Městské divadlo v Mostě

lze platit platební kartou zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
17.01. (St) 19:00 Kráska a zvíře
18.01. (Čt) 09:00 O Plaváčkovi
18.01. (Čt) 14:30 O Plaváčkovi
18.01. (Čt) 19:00 Cena za něžnost
19.01. (Pá) 09:00 Pohádka na předpis
Nejbližší představení:
17.01. (St) 19:00
Kráska a zvíře
18.01. (Čt) 09:00
O Plaváčkovi
18.01. (Čt) 14:30
O Plaváčkovi
18.01. (Čt) 19:00
Cena za něžnost
19.01. (Pá) 09:00
Pohádka na předpis
Adresa - Městské divadlo v Mostě: Divadelní 15, Most [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4, bus 5-16-17-25-30-31 1. náměstí]
Adresa - Divadlo rozmanitostí: Topolová 8/1278, Most [zobrazit na mapě]
[bus 5-25-30 Aquadrom]
Pokladna: po-pá 8-18
Předprodej: od 20. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Homevideo - Jan Braren, Can Fischer (únor, Městské divadlo - komorní scéna)
Je úchvatná! - Peter Quilter (únor, Městské divadlo)
Dáma od Maxima - Georges Feydeau (duben, Městské divadlo)
Talentovaný pan Ripley - Patricia Highsmith (červen, Městské divadlo)
Ceny vstupenek:
200-140 Kč (Městské divadlo v Mostě)
70 Kč (Divadlo rozmanitostí)
300 Kč Noc na Karlštejně (letní produkce na hradu Hněvín)
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Jiří Rumpík
ředitel:
Václav Hofmann
umělecké vedení:
Tomáš Alferi
 

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (3)


Z tiskových zpráv (3)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - roční, variabilní pevné řady se slevou (předplatné na další kalendářní rok je v prodeji obvykle od října do prosince).
  • Premiéra inscenace Odysseia (Cesta) byla z důvodu závažné poruchy technického zázemí jeviště přeložena z 29.9. na 27.10.2017.

Repertoár - Městské divadlo v Mostě

Je úchvatná! - Peter Quilter  (připravuje se)
Premiéra: 23.2.2018. Překlad: -bude doplněno-. České texty písní: Vít Herzina. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Zuzana Mazáčová. Hudební spolupráce: Tomáš Alferi. Režie: Pavel Ondruch.
Populární hudební komedie o nejhorší operní zpěvačce všech dob.
Homevideo - Jan Braren, Can Fischer  (připravuje se)
Premiéra: 9.2.2018. Překlad: -bude doplněno-. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Výrpava: Kateřina Baranowska. Režie: Adam Doležal.
Napínavá hra o dospívání a o mládeži, nejen pro mládež. Jak mohou sociální média a kyberšikana změnit do té doby normální život člověka...?
Kráska a zvíře - Vlastimil Novák, George Agathonikiadis
Premiéra: 22.12.2017. Podle pohádky Jeanne-Marie Leprince de Meaumont. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Hájková. Hudba: Darek Král. Texty písní: Vít Herzina. Choreografie: Jan Veselý. Režie: George Agathonikiadis.
Romantická a tajemná pohádka s písněmi na motivy známého příběhu.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Tramvaj do stanice Touha - Tennessee Williams  (komorní scéna)
Premiéra: 10.11.2017. Překlad: Luba Pellarová, Rudolf Pellar. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Romana Tůmová. Režie: Jakub Korčák.
Světoznámé moderní americké drama. Tragédie nepochopení a lhostejnosti vůči ostatním. Může zlomený motýl, jemný a citlivý, obstát vůči zvířecím stránkám lidské bytosti...?
inscenace není vhodná pro děti
Odysseia (Cesta) - libreto: Miloslav Klíma, Zbyněk Srba; hudba: Oldřich Veselý; texty písní: Pavel Vrba
Premiéra: 27.10.2017. Podle Homérova eposu, s použitím převyprávění Rudolfa Mertlíka a překladů Vladimíra Šrámka, Otmara Vaňorného a Otakara Smrčky. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Hájková. Hudební spolupráce: František Krtička. Choreografie: Hana Halberstadt. Režie: Zbyněk Srba.
Výpravný muzikál na motivy Homérova eposu a Homérských hymnů o strastiplné cestě slavného řeckého hrdiny. Napínavé dobrodružství i příběh lásky, věrnosti, naděje, pýchy a malověrnosti.
Baron Prášil - Jiří Kraus  (malá scéna)
Premiéra: 8.9.2017. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Jiří Zajáček, Tomáš Nedvěd. Kostýmy: Jiří Kraus. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Vít Herzina. Režie: Jiří Kraus.
Slavná a zaručeně pravdivá vyprávění Barona Prášila v kabaretně laděné inscenaci.
Splašené nůžky - Paul Pörtner, Bruce Jordan, Marylin Abramson, Bobby Lohrmann
Premiéra: 2.6.2017. Překlad: Petr Novotný. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Kateřina Baranowska. Režie: Milan Schejbal.
Interaktivní komedie, v níž mají diváci nezaměnitelnou úlohu. „Pojďte s námi vyřešit zločin, který se stal v jednom mosteckém kadeřnictví!“
Nebezpečné vztahy - Christopher Hampton
Premiéra: 21.4.2017. Podle románu Choderlose de Laclose „Nebezpečné známosti“. Překlad: Vladimíra Smočková, Ladislav Smoček. Úprava: Pavel Ondruch, Zdeněk Janál. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Zuzana Mazáčová. Režie: Pavel Ondruch.
Populární adaptace slavného románu Choderlose de Laclose. Dramatický a vzrušující souboj Valmonta a markýzy de Merteuil nás zavede do světa, který se navenek leskne bohatstvím a vybranými mravy, ale pod maskou přetvářky zeje propast potlačených tužeb, intrik a krutostí. Je ještě možné nalézt skutečný cit? Nebo naše duše již nadobro pohltila prázdnota a perverze...?
Testosteron - Andrzej Saramonowicz  (komorní scéna)
Premiéra: 7.4.2017. Překlad: Tomáš Svoboda. Dramaturgie: Jakub Liška. Scéna: Jitka Fleislebr, Michal Skočovský. Kostýmy: Anna Chrtková. Hudba: Robin Schenk. Režie: Hana Marvanová.
Živelná polská komedie s hlubším poselstvím o chlapské duši, ženách a vztazích.
inscenace není vhodná pro děti
Tajný deník Adriana Molea - Sue Townsend, Miroslav Hanuš
Premiéra: 24.2.2017. Překlad knihy: Kateřina Mocová, Miroslav Hanuš. Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Hájková. Hudební spolupráce: Tomáš Alferi. Texty písní: Miroslav Hanuš. Režie: Petr Svojtka.
Činoherní retro muzikál podle kultovní knihy. Úsměvný příběh o nástrahách dospívání protkaný spoustou dobových šlágrů osmdesátých let opatřených novými a velmi originálními texty.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Charleyova teta - Jevan Brandon-Thomas
Premiéra: 16.12.2016. Překlad: Zdeněk Vančura. Dramaturgie: Pavlína Schejbalová. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Baranowska. Úprava a režie: Milan Schejbal.
Jedna z nejlepších komedií všech dob milovaná diváky i herci. Kolik překvapení způsobí anglický gentleman, kterého kamarádi přiměli převléknout se za tetu? A co teprve, když se pravá teta objeví...?
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Souborné dílo Williama Shakespeara (zkrácená verze) - Jess Borgeson, Adam Long, Daniel Singer  (Aréna)
Premiéra: 4.11.2016. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Michal Pětík. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Petr Zeman. Režie: Adam Doležal.
Celosvětově úspěšná bláznivá revue, v níž tři herci v nevázaně potrhlém kabaretu představí ve zkrácené podobě ompletní dílo největšího dramatika...
Starci na chmelu - libreto: Vratislav Blažek, Ladislav Rychman, Vlastimil Novák, Zbyněk Srba; hudba: Jiří Bažant, Jiří Malásek, Vlastimil Hála
Premiéra: 16.9.2016. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Hájková. Hudební spolupráce: František Krtička. Choreografie: Hana Halberstadt. Režie: Zbyněk Srba.
Jevištní podoba legendárního a vůbec prvního českého filmového muzikálu plného nestárnoucích melodií. Nadčasový příběh z chmelové brigády vypráví o silné lásce a víře v druhého člověka i v sebe sama, o rozechvění a rozbolavění z čerstvé lásky mezi půvabnou Hankou a čestným Filipem.
Saturnin - Zdeněk Jirotka, František Zborník, Kateřina Fixová
Premiéra: 27.5.2016. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudební spolupráce: Tomáš Alferi. Choreografie: Rostislav Šrom. Režie: Martin Vokoun.
Divadelní podoba románu, který dlouhodobě patří mezi nejčtenější a nejoblíbenější české humoristické knihy a který je přitažlivý pro svěží i bláznivý anglický humor. Stoický sluha, jenž si libuje v kanadských žertech a vyhledává dobrodružství všeho druhu, se stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho poklidném životě řadu překvapivých zvratů...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Podivný případ se psem - Mark Haddon, Simon Stephens  (komorní scéna|2:15)
Premiéra: 8.4.2016. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Veronika Watzková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Lukáš Kopecký.
Populární divadelní podoba úspěšné knihy. Christopher je nadaný a poněkud svérázný chlapec, který zřejmě trpí poruchou autistického spektra, nejspíše Aspergerovým syndromem. Je mu patnáct let a má v oblibě matematiku a astronomii, potíže mu však dělá komunikace s lidmi. Když objeví Wellingtona, psa své sousedky, probodnutého vidlemi, rozhodne se, jako obdivovatel Sherlocka Holmese, vypátrat pachatele. V průběhu vyšetřování pak rozkryje nejednu záhadu, a to nejen v případu se psem, ale především ve své rodině...
Princezna se zlatou hvězdou na čele - Karel Michael Walló
Premiéra: 3.5.2015. Podle pohádky Boženy Němcové. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Romana Tůmová. Hudba: Tomáš Alferi. Texty písní: Vít Herzina. Úprava a režie: Jiří Kraus.
Divadelní podoba klasické pohádky, proslavené legendárním filmovým zpracováním Martina Friče. Veršovaný příběh o půvabné princezně Ladě, jež je nucena se převléct do myšího kožíšku, a uprchnout před vdavekchtivým králem Kazisvětem. Na své cestě doputuje až do království spanilého prince Radovana a nechá se zde zaměstnat v zámecké kuchyni. Avšak Kazisvět a jeho pochopové jsou jí na stopě...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Habaďúra - Michael Cooney
Premiéra: 26.3.2015. Překlad: Rupert Dubský. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Kateřina Baranowska. Režie: Milan Schejbal.
Komedie o tom, co všechno se vyvine z jednoho malého podfuku, z habaďůry, která hlavnímu hrdinovi přinese spoustu problémů...
Postřižiny - Bohumil Hrabal, Jiří Janků, Petr Svojtka
Premiéra: 13.2.2015. Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Hájková. Výběr hudby: Petr Mandel. Režie: Petr Svojtka.
Dramatizace kultovní knihy Bohumila Hrabala, jejíž popularitu dotvrdilo také vynikající filmové zpracování Jiřího Menzela. Poetické obrázky plné nostalgie a nezaměnitelného humoru jsou vzpomínkou na autorovo dětství prožité v období první republiky v nymburském pivovaru.
Osudy dobrého vojáka Švejka - Jaroslav Hašek, Jiří Kraus  (malá scéna)
Premiéra: 18.12.2011. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Josef Koráb. Kostýmy: Romana Tůmová. Režie: Jiří Kraus.
Tři díly možná nejslavnějšího českého románu inscenované v kabaretní podobě.
Noc na Karlštejně - libreto: Vlastimil Novák, Zbyněk Srba; hudba: Karel Svoboda; texty písní: Jiří Štaidl, Eduard Krečmar  (2:10)
Premiéra: 17.9.2011. Obnovená premiéra: 19.6.2016. Podle stejnojmenné hry Jaroslava Vrchlického. Dramaturgie: Vlastimil Novák. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Hájková. Hudební spolupráce: Tomáš Alferi. Choreografie: Hana Charvátová-Halberstadt. Režie: Zbyněk Srba.
Muzikálová podoba romantického příběhu letní noci, během níž si ženský živel podmaní srdce mužů i ženám nepřístupný Karlštejn.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Sluha dvou pánů - Carlo Goldoni  (2:35)
Premiéra: 12.6.2009. Překlad: Eva Bezděková. Úprava: Jiří Janků, Petr Svojtka. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Hájková. Režie: Petr Svojtka.
Komedie dell´arte postavená na bláznivě komických situacích a peripetiích, jejichž hybatelem je drzý intrikán a mazaný sluha Truffaldino.
Na Poříčí dítě křičí - Jiří Suchý  (malá scéna)
Premiéra: 28.4.2006. Výprava: Jiří Kraus, Romana Tůmová, Jiří Zajáček, Michaela Krausová. Hudební spolupráce: Tomáš Alferi, Jan Beneš. Úprava a režie: Jiří Kraus.
Kabaretní inscenace sestavená z písniček pražské periferie.
Past na myši - Agatha Christie  (2:05) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 21.10.2016. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Kateřina Mocová. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Romana Tůmová. Hudba: Tomáš Alferi. Úprava a režie: Věra Herajtová. Poslední uvedení: listopad 2017.
Klasický příběh slavné Agathy Christie. Do nově otevřeného penzionu manželů Ralstonových přijíždí první hosté. Sníh odřízne odlehlý dům od okolního světa a jeden z hostů se chystá vraždit...
Řidič paní Daisy - Alfred Uhry  (komorní scéna) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 11.9.2015. Obnovená premiéra: 7.1.2017. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Michal Pětík. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Romana Tůmová. Režie: Jakub Korčák. Poslední uvedení: září 2017.
Hra, která je známá i z úspěšného filmového zpracování, o stárnutí, složitém sbližování dvou svébytných osobností, samotě i tvrdohlavosti.
Blbec k večeři - Francis Veber  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 28.3.2014. Překlad: Antonie Miklíková. Dramaturgie: Michal Pětík. Výprava: Marta Roszkopfová. Hudba: Tomáš Alferi. Úprava a režie: Věra Herajtová. Poslední uvedení: červen 2017.
Bláznivá situační komedie o nečekaném vyústění srážky s blbcem. „Smějeme se pitomcům do té chvíle než zjistíme, že jsou nám podobní...“

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 16.1.2018