Divadlo Na Fidlovačce

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo (příp. nebyla uhrazena).
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa - Divadlo Na Fidlovačce: Křesomyslova 625, Praha 4 [zobrazit na mapě]
[tram 7-14-18-24 Divadlo Na Fidlovačce]
Adresa - Komorní Fidlovačka: Boleslavova 13, Praha 4 [zobrazit na mapě]
[tram 11-14-18, bus 193 Nám. bratří Synků]
Pokladna: po-pá 10-19, so 14-18
plán hlediště
Předprodej: od 10. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Miláček Célimare aneb Paroháči - Eugéne Labiche (únor, Divadlo Na Fidlovačce)
Pravda - Florian Zeller (duben, Divadlo Na Fidlovačce)
Po Fredrikovi - Mattias Brunn (Komorní Fidlovačka)
Dánská dívka - David Ebershoff
Ceny vstupenek:
599-359 Kč (muzikál)
439-329 Kč (činohra)
309 Kč (Komorní Fidlovačka)
Poznámky a upozornění:
  • Upozornění: změna začátků večerních představení od ledna 2018, představení začínají již v 19.00.
  • Nejlepší místa 3. - 9. řada.
  • Klub přátel Divadla Na Fidlovačce: Za manipulační poplatek 100 Kč získáte slevu na vstupenky ve výši 50 Kč, možnost 50% slevy vždy na II. premiéru nové inscenace, resp. další vyhlášené termíny, přednostní předprodej, pozvánky na významné akce DNF apod. Platnost karty je na kalendářní rok. Přihlášky k dispozici na webu DNF nebo u pokladny divadla.
  • Předplatné: sezónní volné s kreditem 4 vstupenek (990 Kč, na muzikálová představení s doplatkem).
  • Rodinné vstupné: sleva 25 % (při zakoupení 4 vstupenek na jedno představení).
  • Večerní pokladna Komorní Fidlovačky je otevřena jen hodinu před představením. Vstupenky na představení komorní scény jsou v předprodeji v hlavní pokladně DNF.
  • Cena programu: 28 Kč (sešit s fotografiemi a vybranou studií).

Repertoár - Divadlo Na Fidlovačce

Pravda - Florian Zeller  (připravuje se)
Premiéra: 19.4.2018. Režie: Mikoláš Tyc.
Komedie o manželském čtyřúhelníku, kde jsou si jednotliví manželé a manželky navzájem nevěrní...
Miláček Célimare aneb Paroháči - Eugène Labiche  (připravuje se)
Premiéra: 22.2.2018. Překlad: Bedřich Frída. Úprava: Tomáš Vůjtek, Ivan Krejčí. Dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Scéna: Milan David. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Ivan Krejčí.
Klasická situační komedie o jednom specifickém pohledu na lásku.
Ženy na pokraji nervového zhroucení - libreto: Jeffrey Lane; hudba a texty písní: David Yazbek  (2:50)
Premiéra: 7.12.2017. Podle stejnojmenného filmu Pedra Almodóvara. Překlad: Zdeněk Bartoš. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Pavel Kocych. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudební spolupráce: Kristina Brachtlová, Darek Král. Choreografie: Ivana Hannichová. Režie: Kateřina Dušková.
Muzikál podle známého filmu o ženách a mužích a jejich vzájemném trápení. Madrid pulsuje uměním, milováním a sváděním, ale Pepin život visí na vlásku. Právě ji opustil přítel Iván. A pak se objeví Ivánova exmanželka, poté Ivánův syn, jeho mladá snoubenka. Aby to bylo ještě horší, nejlepší Pepina přítelkyně, Candela, pravděpodobně chodí s teroristou...
Mezi nebem a zemí - Pam Valentine  (2:30)
Premiéra: 21.9.2017. Překlad: Martin Fahrner. Dramaturgie: Petr Vydra. Výprava: Miroslav Král. Hudba: Vladimír Strnad. Režie: Petr Hruška.
Brilantní anglická komedie o tom, že plně žít a milovat se má nyní a zde, neboť žádná vteřina našeho života se nebude opakovat. Mladí novomanželé Simon a Flic, prchají před Fliciinou nesnesitelnou matkou Marciou a pronajmou si starý dům na zapadlém anglickém venkově. Ten kdysi patřil spisovateli Jackovi a jeho ženě Susie, kteří jej „obývají“ i po tragické smrti a snaží se vypudit jakékoliv nájemníky, seč jim jejich astrální síly a smysl pro ironický humor stačí. Jakmile ale zjistí, že Simon je začínající spisovatel a Flic těhotná, změní názor a pomáhají jim v nelehké životní situaci. Do děje se zaplete pomatený realitní agent, zmiňovaná Fliciina matka a strážný Anděl...
Sugar (Někdo to rád horké) - libreto: Peter Stone; hudba: Jule Styne; texty písní: Bob Merrill  (2:50)
Premiéra: 27.4.2017. Podle filmového scénáře Billyho Wildera a I. A. L. Diamonda vzniklého podle námětu Roberta Thoerena a Michaela Logana. Překlad: Ivo Osolsobě, Vladimír Fux. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Výprava: Šárka Hejnová. Hudební spolupráce: Ondřej Brousek, František Šterbák. Choreografie: Jan Bursa. Režie: Radek Balaš.
Světoznámý muzikál podle scénáře legendárního filmu. Příběh o gangsterech, milionářích, dámském orchestru, rozkošné dívce Sugar a dvou muzikantech na útěku, kteří jsou nuceni si v převleku za dívky hrát s gangstery na schovávanou...
Pokoj lidem dobré vůle -  (1:05x)
Premiéra: 17.12.2016. Režie: Kateřina Dušková.
Vánoční speciál inspirovaný lidovými hrami českého baroka, ve kterých vystupují krom svaté rodiny i andělé, čerti, smrt i krutý král Herodes. Tři králové a pastýři se nakonec v míru sejdou v betlémském chlévě, aby se v záři komety svorně poklonili Ježíškovi a předali mu své dary...
Sen noci svatojánské - William Shakespeare  (2:50)
Premiéra: 2.12.2016. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Scéna: Hynek Dřízhal. Kostýmy: Kristina Záveská-Nováková. Hudba: Darek Král. Choreografie: Zuzana Kábrtová-Havrlantová. Režie: Kateřina Dušková.
Proslulá komedie. Kouzelný příběh, odehrávající se o májových svátcích, by se nejspíš nikdy nestal, nebýt jedné čarovné noci, která všechny bytosti pojí, rozděluje a znovu svádí dohromady. Dva páry poblázněných milenců, král Theseus a krásná Hippolyta, král s královnou elfů, všudypřítomný Puk nebo skupinka řemeslníků, kteří musí přes noc secvičit „krutěkrvavou komedii k pláči“ o osudové lásce. Ti všichni se stávají součástí magické letní noci, během níž je vše dovoleno a stát se může cokoliv…
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Famílie - Joe DiPietro  (2:15)
Premiéra: 15.9.2016. Překlad: Adam Novák. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Výprava: Šárka Hejnová. Režie: Juraj Herz.
Komedie přibližující vztah dvou odlišných generací, která s laskavým humorem projevuje pochopení pro obě strany. Když se Nickovi rodiče odstěhují na druhý konec Spojených států, zůstává svobodný mladík pod bedlivým dohledem svých babiček a dědečků z matčiny i otcovy strany. Každou neděli je k nim pozván na oběd. A protože jsou jeho prarodiče italského původu, vyznačují se tyto rodinné sešlosti, kromě skvělého jídla i příliš živou atmosférou. Nick se chystá oznámit fantastickou novinku, že dostal pracovní nabídku, po které tolik toužil. Nickovo povýšení má ale jednu podmínku, která u rodinného oběda vyvolá velké pozdvižení a spustí lavinu dalších událostí...
Náš tip!
Magor - Larry Shue  (2:40)
Premiéra: 22.4.2016. Překlad: Adéla Šotolová, Jan Šotola. Dramaturgie: Petr Vydra, Adéla Šotolová. Scéna: Antonín Šilar. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Martin Vokoun.
Brilantní komedie s dokonale vystavěnou situační komikou. Mladý a nadějný architekt Willum často vyprávěl svým přátelům o dluhu, který musí splatit jistému Rickovi, bývalému vojákovi, kterého nikdy nepotkal, ale který mu zachránil život poté, co byl vážně zraněn ve Vietnamu. Willum má velkou radost, když se Rick nečekaně objeví v jeho bytě v den oslavy jeho třicátých čtvrtých narozenin. Tato radost ovšem brzy vyprchá, když začne být jasné, že Rick je příšerný „magor“, nemožný hulvát beze špetky sociální inteligence a taktu a ještě ke všemu ne a ne odjet...
Eva tropí hlouposti - Fan Vavřincová, Pavel Šimák, Petr Vydra  (2:10)
Premiéra: 27.2.2014. Dramaturgie: Petr Vydra. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Blanka Tesařová. Hudební spolupráce: Pavel Šimák, Jan Kluka. Režie: Pavel Šimák.
Crazy komedie podle známého románu a nezapomenutelného filmu. Příběh o rozjívené dívce, která se k překvapení všech zamiluje.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Techtle mechtle - Derek Benfield  (1:50)
Premiéra: 1.3.2012. Překlad: Jiří Fisher. Dramaturgie: Helena Šimáčková. Výprava: Jan Dušek. Režie: Tomáš Töpfer.
„Prožijte pohádkový víkend ve Ztraceném ráji!“ Takhle zněl inzerát v jednom farním časopise, který zlákal do osamělého hotýlku dokonce dvě dvojice. Protože přijely inkognito, pánové tu vystupují pod krycím jménem Smith a přítomné dámy pochopitelně nejsou jejich legitimní manželky! Z této výchozí situace se odvíjí komediální děj, jehož „dirigentem“ je tamní recepční...
Jeptišky - Dan Goggin  (2:20)
Premiéra: 11.11.2010. Dramaturgie: Patrick Fridrichovský. Výprava: Lucie Loosová. Choreografie: Hana Číčelová. Režie: Lumír Olšovský.
Muzikálová komedie se svérázným „klášterním“ humorem. Co všechno se může stát, když si řádové sestry uvaří k smrti dobrou polévku?
Dohazovačka - Thornton Wilder  (2:45) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 12.3.2015. Překlad: Milan Lukeš. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Jaroslav Máčal. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Zdeněk Dušek. Poslední uvedení: červen 2017.
Komedie, která se stala předlohou pro slavný muzikál „Hello, Dolly!“. Je třeba milovat život, abychom jej mohli žít, a je třeba život žít, abychom jej mohli milovat. Nejen titulní postava Dolly Leviová, ale i mnohé další postavy se rozhodnou, že po letech dřiny a odříkání si přeci mohou dovolit trochu si užívat. Nebojí se riskovat a vyrážejí dobrodružství vstříc. Jen tak mohou v životě objevit něco nového...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 9.1.2018