomedie - jevištní roadmovie o útěku dvou žen.
Náš tip! recenze -tic-
Princip náhody - Simon Stephens  (1:35x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 12.11.2016. Překlad: Kateřina Holá. Dramaturgie: Pavel Ondruch. Kostýmy: Alena Schäferová. Scéna a režie: Vít Vencl. Poslední uvedení: listopad 2017 (na domovské scéně), prosinec 2017 (na zájezdě).
Komorní hra o samotě, lásce a kvantové fyzice. Duel plný pravděpodobných i nepravděpodobných náhod. Osamělá žena na nádraží z ničeho nic políbí osamělého cizího muže. Je to náhoda? A vznikne z toho romantický vztah, vypočítavé přátelství nebo jen další potvrzení toho, že je vesmír příliš veliký, než aby se v něm střetly dvě spřízněné bytosti...?
inscenace není vhodná pro děti
Království boží na zemi - Tennessee Williams  (2:10) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 16.6.2015. Překlad: Ota Ornest. Výprava: Michal Syrový. Hudba: Pavel Trojan jr. Režie: Pavel Ondruch. Poslední uvedení: listopad 2017.
Strhující analýza zoufalství a samoty v rouchu apokalyptické vize z pera slavného básníka amerického jeviště. Starý dům na samotě, neutuchající déšť a muž čekající na svého nenáviděného a těžce nemocného bratra. Umírající ale nečekaně přivádí novomanželku, která mu má pomoci vyštvat nevlastního příbuzného. Boj mezi dvěma nesmiřitelnými světy začíná...
Touha jménem Einodis - libreto a texty písní: Marta Skarlandtová; hudba: Karel Štolba  (1:45 | inscenace je uváděna pouze na Letní scéně) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.6.2013. Výprava: Zuzana Mazáčová. Choreografie: Petr Čadek. Režie: Pavel Ondruch. Poslední uvedení: srpen 2017.
Původní komorní muzikál, jehož příběh je inspirovaný osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky přibližuje muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 9.12.2017