O webu

 

100.800
unikátních a zároveň opakovaně se vracejících návštěvníků / únor 2023
měření dle metodiky GA
  7.445
návštěv
⌀ den / únor 2023

měření dle metodiky GA
  1.286.428
zobrazených stránek
/ únor 2023

měření dle metodiky GA
= 1. ONLINE MAGAZÍN O DIVADLE V ČR

 

PORTÁL I-DIVADLO.CZ / CÍLE A PŘÍNOSY PROJEKTU
centrum spolupráce a interakce s orientací na diváka

Portál je koncipován jako průvodce činoherním, alternativním a muzikálovým divadlem v ČR, jako jeho informační střecha s užitečnými přehledy, nechybí ani poměrně rozsáhlá databáze recenzí nebo hodnotitelská platforma. Je informačním a publicistickým kulturním e-magazínem nezávislého a nekomerčního charakteru. Informuje své čtenáře o programu jednotlivých scén, premiérách, přináší reportáže a rozhovory. Inspiruje čtenáře, potenciální diváky. Ideovým východiskem projektu je, že „živé“ formy umění jsou sice důležité, ale bez dobré informační základny se často informace k lidem nedostanou.

Jeho obsah tvoří:

  • databáze divadel a divadelních souborů v ČR, inscenací, umělců ad.
  • informační plán (distribuce informačních zpráv, aktivní vyhledávání informací a jejich předávání čtenářské obci)
  • vlastní publicistická činnost (recenze, rozhovory, reportáže, blogy)
  • funkce „rozcestníku“ (tematické odkazy, včetně linků na konkrétní obsah dalších oborových periodik)

Prostřednictvím kontinuálně a pružně budované databáze nabízí unikátní model prezentace divadel a jejich inscenací, dále festivalových akcí. Jako komunitní portál je primárně určen laické veřejnosti. Je otevřeným názorovým prostorem, který počítá s aktivní účastí uživatelů.

Přednostně mapuje plně profesionální scény (soubory) s pravidelným repertoárovým programem, a to v oborech činoherního, alternativního a muzikálového divadla. Záběr databáze je neustále rozšiřován, v rámci možností redakce. Náš záběr zájmu se dlouhodobě neomezuje jen na hlavní aglomerace, stejnou pozornost si v očích redakce zaslouží i tvorba regionálních divadel.

Organizuje velkou výroční anketu o nejlepší počiny roku v oblasti divadla.

Nabízí svým návštěvníkům programové přehledy s možností přímého vstupu do rezervačních či prodejních systémů.

Pravidelně vyhlašuje soutěže o vstupenky. 

Je vyhledávaným mediálním partnerem řady divadel napříč Českou republikou nebo festivalů.

Nabízí propagační podporu všem divadelním subjektům, jejich projektům a akcím.

Aktualizace databáze (informační profily divadel a souborů, inscenace, kalendář premiér apod.) probíhá průběžně. Vedle toho reagujeme bezprostředně na aktuální dění, a to jak na stránkách portálu, tak na sociálních sítích.

Práci na správě portálu se věnujeme, jak členové redakce, tak zástupci technického zajištění, převážně ve svém volném čase. Náklady spojené s provozem webu hradíme z vlastních prostředků a z části výnosem z reklamních prvků umístěných na webu. (Nakládání s výnosy z poskytovaných služeb upravuje znění stanov spolku Thaleia.) Projekt není realizován s grantovou podporou, ačkoli o ni usilujeme, proto omluvte, když něco nepůjde tak rychle nebo že jsme zkrátka nuceni slevovat z řady záměrů a soustředit se na udržitelnost fungování projektu.

Portál je přístupný zdarma, nenajdete zde placené zóny. Prostor nejen pro konfrontace, ale především pro setkávání komunity příznivců dobrého divadla nechceme a nebudeme narušovat požadavky na placený přístup. 

I-DIVADLO.CZ bylo od svého vzniku v září 2003 uživateli internetu navštíveno již více jak 17.500.000krát. Stránky prošly změnou designu v letech 2009, 2014 a 2021. Současným spolehlivým hostingovým providerem je WebSupport.

Tyto webové stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR v rámci projektu WebArchiv jako kvalitní zdroj informací.

Uvedené cíle zůstávají platné i pro následující období, se stálým důrazem na unikátní komplexnost, aktuálnost a pružnost, informačně hodnotný obsah a uživatelskou atraktivitu stránek.

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR