Divadelní společnost J.Dvořáka

Nejbližší představení:
21.10. (St) 19:00 S Pydlou v zádech
06.11. (Pá) 19:00 Čochtan vypravuje
22.11. (Ne) 16:00 Čochtan vypravuje
Nejbližší představení:
21.10. (St) 19:00
S Pydlou v zádech
06.11. (Pá) 19:00
Čochtan vypravuje
22.11. (Ne) 16:00
Čochtan vypravuje
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Branické divadlo
Adresa: Branická 63, Praha 4 [zobrazit na mapě]
[bus 170-196-197 U staré pošty]
Ceny vstupenek:
500-400 Kč (Branické divadlo)
 
ředitel / umělecké vedení:
Josef Dvořák

Přání, pochvaly, stížnosti... (5)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Vedle Branického divadla se s inscenacemi divadelní společnosti Josefa Dvořáka můžete setkat po celé republice v rámci zájezdové činnosti společnosti.

Repertoár

Taneční hodiny pro starší a pokročilé - Bohumil Hrabal, Josef Dvořák
Premiéra: 16.3.2013. Režie: Josef Dvořák.
Divadelní úprava novely, která křehce a srozumitelně zprostředkovává texty pábitelských historek, objevuje pravdu o životě, lásku v mnoha podobách a filosoficky znamenitě podložený humor autora.
Chudák Harpagon - Molière, Josef Dvořák
Premiéra: 26.1.2011. Na motivy Molièrovy komedie „Lakomec“. Scéna: Pavel Roučka. Kostýmy: Jitka Janáková, Ludmila Hrubešová. Hudba: Martin Kumžák. Režie: Josef Dvořák, Radka Stupková.
Komediální vyprávění o stařičkém človíčkovi, kterému všichni ztrpčují život tím, že po něm něco chtějí. Zejména peníze. A človíček nerad dává a nedá a nedá...
S Pydlou v zádech - Pavel Fiala, Josef Dvořák
Premiéra: 9.1.2009. Scéna: Dušan Filip Škrášek. Kostýmy: Irena Greifová. Hudba: Milan Svoboda. Texty písní: Pavel Fiala. Režie: Evžen Sokolovský, Josef Dvořák.
Nová verze legendární komediální inscenace. Postavička prostého lidového chytráka se zaplétá v šachové partii mocných...
Čochtan vypravuje - Josef Dvořák
Premiéra: 1.2.1993. Obnovená premiéra: 22.9.2005. Podle muzikálu „Divotvorný hrnec“ (libreto: Edgar Yip Harburg, Fred Saidy; hudba: Burton Lane; překlad a úprava: Jiří Voskovec, Jan Werich). Scéna: Pavel Roučka. Kostýmy: Daniela Flejšarová. Choreografie: Josef Starosta. Režie: Rudof Fleischer, Josef Dvořák.
Nejslavnější český herecký představitel vodníků Josef Dvořák tentokrát jako Čochtan v komedii na motivy známého muzikálu „Divotvorný hrnec“.
Lucerna aneb Boj o lípu - Alois Jirásek, Josef Dvořák
Premiéra: 16.3.1992. Obnovená premiéra: 11.2.2003. Scéna: Dušan Filip Škrášek. Kostýmy: Iva Hüttnerová. Režie: Jiří Adamec, Josef Dvořák.
Svébytná komedie na motivy národní české hry o památném stromu.
O Ježibábákovi - Milan Duchek
Popletená pohádka s písničkami. V zastrčené chatrči v lese žije Ježibabák, který se své čarodějnické rodině nepovedl. Místo, aby strašil a škodil lidem, všechno poplete...
D3+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 7.1.2020