Divadelní léto pod plzeňským nebem

Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - generování programu nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno.
kontaktujte nás
Začátky: 20:00
Připravuje se:
Dokonalá pitomost - Robert Goodale, David Goodale (léto 2021)
Shakespeare v Hollywoodu - Ken Ludwig (léto 2023)
Aktuální repertoár:
Cyrano | Poslední zrnko písku
Ceny vstupenek:
550-250 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Nutno počítat s rizikem nepříznivého či chladnějšího počasí, představení může zůstat i nedohráno! (Je-li odehráno alespoň 30 min. představení a je dále nemožné představení dohrát, vstupné bohužel již není možné vrátit a nevzniká ani nárok na žádnou jinou kompenzaci. Obvykle však k takové situaci dochází zcela výjimečně, pořadatel řeší situaci operativně dle momentálních podmínek.)

Repertoár

Dokonalá pitomost - Robert Goodale, David Goodale  (připravuje se)
Podle knihy Pelhama Grenville Wodehouse „Krédo rodu Woosterů“. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Jiří Janků. Výprava: Jana Špalová. Režie: Martina Schlegelová.
Úspěšná jevištní verze humoristické knihy. Divadlo na divadle, tři herci a atmosféra bláznivých 20. let 20. století. Ve sbírce strýce Bertieho Woostera chybí stříbrná konvička na smetanu ve tvaru kravičky. A právě s jejím získáním bude Bertiemu pomáhat komorník Jeeves...
Poslední zrnko písku - Aminata Keita, Jaroslav Jurečka & kol.
Premiéra: 26.7.2020. Výprava: Michal Spratek. Dramaturgie a hudba: Jaroslav Jurečka. Režie: Aminata Keita.
uváděno v rámci festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem
Autorská inscenace zkoumající touhu po změně a strach ze změny. Proč tolik toužíme změnit své životy a zároveň se toho bojíme jako ničeho jiného? Co jsme vlastně ochotni udělat pro to, aby to s naším světem dopadlo dobře? Očekáváme, že nastane změna. Čekání na ni ale nikdy nemůže trvat příliš dlouho, a až to nepůjde vydržet, budeme muset začít jednat. To tedy znamená převrat...?
Cyrano - Edmond Rostand  (prostranství U Zvonu)
Premiéra: 30.6.2018. Obnovená premiéra: léto 2021. Překlad: Jindřich Pokorný. Dramaturgie: Jiří Janků. Výprava: Petr Kolínský. Hudba: Jan Maxián. Režie: Ivan Řezáč.
uváděno v Proluce u Křižíkových sadů (2018), na prostranství U Ježíška (2019) a na prostranství U Zvonu (2021)
Dramatická báseň patřící k vrcholům francouzského dramatu. Romantický příběh čisté a marné lásky až za hrob, opravdového přátelství, nefalšovaného hrdinství, odvahy a cti.
D10+  
Švanda dudák - Josef Kajetán Tyl, Marek Němec, Jiří Janků  (2:30|prostranství U Ježíška)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 29.6.2019. Dramaturgie: Jiří Janků. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Ondřej Švandrlík a citace. Režie: Marek Němec.
Poslední uvedení: červenec 2020.
Adaptace proslulé báchorky Josefa Kajetána Tyla. Kdysi dávno se v naší krásné zemi udály prazvláštní věci. Po mnoha letech nespravedlivého útlaku pozvedl lid svůj hlas a zbavil se nenáviděného zla. Nebylo to ovšem snadné – svět na nás zapomněl, a proto bylo třeba znovu všem připomenout, čeho všeho jsme my Češi schopni. Mnoho lidí se o to pokoušelo, ale marně. Až se objevil zcela nový hrdina. Jmenoval se Švanda a byl to muzikant...
D12+  tip redaktora! Tip od redaktora: Pavel Širmer

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci, nebo některé informace zde chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 11.12.2020