Divadlo NoD

poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
20.9.Po19:30Hejno bez ptáků
22.9.St19:30SERIÁL S01E04
23.9.Čt19:30Všechno, co v nás zkurvili komunisti 
25.9.So19:30Logika chaosu
26.9.Ne19:30Hodní chlapci
20.9.Po19:30 
Hejno bez ptáků
22.9.St19:30 
SERIÁL S01E04
23.9.Čt19:30 
Všechno, co v nás zkurvili komunisti 
25.9.So19:30 
Logika chaosu
26.9.Ne19:30 
Hodní chlapci
Adresa: Dlouhá 33, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Nám. Republiky, tram 6-8-15-26 a bus 207 Dlouhá tř.]
Pokladna: po-pá 16-20 (v kavárně NoD)
Začátky: 19.30
Připravuje se:
Hejno bez ptáků - kol. (září 2021, 11:55)
Nakročeno k derniéře:
Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh (říjen 2021)
Ceny vstupenek:
250 Kč / 180 Kč (studenti)
Poznámky a upozornění:
  • Od sezony 2016/2017 se NoD programově zabývá současnou autorskou činohrou a její hlavní dramaturgickou linii tvoří produkce vlastních inscenací. Tuto linii doplňují pravidelná hostování tvůrců autorského divadla nastupující generace i uznávaných tvůrců české experimentální scény.
  • Ceny vstupenek jsou různě diferencovány dle charakteru produkce.

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Se lvem na prsou - Tereza Volánková & kol.
Premiéra: 25.9.2018. Dramaturgie: Eva Josefíková, Natálie Preslová, Ivo Sedláček. Kostýmy: Linda Vondrášková. Hudba a pohybová spolupráce: Ivo Sedláček. Režie: Tereza Volánková.
Poslední uvedení: červen 2019.
Autorská inscenace reflektující 100 let Česko(slovenské) hokejové republiky. „Tak určitě...“
Sedm kostek cukru - Tereza Černá
Premiéra: 3.5.2018. Dramaturgie: Tereza Pavelková. Námět a výprava: Tereza Černá. Režie: Jan Strýček.
Poslední uvedení: květen 2019.
Drama pro dva herce o povaze svobody, hrdinství a osobní zodpovědnosti. Příběh inspirovaný životem politického vězně, Josefa Černohorského, a našimi vlastními životy. Kdy přichází vhodná doba na to začít bránit svobodu? A jak člověk zjistí, jestli se k tomu hodí? Nejhorší zlo, bez ohledu na to, jaký je rok, je plíživé zlo, takové, které roste potichu a nenápadně a když si konečně uvědomíme, jak je nebezpečné, už je příliš pozdě začít s ním bojovat...
Měsíční sonáta č. 11 - Janek Lesák & kol.  (1:15x)
Premiéra: 15.2.2018. Dramaturgie: Natálie Preslová. Scéna: Mikoláš Zika. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Janek Lesák.
Poslední uvedení: leden 2020.
Příběh možná největšího úspěchu v dějinách člověka a prvního dne, kdy se na sebe lidstvo mohlo podívat z pořádné výšky. Jedno z dosud největších dobrodružství lidstva začalo 16. července 1969, kdy ze Země odstartovala raketa Saturn V a vynesla na oběžnou dráhu Země vesmírnou loď Apollo 11. O čtyři dny později potvrdil Armstrong tři čtvrtě miliardě lidí, kteří jeho výstup na Měsíc sledovali, že je to opravdu, opravdu velký skok pro lidstvo. Ještě ten samý den bylo ohlášeno předpokládané přistání člověka na Marsu v roce 2000. Místo toho je nám dnes vesmír ještě o něco vzdálenější než byl v roce 1969 - už jen kvůli pokroku astrofyziky, která zjistila, že toho jako lidstvo o vesmíru víme mnohem, ale mnohem méně, než jsme si kdy mysleli...
Interdimenzionální čočka - Barbora Jánová & kol.
Premiéra: 25.5.2017. Dramaturgie: Barbora Jánová. Hudba a režie: William Valerián.
Poslední uvedení: rok 2018.
4 stěny, 3 herci, 2 dimenze, 1 jeviště. Divadelní badatelé z daleké budoucnosti se setkávají s herečkou z 20. st. Navzájem si předávají zkušenosti z jejich světů. Naleznou odpověď na otázku Života, Vesmíru a vůbec...?
Sandman - Linda Dušková & kol.  (1:15x)
Premiéra: 15.5.2017. Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Adriana Černá. Režie: Linda Dušková.
Poslední uvedení: květen 2018.
Autorská inscenace zabývající spánkem a jeho poruchami. Příběh Sandmana, postavy, která prochází díly autorů N. Gaimana, E. T. A. Hoffmana nebo H. Ch. Andersena. Ale kdo je ve skutečnosti Sandman a jak ovlivňuje naše životy...?
Královna víl / Fairy Queen - Václav Kuneš & kol.
Premiéra: 9.3.2017. Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Olo Křížová. Hudba: Jan Šikl, Roman Zabelov. Choreografie: Václav Kuneš & kol.
Koprodukční projekt 420PEOPLE a Experimentálního prostoru NoD.
Poslední uvedení: listopad 2019.
Inscenace vycházející z autentických osobních materiálů a reálných zkušeností účinkujících. Jak funguje láska, které stojí v cestě tisíce kilometrů? Jak pevné pouto mezi námi musí být, abychom toho druhého neztratili, i když jsme už tak dlouho necítili jeho vůni, nedrželi ho za ruku ani se nemohli schovat do jeho náruče...?
Evropa - David Greig  (1:45x)
Premiéra: 22.2.2017. Překlad: Michal Zahálka. Dramaturgie: Natálie Preslová, Michal Zahálka. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Hudba: Myko. Režie: Viktorie Čermáková.
Hra současného britského dramatika. Příběh o touze mít nějaké místo, kam patřím a kde jsem doma, ale také o tom, jak rychle se z takového místa může stát vězení. Dva uprchlíci se ocitnou na nástupišti malého železničního nádraží v malém městě kdesi uprostřed blíže nepojmenované postkomunistické země v srdci Evropy. Jenomže tohle nádraží bylo právě uzavřeno, vlaky už tu nezastavují. Ani pro ty, kteří by chtěli odsud pryč, ani pro ty, kteří sem míří. Dva špinaví, cize vypadající lidé městečko zneklidňují, jejich přítomnost se brzy stane katalyzátorem mezilidských vztahů jeho „slušných občanů“...
Ve dne v noci - Kasha Jandáčková & kol.  (1:35x)
Premiéra: 8.12.2016. Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Pavla Kamanová. Hudba: Jan Kostera, Jiří Machů. Pohybová spolupráce: Anna Fialová. Režie: Kasha Jandáčková.
Poslední uvedení: květen 2019.
Autorská inscenace vyprávějící na základě dokumentárních materiálů, novinových článků, autentických výpovědí a videozáznamů příběhy skutečných obětí teroristických útoků. Životní osudy obyčejných hrdinů, kteří by se jimi raději nestali...
Resolution - Jana Vrána
Premiéra: 17.10.2016. Výprava: Radek Pytelka. Hudba: Dj Alyaz. Režie: Jana Vrána.
Audiovizuální taneční show, která se zabývá příčinou, průběhem a výsledkem ZMĚNY. Inspirováno pravdivým příběhem hlavní postavy J.V., která se vědomě rozhodla ke ZMĚNĚ a ukončila destruktivní návyky, vybudované v minulosti.
K smrti šťastní - Kasha Jandáčková  (0:50x)
Premiéra: 18.12.2015. Obnovená premiéra: 18.9.2016. Dramaturgie: David Košťák. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Lenica Rozsnyóová. Hudební spolupráce: Jan Čtvrtník. Choreografie: Peter Šavel. Režie: Kasha Jandáčková.
Autorská inscenace podrobující klasické pohádky střetu se světem dneška. Na jevišti se objeví známé postavy z pohádek bratří Grimmů, které ale budou nuceny objevovat to, co je čeká v období mezi „šťastným koncem“ a smrtí...
Plešatá zpěvačka 2015 - Eugène Ionesco, Barbora Jánová, William Valerián  (1:05x)
Premiéra: 28.10.2015. Dramaturgie: Barbora Jánová. Výprava: Dominika Lippertová. Hudba a režie: William Valerián.
Poslední uvedení: září 2017.
Inscenace vycházející ze slavného Ionescova absurdního dramatu, jehož námět je přenesený do současné nekompromisní doby a prostředí, které je blízké mladým lidem. Tato „falešná zpěvačka“ nastavuje zrcadlo téhle úžasné době, v níž všichni žijeme. Ocitáme se v pražském dekadentním baru, kde vidíme dekadentní obrazy a dekadentní instalace. Sraz tu má pražská dekadentní mládež. Všichni hlásají svůj dekadentní názor a zároveň se dekadentně neposlouchají. Nezajímá je nikdo, kromě jich samotných. Nerespektují nikoho, kromě vlastního ega. Ničeho a nikoho se nebojí, snad kromě Velitele Požárníků...
Lessons of Touch - Miřenka Čechová
Premiéra: 6.10.2015. Hudba: Matouš Hekela. Výprava a choreografie: Jiří Bartovanec. Režie: Miřenka Čechová.
Manifestace těla v jeho krajních podobách. Tvůrci si kladou otázky, proč máme strach z dotyku, z cizího těla, z vlastního těla, těla druhého a kam až sahá naše vnitřní tolerance. Průvodcem a zároveň objektem vlastního zkoumání se stává performer Radim Vizváry, který nejprve sám, pak v intimním duetu s Ninou Vangeli a nakonec s netanečníky z řad veřejnosti podstupuje zkoušku sebevystavení...
Dvojí domov / z Čepa - Lucie Trmíková  (1:10x)
Premiéra: 29.9.2015. Podle textů Jana Čepa. Dramaturgie: Lucie Trmíková. Výprava: Jan Nebeský, Igor Korpaczewski. Hudba: Martin Dohnal. Režie: Jan Nebeský.
Poslední uvedení: leden 2017 (na domovské scéně), rok 2017 (v jiných prostorách).
Scénická koláž inspirovaná texty prozaika a esejisty Jana Čepa, který ve svém díle často hovoří o druhém světě, který je našim očím skrytý, o druhém domovu, ve kterém, jak Čep věří, „budou všechny věci přítomny zároveň a touha nebude utrpením, nýbrž slastí bez konce. Uvidíme se tam tváří v tvář, ne už jenom v zrcadle a podobenství, a jizvy našich srdcí zatřpytí se jako hvězdy“.
Černá ovce rodiny - Alexandra Macháčová  (1:00x)
Premiéra: 1.12.2014. Dramaturgie: Jana Ozoráková. Scéna: Ondřej Lipenský. Kostýmy: Jessica Monteiro. Hudba: Vojtěch Komárek. Choreografie: Jana Vrána. Režie: Viktorie Čermáková.
Poslední uvedení: rok 2014.
Tanečně-divadelní komedie. Dospívající dívka Ola Hepnarová-Breiviková slaví své třinácté narozeniny. Rodinná oslava nestojí za moc, dárky nesedí ani se nelíbí. Vypadá to, že jediné, čemu rodiče rozumí, je jejich firma, která se specializuje na psaní a rozesílání nenávistných anonymů. Do jaké míry se Ola nechá ovlivnit a přikloní se na stranu svých rodičů...?
SPAM: SMRT - Vladimir 518, Ondřej Anděra, David Vrbík  (0:50x)
Premiéra: 14.10.2014.
Audiovizuální projekt s živou pohybovou performancí. Jako hlavní téma si bere fenomén smrti a koloběhu života...
Peklo - Dantovské variace - Lucie Trmíková, David Prachař, Jan Nebeský & kol.  (1:05x)
Premiéra: 30.9.2014. Podle „Božské komedie“ Dante Alighieriho. Výprava: Petra Vlachynská. Hudba: Jan Šikl. Choreografie: Václav Kuneš, Nataša Novotná & kol. Režie: Jan Nebeský.
Poslední uvedení: rok 2017.
Tragikomické podobenství, spojující tanec a činohru, o krizi středního věku a o souboji se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny. „Peklo není místo, je to stav duše.“
Generace FB -
Premiéra: 20.5.2014. Dramaturgie: Jana Macíčková. Výprava: Dáda Němeček. Hudba a režie: Hedvika Řezáčová, Michal Bednář, Jan Čtvrtník, David Ryska.
Scénická koláž zkoumající život teenagerů na sociálních sítích. V představení účinkují děti ze Studia Light a pod vedením profesionálních herců vznikl projekt, který má za cíl informovat rodiče o možnostech komunikace, stejně jako o nebezpečích na internetu. Celá inscenace vychází ze zkušeností a poznatků „facebookové“ generace...
Němí - Adam Halaš, Petr Krušelnický, Apolena Vanišová  (0:55x)
Premiéra: 19.2.2014. Dramaturgie: Apolena Vanišová. Výprava: Apolena Vanišová, Petr Krušelnický. Hudba: Petr Krušelnický. Námět a režie: Adam Halaš.
Světlo. Performer / tanečník vystupuje z obrazu, aby ve svém sólovém pohybovém vystoupení prožil jeden obyčejný Albertův den. Skutečný je pro něj jenom svět v zrcadle vodní hladiny, vše ostatní považuje za odraz. Tma.
Kitchen Drama - Apokalypsa v kuchyni - Ondřej David  (1:20x)
Premiéra: 19.12.2013. Obnovená premiéra: 8.9.2014. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Zuzana Krejzková. Hudba: Václav Havelka, Jakub Kudláč. Režie: Ondřej David.
Původně uvedeno na scéně divadla Alfred ve dvoře jako hostující inscenace.
Poslední uvedení: únor 2016.
Autorský projekt, zabývající tématem profesionální kuchyně, která se v posledních letech stala jednou z nejčastějších lokací především mediálního zobrazení. S fetišistickým zaujetím se podrobuje důkladné analýze základní lidská dovednost - příprava pokrmů. To, co se dříve považovalo za zcela zřejmé a tudíž nestálo ani za řeč, se náhle stává dramatem antického rozměru. Kdo nedává na odiv svou schopnost či neschopnost vařit a jíst, jako by ani nebyl...
The Body Present - Jindřiška Křivánková, Jana Kozubková
Premiéra: 16.12.2013. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Jana Kozubková, Lightning Glove. Choreografie: Jindřiška Křivánková. Dramaturgie a režie: Lucie Ferenzová.
Poslední uvedení: září 2014.
Fyzické divadlo na hranici fashion show, live dj show a zpěvu. Inscenace zkoumá extrémy a kontrasty lidské fyzikality a sebeprezentace. Tady už není místo na sny a představy, zde se prezentuje holá přítomnost. Zde není touha, zde je výkon. Smutná syrová realita. Ve své tragičnosti jsme komičtí. Jsme ikony. Vogue!
S hlavou bez paty - kol.
Premiéra: 2.12.2013. Dramaturgie: Eva Prchalová. Hudba: Roman Zach. Režie: kol.
Experiment, „vědecký battlezone.“ Dvě herečky procházejí během představení různými situacemi a diváci můžou zvažovat, která z nich na to jde lépe. Ta která se naivně, ale upřímně ptá? Či ta druhá, která nikdy nepřizná, že neví? Uklízečka, samozvaná rozhodčí, stejně nakonec vždy ohodnotí obě strany podle své nálady...
Šest miliard Sluncí - Ondřej Novotný, Eva Rysová & kol.
Premiéra: 21.11.2013. Dramaturgie: Ondřej Novotný. Výprava: Anna Solilová. Hudba: Paweł Passini, Daniel Moński. Režie: Eva Rysová.
Koprodukční inscenace Experimentálního prostoru NoD a Divadla D´Epog.
Poslední uvedení: říjen 2015.
Autorský divadelní projekt inspirovaný Alzheimerovou chorobou. Všechny teorie vesmíru končí jeho zánikem, všechny organismy ztratí své životní funkce. Šest miliard Sluncí byla donedávna hmotnost největší známé černé díry, vědci již údajně objevili mnohem větší. Co se stane, když se černé díry začnou objevovat a rozpínat v naší paměti? Co zůstane z člověka...?
Man Machine - kol.  (Echt Street Puppets)
Premiéra: 21.10.2013. Výprava: Jan Bažant, Lukáš Kuchinka. Režie: Jan Bažant, Josef Wiesner.
Do města přijel podivný Cirkus. Principál otevírá nitro továrny na sny a oživuje mechanický spektákl pomocí kolektivní vůle! Přijďte sami ovládnout mrzkou hmotu. Protože Principál stále hledá nové dobrovolníky...
Smrt a dívka - Ariel Dorfman  (0:50x)
Premiéra: 3.10.2013. Překlad: Ota Ornest. Úprava a dramaturgie: Vladimír Čepek. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: rok 2014.
Psychologická sonda do života a útrap lidí po pádu (jakéhokoli) režimu, řeší provinění a míru trestu, lidské svědomí a příčiny jednání v kritických situacích.
Kabaret Shakespeare - Lucie Trmíková  (1:30x)
Premiéra: 24.4.2013. Podle sonetů Williama Shakespeara, s použitím úryvků z „Knihy Job“ a poezie Else Lasker-Schülerové. Překlad sonetů: Martin Hilský. Kostýmy: Petra Vlachynská. Hudba: Emil Viklický. Scéna a režie: Jan Nebeský.
Koprodukční inscenace Studia Damúza a Experimentálního prostoru NoD.
Poslední uvedení: květen 2016.
Autorský kabaret, inspirovaný Shakespearovými sonety. Příběh o světě naděje a důvěry v to, že všechna naše bolest, všechna naše radost, naše láska, nenávist, život i smrt - má smysl. Tři postavy – stárnoucí básník, mladý šlechtic a Černá dáma. Staří a mládí. Láska, okouzlení a žárlivost. Všichni tři se potkávají na jednom místě uprostřed podivného milostného trojúhelníku, v němž tyto tři postavy už nejsou tím, čím se zdály být...
Blood, Tears and Gold (Evanjelium) - Jozef Hugo Čačko  (0:50x)
Premiéra: 9.2.2013. Úprava a dramaturgie: Martin Vokoun. Výprava: Dominika Lippertová, Jozef Hugo Čačko. Režie: Jozef Hugo Čačko.
Obrazy osudů dvou žen, které se prolínají, nenávidí, zbožňují a zároveň respektují. Láska je přinutí nenávidět, milovat a odpouštět. Marianna a Lenka, dvě ženy a jeden vztah. Manipulace, dominance, submise...
Oni - Tomáš Měcháček & kol.
Premiéra: 23.1.2013. Režie: Tomáš Měcháček.
Hudebně-divadelní varieté s živou hudbou, loutkohrou, hosty, občerstvením a tajným posláním...
Requiem - Lenka Bartůňková
Premiéra: 12.12.2012. Scéna: Janek Rous, Lenka Bartůňková. Hudba: Michal Konvalinka. Výprava: Janek Rous, Lenka Bartůňková. Překlad, dramaturgie, choreografie a režie: Lenka Bartůňková.
Poslední uvedení: září 2014.
Tanečně-divadelní ztvárnění osobního příběhu rodiny, jejíž člen byl během 2. světové války odsouzen k smrti za protifašistický odboj. Inscenace o křehkosti těla a síle ducha, dopis na rozloučenou, čekání na smrt...
Lovci - Jindřiška Křivánková, Jana Kozubková, Lucie Ferenzová  (0:50x)
Premiéra: 5.12.2012. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Jana Kozubková. Choreografie: Jindřiška Křivánková. Režie: Lucie Ferenzová.
Poslední uvedení: říjen 2014.
Scénická báseň a fyzické divadlo inspirované životem a dílem malířek Jitky a Květy Válových.
One Step Before the Fall - Petr Boháč, Markéta Vacovská, Lenka Dusilová  (0:45x)
Premiéra: 29.11.2012. Výprava: Petr Boháč, Jeník Bubal. Hudba: Lenka Dusilová. Choreografie: Markéta Vacovská. Režie: Petr Boháč.
Koprodukční inscenace Spitfire Company a Studia Damúza.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Multižánrový projekt, který tematizuje motiv boje, vyčerpanosti, projevů Parkinsonovy choroby a kolapsu.
Silnice - Adam Halaš  (0:45x)
Premiéra: 5.9.2012. Na motivy stejnojmenného filmu Federica Felliniho. Výprava: Jakub Kopecký. Hudba: Jan Středa, Kryštof Verner, Vratislav Simon, Tereza Králová, Jakub Kopecký. Režie: Adam Halaš.
Poslední uvedení: červen 2013.
Mimické divadlo na motivy filmu „Silnice“ Federica Felliniho o světě klaunů na periférii, o naivitě i buranství, fantazii i beznaději, naději i štěstí.
Rozprostřeno! - Kateřina Bílková  (0:50x)
Premiéra: 12.6.2012. Hudba: Vojtěch Knot. Režie: Kateřina Bílková & kol.
Poslední uvedení: duben 2013.
„Realita. Re-Experiment. Re-Mediace. Re-Show. Re-Iluze. Pět lidí a jejich recepty na život. Absurdní setkání televizních předobrazů. Před kamerou za kamerou každý bude hrát, jinak nebudeme vydělávat. Práce jako práce. Za něco se stydím, ale ničeho nelituji...“
Valentýn - Petr Krušelnický  (Antena|0:45x)
Premiéra: 29.5.2012. Na motivy divadelní hry Carlose Be „Čekanka“. Překlad hry: Petr Gojda. Výprava, hudba a choreografie: Petr Krušelnický. Dramaturgie a režie: Apolena Vanišová.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
Inscenace kombinující techniky činoherního a nonverbálního divadla s audio-vizuální instalací, která směřuje především k otázce násilí páchaného na ženách. Odpovědi nabízí výpověď malého chlapce, který zůstal někde vzadu. Neuchovalo se z něj víc než jméno, o kterém se mu zdálo v noční můře...
Nespatřen - Věra Ondrašíková, Johana Švarcová, Michal Rýdlo, Michal Cáb
Premiéra: 9.5.2012. Výprava: Petra Mládková. Hudba: Johana Švarcová. Choreografie: Věra Ondrašíková.
Fascinující a objevná cesta do krajin viděných i slyšených!
Manson - Aleš Janák
Premiéra: 22.2.2012. Výprava: Jakub Kopecký. Hudba: Jan Středa. Choreografie: kol. Režie: Aleš Janák.
Inscenace vznikla ve spolupráci DOT504 a Teatru Novogo Fronta.
Poslední uvedení: listopad 2013.
Šílenec nebo vysoce inteligentní manipulátor? I po třiceti letech je Charles Manson ve středu pozornosti...
S.K.R.Z. - Sodja Lotker & kol.
Premiéra: 2.12.2011. Dramaturgie: Marta Ljubková, Sodja Lotker. Výprava: Dragan Stojčevski. Režie: Howard Lotker.
Poslední uvedení: květen 2013.
Experimentální činoherní sci-fi o konci světa. Pilíř, hlavní hrdina příběhu S.K.R.Z., uvízl ve světě, kde se jeden snadno ztratí v prostoru a čase. Když udělám správnou věc v nesprávnou chvíli, je to pořád ta správná věc?
VRRh ženy kamenem - Lenka Bartůňková
Premiéra: 21.9.2011. Choreografie: Lenka Bartůňková.
Taneční divadlo s jednoduchou a hravou scénografií, ve které je divák aktivně zapojen. Šachovnice s devíti poli, pod kterými se skrývá devět různých tanečních celků a situací. Pokud se právě Vy rozhodnete zakoupit si lístek a s kapkou štěstí se stanete vybraným...
Blázinec - Jan Lstibůrek, Robin Král
Premiéra: 18.4.2011. Výprava: Silvia Gajdošíková. Hudba: Jan Lstibůrek. Texty písní: Robin Král. Režie: Anna Polívková.
Autorský hudebně-dramatický projekt založený na na autorských písních a balancující na hraně normálnosti a šílenství i nejrůznějších žánrů.
Monstrum Dr. Frankenstein - Marija Krstič
Premiéra: 25.3.2011. Dramaturgie: Kryštof Pavelka. Výprava: Silvia Gajdošíková. Hudba: Damjan Babić. Režie: Marija Krstić.
Co když stále ještě žije? Odmítnuté a smutné stvoření které strávilo dvě století ve tmě. Příchod lidí v něm probouzí dávnou touhu po nalezení zbytků vlastní lidskosti a identity.
Nezavírat - Kristýna Boková
Premiéra: 4.2.2011. Scéna: Johana Střížková. Kostýmy: Lucie Fricová. Choreografie: Petra Brabcová, Kristýna Boková.
Autorská tanečně-divadelní inscenace ukotvená na provazech a balancující na hranici tance a akrobacie. Tématem je lidské pouto. Ať už jde o vztah matky k dítěti, ženy k muži, ale třeba i pouto k určitému prostředí, ke vzpomínkám...
Sfinga - Jana Vrána
Premiéra: 22.1.2011. Výprava: Lenka Kovaříková. Choreografie: Jana Vrána
Sólový taneční výzkum napříč světadíly vnitřních krajin.
NoD Quijote - Egon Tobiáš  (1:35x)
Premiéra: 27.10.2010. Inspirováno texty Miquela de Cervantese a dalšími zdroji. Dramaturgie: Kateřina Šavlíková. Výprava: Bohuslav Reynek, Petra Vlachynská, Ivana Kanhäuserová. Hudba: Pavel Fajt. Režie: Jan Nebeský.
Koprodukční inscenace Studia Damúza a teatro NoD.
Poslední uvedení: květen 2013.
Konfrontace divadla s výtvarným uměním, konkrétně s cyklem grafických listů Bohuslava Reynka na téma Don Quijote. „Každé šílenství ještě nutně neznamená pro člověka zlo. Když ti spadne na hlavu kámen, je to opravdové zlo; ale ostatní věci, jako například hanba, ostuda, výtky a pomluvy, škodí člověku jen natolik, nakolik si jejich škodlivost uvědomuje.“
Starý nácek - tragédie génia - Martin Komárek
Premiéra: 7.3.2010. Scéna: Petr Bakoš. Kostýmy: Pavla Michálková. Loutky: Pavla Špátová. Hudba: Lukáš Kuta. Režie: Martin Učík.
Hraný divadelní dokument jakéhosi soudního procesu ve věci svědomí a odpovědnosti umělce – génia. Projekt zkoumá příčiny, jež velikána literatury Knuta Hamsuna dovedly až k tragické konverzi k nacismu.
Lamento / Z tance v prach a opět do tance (Den a noc Matky Terezy) - Lucie Trmíková, Miloš Orson Štědroň
Premiéra: 18.1.2010. Výprava: Petra Vlachynská. Hudba: Miloš Orson Štědroň. Režie: Jan Nebeský.
Poslední uvedení: rok 2013 (v Roxy / NoD), rok 2014 (ve Vršovickém divadle Mana).
Hudebně-divadelní inscenace, která přináši zcela nový pohled na Matku Terezu.
Pornohvězdy - Petr Kolečko, Tomáš Svoboda, Petr Wajsar  (klub Roxy|1:30x)
Premiéra: 15.12.2009. Výprava: Jitka Nejedlá. Choreografie: Lenka Vágnerová, Rostislav Novák ml. Hudba: Petr Wajsar. Režie: Tomáš Svoboda.
Poslední uvedení: prosinec 2010.
Metaforický muzikálový příběh o tom, jak si v dnešním světě někdy nahrazujeme osobní neštěstí workoholickým, konzumním způsobem života, který někdy vede až k úplné ztrátě víry. „Všichni jsme tak trochu pornohvězdy...!“
Do ráje - Ondřej David
Premiéra: 2.12.2009. Dramaturgie: Marta Ljubková. Hudba: Jakub Kudláč. Scéna a režie: Ondřej David.
Brutální groteska o marketingu.
Osobní anamnéza - v roce 1989 mi bylo pět let... -  (Opona, o.p.s.|1:35x)
Premiéra: 23.4.2009. Dramaturgie: Martina Musilová. Scéna: Antonín Šilar. Kostýmy: Bio Masha. Hudba: Jan Burian ml. Režie: Petra Tejnorová.
Autorský projekt, lehce (ne ryze) naivní divadelní inscenace, která kombinuje prvky dokumentárního a fyzického divadla a která je pokusem dívat se pod různými úhly pohledů na nedávnou totalitní minulost. Nejde přitom o jednotný generační názor na onu dobu, protože jejich setkání s minulostí nemá povahu konfliktu, ale překvapení...
Inscenace je součástí projektu Cirkus totality.
Neúplný sen - Pavel Fajt, David Prachař, Jan Nebeský
Premiéra: 28.11.2007. Dramaturgie: Kateřina Šavlíková. Hudba: Pavel Fajt. Režie: Jan Nebeský.
Koprodukční inscenace Studia Damúza a teatro NoD.
Faustovská vize 22. století. Inscenace podle předloh („Faust“ a „Kniha neklidu“) portugalského literáta Fernanda Pessoy.

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 16.9.2021