Divadlo NoD

Sandman

Premiéra: 15.5.2017 | 1:15x
Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Adriana Černá. Režie: Linda Dušková.
Poslední uvedení: květen 2018.
Autorská inscenace zabývající spánkem a jeho poruchami. Příběh Sandmana, postavy, která prochází díly autorů N. Gaimana, E. T. A. Hoffmana nebo H. Ch. Andersena. Ale kdo je ve skutečnosti Sandman a jak ovlivňuje naše životy...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo NoD
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Lukáš Holubec 60 %

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
4.12.2018 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
Znáte ten pocit, když sledujete sen někoho jiného? Když sice víte, že to celé snad někomu dává smysl, že každá jednotlivost asi bude mít svůj význam, ale protože se v tom odráží zkušenost někoho jiného, k níž nemáte přístup, nutně zůstáváte stranou? Tak přesně to pro mě byl Sandman.
Lukáš Holubec  60 %
11.12.2017 | 715 hodnocení
+ souhlasím
Linda Dušková se v autorské inscenaci vrhla na zajímavé a svým způsobem tajemné téma spánek a s ním spojené poruchy. Překvapivě ani tak nejde o postavu Sandmana, jak napovídá název, ale spíše o zaměření se na zkoumání různorodých strachů, jež jednotlivé postavy prožívají. Ať už jde o narkoleptika, somnambula nebo dvojici žen, z nichž jedna trpí tím, že se jí sny nikdy nezdají, zatímco druhá nespí, jelikož se její sny plní. Po herecké stránce je inscenace naprosto zvládnutá. Bohužel jsou všechna témata pouze naťuklá a celek nedrží zcela pohromadě. Příjemné představení, ale potenciál nevyužit.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.