Divadelní léto pod plzeňským nebem

Akvabely

Premiéra: 1.7.2017
Nová verze inscenace Divadla J. K. Tyla v Plzni z roku 2009, později uváděné pod hlavičkou Transp Art, s.r.o. na scéně Divadla Alfa. Uváděno na prostranství U Zvonu (2017) a v Proluce u Křižíkových sadů (2018).
Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Lenka Polášková. Hudba: Pavel Hrubý a citace. Choreografie: Petra Parvoničová. Režie: Vilém Dubnička.
Poslední uvedení: léto 2018.
Populární česká hra. Tragikomický příběh tří přátel, jejich manželek, milenek, milenců a vás. Tři muži středního věku řeší své problémy v plavkách. V životě trochu plavou, a tak se synchronizují alespoň ve společném vodním tanci...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadelní léto pod plzeňským nebem
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
40 %
4051000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
6.10.2017 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Režisér V. Dubnička navázal na inscenaci Drábkovy úspěšné hry, kterou se stejnými hlavními představiteli a s obstojným výsledkem nastudoval před lety. Koncepce byla zcela jiná, zdařile přizpůsobená plenéru. Hra však není pro venkovní produkce ideálním materiálem. Divácky vděčné akce se střídají s vážnějšími okamžiky, které se v prostoru ztrácejí a ustupují do pozadí více, než by si zasloužily. Zklamáním však inscenace není a nemálo Plzeňanů jistě potěší.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zábavka  20 %
10.7.2017 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Na představení jsem šel s malým očekáváním, užít si atmosféru. Překvapilo mě místo na křižovatce, rušili jak tramvaje a lidi. Seděl jsem na kraji a vidět bylo velmi málo. Slibný začátek (20% dávám za vtipné potápění Filipa) vystřídaly nekompaktní a nevypointované dialogy a "razdvatři" vtipy ("maminka mi vyprávěla..."). Po přestávce následovala 10-ti minutová scéna ala příprava natáčení estrády, kdy jsme se měli smát a nebo tleskat. Vtipné to nebylo. Ponížení učitelky ala Caruso show?, prozření moderátora, rozpad rodiny Pavla. Bavil mě Andrej Polák (2 minuty?), což za 2 hodiny je opravdu málo.
J.anek  80 %
2.7.2017 | 487 hodnocení
+ souhlasím
Hlavním nepřítelem téhle vtipné, a přece křehké a poetické inscenace je hluk z okolí. Všichni tři kluci, kteří tvoří tajný spolek Akvabel, dozráli do svých rolí. Hrají s nadhledem a zaujetím zároveň. Hvězdná je Diana Toniková, Andrej Polák dokazuje, že i na malé ploše lze udělat velký kus práce. Návrat Akvabel do Plzně, to je velká radost.
Caligula  20 %
11.7.2017 | 1 hodnocení
+ souhlasím
5 procent za scénickou nápaditost
5 procent za choreografii akvabel
5 procent za jediný vtip (slečna, co spolkla SIMkartu, aby se pomstila milenci, že ji nevolá)
- to všechno v prvé půli, druhá půlka je už jen trapná, trapná, trapná...
a 5 procent za deky na sezení
Birter  70 %
19.10.2021 | 200 hodnocení
Janet  10 %
16.10.2019 | 48 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.