Divadlo Ungelt

Taneční hodiny

Premiéra: 22.3.2019 | 1:50
Překlad: Pavel Dominik. Kostýmy: Alena Schäferová. Choreografie: Berrak Yedek. Scéna a režie: Pavel Ondruch.
Romantická komedie o sblížení dvou samotářů, jejichž silná vůle možná překoná i nepřekonatelné. Jak naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky? Stačí ho poslat k profesionální tanečnici. Co na tom, že má nohu v ortéze a sotva chodí...
Divadlo Ungelt
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
7091000
Hodnocení redakce
Anežka Kotoučová 60 %
Pavel Širmer 60 %
Jan Pařízek 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
21.9.Út19:00 vstupenky
26.10.Út19:00 vstupenky
6.11.So19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  60 %
(zadáno: 22.7.2020, počet hodnocení: 214)
+ přínosný / zajímavý komentář
Poměrně příjemná romantická komedie o odvaze měnit se díky těm, které milujeme. Miroslav Táborský je jako autista skvělý a má dobrý timing humorných situací. Na Petře Nesvačilové je trochu vidět, že to není zcela primárně divadelní herečka. Stačí si jen zvyknout na její specifickou "americkou" dikci, jinak je velmi autentická a uvolněná. Bylo moc fajn slyšet zase Alenu Vránovou, byť pouze ze záznamu. Možná bych jen pozměnila název, který je poněkud matoucí, protože o tanec v této inscenaci jde až v poslední řadě.
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 22.10.2019, počet hodnocení: 1672)
+ přínosný / zajímavý komentář
O autismu či vyrovnávání se s těžkou situací byly napsány zdařilejší hry, ale představit něco nového a objevného nemělo být záměrem této inscenace. Projev P. Nesvačilové se může jevit vyumělkovaně, ale u postavy tanečnice to není na škodu; herečka je navíc osobitá a má zvláštní jiskru. Je zde prezentována lehčí forma autismu a M. Táborský spíše čerpá ze svých dřívějších rolí. Režisér P. Ondruch mohl herce dovést dál, ale oba se na sebe dokáží napojit a je příjemné je sledovat. Milou připomínkou dřívějšího Ungeltu je hlas A. Vránové, která se již rozhodla jeviště opustit.
Jan Pařízek  60 %
(zadáno: 27.5.2019, počet hodnocení: 791)
+ přínosný / zajímavý komentář
Příjemná a milá inscenace, které by ovšem k silnějšímu prožitku prospěla větší dramatičnost. Zároveň i po dějové stránce mi to místy přišlo trochu nedotažené nebo tlačené až příliš na sílu proti vykresleným charakterům. Samotné postavy se však povedlo znázornit velmi dobře a věrohodně, což je to hlavní co upoutá a zaujme divákovu pozornost. Velký podíl na tom mají oba aktéři, jak M. Táborský tak i P. Nesvačilová, předvedli oba moc pěkné výkony a i díky nim své poselství o nutnosti udělat krok ke změně, byť třeba i s rizikem určité bolesti, tato hra nepochybně předala. Celkově tedy nenudí, neurazí a k tomu potěší. 65%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ivo Železný  100 %
(zadáno: 15.2.2020, počet hodnocení: 269)
přínosný / zajímavý komentář
Autistický profesor a tanečnice, která nemůže tančit. Fantasticky vyvážená kombinace humoru, vážna a sentimentu, jak to umí jen Američané. Brilantní výkon Miroslava Táborského, ale i Petry Nesvačilové. Mé letošní první superdívadlo.
Zupri  70 %
(zadáno: 27.5.2019, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Hru drží pan Táborský a vytáhl ji nad průměr.... Souhlasím, že Petra Nesvačilová působí nepřirozeně a roli ji nevěříte, bohužel.
Barka  70 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 258)
přínosný / zajímavý komentář
Kdo má rád Rainmana, tak podle mě zklamaný nebude. Hra je dojemná a poměrně věrně zobrazuje problémy člověka s aspergerovým syndromem. Jediné co mi nesedělo byla překvapivě Petra Nesvačilová a její herecký styl. Byla strašně nepřirozená, text tak podivně zpívala nebo jak to říct, působila strašně pateticky a to je velká škoda.
Vaklav  60 %
(zadáno: 21.4.2019, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
55% - Řekl bych, že šlo s hrou udělat více. Buď byl vtip moc předvídatelný, nebo načasování nebylo ideální.
P. Nesvačilová mi chvílemi moc nesedla, přišlo mi, že recituje a nehraje. Jindy to bylo v pořádku.
Jak zahrát autistu je otázka, ale jisté je, že Einstein jde M. Táborskému zatím lépe.
Ale oba jsou příjemní a celkem jim to spolu jde.
Neodrazuji vás od návštěvy, ale k doporučení se nepřinutím.
Jaroslavz  30 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Málo tance, špetka humoru, hodně slov, moc přehrávání a vagón uslzenosti. Divadelní zábava made in USA.
MIR  90 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení, skvělé herecké výkony a moc pěkné dialogy vybízející často k smíchu.
Po první půlce jsem chtěl dát 100%, ale druhá půlka byla krapet slabší. První část je výrazně delší než ta druhá a divák přemýšlí čím může ještě druhá část překvapit ... a bohužel moc toho již nebylo.
Samotného tance v představení moc není např. v porovnání s výborným představením "Šest tanečních hodin v šesti týdnech", které již bohužel není v repertoáru tohoto útulného divadla. Vřele doporučuji!
Michalmusek  90 %
(zadáno: 8.8.2020, počet hodnocení: 233)
Janca525  70 %
(zadáno: 5.11.2019, počet hodnocení: 96)
Plšík  50 %
(zadáno: 21.4.2019, počet hodnocení: 562)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.