Experimentální prostor NoD

poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
23.10. (Po) 20:00 Vinnetou aneb kámoš je víc jak zlato z Nugget-Tsilu
24.10. (Út) 19:30 Ve dne v noci
28.10. (So) 20:00 Sandman
29.10. (Ne) 20:00 SANDMAN THEATERip
31.10. (Út) 19:30 Cirkusvobody
Nejbližší představení:
23.10. (Po) 20:00
Vinnetou aneb kámoš je víc jak zlato z Nugget-Tsilu
24.10. (Út) 19:30
Ve dne v noci
28.10. (So) 20:00
Sandman
29.10. (Ne) 20:00
SANDMAN THEATERip
31.10. (Út) 19:30
Cirkusvobody
Adresa: Dlouhá 33, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Nám. Republiky, tram 6-8-15-26 a bus 207 Dlouhá tř.]
Pokladna: po-pá 16-20
Začátky: 20.00
Ceny vstupenek:
330-150 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Divadelní produkce jsou uváděny pod hlavičkou TeatroNoD. V jeho rámci jsou prezentovány projekty především českého nezávislého a autorského scénického umění napříč všemi žánry od činoherních inscenací přes taneční divadlo, nonverbální divadlo, divadlo s žánrovým přesahem (crossover projekty) až po divadlo integrující specifické sociální skupiny.
  • Ceny vstupenek jsou různě diferencovány dle charakteru produkce.

Repertoár

Interdimenzionální čočka - Barbora Jánová & kol.
Premiéra: 25.5.2017. Dramaturgie: Barbora Jánová. Hudba a režie: William Valerián.
4 stěny, 3 herci, 2 dimenze, 1 jeviště. Divadelní badatelé z daleké budoucnosti se setkávají s herečkou z 20. st. Navzájem si předávají zkušenosti z jejich světů. Naleznou odpověď na otázku Života, Vesmíru a vůbec...?
Sandman - Linda Dušková & kol.
Premiéra: 15.5.2017. Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Adriana Černá. Režie: Linda Dušková.
Autorská inscenace zabývající spánkem a jeho poruchami. Příběh Sandmana, postavy, která prochází díly autorů N. Gaimana, E. T. A. Hoffmana nebo H. Ch. Andersena. Ale kdo je ve skutečnosti Sandman a jak ovlivňuje naše životy...?
Královna víl / Fairy Queen - Václav Kuneš & kol.
Premiéra: 9.3.2017. Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Olo Křížová. Hudba: Jan Šikl, Roman Zabelov. Choreografie: Václav Kuneš & kol.
Koprodukční projekt 420PEOPLE a Experimentálního prostoru NoD.
Inscenace vycházející z autentických osobních materiálů a reálných zkušeností účinkujících. Jak funguje láska, které stojí v cestě tisíce kilometrů? Jak pevné pouto mezi námi musí být, abychom toho druhého neztratili, i když jsme už tak dlouho necítili jeho vůni, nedrželi ho za ruku ani se nemohli schovat do jeho náruče...?
Evropa - David Greig  (1:45x)
Premiéra: 22.2.2017. Překlad: Michal Zahálka. Dramaturgie: Natálie Preslová, Michal Zahálka. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Hudba: Myko. Režie: Viktorie Čermáková.
Hra současného britského dramatika. Příběh o touze mít nějaké místo, kam patřím a kde jsem doma, ale také o tom, jak rychle se z takového místa může stát vězení. Dva uprchlíci se ocitnou na nástupišti malého železničního nádraží v malém městě kdesi uprostřed blíže nepojmenované postkomunistické země v srdci Evropy. Jenomže tohle nádraží bylo právě uzavřeno, vlaky už tu nezastavují. Ani pro ty, kteří by chtěli odsud pryč, ani pro ty, kteří sem míří. Dva špinaví, cize vypadající lidé městečko zneklidňují, jejich přítomnost se brzy stane katalyzátorem mezilidských vztahů jeho „slušných občanů“...
Ve dne v noci - Kasha Jandáčková & kol.  (1:35x)
Premiéra: 8.12.2016. Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Pavla Kamanová. Hudba: Jan Kostera, Jiří Machů. Režie: Kasha Jandáčková.
Autorská inscenace vyprávějící na základě dokumentárních materiálů, novinových článků, autentických výpovědí a videozáznamů příběhy skutečných obětí teroristických útoků. Životní osudy obyčejných hrdinů, kteří by se jimi raději nestali...
Resolution - Jana Vrána
Premiéra: 17.10.2016. Výprava: Radek Pytelka. Hudba: Dj Alyaz. Režie: Jana Vrána.
Audiovizuální taneční show, která se zabývá příčinou, průběhem a výsledkem ZMĚNY. Inspirováno pravdivým příběhem hlavní postavy J.V., která se vědomě rozhodla ke ZMĚNĚ a ukončila destruktivní návyky, vybudované v minulosti.
Miluji tě jak po smrti - Lucie Trmíková
Premiéra: 7.10.2016. S použitím veršů Elsy Lasker-Schülerové a Gottfrieda Bena v překladu Aleny Bláhové a Ludvíka Kundery. Výprava: Igor Korpaczewski, Petra Vlachynská. Hudba: Emil Viklický, Martin Dohnal. Režie: Jan Nebeský.
Inscenace věnována pozoruhodné dvojici Gottfrieda Benna a Else Lasker-Schülerové. Mladý muž z rodiny pastora a o sedmnáct let starší básnířka židovského původu se poznali v Berlíně před rokem 1912. Vzájemné citové vzplanutí bylo krátké, ale poznamenalo je oba na celý život a nalezlo svůj výraz v poezii obou dvou. Jejich příběh ukazuje obtížnost německo-židovské symbiózy a akcentuje paradox vztahu dvou velmi rozdílných osobností – oheň v jejím srdci a led v jeho...
BOI - Martin Talaga, Matěj Matějka
Premiéra: 27.4.2016. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudební spolupráce: Katarina Kalivodová, Cécile da Costa. Choreografie: Martin Talaga. Režie: Matěj Matějka.
Koprodukční projekt ProFitArt & Experimentální prostor NoD.
Martin Talaga, Katarina Kalivodová, Cécile da Costa..
Fúze tance a tradičních lidových písní z různých regionů Slovenska rámcovaná otázkami a odpověďmi na to, co je „mužské“.
Enola - Eliška Brtnická
Premiéra: 9.2.2016.
Akrobacie na visuté hrazdě, tanec a papír. Míváme nereálná přání a přes to si stále říkáme: Možná ... musíme jen splnit tisíc úkolů! Tisíc vytřených podlah, tisíc dobrých skutků, tisíc kliků...? Jsme svým vlastním zadáním. A tak se nekonečně obtiskujeme v čase, než pochopíme, že shora je lépe vidět.
K smrti šťastní - Kasha Jandáčková  (0:50x)
Premiéra: 18.12.2015. Obnovená premiéra: 18.9.2016. Dramaturgie: David Košťák. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Lenica Rozsnyóová. Hudební spolupráce: Jan Čtvrtník. Choreografie: Peter Šavel. Režie: Kasha Jandáčková.
Autorská inscenace podrobující klasické pohádky střetu se světem dneška. Na jevišti se objeví známé postavy z pohádek bratří Grimmů, které ale budou nuceny objevovat to, co je čeká v období mezi „šťastným koncem“ a smrtí...
Na útěku - Jiří Adámek
Premiéra: 25.11.2015. Dramaturgie: Martina Musilová. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Hudba: Michal Nejtek. Režie: Jiří Adámek.
Inscenace o rozhodnutí přežít za každou cenu. Muž na útěku. Pohyb v noci cizí krajinou, dlouhé hodiny čekání, zvuky, hluky, vůně a pachy, výkřik, pot a zrychlený dech. Rozhoduje vůle přežít...
Lessons of Touch - Miřenka Čechová
Premiéra: 6.10.2015. Hudba: Matouš Hekela. Výprava a choreografie: Jiří Bartovanec. Režie: Miřenka Čechová.
Manifestace těla v jeho krajních podobách. Tvůrci si kladou otázky, proč máme strach z dotyku, z cizího těla, z vlastního těla, těla druhého a kam až sahá naše vnitřní tolerance. Průvodcem a zároveň objektem vlastního zkoumání se stává performer Radim Vizváry, který nejprve sám, pak v intimním duetu s Ninou Vangeli a nakonec s netanečníky z řad veřejnosti podstupuje zkoušku sebevystavení...
Balkán - kol.
Premiéra: 11.5.2015. Dramaturgie: Lucie Málková. Výprava: Anna Forstová. Hudba: Circus Problem. Režie: Irina Andreeva.
Projekt inspirovaný kočovným cikánským životem a balkánskými rytmy.
Proces - Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník
Premiéra: 17.12.2014. Dramaturgie: Marta Ljubková. Výprava: Vladimíra Fomínová. Hudba: Johana Švarcová, Jiří Konvalinka. Choreografie: Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník.
Autorská inscenace. „Všechno co jste chtěli vědět o tanci, ale báli jste se zeptat.“
Peklo - Dantovské variace - Lucie Trmíková, David Prachař, Jan Nebeský & kol.  (1:05x)
Premiéra: 30.9.2014. Podle „Božské komedie“ Dante Alighieriho. Výprava: Petra Vlachynská. Hudba: Jan Šikl. Choreografie: Václav Kuneš, Nataša Novotná & kol. Režie: Jan Nebeský.
Tragikomické podobenství, spojující tanec a činohru, o krizi středního věku a o souboji se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny. „Peklo není místo, je to stav duše.“
Němí - Adam Halaš, Petr Krušelnický, Apolena Vanišová  (0:55x)
Premiéra: 19.2.2014. Dramaturgie: Apolena Vanišová. Výprava: Apolena Vanišová, Petr Krušelnický. Hudba: Petr Krušelnický. Námět a režie: Adam Halaš.
Světlo. Performer / tanečník vystupuje z obrazu, aby ve svém sólovém pohybovém vystoupení prožil jeden obyčejný Albertův den. Skutečný je pro něj jenom svět v zrcadle vodní hladiny, vše ostatní považuje za odraz. Tma.
inscenace není vhodná pro děti
One Step Before the Fall - Petr Boháč, Markéta Vacovská, Lenka Dusilová  (0:45x)
Premiéra: 29.11.2012. Výprava: Petr Boháč, Jeník Bubal. Hudba: Lenka Dusilová. Choreografie: Markéta Vacovská. Režie: Petr Boháč.
Koprodukční inscenace Spitfire Company a Studia Damúza.
Multižánrový projekt, který tematizuje motiv boje, vyčerpanosti, projevů Parkinsonovy choroby a kolapsu.
Náš tip!
Plešatá zpěvačka 2015 - Eugène Ionesco, Barbora Jánová, William Valerián  (1:05x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 28.10.2015. Dramaturgie: Barbora Jánová. Výprava: Dominika Lippertová. Hudba a režie: William Valerián. Poslední uvedení: září 2017.
Inscenace vycházející ze slavného Ionescova absurdního dramatu, jehož námět je přenesený do současné nekompromisní doby a prostředí, které je blízké mladým lidem. Tato „falešná zpěvačka“ nastavuje zrcadlo téhle úžasné době, v níž všichni žijeme. Ocitáme se v pražském dekadentním baru, kde vidíme dekadentní obrazy a dekadentní instalace. Sraz tu má pražská dekadentní mládež. Všichni hlásají svůj dekadentní názor a zároveň se dekadentně neposlouchají. Nezajímá je nikdo, kromě jich samotných. Nerespektují nikoho, kromě vlastního ega. Ničeho a nikoho se nebojí, snad kromě Velitele Požárníků...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 30.9.2017