Divadlo MA

 scéna, kde tento soubor vystupuje:
Divadlo MA
Adresa: Žitná 41, Praha 1 [zobrazit na mapě]
Ceny vstupenek:
340 Kč
Poznámky a upozornění:
  • .

Repertoár

Zimní kouzlo - Marianna Arzumanova & kol.  (1:00x)
Premiéra: 30.11.2021. Podle slovanské pohádky „Dvanáct měsíčků“. Hudba: Evgeny Sharogradskiy. Režie: Marianna Arzumanova.
Rodinná inscenace na motivy tradiční slovanské pohádky „Dvanáct měsíčků“ v humorném podání. Na královský trůn usedlo dítě. Všichni se kvůli jeho přáním staví na hlavu, aby o ni náhodou nepřišli. Jsou Vánoce, venku mrzne až praští. S vidinou zlaté odměny vyhání macecha s dcerou nebohou Marušku do lesa. Pro sněženky! Spící příroda je neúprosná a mrznoucí dívenku může zachránit jen kouzlo a zlaté srdce...
Polyfonie.Čechov.cz - Marianna Arzumanova
Premiéra: 10.8.2021. Překlad: Marianna Arzumanova & kol. Režie: Marianna Arzumanova.
online premiéra v březnu 2021
Čechov je nemilosrdný a takové lidské polyfonii se směje. Je nepřekonatelným psychologem a nadčasovým autorem. Je až k smíchu, absurdní, jak se lidé navzájem neposlouchají. Od první chemické reakce mezi partnery, přes první nevěru, a dokonce ani po smrti si nerozumí...
Adresát neznámý - Kressmann Taylor, Marianna Arzumanova
Premiéra: 13.9.2020. Překlad novely: Dagmar Steinová. Dramaturgie, výprava a režie: Marianna Arzumanova.
Adaptace novely, která se v roce 1939 stala v USA literární senzací a zároveň se ve stejném roce dostala na seznam zakázaných knih německým říšským komisařem. Příběh o nejbližším kamarádství s nepředvídatelným koncem a také o tom, co se může stát skutečným žijícím lidem poblázněným pokřivenou ideologií...
Zakopaný pes - J. B. Priestley
Premiéra: 9.10.2019. Obnovená premiéra: 18.9.2020. Režie: Marianna Arzumanova.
Psychologická detektivka, kde se všechno odehrává ve velkolepé anglické šlechtické společnosti. Na první pohled jde o kroužek milujících se lidí, ale během neočekávaného, náhodného domácího vyšetřování se zjišťují strašlivé detaily, které by se nikdy neodhalily, kdyby se konverzace vedla jinak a pes zůstal zakopaný...
Papinův hrnec - kol.  (1:00x)
Premiéra: 19.5.2019. Podle hry Arnolda Weskera „Kuchyň“. Režie: Marianna Arzumanova.
Inscenace motivy hry „Kuchyň“ britského dramatika Arnolda Weskera. Jestliže u Shakespeara celý svět je divadlo, tak podle Weskera celý svět je bláznivá kuchyň, ve které není místo pro sny ani lásku. Děj je přesunut z Londýna 40. let do současné pražské restaurace a role kuchařů hrají herci, kteří jsou imigranti z různých slovanských zemí. Kudy unikne tlak, když se ucpe ventil...?
Zabít draka - Jevgenij Švarc
Premiéra: 1.10.2018. Režie: Marianna Arzumanova.
Filozofická pohádka proti totalitě ve všech formách, režimech nebo obdobích dějin a o lidské vlastnosti takový režim slepě následovat. Zabít draka vyžaduje nadměrné úsilí, nicméně zbavit společnost vnitřních pout a zabít draka v každém z nás je úkol mnohem složitější.
Traktát o lásce - Marianna Arzumanova  (1:15x)
Premiéra: 16.3.2018. Dramaturgie a režie: Marianna Arzumanova.
Autorská průřezová skladba rozebírající lásku přes ty nejznámější a nejdojemnější scény „od Aristofana až po Čechova“.
13 ženských tváří -
Premiéra: 15.3.2015.
Hudebně dramatická inscenace, v níž v krátkých a měnících se etudových scénách se rozkrývá svět ženy. Žena zamilovaná a osamocená, žena svádějící a opuštěná. Vnitřní svět ženy, který je občas klidný a dětinsky nevinný, někdy tvrdý a vroucí vášnivý.
Buenos Aires, vystupte! - Marianna Arzumanova & kol.
Premiéra: 18.10.2013. Režie: Marianna Arzumanova.
Divadelní zpracování životních příběhů lidí, kteří v letech 1900 - 1946 emigrovali do Argentiny.

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 19.11.2021