La Fabrika

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
program divadla zde není k dispozici
kontaktujte nás
Adresa: Komunardů 30, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 1-6-12-14-25 Dělnická, resp. U Průhonu]
Pokladna: Pokladna je UZAVŘENA. Vstupenky jsou v prodeji pouze online,
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu
Začátky: 19.30
Ceny vstupenek:
590-350 Kč
Poznámky a upozornění:
  • La Fabrika se nachází v býv. industriálních prostorech a disponuje dvěma sály. Přímý vstup do Studia 2 ("Slévárna") z Přístavní ul.
  • Pokladna divadla je umístěna na adrese Komunardů 28 (vedle hlavního vstupu do La Fabriky).
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Sleva pro studenty je poskytována pouze na omezený kontingent míst.
  • Poplatek za šatnu: 10 Kč.

Repertoár - La Fabrika

Slávy dcery - Natálie Kocábová  (1:50x)
Premiéra: 17.1.2023. Výprava: Vanda Hybnerová, Matilda Tlolková. Loutky: Marek Brožek. Hudba: Mikuláš Tichý a citace. Režie: Vanda Hybnerová.
Komediální i fantaskní divadelní „road movie“ pro čtyři herečky a jednoho klauna o vztahu silného otce a jeho čtyř dcer...
    
Rozladěné držky - Rozálie Havelková, Anežka Hessová
Premiéra: 12.10.2022. Dramaturgie: Roman Poliak. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Rozálie Havelková, Michal Mihok. Texty písní: Rozálie Havelková. Pohybová spolupráce: Lukáš Šimon. Režie: Rozálie Havelková, Anežka Hessová, Ondřej Havelka, Adéla Stodolová.
Původně uváděno ve Studiu Citadela (předpremiéry work in progress tvaru od srpna 2020).
Scénická koláž s poetikou klaunérie, nového cirkusu a nonverbálního divadla. Příběh o odchodu k cirkusu, o odvážném vykročení do neznáma a touze splnit si svůj sen. Co se ale stane, když se sen opravdu splní...?
Poprvé a naposledy - kol.
Premiéra: 4.4.2022. Výprava: Michaela Pavlátová. Hudební spolupráce: Filip Jiskra, Jan Maxián. Choreografie a režie: Václav Kuneš.
Studio 2 - Slévárna. Společná inscenace La Fabriky a souboru 420PEOPLE.
„Restaurace, která už dlouho čeká na otevření. Vintage hits, oslava 60. a 70. let, číšníci v tančírně, tanečníci v restauraci , živá kapela, nečekaní hosté a zřejmě i hasič, který Vám chce zkazit náladu, ale nezkazí, pokud ji nám všem ovšem nezkazí omicron. Vše s konzumací bublinek a jiných povzbuzujících nápojů...“
Proslov - Anna Polívková
Premiéra: 12.1.2022. Pražská premiéra: 17.3.2022. Výprava: Marek Cpin. Hudba: Jiří Konvalinka. Choreografie: Jana Burkiewiczová. Režie: Anna Polívková, Jana Burkiewiczová.
Koprodukční inscenace Divadla Bolka Polívky a Divadla La Fabrika.
Pohybový one woman stand-up. Je možné najít slova odhalující tajemství vesmíru, zázrak stvoření, smysl života? Pokusila se o to. Chtěla by říct všechno, změnit svět, zachránit lidstvo. Podaří se jí to...?
Kleopatra - Petr Kolečko  (1:25x)
Činohra se zpěvy z prostředí starověkého Egypta. Královna Kleopatra a její tři osudoví muži. „Každej ví, že pyramidy postavili ufoni. Naši chlapi by v životě nic takovýho nezvládli. Žena, která se narodila s úkolem uchránit starobylou a oslabenou říši před maskulinním militantním Římem, ale život si zkomplikovala ještě těžším úkolem. Chce opravdovýho chlapa. Byť jenom na jedinou vteřinu. Protože taková vteřina opravdové lásky může vyvážit věčnost plnou buzen v žabkách...“
Padesátka - Petr Kolečko
Premiéra: 28.3.2014. Obnovená premiéra: 16.2.2020. Dramaturgie: Vojtěch Kotek & kol. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Viliam Béreš, Patrick Karpentski, Sára Vondrášková a citace. Režie: Vojtěch Kotek.
Hra o mužích, horách, běžkách, rumu, ženách a jednom malém zapomenutém tajemství. Pavka je nejstarším žijícím členem tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Bojí se, že syn Jura nedokáže naplnit jeho odkaz. Místo Jizerské padesátky ho totiž zajímají manželky rolbařů a členů horské služby. Pavka kvůli tomu nemůže jet rolbou, jak se před rolbaři stydí, a každý druhý den nosí zásoby do své horské chaty až z Bedřichova v krosně. Krosna, kterou vláčí na svých bedrech, je čím dál tím těžší. Ne proto, že by horalek, rumu na grog nebo párků bylo víc. Ale proto, že na Pavku stále více doléhá tíha těžkého osudu Bulánových. Osudu, který je stejně mrazivý jako zmrzlé sliny vyčerpaných běžkařů...
14!  
Federer–Nadal - Petr Kolečko & kol.  (0:55x)
Premiéra: 30.4.2012. Dramaturgie: Jakub Prachař, Petr Kolečko, Marek Taclík. Výprava: Jakub Prachař. Choreografie: Adéla Stodolová. Režie: Jakub Prachař, Petr Kolečko, Marek Taclík, Martin Kukučka.
Autorská inscenace, „posvátná tráva wimbledonského All England Clubu“ na jevišti. Dva nezničitelní hrdinové dnešní doby tak, jak je možná neznáte. Pět setů autorského divadla, které se nebojí metafyzického obsahu: Tenisu!!! Bílé trenky, tvrdé údery, chytré kraťasy i halušky Rogerovy tchýně.
Krasavice interkontinentální – Arte et Marte - Martha Issová, Anna Polívková  (1:10x)
Premiéra: 10.6.2011. Obnovená premiéra: 25.9.2013. Scéna: Michaela Pavlátová. Kostýmy: Studio Chatty (Radka Sirková, Anna Tušková). Hudba: Jakub Xavier Baro, Jakub Lentz. Režie: Martha Issová, Anna Polívková.
Nová verze inscenace, která byla prvně uvedena v rámci festivalu „Mimraj“ v prosinci 2006 na scéně Divadla Komedie.
Klaunérie na téma přátelství. A to nejen světlé stránky přátelství, jako je radost, sdílení, hravost, společná tvořivost a naslouchání, ale i ty jeho temnější momenty: závislost, řevnivost, shazování, rvačky a řevy, pláč a vydírání a to všechno, co člověk nikdy nepřizná, ale všem se to děje...
tip redaktora! Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jan Pařízek Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jan Pařízek

ARCHIV INSCENACÍ

Již neaktivní scény / soubory: SpoluHra | Holektiv


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 22.4.2024