Městské divadlo v Mostě

Noc na Karlštejně

Premiéra: 17.9.2011 | Obnovená premiéra: 19.6.2016
Podle stejnojmenné hry Jaroslava Vrchlického. Dramaturgie: Vlastimil Novák. Scéna: Petr Kastner. Kostýmy: Kateřina Hájková. Hudební spolupráce: Tomáš Alferi. Choreografie: Hana Charvátová-Halberstadt. Režie: Zbyněk Srba.
Muzikálová podoba romantického příběhu letní noci, během níž si ženský živel podmaní srdce mužů i ženám nepřístupný Karlštejn.
2:10   D12+   
Městské divadlo v Mostě
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
75101000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
12.6.21:00 vstupenky
13.6.So21:00 vstupenky
14.6.Ne21:00 vstupenky
15.6.Po21:00 vstupenky
16.6.Út21:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vaklav  60 %
26.6.2025 | 393 hodnocení
+ souhlasím
55% - Prostředí - krása veliká, ohňová show - paráda, koník - líbezný - námitky si nechám pro sebe, protože večer to byl pěkný.
S klidným srdcem na hrad vyrazte, litovat určitě nebudete a třeba budete našeni jako většina zde.
Dramaticz  80 %
19.2.2024 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedené představení, ve kterém exceluje Jan Beneš jako Karel IV. a Lucia Nývltová (Jagerčíková) jako Eliška. Skvěle jim sekunduje Karolína Herzinová a Ondřej Dvořák.
Skvělá je pánská pěvecká company.
Představení by si zasloužilo živý orchestr. Na nádvoří hradu Hněvín má představení obrovské kouzlo.
Skvělá je i délka představení. S pauzou cca 2 hodiny. Představení má spád a energii.
DivadelniFan  80 %
20.6.2017 | 455 hodnocení
+ souhlasím
2016: Opravdu mimořádný zážitek! Skvělou přirozenou kulisou je samotný Hněvín, který herci využívají na 100%. A když se k tomu přidají perfektní výkony herců, tak vznikne skvělé představení. Excelentní je Lucia Jagerčíková jako královna, zaujal i Král Daniel Rous a v roli Peška Ondřej Dvořák.

2020: Atmosféru má představení stále stejnou, opět zářila Lucia Jagerčíková, moc se mi líbil král v podání Jana Beneše a celé představení svou skvělou energií ovládla Karolína Herzinová.

2025: Došlo k přeobsazení několika rolí, výtečná je Eliška Navrátilová, baví i Tadeáš Horehleď, navíc i krásně zpívá, báječný je také Kryštof Grygar.
Monty70  80 %
5.10.2016 | 350 hodnocení
+ souhlasím
Obnovená premiéra, hraje se v létě na hrádku Hněvín. Diváci sedí na dvou zhotovených tribunách z laviček. Lavičky pravda poněkud nepohodlné. Přeobsazení hlavní role královny Elišky, což oceňuji. Lucia Jagerčíková se přece jenom lépe poslouchá. Líbila se mi ohňová show v podání Šimona Krupy ve druhé půlce představení, když se setmělo. Efektní. A živý kůň na začátku a na konci představení zajímavá vychytávka. Divácky oblíbené, svědčí o tom uvádění po mnoho let a vždy je vyprodáno.
Teddy  90 %
5.7.2016 | 379 hodnocení
+ souhlasím
Obnovené představení, které se nyní hraje výhradně v létě na hradě Hněvín. Došlo k přeobsazení některých rolí, což inscenaci jen prospělo. Na Hněvíně v létě pod širým nebem má hra svoje kouzlo. Ideální je, pokud vyjde počasí a neprší. Na toto představení chodím opakovaně, je moje oblíbené.
Edit r. 2025 : Obsazení rolí se již hodně obměnilo. Z nového nastudování musím zmínit T. Horehledě, který převzal roli Petra Cyperského. Výborný pěvecky a herecký projev také moc příjemný. Dále se mi nejvíce líbili J. Beneš, M. Rošetzký, J. Dostál. Poslední jmenovaný pěvecky stejně dobrý jako Horehleď. K. Herzinová je v roli Aleny prostě nepřekonatelná.
Romana35  90 %
2.7.2016 | 437 hodnocení
+ souhlasím
Noc na Karlštejně se původně hrávala na velké scéně mosteckého divadla. Postupem času se hraje již mnoho let v létě pod širým nebem na hradě Hněvín. Stala se z toho hezká tradice. Na představení se mi nejvíce líbí skvělá atmosféra a pozitivní dojem, které hra inscenovaná venku na hradě přináší. Nadšení a energie herců se přenáší i na diváky. Krásný letní zážitek.
Adeline_H  30 %
4.2.2024 | 43 hodnocení
KarolínaStark  80 %
22.11.2023 | 18 hodnocení
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 522 hodnocení
Michelle97  90 %
17.9.2016 | 211 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.