Divadlo Continuo

Nejbližší představení:
12.11. (Čt) 20:00 MONSTRUM and here I am blind
Nejbližší představení:
12.11. (Čt) 20:00
MONSTRUM and here I am blind
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo v Celetné
Adresa: Celetná 17, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Nám. Republiky, tram 6-8-15-26, bus 207]
La Fabrika
Adresa: Komunardů 30, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 1-6-12-14-25 Dělnická, resp. U Průhonu]
Švestkový dvůr
Adresa: Malovice 35 [zobrazit na mapě]
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo Continuo každoročně pořádá letní site-specific projekty v regionu Jižních Čech. Projekt roku 2018 "8" se odehraje ve dnech 8. - 15. srpna (zač. vždy od 20:30 hod.) v sídle souboru, na Švestkovém dvoře v Malovicích. Cena vstupenky je 260/190 Kč (cena při zakoupení v předprodeji).

Repertoár

MONSTRUM and here I am blind - Sara Bocchini
Premiéra: 22.2.2020. Kostýmy: Helena Štouračová. Hudba: Elia Moretti, Jakub Štourač. Světelný design: Jiří Šmirk. Masky a režie: Sara Bocchini.
Autorská taneční inscenace zkoumající fenomén nespavosti a představ zobrazených ve snech.
WARdrobe - Felix Baumann, Jakub Štourač
Premiéra: 27.4.2019. Dramaturgie: Marek Turošík. Výprava: Jakub Štourač. Hudba: Pilou Barge. Režie: Felix Baumann.
Inscenace inspirovaná několika historickými, mytologickými a současnými příběhy a jejich postavami, které žily v extrémních situacích izolace způsobených válkou, vězením, psychiatrickou léčbou nebo jiným zásahem osudu.
ZUNA - Natálie Váňová  (50)
Premiéra: 9.2.2019. Dramaturgie: Kateřina Šobáňová. Loutky a scénografie: Filip Bednár. Kostýmy: Helena Štouračová. Hudba: Filip Bednár. Světelný design: Jiří Šmirk. Režie: Natálie Vaňová.
Autorská loutková pohádka „ZUNA“ je inspirovaná několika magickými příběhy z různých části světa a zpracovává téma odpovědnosti z vlastního rozhodnutí, překonání strachu a síly našich činů. Vypráví o malé holčičce, která má neobyčejný kouzelný dar a ocitla se ve světě lidí. Brzy však pozná, co dokáží napáchat zloba, chamtivost a nevraživost s láskou a našimi nejhlubšími sny. Putuje neznámým světem a na své cestě objeví sílu přátelství a laskavosti tam, kde je ostatní lidé nevidí a nikdy nenaleznou… Nebo copak vy jste někdy slyšeli, co si vyprávějí žížaly? Ne? Tak to byste tedy měli…
Poledne - Pavel Štourač, Helena Štouračová & kol.
Premiéra: 22.3.2018. Podle poezie a vzpomínek Natalie Gorbaněvské. Překlad předloh: Milan Dvořák. Dramaturgie: Marek Turošík & kol. Výprava: Pavel Štourač, Helena Štouračová. Hudba: Elia Moretti & kol. Režie: Pavel Štourač & kol.
Inscenace spojující dokumentární divadlo o událostech, které následovaly po demonstraci 25. srpna 1968 proti okupaci Československa vojsky, a výtvarné divadlo neodbytných obrazů, inspirovaných poezií Natalie Gorbaňevské, Vadima Deloneho a dalších básníků sovětského disentu 60. a 70. let.
Please Leave A Message - kol.
Premiéra: 10.6.2017. Scéna: Martin Janda. Kostýmy: Helena Štouračová. Hudba: Elia Moretti. Režie: Pavel Štourač.
Autorská inscenace odrážející současnou náladu ve společnosti, kde se každý snaží horlivě vykřičet svou poslední zprávu. V "post truth" světě proudí ale informace chaoticky, což často, nenápadně, vytváří konflikty, absurdní situace, neskutečné skutečnosti… Šest performerů, kteří nejsou schopni vzájemné komunikace, se setkává u jedné zdi... Dílo
Den osmý - kol.
Premiéra: 15.2.2014. Výprava: Helena Štouračová. Hudba: Alessandro La Rocca. Režie: Pavel Štourač.
Inscenace inspirovaná nejstaršími písemnými zmínkami lidské historie - fragmenty mýtů oblasti starověkého Blízkého východu, texty Sumerů, Akkadů, Chetitů, Ugarytů či Izraelců odkazující nejen k počátkům lidské civilizace, ale i k věčnému základu, který tvoří podstatu lidského rodu, společnosti i jednotlivce bez ohledu na dobu, kulturní odlišnosti a historické pozadí.
Oběť - Ivan Jurečka  (1:15x + diskuse)
Premiéra: 5.3.2009. Dramaturgie: Jana Pilátová. Hudba: Lianca Pandolfini, Pavel Štourač. Režie: Pavel Štourač.
Autorský projekt zpracovávající téma lékařské i lidské etiky v mezní životní situaci. Vypovídá o genezi opojení mocí, o otázkách smysluplnosti či nesmyslnosti lidského utrpení, o lidské odvaze i zbabělosti. Jeden osud na pozadí lidské tragédie...
Murgila a Zorila - kol.  (0:45x|vhodné od 5 let)
Na motivy rumunské pohádky. Scéna: Helena Štouračová, Martin Janda, Pavel Štourač. Kostýmy a loutky: Helena Štouračová, Sara Bocchini. Hudba: Samuel McGehee, Elia Moretti. Režie: Kateřina Šobáňová.
Troje ústa, šestery oči, třicet prstů a jeden plnovous vám budou vyprávět příběh, který byl počat za soumraku a zrozen za úsvitu v krajině temných lesů a příkrých hor, kde lidé a zvířata žijí pospolu a mluví stejnou řečí. Kde láska a nenávist, život a smrt či naděje s bolestí ruku v ruce putují vesnicemi i dalekou pustinou. Příběh plný zvratů v náručí kruhu budeme hrát a společně s loutkami vyprávět o laskavosti štěstí a síle pevné vůle, které v jednom království ani chudým, ani bohatým nedají spát. Tak pojďte a poslouchejte, země se probouzí a pohádka začíná.
D6+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 9.11.2019