Divadlo Continuo

stránka na Facebooku
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo v Celetné
Adresa: Celetná 17, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Nám. Republiky, tram 6-8-15-26, bus 207]
Švestkový dvůr
Adresa: Malovice 35 [zobrazit na mapě]
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo Continuo každoročně pořádá letní site-specific projekty v regionu Jižních Čech. Projekt roku 2015 "Zapomenuto v polích" se odehraje ve dnech 20. - 23. srpna (zač. vždy od 20:30 hod.) v Malovicích. Cena vstupenky je 230/160 Kč.

Repertoár

Please Leave A Message -
Premiéra: 10.6.2017.
Naruby - Romano Mussolini, Alessandro La Rocca, Sara Bocchini, Kateřina Šobáňová, Pavel Štourač  (0:55x)
Premiéra: 2.4.2016. Výprava: Helena Štouračová, Martin Janda. Hudba: Alessandro La Rocca. Režie: Pavel Štourač.
Projekt inspirovaný životem a vzpomínkami italského jazzového pianisty, který vystupoval pod pseudonymem Romano Full. Romano byl ve skutečnosti čtvrtým synem Benita Mussoliniho, italského diktátora z let 1922 až 1945.
U zdi -  (0:50x)
Premiéra: 23.5.2014.
Den osmý - kol.
Premiéra: 15.2.2014. Výprava: Helena Štouračová. Hudba: Alessandro La Rocca. Režie: Pavel Štourač.
Inscenace inspirovaná nejstaršími písemnými zmínkami lidské historie - fragmenty mýtů oblasti starověkého Blízkého východu, texty Sumerů, Akkadů, Chetitů, Ugarytů či Izraelců odkazující nejen k počátkům lidské civilizace, ale i k věčnému základu, který tvoří podstatu lidského rodu, společnosti i jednotlivce bez ohledu na dobu, kulturní odlišnosti a historické pozadí.
Sousedi - kol.  (1:15x)
Premiéra: 28.4.2012. Scéna: Martin Janda & kol. Kostýmy: Helena Štouračová. Hudba: Alessandro La Rocca & kol. Režie: Pavel Štourač.
Inscenace, která si klade otázky nejen po příčinách destrukce místa, ale i rozpadu vztahů, lidských životů a hodnot. Destrukce, která nepřišla jen zvenku v podobě okupačních vojsk a importované ideologie, ale která také zakořenila a vyklíčila na záhumencích a předzahrádkách českých statků. Je inspirována příběhy, které se odehrály v našem sousedství, ale vlastně se mohly stát kdekoli ve střední Evropě...
Finis Terrae - kol.
Premiéra: 16.7.2009. Výprava: Helena Štouračová. Režie: Pavel Štourač.
Exteriérová inscenace.
Pohybové, loutkové a výtvarné pouliční představení. Montáž historických textů, podobenství o dvou cestách; mužské a ženské, vnější a vnitřní.
Oběť - Ivan Jurečka  (1:15x + diskuse)
Premiéra: 5.3.2009. Dramaturgie: Jana Pilátová. Hudba: Lianca Pandolfini, Pavel Štourač. Režie: Pavel Štourač.
Autorský projekt zpracovávající téma lékařské i lidské etiky v mezní životní situaci. Vypovídá o genezi opojení mocí, o otázkách smysluplnosti či nesmyslnosti lidského utrpení, o lidské odvaze i zbabělosti. Jeden osud na pozadí lidské tragédie...
Murgila a Zorila - kol.  (0:45x|vhodné od 5 let)
Na motivy rumunské pohádky. Scéna: Helena Štouračová, Martin Janda, Pavel Štourač. Kostýmy a loutky: Helena Štouračová, Sara Bocchini. Hudba: Samuel McGehee, Elia Moretti. Režie: Kateřina Šobáňová.
Troje ústa, šestery oči, třicet prstů a jeden plnovous vám budou vyprávět příběh, který byl počat za soumraku a zrozen za úsvitu v krajině temných lesů a příkrých hor, kde lidé a zvířata žijí pospolu a mluví stejnou řečí. Kde láska a nenávist, život a smrt či naděje s bolestí ruku v ruce putují vesnicemi i dalekou pustinou. Příběh plný zvratů v náručí kruhu budeme hrát a společně s loutkami vyprávět o laskavosti štěstí a síle pevné vůle, které v jednom království ani chudým, ani bohatým nedají spát. Tak pojďte a poslouchejte, země se probouzí a pohádka začíná.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 8.1.2018